Opavsky magistrát chystá plochy pro RD

Opavský magistrát připravuje plochu pro výstavbu rodinných domů. Na pozemcích nedaleko Slezské nemocnice jich má být v několika etapách postaveno až 140. Počítá se i s propojením nové čtvrti s Olomouckou ulicí, což je hlavní komunikace spojující Opavu s Olomoucí. ČTK to řekl mluvčí města Roman Konečný. Stavět by se podle něj mělo do dvou let.

„Město chce podpořit individuální bytovou výstavbu. Víme, jaký je problém sehnat vhodné pozemky. Proto jsem rád, že se nám podařilo získat rozsáhlé pozemky v této lokalitě a připravit projekt, aby se zde mohlo začít stavět,“ řekl primátor Opavy Radima Křupala (ČSSD). Z plánovaných 140 domků by 62 mělo vyrůst na pozemcích soukromého vlastníka, zbytek na pozemcích města, doplnil.

Podle hlavního architekta města Petra Stanjury je projekt rozdělen na tři etapy, aby byl dopad stavby na okolí co nejnižší. „V první etapě by se mělo postavit 36 domků, které navazují na ulice Květinová a Leknínová. Dvanáct těchto domků by stálo na pozemcích soukromého investora, se kterým jsme se však dohodli a koordinujeme postupy,“ uvedl Stanjura. V další etapě na ryze městských pozemcích bude postaveno 54 domů a ve třetí na soukromých pozemcích dalších 50.

Projekt počítá i s řešením komplikované dopravní situace. „Nová ulice by spojila tyto pozemky s Olomouckou ulicí, a to za areálem Psychiatrické nemocnice,“ uvedl Stanjura. Město zde již vykoupilo od kraje klíčové pozemky, které jsou ke stavbě nové silnice potřebné.

Vizualizace I. etapy. Zdroj: opava-city.cz

zdroj: archiweb.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Pavel :

    Ještě by to chtělo i nějaký podrobnější urbanistický záměr, výškovou regulaci, veřejnou zeleň, apod. Jinak z toho žádný druhý Kylešovský kopec nebo Ruská čtvrť nevznikne, jenom další neživý satelit. Dopravní napojení by se mělo hned od počátku řešit jak na Olomouckou, tak na JZ obchvat.

    Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.