Komentáře

  • Daniel 11.10.2019  ●  16:58

    Az na to hrozne kulate okno docela fajn.

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 3
  • Adam 12.10.2019  ●  08:15

    Kulaté okýnko, znak infantilní neschopnosti současné architektury. Jako od pětiletého dítěte.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 15
  • aggu 12.10.2019  ●  10:37

    Adam:
    https://static01.nyt.com/images/2016/10/02/magazine/02lor/02mag-02lor-t_CA0-jumbo.jpg
    Nakagin Capsule Tower, Tokyo.
    https://bit.ly/33h6CPE
    Rekonstrukce budovy firmy Pospiech SD, Ostrava-Svinov.
    Kulaté okýnko. Znak schopností a invence současné (Kurokawa, 1972; Kotek 2012) architektury.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 2
  • acdlcia [msstavby.cz] 12.10.2019  ●  18:32

    Daniel: 1000 lidí 1000 chutí.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 1
  • acdlcia [msstavby.cz] 12.10.2019  ●  18:34

    Adam: Adam jako znak neschopnosti přijmout cokoli odlišného.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 2
  • Adam 12.10.2019  ●  20:42

    acdlcia [msstavby.cz]: „Přijímat“ odlišné věci jenom proto, že jsou odlišné, může skutečně jenom dítě.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 10
  • Adam 12.10.2019  ●  20:48

    aggu: A argument je? To že někdo v Japonsku použil na budově všechna okna kulatá zcela pravidelným způsobem, a že v ČR na exitující i nové budovy „architekti“ dávají nepravidelná nelogická kulatá okýnka přesně tak, jak je kreslí děti, spolu nemá nic společného.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 2
  • Daniel 12.10.2019  ●  21:30

    acdlcia [msstavby.cz]: Rozhodne. Ja snad psal za ostatni? :)

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • vitko 13.10.2019  ●  12:41

    Adam: Adam:

    Podle mne má kulaté okýnko odrážet protější objekt PORGu, který má podobných kulatých oken více: https://www.msstavby.cz/porg-27-07-2010/
    A v tomto ohledu mi smysl dává. Neříkám, že by mi dávalo smysl všude, zde však ano.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Ondřej K. 14.10.2019  ●  09:44

    A podle mě není kruhové okénko jen tak nějaký bezúčelný výstřelek, spíše odkaz k funkcionalismu, kdy byly kruhová okna naprosto běžný, nautický prvek, viz například hotel Radun v Luhačovicích, vila Lídy Baarové, vila Karla a paní Jaroslavy Cee a hromady dalších. A na tomto domě (podle mě) nijak neruší, spíše mu sluší.

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 27.06.2022  ●  07:20
    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 1

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.