Přístavba ZŠ Bystřice

V areálu bystřických škol vznikne nová přístavba.

Autor: petit atelier

Představa je taková, že k budově polské základní školy se přistaví čtyři odborné učebny – v přízemí pro výtvarnou výchovu kombinovanou s výukou gastro a učebnu fyzikálně-chemickou, ve druhém podlaží učebna pro zeměpis a biologii a počítačová učebna pro jazyky a robotiku.

„Příslušenstvím každé učebny bude i kabinet pro pomůcky a zázemí pro učitele,“ řekl během prosincové prezentace před bystřickými zastupiteli Jan Beneš, jednatel třineckého Petit ateliéru. Součástí přístavby bude i vyřešení jednoho palčivého problému budovy, kterým je bezbariérovost. Proto nebude chybět ani výtah, který bude sloužit jak přístavbě, tak i zpřístupní všechna podlaží stávající budovy.

Nová část školy bude sestavena z modulů, které se na místě smontují. „Podobnou technologií je postavena i sousední školka,“ přiblížil Beneš. Podle něj je stavba rychlejší, dá se zvládnout za několik měsíců. „Podobnou technologií jsme realizovali třípodlažní přístavbu nemocnice v Karviné a hotovo bylo za tři měsíce,“ dal příklad Beneš. Využita bude i střecha, kde bude světlík s menším hledištěm pro umožnění divadelních představení nebo výuky na čerstvém vzduchu během teplých dnů.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.