PLATOreport 03: Zas o něco dál

V úterý 1. listopadu převzalo PLATO Ostrava (už jako příspěvková organizace města) do své správy objekt Bauhausu. Znamená to pro nás starost navíc – samozřejmě. Důvod k takovému „spěchu“ byl však prostý: chceme co nejdříve některé z našich aktivit umístit právě sem. (A až předáme budovu k rekonstrukci tak i jinam v centru.)
Máme teď pro naše příznivce přesný termín, kdy mohou do Bauhausu po letech opět vstoupit, a to jako účastníci druhého ročníku festivalu Norma, který jsme naplánovali na 11. a 12. listopadu 2016 (s výjimkou jediného představení v Trojhalí Karolina). Stačí trochu poklidit, tu a tam něco narychlo vyspravit a zabezpečit. Kolega Jakub Hellemann coby novopečený správce se v nejbližších dnech bude ohánět, přece jen se tady pět let na nic nesáhlo.
Nebude to ani pak žádný luxus, ale zážitek chystáme neopakovatelný. Ověříme si provozní možnosti budovy a pokud se během Normy všechno podaří a nevyskytnou se zásadní překážky, pak určitě nepůjde o poslední možnost, jak se ještě letos do Bauhausu dostat. Intenzivní zájem projevují kolegové z Plánu B. Taková spolupráce by nás opravdu těšila, jen jsme jim ještě neslíbili nic na sto procent.
Chceme se zabývat i tím, jak vypadá okolí, a objekt pokud možno využít i jako robustní nástroj pro zviditelnění PLATO ve městě. Zatím si to jen oťukáváme, ale pořád se nemůžu zbavit utkvělé představy 3D billboardu či 3D nástěnky. Bude-li dost nápadů a peněz.
Tedy… těšíme, že vás příští týden uvidíme na nové adrese.
Marek Pokorný, 2. 11. 2016

zdroj: FB PLATO Ostrava

 

Související články


1 komentář

  1. aggu :

    Vykašlete se na „3D banner“ a pořiďte si toto ;) : https://www.kickstarter.com/projects/2029950924/holovect-holographic-vector-display

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.