Opava postaví nový bazén

V Opavě se bude stavět nový bazén za 350 milionů korun. Bude v africkém stylu a možná ponese jméno slavné opavské rodačky a ochránkyně zvířat Joy Adamsonové.

Tuto variantu už schválili zastupitelé. Rozhodovali se mezi touto největší stavbou, menší a rekonstrukcí stávajícího bazénu či pouhou rekonstrukcí dosluhujícího objektu. Nakonec se rozhodl postavit nový velký bazén. ČTK to řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Stavět by se podle něj mělo podle projektu, který v roce 2007 zvítězil v architektonické soutěži. „Náš projektový tým připraví studii. Řešíme nyní už jen velkou variantu. Původní projekt se upraví podle potřeb současné doby. Půjde o drobnější, hlavně vnitřní a dispoziční úpravy,“ vysvětlil Navrátil. Zopakoval, že město je připraveno do stavby investovat 350 milionů korun bez DPH.

Stavba by mohla v areálu Městských sadů, sousedství současného koupaliště, začít v roce 2023, dokončena by měla být v roce 2025. Areál by měl zahrnovat bazén s osmi drahami, tobogany, saunový svět i zónu s vířivkami. Podle Navrátila lze očekávat roční návštěvnost zhruba od 250.000 do 380.000 lidí.

Oprava stávajícího bazénu by město vyšla na 100 milionů korun. Třetí varianta, stavba menšího akvaparku a oprava stávajícího vyšla také na 350 milionů korun.

celý článek: archiweb.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dotaz :

  Dobrý den, prosím vás chtěl bych se zeptat, mám nabídku na koupi zahrádky na ulici Nadační v Sadech. Doslechl sem se že zde bude výstavba nového areálu (bazénu) a zahrádky tím zaniknout. Nechci investovat do něčeho co půjde například do dvou let k zemi. Mohl bych vědět jak to vypadá s plánováním výstavby? Jestli půjde jen nějaká část k zemi nebo celé osady.
  Děkuji za každou informaci
  S pozdravem Radek Dunaj

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Archerr :

  Dotaz: v článku je ze bude v areálu koupaliště, sice 2 roky zpět se mluvilo o zrušení te kolonie ale dle mne to je už mimo hru, kolega tam má chatu, zkusím se zeptat. Ale jestli tam bude návštěvnost 250 až 380 tisíc lidí za rok tak už kvůli vlastnímu klidu zvolím spíš osadu zátiší nebo u kurtů na palhanci nebo u hřbitova či Komárov… Nebo počkat na svatou Annu ale to je otázka kdy a jestli vůbec to bude :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.