Opravy Střeleckého domu v Krnově

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny aktuální informace o opravách Střeleckého domu v Krnově.

Slavnou vilu Střelecký dům, která je unikátní památkou postavenou podle návrhu architekta Leopolda Bauera, obnovuje město Krnov již od roku 2008. Momentálně se pracuje na rekonstrukci velkého sálu.

Výjimečná stavba byla původně sídlem střeleckého spolku, avšak od roku 1949 fungovala jako Dům pionýrů, po roce 1989 jako Dům dětí a mládeže a nyní slouží jako zázemí pro Středisko volného času. Současné opravy by měly být hotové na podzim a budou stát přes dva miliony korun.

„Ve zrenovovaném sále budou repliky dobových svítidel, ozdobné kazety na stěnách, zrestaurovaná štuková výzdoba i renovované parkety,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek města Krnova. Hlavním důvodem prací ve velkém sále je však především rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení, které už byly v nevyhovujícím stavu.

„Elektrorozvody byly zastaralé a vyžadovaly neustálé opravy, rovněž osvětlení bylo nedostatečné a navíc neodpovídalo současným normám. Při řešení této situace bylo dohodnuto s pracovníky památkové péče, že se do sálu nainstalují repliky lustrů, které by se co nejvíc podobaly původním, navrženým Leopoldem Bauerem,“ doplnil zástupce města Krnova.

V sále bude celkem pět replik světel, které budou stejně jako v minulosti zavěšeny na stropu. Původní lustry ani boční světla se totiž nedochovaly. Upraveno bude také jeviště a portál.

krnov

celý článek: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.