Proměny Ostravy #93

Pohled na část zmizelé čtvrti Hrušov.

20.-30. léta 20.století
promeny ostravy

2012
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Centralia na český způsob. Zbyla jen uliční síť, sem tam nějaký dům a kostel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. hyppo :

  Proč???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Hrušov čeká lehce průmyslová budoucnost. Kostel a fara stojí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. aleš m. :

  Michal: …a ten zbylý dům ještě v příšerném stavu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Dejvid :

  čekám, kdo jako první tu zase napíše, že za to můžou komunisti :D

  Thumb up 2 Thumb down 6
 6. petr :

  Může za to třeba povodeň v roce 1997, dálnice a ,dnes již zbořená, chemička. Hrušov měl prostě celkem smůlu, snad se tam bude někdy dařit lehkému průmyslu. Blízkost Odry asi moc stavebníků nenaláká:) Mimochodem soudruzi se realizovali na „zvelebení“ jiných částí Ostravy a já se dnes jen usmívám nad nostalgií Ostravanů, kteří líčí Ostravu před rokem 89 jako úžasné a krásné město. Přitom byla ohyzdná a špinavá.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 7. Crazym :

  Počátek konce Hrušova vidím ve výstavbě nové Bohumínské, děsně předimenzované přemostění kolejí a obrovský provoz v době kdy ještě nebyla dálnice zasadilo ránu ze které se už nevzpamatoval. Povodně byla už jen rána z milosti. Ale rád vzpomínám na dobu kdy jsme jezdili na štěrkovnu trolejbusem po staré Bohumínské, na ryby co jsme chytali na rybníčcích v místech kde je dnes skládka. Už si zaboha nevzpomenu na název té hospody co stála zde http://www.mapy.cz/s/adol na staré cestě a zbyl tam jen sjezd. Pomůže mi někdo si osvěžit paměť?

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.