Podchod pod ulicí Plzeňská

Bylo dokončeno betonování základů, připravují se výztuže stěn a začala už i stavba bednění pro „odlévání“ jejich podzemních částí.

Související články


Komentáře

 1. Dominik :

  Vim, ze se to zcela nehodi k tomuto clanku, ale nedavno jsem narazil na fotky z mesta Besancon, kde se rozhodli zavest tramvajovou dopravu. Hlavne chtel jsem upozornit na to, ze pokud se chce, lze zrealizovat ve meste i radikalni zmeny, v tomhle pripade dle meho nazoru k lepsimu. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.510724785698484.1073741844.142901145814185&type=3 ‚( Jenom pro srovnani, Besancon je mesto svou velikosti srovnatelne s Olomouci, doporucuji navstivit :) )

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Kwita :

  Dominik: díky za odkaz, vypadá to skvěle!
  omlouvám se za ot

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Dominik: Paráda. Ještě najít na ostravském magistrátu někoho, kdo by uvažoval stejným směrem jako ti v Besanconu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Jiřík :

  Dominik : Tak ti se toho opravdu nebojí !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Dominik: No fotky pekne, jen by me zajimalo vice informaci. Vy jste tam byl jak dlouho? Primela tato uprava dopravy obcany vice cestovat pomoci mhd, namisto vyuzivani auta? nebo neni tam nejake zvyhodneni obcanu kteri nechavaji auto doma? Je to opravdu pekne, jen by me zajimalo jestli k tomu maji nejake studie. Samozrejme ze mohl bych googlit, ale tak je pohodlnejsi se nejpreve zeptat ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aldik :

  Dominik: Pěkné, ale my jsme holt pozadu proti západní Evropě a musíme si nejprve projít cestou omezování MHD a přesedávání do aut… na západě už si tím prošli :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Ričí :

  Dominik: Fotky fakt super

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: No podle toho co vidím na fotkách to přimělo k využití MHD určitě hodně lidí. Ono jim totiž nic jiného ani nezbývá, když většina cest byla výrazně omezena a některé zmizely úplně. Nejblbější nápad je to podél těch domů kde byly parkovací místa. Kde obyvatelé těch domů parkují teď, někde za městem? Za tohle bych toho kdo to navrhl nakopal do … a s rozběhem.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. Dominik :

  Tomas T.: Projekt teprve na zatěžkávací zkoušku čeká. Má být plně zprovozněn 1. září 2014. Před samotným zahajením stavby proběhla veřejná diskuze včetně průzkumu veřejného mínění. Cena 1 km tramvajové trati je vyčíslena na 16 milionů EUR. Hlavním důvodem výstavby byla vytíženost stávající autobusové dopravy. Radnice vzala v úvahu dvě možnosti – tramvaj (v letech 1896-1952 v Besanconu existovalo tramvajové spojení, takže se nejednalo o zcela novou myšlenku) nebo BHNS (autobusy, pro které jsou většinou vyhrazeny speciální pruhy, mají přednost na křižovatkách apod., ve Francii celkem rozšířený způsob MHD, např. se s ním setkáte v Nice). Nakonec se radnice rozhodla pro první variantu. Podle odborníků by počet odbavených pasažerů za den měl vzrůst o 40-50 tisíc. V potaz se brala taky výstavba nové vysokorychlostní trati LGV, která povede přes Besancon, nebo nárust počtu studentů místních vysokoých škol. (Taky jsem musel googlit, přímo v Besanconu nežiji, ale mám spoustu přátel, kteří tam studovali.)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Dominik :

  Omlouvám se za chybu v předchozí zprávě, tramvajová doprava by měla pojmout 40-50 tisíc pasažérů denně, ne zapříčinit nárůst o tuto hodnotu. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. thrpst :

  BTW svařování betonářské výztuže je mnoha normami a předpisy zakázáno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  thrpst: Tak nejspíš svařovali něco jiného.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  thrpst: Opraveno

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.