Podjezd Třinec-Lyžbice

Nový podjezd v Třinci – Lyžbici usnadní dostupnost záchranných složek. Na jaře se na tomto místě objeví i nová železniční zastávka, která tak bude blíže centru.

„Prioritním důvodem, proč byl vybudován podjezd Via Lyžbice, byl bezproblémový dojezd složek integrovaného záchranného systému do lokality za tratí a zpět, protože se tam dalo dostat jedině přes závory, a když byly zavřené, byl to samozřejmě problém,“ vysvětluje důvody stavby za 130 milionů korun Šárka Szlaurová z třinecké radnice. V pondělí se podjezd zprovozňuje.

Společně s podjezdem byla na stejném místě už na jaře zpřístupněna nová železniční zastávka. Cestující tak mohou vystoupit prakticky jen pár desítek metrů od centra Třince.

„Před námi je nyní další etapa rozvoje lokality „za tratí“ s řadou nových možností. Jednou z nich je do budoucna propojit centrum se Sosnou,“ dodala starostka Třince Věra Palkovská.

trinec

zdroj: idnes.cz

Související články


1 komentář

  1. Vazzy :

    Jen bych podotkl, že v citaci je na rozdíl od úvodu správně řečeno, že zastávka Třinec – Lyžbice (v JŘ je to Třinec centrum viz. http://www.cd.cz/cd-online/staniceinfo.php?nazev=34944 ) už od jara funguje nikoliv bude od jara fungovat…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.