Prostranství před hřbitovem Krnov

Prostranství před hřbitovem na Smetanově okruhu v Krnově získá novou podobu.

Kácením stromů byla na konci března provedena příprava na zahájení revitalizace veřejného prostranství před hřbitovem. „Cílem úpravy je především umožnit bezproblémové zaparkování návštěvníků hřbitova, když část míst bude pro ně vyhrazena. A dále to je zlepšení pěších vazeb,“ říká Petr Mynář z odboru investic a správy majetku. Zakázku za 12,4 milionu korun bez DPH realizuje společnost Berkastav, hotovo má být na konci srpna.

V příštích pěti měsících dojde k vybudování nových komunikací pro pěší s bezbariérovými úpravami, přemístění autobusové zastávky městské hromadné dopravy k hlavní komunikaci na Dvořákově okruhu a zvýšení počtu parkovacích míst. „V současné jich je čtyřiadvacet a jde o podélná a kolmá stání. Nově bude parkovacích míst 33, převážně šikmých, jen sedm kolmých. Parkování tím bude přehlednější,“ upřesňuje Petr Mynář.

Součástí prací budou také přeložky všech sítí, tedy veřejného osvětlení, kanalizace, vodovodu, elektrického vedení a optického kabelu. V upraveném prostoru budou některé plochy nově zatravněny, proběhne výsadba deseti vzrostlých stromů a dojde k instalaci prvků městského mobiliáře, jako přístřešku pro cestující na autobusové zastávce, laviček, odpadkových košů nebo reklamních vitrín před vstupem do hřbitova.

Stavební činnost se neobjede bez omezení, jejichž smyslem je zajistit bezpečnost obyvatel. Revitalizovaná oblast, která je vymezena ze západu zástavbou bytových domů přilehlých k ulici Smetanův okruh, ze severní strany oplocením a vstupní bránou hřbitova, z jižní strany komunikací na Dvořákově okruhu a z východu komunikací v ulici Hřbitovní, bude pro veřejnost uzavřena. Ulicí Smetanův okruh před hřbitovem bude dočasně zakázán průjezd. „A to z důvodu výměny povrchu komunikace, kdy stavbaři odstraní asfalt a nahradí ho betonovou vsakovací dlažbou,“ popisuje Petr Mynář. Přístup vozidly bude zachován pouze pro vozidla záchranného integrovaného systému, obsluhu hřbitova, rezidenty a zásobování, pěší budou využívat vymezené koridory. „Dojde také k přesunu zastávky městské hromadné dopravy, která se nyní nachází vlevo od vstupu do areálu hřbitova. Provizorně bude umístěna zhruba o 130 metrů dál, v křižovatce poblíž restaurace Barbara,“ uvádí Petr Mynář a uzavírá: „Práce budou probíhat v koordinaci se správou hřbitova. Je dohodnuto, že v době smutečních obřadů musí firma omezit hluk.“

pramen: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.