Petice proti výstavbě OC v Opavě

O osudu plochy ze opavskou Slezankou, kde má developerská společnost Crestyl na základě uzavřené smlouvy postavit velké obchodní centrum, by mohlo rozhodnout referendum. O jeho vyhlášení usiluje hned několik opavských spolků, kterým ale zatím chybí asi 2500 podpisů. ČTK to dnes řekl jeden z iniciátorů Martin Klimeš. Kdyby město od smlouvy s developerem nakonec ustoupilo, muselo by firmě s největší pravděpodobností zaplatit. Představitelé magistrátu už dříve uvedli, že jsou ochotni uhradit reálné náklady, které společnosti vznikly. Odmítají ale platit ušlý zisk. Případný spor může skončit i arbitráží.
O vyhlášení referenda v Opavě usilují spolky Za Opavu, Bludný kámen a facebooková skupina Moje Opava. „Chceme, aby se referendum konalo na podzim v den voleb do krajského zastupitelstva,“ řekl Klimeš. Návrh podpořený 5000 podpisy musí městu předložit do 15. dubna. „V tuto chvíli máme polovinu potřebných hlasů,“ řekl. Zájemci podle něj mohou iniciativu podpořit například v některých prodejnách či kavárnách ve městě.


Více k petici na FB Bludný kámenopava

zdroj text: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Že by se počalo blýskat na lepší časy? Škoda, že se do referenda nemohu zapojit…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. aldik :

  Nejsem z Opavy, ale taky si myslím, že tam mají už obchodů dost.. A hlavně, pokud se má ještě něco stavět, tak ať opraví starou Bredou.. resp. propojí ji s tou novou a obchodních ploch tam bude zase dost :) Navíc nic nového by to na 99% do Opavy stejně nepřitáhlo, ani nové pobočky stávajících značek.. leda přesun stávajících poboček.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Tomas T. :

  aldik: Aleš: Myslim ze by bylo dobre byt realisti. Je nadmiru jasne, ze firme se bude muset vyplatit i usly zisk. Developerskou firmu to jednoznacne poskodi. Kdyby takto rusil uzavrene smlouvy kazdy a kdykoli, tak by tady nikdo nepodnikal.

  A ano, propojeni se starou bredou je nejvetsi problem opavy, bohuzel toto neni v silach mesta. Nova breda je zakoncena tak, ze se do budoucna s napojenim pocita, ale s pozustatky 90 let se tady budeme potykat jeste hodne dlouho, pokud se s nimi vubec nekdy vyrovname.

  At to dopadne jakkoli, opava na tom bude pouze skoda. Pokud bude platit nahrady, bude to celkem palka, a pokud se to postavi, tak to zase bude devastovat centrum. Je to stejne jako v ostrave, radni bez vize rozhoduji o vecech, ktere pak napachaji neuveritelne zlo.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hlavně ta petice přišla trochu z křížkem po funuse. Tohle se mělo řešit před uzavřením těch smluv.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.