Přesazování stromů v Krnově

V Krnově se před vstupem do areálu MŠ v Žižkově ulici plánuje výstavba parkoviště K+R. V místě se nachází stromy. Ty však město nepokácelo, ale přemístilo.

Před vstupem do areálu mateřské školy v Žižkově ulici bude letos vybudováno parkoviště pro krátkodobé stání, takzvané K+R (Kiss and Ride). Vznikne v místech mezi chodníkem a komunikací, kde až do tohoto týdne rostly tři kulovité akáty a jeden javor. „Jelikož se jednalo o poměrně mladé stromy, které mají velkou šanci se uchytit na jiném místě, nechtěli jsme je kácet, ale rozhodli jsme se je přesadit. Jejich novým stanovištěm je od středy 15. března plocha za bytovým domem SPC Z,“ uvedla Petra Mužíková z oddělení komunálních služeb. K přesazování stromů město přistoupilo i v minulosti, například při opravě chodníku v Hlubčické ulici nebo v případě javoru, který se od polikliniky přesunul do Tyršovy ulice. „Všechny přemístěné stromy prosperují, proto věřím, že stejně dobře se bude dařit stromům i v tomto případě,“ dodala Petra Mužíková.

zdroj: FB Město Krnov – oficiální stránka města

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.