Cílem plánované přestavby dnešního obchodního domu Elan je vybudovaní chybějícího parkingu a vytvoření atraktivního společenského a nákupního prostoru uvnitř stavby – galerie a pasáže. Úbytek obchodních ploch zapříčiněný vytvořením centrální otevřené haly skrze všechna stávající podlaží je kompenzován přidáním plného obchodního patra namísto současného ustoupeného. Nad něj jsou umístěny dvě parkovací podlaží. Parkování na střeše dle zápisu v projektové knize navrhoval i architekt Svoboda v prvních fázích původního projektu v roce 1967. Podstatná změna je navržena ve vnitřním prostorovém i provozním řešení. Jádrem domu se stává centrální hala otevřená přes celou výšku stavby včetně podzemí a prosvětlená skleněným stropem. Parter objektu je rozšířený o vysunutý pás obchodních výkladců tvořící motiv napojení na štít sousedních bytových domů. V předpolí stavby tak vznikne atraktivní „piazzeta“ pro venkovní kavárenskou terasu. K dvorní fasádě je přiřazena uzavřená rampa pro osobní vozy propojující současné dopravní napojení objektu s vrchními parkovacími podlažími.zdroj: pelcak.cz, za upozornění děkujeme čtenáři.
update 7.5.2012: tato studie nebude realizována, uvedla to ředitelka OD Elan pro denik.cz
projekt: Jakub Kovářík, Petr Pelčák, 2010
investor: Rhenus Development, spol.s r.o.






Dobrý den – zajímaly by mě podmínky pro provozování obchodu v těchto prostorách. Na koho se obrátit, či včas si zadat požadavek na případný pronájem. Děkuji za odpověď Pokorná
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda budou v OD Elán potřebovat zaměstnance na HPP. A kam se mají CV posílat.
Děkuji za odpověď
Jste si trošku spletli stránky ne?? Tohle jsou stránky o stavbách v MS kraji a ne pracovní portál…
Jo to je hdně velké SCI-FI a vy už chcete posilat životopisy? :D:D:D:D
úžasný záměr,líbí se mi to moc,už,aby to bylo!!!jen nevím,zda to fakt není SCI-FI,aby se toho dožily aspoň naše děti…
hlavně aby tam byl pořádný dětský koutek, jinak dobrý, kapke nafukovací.
Hellou,budou tam holky…zdůř.P.S. A budu na ně mít,když jsem Nečasův důchodce,ha…???
No sci-fi to není když obchody dostaly výpovědi.
manas: Kdy dostali výpovědi ?
Od června se to uzavírá,takže se těšte na výprodeje…
hele docela by mě zajímalo jak se dostaly ty auta na střechu podívejte se na první foto dvoupatrové parkoviště jedno zastřešené a druhe venkovní =D . No a ta délka obchodu mi nějak nesedí podle návrhů takže bude dlouhý někde až a „Vinamet“ =D uvídíme necháme se překvapit =D
tak podle toho interieru si rikam, ze by to mohli spojit s arealem te stare pekarny, jinak parkovaci mista v centru jsou treba jako sul, tak snad to trosku pomuze.
to Honzulík: přečti si poslední větu, k dvorní fasádě (tedy ze strany dvora za domem, kde jezdí zásobování) je rampa
Jinak: jestli je to pravda, ze ke konci cervna dostali vypovedi tak nevim proc se ted predelavala trafika u Billy
toz obrazky jsou to pekne, ale nezda se mi to, to by se o tom asi vice mluvilo, navic co by rikali lidi z baraku na parkoviste vedle na strese
spis to je nahrada zameru vybudovat na Galerie Havířka (vizualizace z r. 2008) kterou chtěli zhovadile postavit u Labužníka na místě parku které navrhovala stejná kancelář Pelčák&Partner, viz http://www.pelcak.cz/projekty/#polyfunkcni-centrum-havirka-139
to Honzulík: Zde jsou ještě půdorysy tohoto záměru: http://www.pelcak.cz/projekty/#prestavba-obchodniho-domu-elan-165
Rozklikni obrázek a pohybuj se šipkama. Já vím, na internetu to hledání dá moc práce :-)
Další přestavba, když všude chybí peníze? Tak to jsem zvědavá jestli to stihnou do konce tohoto století xD
StarB: Tohle financuje investor. Ne veřejný sektor… !
Velmi mě zajímá,jestli tato stavba století bude pamatovat i na vozičkáře,když všude vidím jen samé pojízdné schody!!!
No, hezké to je, ale hlavně aby na to byly dobré základy … koukáme denně, kde co spadne, že jo ….
Je škoda, že majitel OD Elán nevlastní taky OD Permon, aby ho někdo konečně opravil, protože Permon je v hrozném stavu. Po nádraží asi 2. nejhorší budova v Havířově, co se stavu týče.
No, jenom aby z toho nakonec nevylezl podobny paskvil jako Karolina v Ostravě….
Bohužel dnešni novodobi pseudoarchitekti ve jménu „moderního pojeti vzhledu budovy“ vtisknou stavbě tvar odporne nevzhledne kostky z betonu, popř. skla s dekoraci v podobě trubky na štorc…
Jaký – kolik je plánovaný rozpočet ? Ve vztahu k nádhernému “ kývadlu“ by to mnělo být v řádu miliard…???
Kam po dokončení stavby, jestli vůbec bude, pojedou konšelé z magistrátu na dovolenou …??? Kde a jak bydlí teď a potom…???
Týto megalomanské akce už nějaký čas pociťuje většina obyvatel ČR. Skoro 2 biliony dluhů od parchantů ze Strakovky až po Havířov…
Lulina: Není nad to, jen brblat a brblat.
speeeer hlavně to wc nemužu se na tu špinu divat
Pletu se nebo opravdu se přetírala ta červená zeď vedle hlavního vchodu? Podle návrhu vypadá, že je skleněná nebo hliníková…. Proč by se tedy teď, před uzavřením, přetírala???? A proč se přestavovala trafika u Billy?? Nějak mi to nesedí…!
A Gaterie Havířka – velký hnus !!!
TO SE MI KONEČNĚ LÍBÍ!jEN TAK DÁLE PRO KRÁSU MÉHO MĚSTA!
Sergealvarez: prosim jak psal kenny, prvni veta clanku je ze tato rekonstrujce se nebude realizovat!!!!
A realita zni opet podvod dnesni Elan vypada jak trznice !!!
Zdenek Simcok: Přečtěte si první větu v článku…