Pěší lávka Palkovice

V obci Palkovice byla otevřena nová pěší lávka.

Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.
Autor fotografií: Studio TOAST

Pro obec Palkovice pracujeme již delší dobu. Realizovali jsme zde rekonstrukci hasičské zbrojnice, úpravy kaple na Myslíku, úpravy bytového domu, navrhujeme centrum obce či fasádu potravin.

Podél řeky Olešné navrhujme a postupně realizujeme drobné urbanistické zásahy. Jedním z nich je pěší lávka přes řeku v místě, kde dříve stával most. Nechtěli jsme navrhnout jen pěší lávku, ale také veřejný prostor nad řekou. Místo pro setkávání lidí, místo pro odpočinek, místo s výhledem na okolí. Ocelobetonová konstrukce mostu se skleněným zábradlím a speciální lavičkou umožňuje nerušeně pozorovat kachny a pstruhy v řece. Večer je lavička osvětlena a působí dojmem, jako by se vznášela.

zdroj + celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Johanes :

  Parádní past pro ptactvo.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 2. Tom :

  Krása!

  Thumb up 5 Thumb down 3
 3. Rado :

  Nechce se panu Mrvovi zželet Ostravy a navrhnout zde konečně něco moderního?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Pan Mrva není charita, aby se zželel.
  Již v Ostravě pár projektů má.http://mrva.net/realizace/rd_ostrava_zabreh.html, http://mrva.net/realizace/slezska_ostrava.html
  Nyní pracuje na budově univerzity pro Ostravskou univerzitu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: To je mi jasné, že pan Mrva není charita, jenže z toho, co tvoří a jak se prezentuje, je v širokém okolí ten nejlepší. RD beru, ty jednoduché řadové domy, kdy už to zadání znělo jako jednoduché řadové domy, moc neberu. Však ona ta řadovka pěkně bije do očí mezi tím, co vytvořil. Stačí se podívat na webovky. Když chce někdo stavět a primárně řešit, výsledek je o ničem. Takže jsem zvědav na budovu pro OU, snad to bude pecka, která vystaví zrcadlo tomu kýči, co má vyrůst a stále doufám, že ne, na Černé louce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. MM :

  Rado: Martin [msstavby.cz]: Realizace pana Mrvy se mi líbí, zkrátka ví co dělá. Bohužel projekt řadových domů buď předběhl dobu nebo si investor neuvědomil komu prodává a v jaké lokalitě. Byl jsem se tam podívat před pár měsíci a je to hrůza. Stání pro auta vyzděná jako plnohodnotné garáže. Stání v domě upraveno na garáž a další „vylepšení“. Najednou to ztratilo tu jednoduchost, kterou autor zamýšlel. Bohužel narazil na realitu každodenního používání viz. dnešní pohled: https://imgur.com/H4oOahh

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.