Polanecký park prošel ozdravnou kúrou

ova

Park u kostela svaté Anny – to je místo, které budou nyní asi nejčastěji k relaxaci vyhledávat obyvatelé Polanky nad Odrou.Po šesti měsících se mohou obyvatelé Polanky zase vrátit do svého oblíbeného parku, který před dvěma lety dostal jméno po slavném rodákovi – hudebním skladateli, dirigentovi a pedagogovi Václavu Nelhýblovi. Odpočívat už ale mohou v mnohem hezčím prostředí. Park totiž prošel ozdravnou kúrou.
„Na ploše přes šest tisíc metrů čtverečních byly vykáceny přestárlé a neperspektivní stromy a keře, u některých provedla firma Dvořák lesy, sady, zahrady, která vyhrála výběrové řízení, zdravotní ořezy. Nově bylo zasazeno přes čtyři tisíce keřů a rostlin, nový je také trávník, chodníky se zámkovou dlažbou, osvětlení, zmíněné dětské hřiště s houpačkami a dalšími atrakcemi, a instalován je nový parkový mobiliář s pítkem. Třešničkou na dortu a nepřehlédnutelnou dominantou parku je bludný kámen, který byl nalezen v nedaleké, dnes již zrušené, místní pískovně,“ popsal starosta Polanky nad Odrou Přemysl Kaspřík. Dodal, že celá akce stála 5,2 milionu korun. Obvodu se podařilo získat 1,3milionovou dotaci z evropských fondů, sedmasedmdesáti tisíci korunami přispěl stát, zbytek financovalo město Ostrava.
Vedení obvodu chce ještě nechat zrekonstruovat Dělnický dům. „To bude ještě nějakou dobu trvat, ale ve chvíli, kdy bude projekt, budeme shánět finance na rekonstrukci. Myslím, že se podaří využít nejrůznějších dotačních programů a fondů a udělat to tak, abychom se koncem příštího roku mohli scházet, pořádat kulturní, společenské a sportovní akce v novém,“ předpokládá Kaspřík. Dělnický dům má v Polance dlouhou tradici a strategickou polohu. „Lidé sem chodili do hospody, popovídat si, zasportovat, na plesy a další akce,“ popsal starosta.

ova
ova

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.