Přístavba Divadla loutek je před dokončením

Už jen pár dnů potrvá, kdy se v přístavbě Divadla loutek Ostrava doklepne poslední hřebík a položí poslední prkno.  A až se kolem ní odstraní plot, vynikne nová budova v celé své kráse.

„V pátek bude zahájeno předávací řízení. Pokud bude všechno v pořádku, na 11. února je plánována kolaudace,“ konstatovala ředitelka Divadla loutek Ostrava Jarmila Hájková.

Do konce března pak bude nová přístavba ve zkušebním provozu, při němž se ověří, zda technicky všechno funguje tak, jak má. Proběhne také hluková zkouška, stěhování depozitáře a dalších věcí. V dubnu začnou herci v nové části zkoušet. Slavnostní otevření divadelní přístavby je pak připraveno na 20. května.

„Plánujeme, že připravíme program na celý den, pro děti i pro návštěvníky, kteří běžně do divadla nechodí,“ říká Hájková. V tento den se bude konat česká premiéra interaktivní pohádky pro nejmenší děti, která je tvořena pro toto komorní prostředí. Diváci se při ní stanou součástí představení. Bude to pohádka O víle menší než makové zrnko, kterou napsal mladý slovenský divadelník a hudebník Martin Geišberg.

Architektonický návrh přístavby vytvořila trojice autorů – Petr M. Hájek, Gabriela Minářová a Bronislav Stratil. O náklady na její výstavbu, zhruba šedesát milionů korun, se podělilo město Ostrava a dotace Evropské unie. Dominantou přístavby divadla je pohádkový orloj. „V námi určených intervalech budou rozpohybovány tři dvojice loutek. Třeba kašpar bude válčit se smrtkou a král s královnou budou tančit,“ popsala Hájková. Ze strany od výstavního pavilonu A na Černé louce se už zase rýsují sluneční hodiny. Z této strany je umístěn také amfiteátr. „To je další úžasný prostor. Těším se na to, že až bude teplo, budeme moct tyto venkovní prostory využít,“ dodala Hájková.

Nová komorní scéna umožní divadlu nabídnout celou škálu aktivit, na které dosud neměli prostor – od tvůrčích dílen před dětské studio po pořady pro seniory. Na novou scénu bude přesunuta také velmi úspěšná inscenace Z Deniku Ostravaka.

ova
ova
ova
ova
ova
ova

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.