Prodejna sportovních potřeb Ostravice

Autor: Janda + Zezula architekti

Celý provoz objektu je rozdělen na tři základní funkční celky. Venkovní zastřešené odpočívadlo, napojené na sanitární zázemí, a část krytého odpočívadla. Třetím celkem je provoz prodejny a půjčovny kol, lyží a dalšího sportovního vybavení. Tento provoz je přízemní s vestavěnou galerií. Zde je umístěn skladovací prostor a doplněn pomocnými provozy včetně nezbytného sociálního zázemí.  V prvním podlaží se jedná o dispozice pro administrativní provoz, včetně drobného sociálního zařízení obsahující wc a sprchu.

Architektura objektu vychází především z požadavku na maximální využití dané parcely, stavebního místa a reaguje na urbanistické podmínky daného prostoru. Hmotové a tvarové řešení odráží jednoduchost provozu a funkce daného objektu. Navazuje na tradiční formování hmot v tomto širším regionu a je doplněno novým materiálovým řešením povrchu fasád. Celkový charakter stavby má navazovat na hospodářské objekty tohoto podhorského regionu. Základní objem objektu je jednoduchý kvádr zastřešený sedlovou střechou s různou úrovní římsy. Tento definuje provozy prodejny a půjčovny. Do této hmoty je poté zasazena deska střechy, přecházející ve strop a opět ve vysunutou římsu. Tento prostor definuje vlastní zázemí odpočívadla. V objektu kryté a na jižní straně objektu otevřené. Vzhledem k funkci objektu je převážná část obvodových konstrukcí plná, obložená přírodním materiálem. Severozápadní fasáda je využita jako reklamní plocha. Největší část prosklení je umístěno na severovýchodní straně, směrem ke komunikaci. Ostatní okenní otvory jsou již navrženy jako čistě účelové, zajišťující přirozené odvětrání a částečně proslunění jednotlivých místností a provozů.

ostravice

ostravice

ostravice

ostravice

celý článek + zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  Jako v Rakousku, palec nahoru

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Rýša :

  Konečně zdařilá architektura prodejny.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Tak to jsem asi jediny, kteremu prijde ze vzali komunistickou jednotu, dali na ni strechu a obili ji drevem….

  Thumb up 4 Thumb down 6
 4. Luděk :

  Tomas T.:
  Podle první fotky mě napadlo to samé, ale jinak líbí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Mě se líbí, ale až na ty hnusné nápisy a billboardy a fotky. Kdyby to zůstalo čisté dřevo s decentním nápisem prodejny, bylo by to hezčí

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Za takovou Jednotu bych byl rád.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.