Proměny Ostravy #231

Pohled od hotelu Imperial na domy v ulici 28. října v centru města.

2009

Související články


Komentáře

 1. Eli :

  Za ta léta se to už přeci jen mohlo změnit k lepšímu, ale kromě nových fasád a škaredých reklam nevidím posun k lepšímu.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Rýša :

  Proč je na každé starší černobílé fotce v centru tolik lidí? Že by proto, že tehdy nebyl Shoping nebo NK? Ale co je mi docela líto, tak toho Domu potravin. Za smutné a šedé éry socialismu to byl docela slušný obchod tak jako nedaleká Ostravica. Dům potravin oproti Ostravici měl ale velké štěstí, že ho nedostal do drápů někdo podobný tomu, kdo začal devastaci Ostravice.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. Tano :

  To je docala zajímavá věta “ kromě škaredých reklam, nevidím posun k lepšímu “ :-)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. Eli :

  Máte pravdu. Myslela jsem jinak, než napsala. Omlouvám se. Ale určitě jste pochopil, jak jsem to myslela, za to děkuji a též vřele díky za ohodnocení, že věta je docela zajímavá. ☺Proto už nebudu dále Vám ani ostatním vysvětlovat jak míněno.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. Jp :

  Doufam, ze se jednou dockam toho, ze domy i cesty nebudou obsypané billboardy a plakaty a dalsim vizualnim humusem. I kdyz se nezda, ze by regulaci mel nekdo v planu, mile me prekvapilo, ze u stadionu ve Vitkovicich zmizel plot, na kterem byly umisteny vedle sebe billboardy. Vypada to tam ted mnohem lepe, ale nejsem tak naivni, abych si myslel, ze to ma co k docineni s regulaci toho reklamniho balastu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. skelet :

  Rýša: estli to nebylo tím, že hned vedle toho centra byly dvě velké fabriky, které zaměstnávaly tisíce lidí. Kdo chce oživit vysoké pece a koksovnu v centru, nechť mi dá palec dolů

  Thumb up 3 Thumb down 5
 7. Aleš :

  Ty dvě fabriky – Žofinská huť s vysokými pecemi č. 2 a 3, jakož i uhelné prádlo, elektrárna a koksárna Karolina zaměstnávaly sotva pár stovek lidí. Ale magnetem centra byl dozajista Dům potravin a rybárna Neptun.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. kdojekdo :

  Každý má možnost se zapojit do zvelebovaní….. Brzy se bude prodávat bývalý Dům potravin, nyní je exekuován, jistě bude levnej.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. zerdě :

  libi se mne konstrast vystavnich nekolika patrovych domu a toho jednopatroveho domecku

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.