
Související články
- 29.11.2020: Proměny Ostravy #426

- 12.07.2020: Proměny Ostravy #406

- 05.07.2020: Proměny Ostravy #405

- 19.01.2020: Proměny Ostravy #381

- 05.01.2020: Proměny Ostravy #379

- 14.07.2019: Proměny Ostravy #353








Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.
Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.

Zase změna k horšímu.
Mimochodem. Nevíte někdo, zda-li dům, co zůstal a je nalevo od mostu je zaplněný nebo prázdný? Zda se mi totiž prázdný.
Vítkovické stavby pro ostravskou dopravu.
„Aby mohly vyrůst nové stavby, musí staré ustoupit. Dokument o odstřelování starých stavebních objektů.“
V oknech směrem k řece se v nižších patrech čas od času svítí a přes léto jsou občas otevřená okna. Úplně mrtvo tam asi nebude.
Mimochodem, děkuji za odkaz na báječné video. Ani jsem netušil, že něco takového je dostupné na netu. Inu, to ještě bývaly doby, kdy existovaly firmy a společnosti, které uměly nejen bourat, nýbrž i budovat. Škoda, že zanikly a místo nich zaujaly místo na slunci takové zrůdnosti jako Eurovia apod.
martin [msstavby.cz]: Je plný fízlů, režimy se střídají, fízlové zůstávají :-)
Aleši: Možná, že to tak vždy nebylo. Pokud si video spojím s tím, jak Ostrava vypadá dodnes, působí na mě, že se toho kdysi bořilo více, než se potom mělo dobudovat. Za všechny příklady, které jsou z Ostravy v tom videu, zatím nestojí na místě původních staveb jediná smysluplná nová. Frýdlantské mosty nikdo nepotřebuje, na Slezské je průvan a „výpadovka“ ke stotisícovému Havířovu vede jinudy. A v Přívoze je taky pusto. Ale ano, plánů bylo hodně a možná by na ně i došlo, kdyby si mafiáni nepodávali dveře, každý se svou vizí.
Já nechci „komanče“ nikterak obhajovat, natož pak obdivovat nebo adorovat. Ale dochází současné populaci, že všechny gigantické projekty, ať už se jednalo o výstavbu elektráren, přehrad na pitnou a užitkovou vodu, výstavbu celých měst nebo dokonce sídelních aglomerací, zásobování vodou nebo plynem proběhlo v „jejich režii“? To vše muselo stát astronomické částky, doplatily na to zejména památky, infrastruktura nebo bytový fond, na jejichž záchovnou údržbu prostě už nezbylo. Apeluji zejména na dnešní mladou generaci, že pokaždé, když si doma nebo v zaměstnání rozsvítí, pustí si z kohoutku vodu nebo doma přitopí plynem, nejedná se o dary spadlé z nebes… Je za tím nepředstavitelné penzum smysluplné práce, na které jsem měl tu čest se podílet…
Aleš: Elektrárny, přehrady a podobné inženýrské stavby se stavěly již před rokem 1948. Před válkou byla započata stavba samotné dálnice a objevily se myšlenky na stavbu metra v Praze atp. Voda, kanalizace, elektřina také není výdobytkem druhé poloviny 20. století. A myslelo se i na památky!
Cyril: Trvale zaznamený důkaz demence ostravských komunistů. Pro ně Ostrava nebylo město k žití, ale výrobní prostředek. Centrum nebylo „užitečné“ a zavazelo. Dodnes některým zavazí.
Aleš : Zatimco na zapade, kde nemeli komouse, tak tam se nic nestavelo, lidi zili v jeskynich, pili vodu z kaluze a svitili si svickami, ze?
O.O: to jistě ne. Možná že Aleš myslel, že zatímco ve velkém měřítku budovalo (a staré bohužel nadbytečně bouralo), tak nyní je někdy problém to málem jen natřít…
Neúcta k historii a hodnotě lidské práce, která zůstává v mnoha pokoleních dodnes.
pavel: No kdyz myslite … Ja bych nemenil, ja si pamatuji jak Ostrava za komaru vypadala. Zdevastovana, spinava, neudrzovana, …
martin [msstavby.cz]: Sídlí tam ostravská expozitura Národní protidrogové centrály a Útvaru pro odhalování organizované kriminality – je to ten barák, kam chodilo procesí ostravských politiků tvrdit, že nikdy neviděli osobu jménem Martin Dědic, nemají s ním nic společného a vlastně ani neví, o koho jde …
meechee_n: Tak tak. Když jsem jim to napsal před dvěma dny jen trochu jinak, je to tam samý palec dolů :DD Holt lidé kolikrát neví o čem je řeč ale ksichtoknihové tlačítko používají :DD
Jinak ÚOOZ je už dávno spíš Útvar pro Organizování Organizovaného Zločinu :DD