Opravy v „muzejní čtvrti“

Slezské zemské muzeum se rozhodlo na svém facebookovém profilu informovat o opravách a rekonstrukcích, které aktuálně provádí.

Poslední dobou, kdy nám bylo zřejmé, že se naše expoziční areály jen tak neotevřou, jsme se pustili do celé řady rekonstrukčních projektů, které vám budeme postupně představovat.

Prvním a Opavanům nejvíce viditelným stavebním projektem je úprava „muzejní čtvrti“ na Nádražním okruhu a Tyršově ulici.

Od loňského roku běžela rekonstrukce vnitřních prostor ředitelství muzea, které sídlí v Paláci Razumovských (Nádražní okruh 31). Na to navázaly další práce v bezprostředním okolí tohoto objektu.
Vzhledem k havarijnímu stavu opěrných zdí před Grauerovou vilou (Archeologické oddělení, Nádražní okruh 33A) a Janottovou vilou (Knihovna Slezského zemského muzea, Tyršova 1) musely být tyto konstrukce rozebrány a nyní jsou budovány nové. U knihovny bylo také nutné přistoupit k výměně střešní krytiny. Úpravy se samozřejmě dotknou také muzejních zahrad nacházejících se za těmito objekty.

zdroj: FB Slezské zemské muzeum

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Opavan :

    Oprav si sice cením a jsem rád, že jste se rozhodli během zavření takto využít čas. Ale můžete mi vysvětlit, proč kvůli stavbě nových opěrných zdí je Nádražní okruh už rok neprůchodný?

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.