Přístavba MŠ Jistebník

Aktuální fotografie přístavby Mateřské školy v Jistebníku.

1. balde :

super, žádné infantilní malůvky a podobně nevidím, takže pecka

2. Mirek :

Palec nahoru!!

3. Adam :

balde: Kulatá okýnka jsou 100% infantilní.

Adam: Relevantní důvod, kromě obvyklých subjektivních dojmů, které kořeníš slovy „straw man argument“, „red herring argument“?

5. Adam :

Martin [msstavby.cz]: Základní pochopení pravých úhlů se rozvíjí zhruba kolem 4. roku života, a pochopení jejich fuknce následuje posléze. Děti ve věku, kdy už chápou existenci pravých úhlů, ale stále ještě nechápou jejich funkci, často malují domy již pravidleného mnohostěnného tvaru, ale stále s nepravidelně rozmístěnými neodbélníkovými okny různých velikostí. Jinými slovy, přesně jako daná budova v tomto článku.
    Freud by zřejmě řekl, že používání tohoto vzoru v dospělosti ukazuje na trauma v A či F fázi vývoje jedince. Naštěstí, freudovská psychoanalýza je jen snůška neověřitelných tvrzení.

Adam: Ok, prostě preferuješ pravé úhly a Freud byl pohádkář. Stále jsi to neobjasnil. Ale to se dalo čekat.

7. Adam :

Martin [msstavby.cz]: Chtěl jsi vědět, proč jsou stavby s kulatými okýnky infantilní. Protože tak domy kreslí děti. Stačí to tak, i pro méně zdatné jedince?

Adam: To ale není důvod, proč to je infantilní. Děti toho kreslí plno.

Dalo by se tedy tvé tvrzení interpretovat tak, že Leopold Bauer byl dítě? http://www.slavnevily.cz/vily/moravskoslezsky/vila-hanne-larischove

9. Michal :

Nedalo. Ostatně to vyplývá dostatečně jasně z textu v odkazu.

10. Adam :

Martin [msstavby.cz]: A jsme zase u straw man argumentace. Neřekl jsem, že architekt je dítě. Řekl jsem, že udělal něco infantilního. Navíc, tvůj příklad má jedno kulaté okno v geometrické ose objektu, ne kulatá okna nepravidelně rozmístěná.

Vážně už se nauč vést diskuzi, je to dost k smíchu . Pokud to nezvládáš sám, jsou na to kurzy. Slova mají význam a pokud reaguješ na argument, musíš reagovat na ten skutečný argument, ne na argument, který si vymyslíš. Jestli chceš diskutovat proti slamenému panákovi, posluž si. To je taky silně infantilní, al to se tady asi nosí.

Adam: :D :D :D A je to tu dříve, než jsem čekal. Já chápu, že máš svůj svět a jsem za hlupáka, když krmím trolla jako ty, ale..

Na dotaz, proč jsou stavby s kulatými okny infantilní, jsi se zmohl jen na to, že takto domy kreslí děti ve školce, což je poměrně široký pojem. To nic nevypovídá o tom, proč by kulatá okna ve stavbách měla být infantilní, v jakémkoliv počtu a umístění. Pak následovalo nabalování argumentace tím, že v odkazu je jedno okno v geometrii objektu.

Máme tedy tvůj postoj chápat tak, že okno (možná více) v nějakém geometrickém poměru ke stavbě je cajk, ale jinak ne? Chceš tady opravdu něco psát o vedení diskuze a argumentaci, když se zmůžeš pouze na výkřik „Kulatá okýnka jsou 100% infantilní.“?

12. Dan :

Adam: A přitom stačilo napsat :“kulatá okna jsou infantilní, protože…

Martin [msstavby.cz]: Opravdu je hloupé na tohle reagovat. Lidé jako Adam se takto na internetu pouze dožadují pozornosti, protože v reálném životě ji nemají.

13. Cyklista :

Kulatá okna mi nevadí =) Spíše mám roblém s barevnými skly. Nevím jak je objekt umístěn směrem ke světovým stranám, ale předměty nasvětlené těmito okny budou dětem trochu mást barevné cítění =)

14. kedlub :

Cyklista: Ta kulatá okna jsou na jižní straně :)

15. Cyklista :

kedlub: Super, takže děti budou mít celý den vše v duhových barvách =) =) =) Mi osobně stačí zajít u nejmenovaného obchodního řetězce do oddělení ovoce/zeleniny a ještě 15 minut vidím vše v jasnějších a zářivějších barvách =D