Přeměna centra obce Palkovice

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny informace o přestavbě centra obce Palkovice.

Vedení Palkovic, podhorské obce nedaleko Frýdku-Místku, se rozhodlo změnit zásadním způsobem tvář obce. Tou největší změnou je plán na vytvoření unikátního náměstí či návsi na střeše budov v centru obce. Palkovice na změnách centra obce spolupracují se studiem Kamil Mrva Architects.

„Ryzí centrum Palkovic jsou vlastně velké budovy obchodu, pošty a tělocvičny. Je to socialistické budovy z přelomu osmdesátých a devadesátých let stojí nešťastně přímo uprostřed plochy, která by měla být centrem,“ říká místostarosta Palkovic David Kula.

Shluk budov tak vlastně brání vytvořit kompaktní a přitom vzdušný prostor centra. „Původně jsme mysleli, že obě budovy zbouráme a postavíme si nové centrum i s náměstím – jenomže jsme se dostali někde ke stovce milionů korun, což bylo nereálné,“ říká místostarosta.

Celý rozhovor s místostarostou + další vizualizace najdete ZDE.

palkovice

palkovice

palkovice

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


1 komentář

  1. mkyral :

    Zjímavé, Palkovice máme za rohem, jistě se tam občas zajdeme podívat. Jen se trochu obávám, jestli to parkovišťátko bude stačit.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.