Projekt rozhledny na Velkém Javorníku

Rozhledna bude celá ze dřeva a výhled z 918 metrů vysokého kopce vylepší přibližně o dvaadvacet metrů. Právě z takové výšky by možná ještě letos mohli lidé shlížet na okolní krajinu i nedalekou chatu Pohorské jednoty Radhošť. „Rozhlednu bychom na Velkém Javorníku postavili velmi rádi, ale ještě neznáme přesný rozpočet. Nyní se dokončuje projektová dokumentace. Teprve na jejím základě se rozhodneme, zda k výstavbě rozhledny skutečně dojde,“ řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. Vyhlídka tam kdysi už stála, ale zchátrala a byla stržena. Nyní ještě zjišťují, kolik by návrat rozhledny stál. Okolní obce stavbu podporují.

Zdroj: idnes.cz

 

 

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. solo :

    Jo na tomto javorníku, já už si myslel, že to bude tam na tom druhem v té oblasti kasáren, co si po rozdeleni vyhadali slovaci, tam by byl vyhled asi zajimavejsi, ale proč by ne i na tomto kopci…vypada to celkem pekne.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.