Plány na zábavní park v Bílovci

Podnikatelskou zónu za areálem hřiště v Ostravské ulici si pro výstavbu zábavního parku pro rodiny s dětmi vybrala pražská společnost jako jedno z nejvhodnějších míst na severní Moravě.

Velkolepý rodinný park v kryté hale s nejrůznějšími zábavními atrakcemi, divadlem i občerstvovacími koutky má v příštích letech vzniknout ve třech lokalitách České republiky ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Konkrétně v Bílovci by mělo zábavní centrum vyrůst na tříhektarovém pozemku na okraji města ve směru na Ostravu.

„Jedná se o první model uzavřeného rodinného parku v České republice. Tyto parky již úspěšně fungují v Belgii a Holandsku,“ přiblížila k projektu místostarostka Bílovce Sylva Kováčiková a dodala, že pozemek v Ostravské ulici je v územním plánu města již řadu let zařazen jako vhodný právě k podnikání. „Tato zóna však je bez příjezdové komunikace a infrastruktury, takže nebyla pro investory příliš atraktivní. Až nyní,“ připustila bílovecká místostarostka.

Nejen ona, ale všichni městští zastupitelé se mohli se záměrem pražského investora detailněji seznámit před týdnem na předprázdninovém jednání zastupitelstva. Zástupci společnosti přijeli projekt do Bílovce představit a zároveň i zodpověděli otázky, které přítomné komunální politiky zajímaly.

„Centrum počítá s návštěvností několik set tisíc lidí ročně s tím, že dojezdová vzdálenost je až dvě hodiny autem. Máme velmi široký okruh, kterým se dá centrum zasáhnout, je to celé Ostravsko s přesahem do Polska, dále je tady záběr na Olomouc až k Brnu,“ uvedl na zastupitelstvu zástupce pražské společnosti s tím, že park bude uzpůsoben zhruba pro půldenní návštěvu rodin s dětmi.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Marián Kyral :

  Velkolepé plány. Jen nevím, jestli to samotnému Bílovci nějak extra pomůže. Když jsme si tam posledně chtěli dát oběd, tak na náměstí chcípl pes. Žádná restaurace, jen zavřená pivnice.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Marián Kyral :

  Tak to vypadá, že ze zábavného parku nakonec nic nebude: https://ostrava.idnes.cz/bilovec-hlasovani-zastupitelu-o-projektu-zabavniho-parku-pnb-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171019_358983_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. balde :

  pokud se tak obyvatelé Bílovce rozhodli a chtějí dále aby u nich chcípal pec na náměstí ať to mají mít investor půjde jinam, kde ho přivítají, občané mají právo se rozhodnout. POkud zvolili více klidu místo více peněz tak aŤ

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Aleš :

  Bílovec je na rozdíl od Ostravy krásné a půvabné město, takže jejich rozhodnutí vítám. A výstavba takového obludária by městu rozhodně nic kladného nepřinesla…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš: Byl jste tam někdy? Jediná hezká část je náměstí a přilehlé domy.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Jp :

  Martin [msstavby.cz]: Martine neuvazovalo se neco takoveho loni nebo jeste davneji mezi Karolinou a DOV ? Nebo to byl jiny projekt ? Vim, ze se mluvilo v te oblasti o zabavnim parku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Jp: V Ostravě se uvažovalo o mnohém větším projektu jiného investora. http://www.msstavby.cz/zabavni-park-ve-vitkovicich-za-miliardu-10-03-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Moon :

  Nevím, jestli mezi Karolinou a DOV by to bylo to pravé, ale každopádně bych takový projekt nejraději viděl v Ostravě. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Jp :

  Martin [msstavby.cz]: Diky

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.