Opava západ – foto z výstavby

Rekonstrukce výpravní budovy železniční stanice Opava západ se blíží ke svému dokončení.

Na rekonstrukci výpravní budovy naváže investice města Opavy, kdy dojde k celkové úpravě přednádražního prostoru. Počítá se s úpravou ulice, chodníků, veřejného osvětlení, městského mobiliáře či zeleně

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Budova se vydařila. Ještě by to chtělo zastřešit nástupiště.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 2. Tomáš :

  Nádhera

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. S200 :

  Pavel: Zatřešení tam je, tak za deště doporučuji čekat pod ním. Tato úzká nástupiště nejsou určena k tomu, aby se na nich čekalo na vlak. V neposlední řadě by zastřešení nástupišť zkazilo vzhled stanice.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 4. Monika Vykydalova :

  Nádherné prostředí.Konecne se to tak krásné spravilo.Bydlim kousek od nádraží.Delalo to jenom ostudu,ale teď nádhera opravdu.Klobouk dolu

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. Pavel :

  S200:
  První nástupiště zcela, druhé nástupiště z větší části se nenachází před nádražní budovou. Příchod ze zastřešeného prostoru na nástupiště obnáší hodně desítek metrů a vlaky zde zpravidla nestojí ani jednu minutu. Takže vaší radou vyčkávat a vyjít na nástupiště až po příjezdu vlaku se nikdo neřídí. Zastřešení bokem ležících nástupišť nijak „nezkazí“ vzhled stanice. Druhá věc je, proč byla při předchozí rekonstrukci trati do Krnova zvolena varianta dvou užších jednostranných nástupišť namísto jednoho širokého oboustranného. Dnešní umístění nástupišť nemá s historickou podobou nádraží nic společného. I tak ale šířka dnešních nástupišť jejich zastřešení umožňuje.
  https://www.facebook.com/zabradlomanie/photos/opava-z%C3%A1padlavi%C4%8Dka-versus-z%C3%A1bradl%C3%ADna-lavi%C4%8Dk%C3%A1ch-jestli-se-tak-ty-4-bid%C3%BDlka-v%C5%AFbec-/1031635717016776/

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. S200 :

  Pavel: Široké oboustranné nástupiště by znamenalo zrušení jedné dopravní koleje a tím i menší kapacitu kolejiště, s tím by dopravci rozhodně nesouhlasili. A abych řekl pravdu, tak jsem nikde na těchto úzkých nástupištích zastřešení neviděl. Je to vcelku logické, protože to zastřešení by bylo tak úzké, že by i při menším větru vůbec neplnilo svůj účel. Jedinou možností by bylo zastřešení celého kolejiště a to u nás nemají ani podstatně významnější nádraží (jediné je pražské hlavní nádraží).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Pavel :

  S200:
  S něčím takovým si lidé věděli rady už před 150 lety https://thumbs.dreamstime.com/z/picture-platform-shelter-pancevo-train-station-serbia-which-currently-half-abandoned-due-to-downsize-125833281.jpg
  Co se týče snížení počtu kolejí, tak před staniční budovou bývalo před rekonstrukcí devatero kolejí, po rekonstrukci jen sedmero a zůstal široký nevyužitý pruh mezi čtvrtou a pátou kolejí. Takže kdyby se bývalo chtělo, jedno široké nástupiště mezi první a druhou kolejí mohlo dnes býti.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Jakub :

  Budova opravená, fajn. Ale:
  1. Zmizí nádražka – zmizí život. Nemusela by to být putyka, ale čisté bistro.
  2. Nenavazuje žádná zastávka MHD.
  3. Nástup z nástupiště u nádražní budovy není možný – stejná chyba jako ve stanici Opava-východ
  4. Zábradlománie a bludiště k prvnímu nástupišti je zločinem proti lidskoti.
  5. Nevyužití prostoru vzniklým zrušením kolejí pro rozšíření nástupišť je nepochopitelné.
  6. V souvislosti s výstavbou nových bytů v oblasti bývalých kasáren bude nutné vybudovat podchod pod tratí, mohlo už být součástí této stavby…

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. S200 :

  Pavel: Moc děkuji za tu fotku, krásně na ní můžete vidět, že to nástupiště je nezastřešené.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Pavel :

  S200: A přesto čekající cestující nezmokli. Prostě nad těmi sedačkami střecha byla.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. S200 :

  Pavel: Ale k vlaku musí na déšť. Stejné je to v Opavě západ, také mohou čekat pod střechou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Pavel :

  V tom případě jsou buď zbytečné veškeré střechy a přístřešky na nádražních nástupištích po celém světě, protože všude lze čekat někde mimo nástupiště, nebo se potýkáme s ješitností šotoušů, kterým někdo neobdivuje jejich největší open-air muzeum na světě.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.