Pomník tramvajím v centru Ostravy

Součástí plánované rekonstrukce ulice 28.října v centru Ostravy bude i zhotovení pomníku tramvajím, které kdysi tímto místem projížděly.

rekonstrukce 28 rijna ostrava centrum

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  Byl bych raději kdyby na Masarykáč ty tramvaje jezdily.šlo by to udělat kolem vystaviště atd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Michal :

  a za pár roků pomník poslednímu člověku, co zde prošel.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 3. Crazym :

  V podstatě nejsem proti, jen se mi zdá nerozumné v téhle době vymýšlet cypoviny prodražující veřejné stavby. Holt, z cizího krev neteče… :-(

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Ljuk :

  Taky by se mi líbilo, kdyby se tramvaje na náměstí vrátily. Centrum nemusí být „hermeticky“ uzavřené, podle mě jsou tramvaje tepny města. V Brně i Olomouci (tady nemyslím náměstí, ale Denisovu ul.) to funguje, proč by se to nemohlo obnovit i u nás.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Dan :

  Michal: Tak musím říct, že tohle mě hodně rozesmálo :D :D :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Houbelec :

  Už je 1. dubna? Není. Šokující debilita.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  ja bych se nenechal zbytecne rozptylovat tim nadpisem. ze tam budou nejake stromky, bude fajn, ten zbytek se mi takhle textove dost blbe predstavuje, ale predpokladam, ze to bude lepsi, nez ty stavajici asfaltove lasagne (myslenku na zastavenou plochu na dr. benese jsem uspesne vytesnil)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. historik :

  Děláte z toho haló, přitom se do nové dlažby (což nebude za pár $$) jen vrazí 2 páry kolejnic, cca 2m délky. Takže něco, jak je před bočním vstupem do svinovského nádru.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Summerboy :

  Chápu to špatně, anebo tam zřídí regulérní cestu i pro auta, když mluví o „vozovce“ a o „chodnícíh“? Jak to jde dohromady s pěší zónou? Nějak tomu nerozumím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Fred :

  Bude o stejne jako na Zamecke… http://goo.gl/maps/7CQdi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  historik: Presne tak, myslim ze to je zbytecne zveliceno. O nic zasadniho nejde. A navic mi prijde ze se zde projevuje rozpor v názorech. Bud je to predrazene a vyhazuji se penize za blbosti, a nebo to je zase moc levna stavba ktera nenadchne a stezujeme si na svou ostravskou malost. Myslim ze delat neco neotreleho a za malo penez je v hodne pripadech takrka nemozne. Meli by jsme si vybrat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Nimrod :

  Pomník tramvajím? Panebože proč? Čím jsou takvýznačné? Jsou ten jen dopravní prostředky, v poslední době navíc nedodržující jízdní řád…blbost na n-tou!!!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 13. Alois Blažko :

  „Pomník“ a „památník“ je trochu rozdíl…
  Bude se jednat pouze o malou zmínku v podobě desek v chodníku… tak jako ve Svinově před nádražím.
  NIC MEGALOMANSKÉHO TO NEBUDE, TAK NEŠILTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Příklad toho, když čtenáři čtou jen nadpis a neumí si přečíst celý článek.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Milda :

  Já osobně bych viděl jako nejlepší památník tramvajím totok: Ze Smetanova náměstí zapustit do dlažby pár metrů kolejí (cca po Imperial) a na ty koleje postavit třeba starou „bednu“ jako na Václaváku a mohla by tam být i občerstvovna malá. A ty tramvaje by se daly obměňovat! Různé akce, propagace nejen DPO, výstavy a pod. jsou nasnadě. To by byl památníček! Nakonec tam bude jakasik deska žulova, či co. Ale asi už na tom robi jakysik renomovany sochař a zakazeečka je rozjeta. Tož co řikate lidi? Nebylo by třeba zjistit, jak ten pamatnik za penize města bude vypadat?

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.