Pravděpodobně vznikne nové muzeum Tatry

V Kopřivnice se plánuje nové muzeum pro expozici muzea Tatry.

Z prázdné haly bývalé slévárny na okraji areálu Tatry se má stát exkluzivní technické muzeum s mnohem většími prostorovými možnostmi. To společně plánují moravskoslezský krajský úřad s kopřivnickou automobilkou. Město se však obává, že mu zůstane prázdná polovina kulturního domu, kde muzeum sídlí nyní.

Kraj už schválil zahájení přípravy projektu a podá žádost o dotaci. „Musíme spěchat, protože termín přijetí žádostí končí 25. června. Dotace by uhradila 85 procent nákladů,“ poznamenal krajský náměstek Martin Sikora (ČSSD). Dodal, že už nyní jde o nejnavštěvovanější muzeum v kraji. „Proto si zaslouží, aby dostalo ještě důstojnější prostředí,“ poznamenal Sikora.

Projekt přeměny opuštěné haly poblíž zimního stadionu počítá s náklady ve výši 123 milionů korun, první návštěvníci by měli dovnitř nového muzea poblíž kopřivnického vlakového nádraží vstoupit někdy v roce 2019.

„Loni Tatra Trucks zakoupila sbírku sedmdesáti veteránů od soukromého sběratele. Problémem současné muzejní expozice je, že ji vzhledem k omezeným prostorám nelze dále rozšiřovat. Tatra má v tuto chvíli dvě stě veteránů, které není kam umístit,“ konstatoval mluvčí Tatry Andrej Čírtek.

Upozornil, že Tatra je pro tento projekt připravena vyčlenit halu a poskytnout exponáty.

ostrava

celý článek: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Tak ten převlékač kabátů Čírtek dělá mluvčího i pro Tatru, no podívejme se…každopádně držím palce ať to zvládnou

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. honza :

  Tak to bude minimálně třetí místo, kde se budou unikátní Tatrovky během let Stěhovat
  Hlavně by už konečně měli nechat opravit
  Zázrak na kolejích Unikátní hybridní vlak M 290.0 Slovenskou střelu
  http://www.speaker.cz/localbahn/view.php?cisloclanku=2006071401
  https://www.youtube.com/watch?v=NYAv_DMuQZU

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.