Proměny Ostravy #211

Pohled na zmizelé zámostí Slezské Ostravy.

promeny

promeny

Související články


Komentáře

 1. dolil :

  Zase změna k horšímu.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Mimochodem. Nevíte někdo, zda-li dům, co zůstal a je nalevo od mostu je zaplněný nebo prázdný? Zda se mi totiž prázdný.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Cyril :

  Vítkovické stavby pro ostravskou dopravu.
  „Aby mohly vyrůst nové stavby, musí staré ustoupit. Dokument o odstřelování starých stavebních objektů.“

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. Michal :

  V oknech směrem k řece se v nižších patrech čas od času svítí a přes léto jsou občas otevřená okna. Úplně mrtvo tam asi nebude.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Aleš :

  Mimochodem, děkuji za odkaz na báječné video. Ani jsem netušil, že něco takového je dostupné na netu. Inu, to ještě bývaly doby, kdy existovaly firmy a společnosti, které uměly nejen bourat, nýbrž i budovat. Škoda, že zanikly a místo nich zaujaly místo na slunci takové zrůdnosti jako Eurovia apod.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 6. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Je plný fízlů, režimy se střídají, fízlové zůstávají :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: mam za to, ze se tam sem tam sviti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Cyril :

  Aleši: Možná, že to tak vždy nebylo. Pokud si video spojím s tím, jak Ostrava vypadá dodnes, působí na mě, že se toho kdysi bořilo více, než se potom mělo dobudovat. Za všechny příklady, které jsou z Ostravy v tom videu, zatím nestojí na místě původních staveb jediná smysluplná nová. Frýdlantské mosty nikdo nepotřebuje, na Slezské je průvan a „výpadovka“ ke stotisícovému Havířovu vede jinudy. A v Přívoze je taky pusto. Ale ano, plánů bylo hodně a možná by na ně i došlo, kdyby si mafiáni nepodávali dveře, každý se svou vizí.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. Aleš :

  Já nechci „komanče“ nikterak obhajovat, natož pak obdivovat nebo adorovat. Ale dochází současné populaci, že všechny gigantické projekty, ať už se jednalo o výstavbu elektráren, přehrad na pitnou a užitkovou vodu, výstavbu celých měst nebo dokonce sídelních aglomerací, zásobování vodou nebo plynem proběhlo v „jejich režii“? To vše muselo stát astronomické částky, doplatily na to zejména památky, infrastruktura nebo bytový fond, na jejichž záchovnou údržbu prostě už nezbylo. Apeluji zejména na dnešní mladou generaci, že pokaždé, když si doma nebo v zaměstnání rozsvítí, pustí si z kohoutku vodu nebo doma přitopí plynem, nejedná se o dary spadlé z nebes… Je za tím nepředstavitelné penzum smysluplné práce, na které jsem měl tu čest se podílet…

  Thumb up 13 Thumb down 9
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš: Elektrárny, přehrady a podobné inženýrské stavby se stavěly již před rokem 1948. Před válkou byla započata stavba samotné dálnice a objevily se myšlenky na stavbu metra v Praze atp. Voda, kanalizace, elektřina také není výdobytkem druhé poloviny 20. století. A myslelo se i na památky!

  Thumb up 6 Thumb down 4
 11. aggu :

  Cyril: Trvale zaznamený důkaz demence ostravských komunistů. Pro ně Ostrava nebylo město k žití, ale výrobní prostředek. Centrum nebylo „užitečné“ a zavazelo. Dodnes některým zavazí.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 12. O.O :

  Aleš : Zatimco na zapade, kde nemeli komouse, tak tam se nic nestavelo, lidi zili v jeskynich, pili vodu z kaluze a svitili si svickami, ze?

  Thumb up 18 Thumb down 2
 13. pavel :

  O.O: to jistě ne. Možná že Aleš myslel, že zatímco ve velkém měřítku budovalo (a staré bohužel nadbytečně bouralo), tak nyní je někdy problém to málem jen natřít…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 14. rasta :

  Neúcta k historii a hodnotě lidské práce, která zůstává v mnoha pokoleních dodnes.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. O.O :

  pavel: No kdyz myslite … Ja bych nemenil, ja si pamatuji jak Ostrava za komaru vypadala. Zdevastovana, spinava, neudrzovana, …

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. meechee_n :

  martin [msstavby.cz]: Sídlí tam ostravská expozitura Národní protidrogové centrály a Útvaru pro odhalování organizované kriminality – je to ten barák, kam chodilo procesí ostravských politiků tvrdit, že nikdy neviděli osobu jménem Martin Dědic, nemají s ním nic společného a vlastně ani neví, o koho jde …

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Crazym :

  meechee_n: Tak tak. Když jsem jim to napsal před dvěma dny jen trochu jinak, je to tam samý palec dolů :DD Holt lidé kolikrát neví o čem je řeč ale ksichtoknihové tlačítko používají :DD
  Jinak ÚOOZ je už dávno spíš Útvar pro Organizování Organizovaného Zločinu :DD

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.