Prodejna pro dům a zahradu, Třinec

Společnost DEKINVEST plánuje v Třinci-Oldřichovicích vybudovat Prodejnu pro dům a zahradu. Záměr prochází posuzovacím procesem EIA.

Jedná se o prodejní skladový areál se zaměřením na prodej stavebního materiálu a pomůcek. Stavební materiál bude uložen jak uvnitř ve skladové hale, tak částečně na venkovních plochách, kde s ním bude manipulováno. Jedná se o materiál, který bude skladovaný v regálech nebo na paletách a bude vždy opatřen buď originálními obaly nebo ochranou fólií. Nebude se v žádném případě jednat o sypký materiál volně ložený (ve smyslu sypaného štěrku, písku, cementu apod.), který by způsoboval uvolňování drobných částic do ovzduší. Bude se jednat o kusové zboží zabalené do příslušných celků anebo tyčové materiály zabalené do balíků.


Navržené objekty jsou administrativní budova, zastřešená otevřená nakládací hala a skladová hala. Administrativní budova slouží pro zákazníky k vyřízení nákupu prodávaného zboží a jako kanceláře pro obchodníky. Dále slouží pro zákazníky jako prodejní sklad, kam bude umístěna i kancelář odbytu, vedení pobočky a zasedací místnosti, včetně hygienického zázemí, denní místnosti, zasedací místnosti a technického zázemí. Prostor podél administrativní budovy a skladové haly je navržen jako otevřená hala, ve které bude probíhat nakládání zakoupeného zboží pod střechou.


Zásobování skladu (navážení zboží) bude řešeno nový vjezdem z účelové komunikace napojené na sinici II/476 (ul. Frýdeckou). Umístění záměru vyplývá z podnikatelského záměru investora, který má k dispozici právě tuto lokalitu a z požadavků uživatele areálu. Technické a prostorové řešení odpovídá typovému řešení obdobných areálů stejného provozovatele.

Jižně od navrhovaného záměru se připravuje výstavba prodejny Lidl, západně od areálu DEK je připravován projekt firmy Elfetex, která by se sem měla přesunout ze stávajícího objektu Elfetex u okružní křižovatky.

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.