Proměny, Kuhländchen #93

Dnešní ulice Zborovská v Novém Jičíně připomíná spíše průtah, než městkou ulici.

1960

Okolo 1980

2019

zdroj: Erinnerungen an meine verlorene Heimatstadt Neutitschein von Dipl. Ing. Wolfram Finfera. Tschechische 

Související články


Komentáře

 1. Petr Pavel :

  Capitalism přinesl také mohutné rozšiřování především ojetých automobilů, které místo na šrotiště dorazily zasmraďovat do východních zemí.
  Nebýt těchto kapacitních „průtahů“, jsou naše města v celodenním dopravním kolapsu.
  Stačí se podívat do zapomenutých menších polských měst hned za hranice, třeba do Prudniku. Tam je to v těch vašich vychvalovaných městských uličkách všechno jedno rachotící a zasmraďující parkoviště.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 2. Jiri :

  Průtahy skrz města jsou hříchy komunismu- obchvat je řešení. V Novém Jičíně bych to viděl někde za Lamberkem a za hřbitovem kolmo na rychlostku.
  Pro nějakou vetší auto-tepnu středem města bych byl také, kvůli obslužnosti, nejlíp rovnoběžně s kolejema -propojení obou vlakáčů, a jeden velký nádražní terminál pro auta i vlaky s patrovým parkovištěm – třeba s pomocí budov zlikvidované tabačky. Zbytek města mohl zůstat žít v klidu se pomalu měnit a vyvíjet. To už je ale asi idealismus.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 3. Brando :

  Petr Pavel: Aby se BEZDŮVODNĚ likvidovaly celé části měst, mohli dělat jen soudruzi, a jeden soudruh tady opět ukázal své myšlenkové kvality. Bdi, soudruhu!

  Thumb up 4 Thumb down 3
 4. Tom :

  Petr Pavel: Naprostý nesmysl. Stačíilo vést dopravu jinudy. Kapitalisté měli více aut i v době,kdy u nás vitezil komunismus, ale celé městské části obětovali v menší míře. Tak se prosím zamyslete.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Brando :

  Tom: Tone, DEKUJI!!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Vladislav :

  …a co teprve Glucholazy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Vladoš :

  …a co teprve Glucholazy, ty jsou typické dopravní zácpou ve svém nezměněném centru.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Danken :

  To jak dopadla Zborovska a paralelne Revolucni ulice vcetne pamatkove chraneneho, par let predtim nakladne opraveneho Cechovniho domu je rana pro Jicin, kterou jen dodelalo zruseni cele zastavby na dnesni generala Hlado. Je ale zajimave ze obchvat mesta jeste predtim byl planovan prave na Lamberku a dlouhou dobu zde byla stavebni uzavera. Donedavna zde byla proluka ktera je jiz myslim uspesne zaplnena.Nicmene takto nekdo vyresil udrzbu bytoveho fondu, ktery bylo nakladne udrzovat

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Jiri :

  Máte někdo plány toho obchvatu NJ? Můžete to zaslat sem? Bylo by zajímavé se na to mrknout.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.