Přestavba OÚ Polanka nad Odrou

Z bývalého objektu Obecního úřadu obce Polanka nad Odrou vznikne bytový dům s pečovatelskými byty.

Autor: Chválek ateliér

Objekt v současné době slouží jako Obecní úřad obce Polanka nad Odrou. Nový návrh předpokládá přestavbu stávajícího objektu na bytový dům s pečovatelskými byty pro max. 12 osob. Na úrovni 1.NP budou situovány tři bytové jednotky o dispozici 2+KK, jedna bytová jednotka 1+KK, kolárna, úklidová místnost, výtah pro přepravu imobilních osob na invalidním vozíku a chodba se schodištěm. Místnosti CETIN budou zachovány. Na úrovni 2.NP budou umístěny čtyři bytové jednotky o dispozici 2+KK a chodba se schodištěm. Prostory na úrovní 1.PP a podkroví budou bez dispozičních změn.


Nové využití objektu sebou přináší stavební zásahy upravující dispoziční řešení objektu. Dojde k obnově jednotlivých povrchů v interiéru, výměna technických rozvodů v budově. Součástí stavebních úprav je výměna střešní krytiny a zateplení objektu. Budou vybourána stávající okna, příčky a překlady nad dveřmi na úrovni 1.NP. Část přízemního objektu bude vybourána a vedle hlavního vstupu bude instalován výtah pro možnost bezbariérového přístupu na úroveň 2.NP. Stavební úpravy se dotýkají také stávajícího vstupního schodiště včetně opěrných zdí a stříšky, které budou vybourány.

Současný stav:

zdroj: etendry.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.