#

divadlo loutek

Přístavba Divadla loutek Ostrava byla otevřena 20. května 2011. Její základní kámen byl položen v červnu 2010, navrhl ji tým architektů Petr Hájek, Gabriela Minářová a Bronislav Stratil (první dva autoři stáli rovněž u zrodu hlavní budovy divadla). Pětipodlažní objekt ve tvaru impozantní kampanily (dvě její podlaží jsou pod zemí) návštěvníkům nabízí divadelní sál s variabilním hledištěm, na který navazuje amfiteátr, a cukrárnu s galerií loutek. V přístavbě je také depozitář loutek, zázemí pro herce a administrativu divadla.

S přístavbou DLO získala Ostrava ještě další unikát – loutkový orloj, který je dominantou průčelí budovy. Poprvé byl spuštěn 21. února 2011. Od té doby se každý den v dvouhodinových intervalech otevírá galerie šesti postav: Král a Královna, Anděl a Čert, Kašpar a Smrt. Nad nimi se rozsvěcuje hvězdná obloha jako symbol věčnosti.

Loutky v životní velikosti vyřezal z lipového dřeva Pavel Skorkovský podle návrhu výtvarníka Tomáše Volkmera. Hudební doprovod vytvořil Vlastimil Ondruška.


Články týkající se projektu "divadlo loutek":