Okružní křižovatka Stará Ves n. Ondřejníci

Na silnice I/58 v obci Stará Ves nad Ondřejnicí je plánována novostavba okružní křižovatky.

Situace stavby

Současny stav řešení křižovatky

zdroj: msk.cz

Související články


Komentáře

 1. Vojtěch :

  Lidi neumi jezdit autem a my kvuli toho prekopem zbytecne prehlednou krizovatku

  Thumb up 14 Thumb down 10
 2. Martin :

  Za mě je to zcela přehledná křižovatka, z které je velice zbytečné dělat okružní křižovatku… A ještě na silnici I. třídy. Totální nesmysl.

  Thumb up 13 Thumb down 13
 3. Ambry :

  Já bych v tom spíš viděl zklidnění a zpomalení jízdy v obci. Jezdím tu celkem pravidelně a jakou rychlostí někteří řidiči vletí do obce od Krmelína, tak je mi z toho divně. Zvlášť když si představím, že na/ze zastávky autobusu chodí děti do/ze školy…

  Thumb up 25 Thumb down 2
 4. Vojtěch :

  @Ambry Tak odtoho je tamsnad padesatka, navic to moc nevyresi to, ze kdo nerespektuje padesatku od Krmelina, tak ze by nehohrozil nekoho na prechodu. TO uz mi prijde lepsi tam dat na ten prechod semafor s merenim padesatky. Nez takhle nicit plynulost provozu.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 5. Sepot Bucharu :

  Ad. prehlednost – pri prijezdu ze Stare Vsi je vyhled smerem na Petrvald dost tristni. Kruhac bude super. S ohledem na v budoucnu znacne vyssi provoz ve smeru na Brusperk bude dvakrat super.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 6. M :

  Zbytečná stavba. Ať se lidi naučí jezdit, to vyjde levněji a ještě udělají něco pro sebe a společnost.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Vojtěch: Ta komunikace ale není pouze o autech. V současné době silnice 1/58 Starou Ves rozděluje. Křižovatka není vhodná pro cyklisty. Jediný přechod přes silnici je v místě autobusových zastávek, které jsou od křižovatky vzdáleny desítky metrů. S okružní křižovatkou vzniknou i lepší podmínky pro chodce.

  Co se týče zpomalení dopravy, není tam je 50km/h. Umístění kruhového objezdu nijak významně neovlivní plynulost.
  Úsekem jezdím často. Není výjimkou předjíždění ze směru od Ostravy přes odbočovací pruh na Brušperk. Hlavně to je oblíbené mezi polskými řidiči spěchající na noční do průmyslových zón v Mošnově, Kopřivnici. Ostatně celý úsek od Ostravy je brán řidiči poměrně zvláštně. I když je úsek 1+1 pruh, často to v zatáčce za Krmelínem směrem na Ostravu vypadá, jako by byl 2+2…

  Thumb up 16 Thumb down 5
 8. Ambry :

  Souhlasím a přesně to jsem měl na mysli. Že někdo vjede do obce a měl by jet 50, to spoustu řidičů nezajímá. Ten kruhac ho ale donutí snížit rychlost a o to tu jde.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 9. Martin z Ostravy :

  Tenhle kruháčovi mor na I/58 nebere konce. Přitom by tady stačilo pročistit rozhledové trojúhelníky od dřevin a obnovit vodorovné dopravní značení.
  A taky naučit lidi zase řídit tj. sledovat cestu, natrénovat si odhad vzdálenosti.

  A jedna faktická:
  Číselné označení silnice se píše tak, že její třída je uvedena římskou číslíci, její číslo pak za lomítkem číslící arabskou. Většinu času je to na zdejších stránkách správně, v posledních dvou příspěvcích je to nepochopitelně špatně.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 10. balde :

  Skvělé, konečně jsme pochopili, že v takovýchto místech je třeba využívat kruhové objezdy. Velmi to zpřehlední a zklidní dopravu, křižovatka bude mnohem bezpečnější pro cyklisty a chodce. Čím víc kruháčů tím líp.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 11. Vojtěch :

  @Martin [msstavby.cz] Maximalni povolena rychlost tam 50 je. Jelikoz jste v obci. A argumentovat cyklisty tak to uz je uplne mimo misu, kdyz cyklostezka na Krmelin i Brusperk je pekna a bezpecna a neni treba jezdi po hlavni silnici. Jezdim docela casto do Petrvaldu a v danem krizeni mi neprijde, ze by to ridici nejak extremne prasili vic nez nekde jinde. Horsi je to v kopci smerem na Mosnov a nebo mezi Starou Vsi a Krmelinem, tomu ale nezabrani kruhovy objezd uplne nekde jinde.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 12. Petr :

  Uz vidim jak vsichni nadávají ze se candaj za plnym nakladakem do toho kopce na Krmelin jenom proto ze nejaky blb neumi na kruhaci dat blinkr atd. Za me totalni nesmysl. Po te ceste se uz nebude dat jezdit vubec, Mosnov ma mit kruhace tri na novym obchvatu.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Vojtěch: 50 km/h v obci je, ale nejsme v Německu, kde se předpisy dodržují.
  Je fajn, že je kolem řeky cyklostezka, ale kolo není pro mnoho lidí pouze rekreace. Hned u křižovatky je obchod s potravinami. Kvůli tomu přeci nebudu objíždět část vesnice.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 14. Taky Petr :

  Petr: Mošnov bude mít kruháče 4, jeden bude hned u mostu přes řeku, kvůli tomu armádnímu centru.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. M :

  Martin [msstavby.cz]: nebylo by levnější tam dát radar a vybírat na pokutách? A ty vydělané peníze zase investovat do něčeho jiného? Pokud se bude muset zpomalit kvůli kruháči, může se zpomalit i kvůli radaru.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. davidb :

  M:
  Radar a pokuty z něj mohou vybírat pouze obce s rozšířenou působností. Takže Ostrava. A ta to pro cizí obce dělat nechce, protože na to nemá kapacity. Nebo aspoň to tvrdí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Tomáš :

  Kdy by se mělo začít stavět??

  Thumb up 2 Thumb down 1
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Blíží se zahájení stavby
  https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/z-krizovatky-ve-stare-vsi-nad-ondrejnici-bude-rondel-silnicari-zacali-prestavbu.html

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. Vladimír Hrabovský :

  Mě bydliště je vedlejší vesnici,každý den jezdim autem na Ostravu.Posledni dobou s rozvojem nejen průmyslová zóny Mošnov dochází ke zhušteni dopravy.Dostat se ráno mezi 6 a 7 hod z vedlejší ulice na hlavní cestu 1/58 považuji za zázrak.Kruhový objezd vítám.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.