Proměny Ostravy #30

Hotel Palace a pulzující ulice 28.října v roce 1942.

2011/dnes – aneb co se stane po odsunu židovského a německého národa a po 40ti letech vlády komunismu. Umí si Češi vládnout …?

1942

promeny ostravy

2011

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. marian :

  dobrá otázka

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  ted nevim, kam to miri. tu budovu (ale klidne do toho muzem zahrnout i tu Ostravicu) nevlastni Cech? a pokud je narazka na vladu, tak ta s tim ma spolecneho co, ze vlastnik s tim nic nepodnika?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  si odpovim sam, dle katastru to vlastni tahle spolecnost, takze cekam na odpoved spis na druhy dotaz. http://goo.gl/2VwAb
  navic do spravneho kontextu je nutne zaradit i tohle:
  http://www.msstavby.cz/hotel-palace-zmenil-majitele-jak-s-nim-nalozi-23-02-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. zajic :

  Bohužel NEumí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Sanju :

  A projekt „Kampus Palace“? Nadobro u ledu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Houbelec :

  Jestli si umíme vládnout nevím. Ale vím jistě, že neumíme zvrátit obecné demografické a (sub)urbanizační trendy, ani degradaci masové kultury.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. via :

  Jednou to tam prokoukne. Takových ďur na zbourání v Ostravě bylo a dnes září leskem úspěchu. Možná nevydrží všechny budovy, ale je to příliš důležitá lokalita, než aby ji nechali shnít jako třeba Hrušov.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Ne ne, myslím všeobecně, jestli si češi dokážou vládnout. Právě jak jsem poprvé zřel tuhle historickou fotku, tak jsem o tom začel více přemýšlet. Bohužel všechno se naakumulovalo do lokality Palace/Ostravica. Centrum dnes je jinak po většinou krásné, jen s malými mouchami.
  Na fotce….Lidé, kteří uměli žít a netrávili čas u tv. Udržovaný veřejný prostor ( chápu že tady se asi neopravuje kvůli někdy možné výstavbě / opravě objektů ). Obchody snažící se přitáhnout zákaznika stálým vylepšováním. Ne jek dnes design u některým takřka 15 let stejný nebo chabý. Zvláštní jak je o centrum, kde je vše, slabší zájem než kdysi. Ale to je jen tak na zamyšlení….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Jo a ještě mě fascinuje nějaké připitomnělé bílo-červené zábradlí bránící volnému pohybu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. DaVas :

  některé argumenty jsou zajímavé.. „Lidé, kteří uměli žít a netrávili čas u tv“ no v roce 1942 asi ta nabídka televizních programů nebyla tak pestrá, pokud vůbec byla, než aby mohli hnít u těch TV :-) … dále „Jo a ještě mě fascinuje nějaké připitomnělé bílo-červené zábradlí bránící volnému pohybu.“ ta frekventovanost a množství vozidel nebylo tehdy takové, aby to někoho ohrožovalo a i auta byla pomalejší.. dnes je tam to zábradlí přeevším kvůli bezpečnosti… a pokud si Češi umí vládnout? ANO, umí, jinak bychom nepřežili středověk, kde jsme byli sami sobě pány po dobu 7-mi staletí.. poté jsme sice byli 3 staletí pod nadvládou R-U, ale doba První republiky i pozdější ukázala, že špatně na tom asi nejsme :-)… spíš trpíme syndromem sebebičování jako národ a více v dějinách(i celkově) vidíme ty horší události, než ty hezčí :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: ok, rozumim. vyznelo to vselijak, tohle me nenapadlo. clovek dneska holt soli neustale mensi castky na neco, co kdysi neresili (televize, kabelovka, mobil, internet, benzin..) a nasbira se to, verim, ze pak hodne lidem na tohle „bezne“ chozeni po kavarnach nezbyde. ale nemyslim si, ze nejaka nizsi vrstva nekdy chodila do kavarny. bohuzel dneska ale i ta stredni a vyssi neustale maka a nema na tohle cas (byt treba penize by byly).

  martin [msstavby.cz]: je fakt, ze pamatuju doby, kdy tam byl docela srumec (ty vzpominky jsou urcite zkreslene a muzou byt treba z obdobi vanoc, ale dneska bych to nazval, ze tam byly davy), tze pocitam se to udrzuje ze setrvacnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  DaVas: Jsem nevěděl, že tehdy nebyla v každé domácnosti tv… Věta asi byla aplikována na tuto dobu ne ?!

  To zábradlí je opravdu tragédie… Sloupky jsou estetičnější, prostě lepší.
  Zábradlí není http://www.stream.cz/gebrianvs/787246-gebrian-vs-andel
  Zábradlí je http://www.stream.cz/gebrianvs/778639-gebrian-vs-brno-hlavni-nadrazi

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.