Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
můžu se zeptat někoho kdo má zkušenost jestli je levnější varianta asfalt chodník nebo zámkovka? já si myslím že asfalt lepší, rychlejší, levnější? dík
Vidím správně, že se v dnešní době dělá nový povrch chodníku z asfaltu????!!!!
balde:
Dlážděný chodník 1200kč/m2, Asf. chodník 900kč/m2
Zamkovka po desiti letech pouzivani taky neni zadna hitparada ….. za me radeji asfalt
jen pár poznatků, ta cesta i chodníky byly tragické stejně jako v 60% OVA-JIH, ale pokud už dělám takovou opravu, tak zrovna v těchto místech se dalo úplně v pohodě vybudovat minimálně podélná parkovací místa, pořád by tam zeleně ubylo úplně minimálně
balde:
Pak už to ale není oprava ;-)
Poté děláte projekt, procházíte povolovacím procesem, řešíte vlastnické vztahy, přeložky inž. sítí, náhradní výsadbu apod….
Maká se i v okolí tramvajové zastávky Horymírova a v blízkém sídlišti.
Ano, chodníky momentálně jedou i na Patrice Lumumby a přilehlém okolí. Akorát, že dělají nové chodníky směrem do ulice, které byly v celkem solidním stavu, ale katastrofální chodníky ve dvorcích nechávají v původním stavu. Zrovna teď po dešti jsme měli na chodníku loužičku cca 1×2 metry, asi 10 cm hlubokou. Na obci to ví, sama jsem na to upozorňovala, když loni/předloni dělali slavnou paspartizaci chodníků. No ale mám smůlu, chodníky ve dvorku nejsou vidět z auta…
marie: se přijeďte podívat na chodník který vede v Hrabůvce od Venuše směrem ke gymnáziu Fr. Hajdy, ulici Jana Maluchy ten tam leží už od mého mládí a už to není chodník, jo a když zaprší tak první rybník je už u Hrušky, a pak dále po cestě to jsou jižní Čechy, takže když zaprší vietnamci u Venuše mají kšeft z gumáků
balde: možná radnice OVA-JIH spoléhá na globální oteplování a na to že už tak často neprší
balde:
A vo tom to je! Nejde vidět z auta, tudíž neexistuje :-(
Jinak, v žádném případě nechci brát Hrabůvce její prvenství. Uznávám, naše loužička nemá šanci na vítězství.
marie: myslím že na JIHU má takovýto chodník každý ve svém okolí, který musí používat, bohužel. Navíc je dost smutné že některé chodníky prošli za tu dobu několika opravami, a při tom byli v lepším stavu, pasportizace asi probíhala z jedoucího auta :D
No to tempo je tam vražedné 3 delnici denně,parkoviště rozkopali před 4 dny a do dnes se tam nikdo ani nehnul hlavně že auta nemají kde parkovat .Oprava trvá už dýl jak měsíc a natáhli zatím kousek jednoho pruhu a chodníku.
Vražedné tempo: :D :D :D
Dnes je to přesně 13 dní co se tam nic neděje rozkopali největší parkoviště a od té doby je tam mrtvo asi došel asfalt nebo peníze nerozumím tomu !!
Někteří lidé nedokážou pochopit, že existuje něco jako smlouva o dílo (SOD) ve které je přesně stanovený termín realizace a jeho dokončení. Obvykle součástí takové smlouvy bývá i harmonogram prováděných prací u větších zakázek se určují tvz. uzlové body (tohle asi nemá cenu více zde vysvětlovat). Součástí SOD je i část o sankcích z prodlení, které nejsou malé a málokterá realizační firma si penále dovolí. Pokud zadavatel určil takový termín a práce probíhají podle harmonogramu, není důvod šířit poplašné zprávy. Anonymní borce schované povětšinou za záclonami svých teplých kutlochů a počítající dny a počty pracujících jsou opravdu případy samy pro sebe…
Samotný asfalt nemusí být špatný a mnohá bohatější města třeba v západní Evropě na sídlištích mají právě takové chodníky. Záleží spíš na kvalitě a následné údržbě:
Curych
https://www.google.cz/maps/@47.3706545,8.5020217,3a,75y,358.15h,77.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDojVZ1iK32SQnaaO5Ma8jA!2e0!7i13312!8i6656
(„https://www.google.cz/maps/@47.3706545,8.5020217,3a,75y,358.15h,77.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDojVZ1iK32SQnaaO5Ma8jA!2e0!7i13312!8i6656“)
Štrasburk
https://www.google.cz/maps/@48.5545523,7.7640418,3a,75y,60.22h,100.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHbiV9KGyl2UFZ-09Rle3yQ!2e0!7i13312!8i6656
(„https://www.google.cz/maps/@48.5545523,7.7640418,3a,75y,60.22h,100.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHbiV9KGyl2UFZ-09Rle3yQ!2e0!7i13312!8i6656“)
Stockholm
https://www.google.cz/maps/@59.3356295,17.946016,3a,75y,97.75h,83.36t/data=!3m7!1e1!3m5!1sShQ1AAT_s-OayLtqt0oSlw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DShQ1AAT_s-OayLtqt0oSlw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D281.73016%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192
(„https://www.google.cz/maps/@59.3356295,17.946016,3a,75y,97.75h,83.36t/data=!3m7!1e1!3m5!1sShQ1AAT_s-OayLtqt0oSlw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DShQ1AAT_s-OayLtqt0oSlw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D281.73016%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192“)
Pavel:
Ano teď to řeším s kolegou.
Co je výhodnější asfaltový chodník nebo zámková dlažba?
Každý má své výhody i nevýhody, uvidím jak debata dopadne.
další rekonstrukce chodníků započali na ulici Jana Maluchy, cca 200m, a pak v okolí Rondlu u zastávky Josefa Kotase až k Venuši, podél hokejky ulice Jsefa Kotase z obou stran a zbytek parku , kde ještě nebylo opraveno, za hokejkou Josefa Kotase.
P.S.už druhý týden tam jsou dělníci i v neděli a makají