OFFTOPIC

Vzhledem k nárustu návštěvníků a k nutkání některých diskutujících probírat témata, která nesouvisí s obsahy článků, zavádíme tento speciální článek, kam se „uklízí“ diskuze, které sklouzly zcela mimo téma článku, kde byly původně zapsány.

V článcích tak zůstanou jen relevantní komentáře a pohádat se o tom, jaké barvy jsou císařovy nové šaty, se můžete zde, protože je nám proti srsti toto mazat rovnou. Zdá se nám to jako rozumný kompromis..

Přesouvání se budeme snažit dělat pokud možno inteligentně a nemělo by docházet k tomu, že přesunuté komentáře se týkají tématu článku.

Jsou zde vypnuty palce a z povahy věci jsou nové posty výjimečně nahoře, protože očekáváme, že se to tu bude docela hromadit..

Díky za pochopení

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.

Komentáře

 1. Marthin :

  Yann: Jako pro ostravského patriota je pro mne těžké si to přiznat, ale: „V Ostravě žvaní, v Katovicích staví“ (koncertní hala, mrakodrap, rekonverze celé původní industriální čtvrti, propojení mosty přes průtah…)

 2. Yann :

  Mrakodrap a kancelářský komplex .KTW
  https://www.earch.cz/architektura/clanek/stridma-dominanta-novy-vyskovy-komplex-ktw-odrazi-dynamickou-transformaci-post-industrialni-metropole

 3. Marthin :

  anonym:
  Přizvěte i další politiky, ať se vyjádří a dají vědět, jak chtějí palčivé problémy Ostravy řešit. Zatím jsem tu v diskuzích zahlédl jen nějaké „přicmrndávače“ z ANO a podobných partají. Ať klidně přijdou a třeba s sebou vezmou politiky např. z SPD, aspoň bude sranda, až se ztrapní sami…
  Ale teď vážně: Volíme jen nejlepší z osobností, které reálně kandidují. Až bude kandidovat Tomáš G. Masaryk, nebo Prokeš, rád je zvolím. Stejně tak mého levicového kamaráda, vysokoškolského učitele. Nikdo z nich však, bohužel, nekandiduje.
  Jakkoliv bych byl rád, aby pan Witosz častěji přicházel spíš s konkrétními návrhy na řešení ostravských problémů, než s vysvětlením, proč něco nejde, pořád jsem radši, že jsem ho volil a že s námi chodí diskutovat. Za to mu patří všechna čest!

 4. Crazym :

  Všechno má své plusy i mínusy. Plus vidím v tom, že jako jeden z mála vystupuje pod svým jménem a nosí svou kůži na trh i když ta sebechvála kolikrát trochu zavání :-) Mínusem aspoň pro mě je, že mám kolikrát pocit, že se blíží zase nějaké volby :-) A i když na prostory v majetku MoaPu a jejich vlastnění a provozování mám jiný názor, tak zatím ty pozitivní dojmy z příspěvků převažují, takže za mě, cajk :-)

 5. anonym :

  Díky všem za reakce, tím pádem to beru za již uzavřený výlev jen mého pohledu. Ať se nám všem daří.

 6. David.Witosz :

  anonym: Zdravím.
  Díky za zpětnou vazbu, dovolím si však v něčem nesouhlasit.

  1) Komentuji věci u kterých jsem jako politik nějakým způsobem aktivní. Buď, že je daná věc v mé gesci nebo se na dané věci nějak podílím, či mám informace z pracovních jednání.
  2) Nekomentuji tedy „pod všemi možnými příspěvky“ ale těmi které se nějak dotýkají mé práce.
  3) Nejsem názoru že tady prezentuji „jedino, svou pravdu“, ale že tady prezentuji názor politika který je v daném tématu nějak aktivní a který často doplňuje informace které čtenáři nemají.

  I když bod 3 je určitě věcí názoru, v bodě 2 si myslím, že jednoznačně přeháníte. Tohle určitě není „profil jednoho muže“ :)

  Každopádně ještě jednou díky za názor a hezký den Vám všem.

 7. Dan :

  Ja jsem take rad. Naopak jako snad jediny politik ma priznane jmeno. Neskryva se za anonymnimi profily. Cimz bohuzel i vsechna kritika pada na jeho hlavu a funguje jako hromosvod. I za projekty, veci se kterymi nema nic spolecneho.

  Me se tento transprentni pristup s moznosti diskuze libi. Pokud se anonymum neco nelibi, mohou s nim prece anoynmne diskutovat to, co jim vadi. Navic s ochranou jejich osoby anonymitou vymyslenych nicku.

  Zaroven si myslim, ze vetsina zodpovednych politiku nediskutuje, protoze by se ukazalo, jak sve agende nerozumi.

 8. josef :

  anonym: Já jsem za to naopak rád.

 9. anonym :

  Omlouvám se, ale i jako člověk, který považuje autora webu Martina za jednoho ne-li z největších kamarádů, musím přiznat, že mi jakožto dlouhodobému a zároveň velice, možná až příliš častému čtenáři tohoto webu, začíná extrémně vadit neustálá přítomnost a vyjádřování Davida Witosze pod všemi možnými příspěvky. Opravdu s tím začínám mít postupně velký problém. Jednou za čas něco vysvětlit je ok, ale nyní už je toho z jeho pozice fakt moc. Ať si tady píše kdo chce co chce, pokud je to samozřejmě OK, ale ať se tady z toho probůh nestane politický profil jednoho muže. Není podle mého v pořádku, aby tady jeden politik prezentoval jedino, svou pravdu, ať už je ta pravá jakákoliv. Respektuju nicméně názor a přístup autora webu a většiny, jen si myslím, že i já mám právo po těch letech sdělit Vám svůj pohled na věc.

 10. Crazym :

  Na té pěší zóně se nám objevují čím dál tím potřebnější prodejny 🤦‍♂ https://screenshot.cz/2WJ9H/

 11. Martin [msstavby.cz] :

  Trošku se množí příspěvky jednoho dlouholetého fanouška, kterého mnozí znáte a za porušování pravidel nemá přístup komentovat. I když IP adres ze kterých psal jsou desítky.

  Rád bych ale uvedl na pravou míru tvrzení tohoto myšlenkového giganta, které rád píše i všemožně v komentářích na facebooku.

  Moje dokončené vzdělání nekončí maturitou.
  60 kg už dlouho nevážím, možná bohužel.
  Politicky aktivní nejsem a nemám takové ambice.
  Normálně pracuji. Web mě rozhodně neživí.
  Návštěvnost pořád roste.

  Dík :*

  Kdyby to někdo nemohl přečíst
  „Martin(msstavby.cz)Proč jsi dal můj komentář do spamu?To jsi opravdu takový chudák?Jesně,nesneseš pravdu.To ale vypovídá vše o tvém charakteru.Takže to zopakuji ještě jednou;absolvent střední odborné školy stavební dělá ze sebe urbanistu a architekta a přitom jen sdílí na „svém „webu příspěvky,které jsou už dávno známy ze sociálních sítí.Možná to ještě někteří „brali „,že se něco nového dozvědí o stavebním rozvoji Ostravy.Teď už jsi akorát za 60-áti kilového nesympatického klauna od pohledu.Samozřejmě,že dostáváš „kapky „od ostatních a to nejenom na Twitteru.Měl jsi ambice se stát členem Pirátské strany,no i oni pochopili.Běž normálně pracovat a nepřiživuj se na ostatních,protože popularita tohohle webu rapidně klesá.Mnozí už pochopili.“

  Petr D. z Ostravy. Někteří již určitě tu čest měli.

 12. Martin [msstavby.cz] :

  Jedna studie na místo po tenisových kurtech na Sadové ulici v Ostravě. Pozemek nyní patří společnosti Rezidence Sadová Ostrava s.r.o.
  https://www.jaarchitekti.cz/bytovedomy/bytov%C3%BD-d%C5%AFm-u-parku

  https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09285351/rezidence-sadova-ostrava-sro/

 13. Martin [msstavby.cz] :

  marie: Je to dost podobné. Mohlo by to být ono.

  Crazym: Napadlo mě někde v okolí Sadové. Vím že se tam plánuje na místě bývalých kurtů bytový dům, ale kdo ví :))

 14. marie :

  Comarket…
  Gastronom v Hrabůvce? https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=79620429&newest=1&yaw=4.623&fov=1.571&pitch=0.139&x=18.2571370&y=49.7918289&z=17

 15. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Tak to by mě zajímalo kde to je.

 16. Martin [msstavby.cz] :

  Nějaké studie, na které jsem poslední dny narazil.

  Bytový dům v centru Ostravy
  https://wobau.cz/realizace/bytovy-dum-v-ostrave/

  Comarket
  https://www.studioark.cz/ux-portfolio/comarket/

 17. danlicka :

  Dneska jsem zjistil, že v Apple mapách už jde vyhledávat trasy s využitím MHD (tramvaje, trolejbusy, autobusy).

 18. Yann :

  Plán na využití miliard litrů mořské vody pod Ostravou ožívá. Vítkovice chtějí lázně

  https://www.patriotmagazin.cz/plan-na-vyuziti-miliard-litru-morske-vody-pod-ostravou-oziva-vitkovice-chteji-lazne

 19. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  Já to chápu. To byl jen takový šťouch.

  A asi jsem si počet článků v týdnu nikdy nepočítal, takže kolik jich vychází nevím. I tak se mi to zdá na soukromou činnost až nad hlavu.

 20. Martin [msstavby.cz] :

  davidb: Informuji o dočasné změně, zvykem snad už 10 let jsou tři články denně v pracovní dny.

 21. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  A to se chlubíš nebo si ztěžuješ? :-) :-) :-)

 22. Martin [msstavby.cz] :

  Nadcházejíc týden a asi i ten další, budou vycházet denně čtyři články v pracovní dny, namísto tří. Nakupilo se teď více materiálů.

 23. Crazym :

  Letošní rok by v sadě na Zámecké docela dobrý, dost se urodilo, rok od roku lepší :-) https://screenshot.cz/VXV4D/

 24. rom :

  co se týká těch plachet na barácích, tak neřeším tuto reklamu, ale něco vkusného by se tam hodilo – je to úplně jiný dojem, než neudržovaná plocha

 25. Crazym :

  A favoritem na volebního bludišťáka za nejen největší billboard se stává https://screenshot.cz/JLVNA/ :-)

 26. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: A použili to ho více, dnes mi kámarád poslal tohle https://screenshot.cz/XRBXI/
  Nuny: Copak, vynechal jsi prášky? Jinak si nedovedu vysvětlit tu reakci když se tady tak pěkně zeptáš a někdo ti odpoví a poskytne odkaz. Ale když už jsme tady na sebe tak milí, tak taky táhni do análu dělat tu důležitější práci :-)

 27. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Myslím, že ten dům na Poděbradově pořád nemá kompletní povolení. Administrativní budova na Českobratrské se řešil zatím pouze prodej pozemků. A tam byl myslím problém s uliční čárou…

  A jaký pěkný obrázek vybrali pro Místeckou III. … :D

 28. Nuny :

  Crazym: Narozdíl od tebe, mám důležitější věci na práci, než plakátovat zdejší forum, trapáku. Už bys mohl konečně táhnout do háje. Přesluhuješ tady…

 29. Crazym :

  Hele myslíte, že už mu někdo řekl z čeho pochází slova jako komediant :-) https://screenshot.cz/OMYXL/
  Možná by ale spíš měl znát: Ne supra crepidam sutor iudicaret. :D

 30. Crazym :

  Dnešní vrcholné dílo, Mendelsohn rotuje a estéti nikde :D https://screenshot.cz/Z6WFJ/

 31. Crazym :

  Nuny: Co tak tady zadat do vyhledávání jedno slovo: Českobratrská :-) https://www.msstavby.cz/administrativni-budova-ceskobratrska-2-05-08-2021/

 32. balde :

  Nuny: V kofole jsou takoví škrti, že se té budovy podle mě nedočkáme.

 33. Nuny :

  Crazym: To by chtělo např. vyjádření Kofoly, co na to říká, že je jejich (kdo ví kdy a zda vůbec uskutečnitelný) záměr v kampani SPOLU 🤔.
  Btw. Co má být ten barák na Českobratrské ?

 34. Crazym :

  A množí se to :-) https://screenshot.cz/0S55N/
  Ale na MSstavbách by to mohlo mít cílovku, tak snad to půjde přečíst :-) https://screenshot.cz/3WGPQ/
  My se budeme mít…

 35. Crazym :

  Jde vidět, že se zase blíží doba velkohubých prohlášení a slibů pro slaboduché jednice s volebním právem :-) Strašně rád bych se zeptal té paní jak to chce provést, nějaké nápady mám ale jsou nepublikovatelné :D https://screenshot.cz/46FM6/

 36. Oasis :

  Stavba Moravskoslezského kraje 2021:
  https://stavbamsk.cz/prehled-staveb-16-rocniku-souteze/

 37. Crazym :

  Just donut na Puchmajerove expadoval https://screenshot.cz/EP5C1/
  https://www.instagram.com/p/Cg_wyizM-ao/

 38. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Na politickou reklamu se to bohužel nevztahuje. Ale na té Zámecké to asi sundají. Ono to vypovídá o kultuře strany.

 39. Crazym :

  A přibývá to, najednou reklamní smog nevadí :-) https://screenshot.cz/MBN0W/

 40. Crazym :

  Tak se nám do centra vrátil ten „nešvar“. A možná i dva :-) https://screenshot.cz/ZYCKW/

 41. Adam Cerv :

  aggu: Oborově je to naprosto v pořádku :). Výsledek bude sloužit jako jeden z výstupů v rámci SGS (studentské grantové soutěže) na téma percepce a participace v urbanní grogragii. Téma by podle výsledků mohlo být dále rozpracováno. Výsledky budou rovněž použity na konferenci ČGS (panel percepce a behaviorální geografie).

 42. aggu :

  Aha, už to vidím. Nemají podobný úkol řešit studenti spíše jiných oborů? ;)

 43. aggu :

  Adam Cerv: Bylo by dobré i uvádět, kdo je zpracovatelem získaných dat a co má být cílem ;)

 44. Adam Cerv :

  Zdravím,
  Prosím o vyplnění krátkého dotazníku, který se věnuje vnímání dopravy a dopravních řešení. Cílem je zjistit jaký způsob dopravního řešení ulic lidem v Ostravě nejvíce vyhovuje, a výsledky poté co nejvíce zobecnit.

  https://questionpro.com/t/AVzdeZtbI7

 45. aggu :

  V Ostravě v hloubce jen 2000 m pod povrchem je teplota vyšší než 70°. Okolo Frenu ještě větší.
  Teplota teplé vody, která teče z kohoutku, je 60°. Na kterou ji musíte „ohřát“.
  Další energetický zdroj, který v Ostravě neumíme využívat. Přitom patříme mezi 5-6 malých oblastí v Česku, které tento potenciál mají.

 46. aggu :

  METRANS to link Gdansk with Ostrava
  https://www.railpage.com.au/news/s/metrans-to-link-gdansk-with-ostrava-750-metre-trains-in-the-plans

 47. Crazym :

  Tak fakt tam nikdo normální co by nám popsal dojem nebyl? https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/nova-ctvrt-ostrava-kultura-propojeni-centrum-mesta-dolni-vitkovice-202206.html

 48. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Malůvky hezké :)

  Archerr: Kde se k tomu dočtu více prosím?

 49. Crazym :

  Oni už zase mají vizi!!!
  Tak co, byl jste někdo dnes zjistit jakou? https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/422231100030615/cast/919000/

 50. Archerr :

  Tak první info ohledne LC AČR Mošnov, rozloha areálu 57 ha

 51. Oasis :

  NPete: V článku z roku 2021 na denik.cz se píše: „Objekt mu začne říkat pane nejdříve od srpna, poté musí do roku připravit podklady pro stavební úřad a od vydání povolení má podle smlouvy 24 měsíců na rekonstrukci. „Do čtyř let by mohl objekt sloužit svým staronovým účelům,“ odhaduje Chlebovský, který hodlá zachovat slovo Spolek i v novém názvu podniku. „Je to ikonické místo Ostravy a bylo by špatně jeho název odstřihnout.“
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/je-rozhodnuto-restauraci-spolek-v-ostrave-kupuje-majitel-pizza-coloseum-20210303.html

 52. NPete :

  Neví někdo bližší informace co se děje (neděje) s Restauraci Spolek v centru Ostravy??
  Chodím denně okolo a mrtvo
  Děkuji

 53. Crazym :

  To jako fakt? :D :D Už zase vám filtr vytváří práci? https://screenshot.cz/1U1CV/ To by mě zajímalo to závadné slovíčko. A třeba jich je tam více.. :-)

 54. Crazym :

  Dnešní klasika Ostravská údržba, na Zámecké zhruba od Opatie směrem k náměstí dnes dosypávali dlažbu. A místo aby si vybrali rozumný čas, tak začali po sedmé ráno v době největší dopravní špičky tam a systematicky vytvářeli zácpu :-) Je mi jasné, že ty lopaty co to dělaly za nic nemohou ale ty moneyžeři TSO by se měli chytnout za nos, už jen, že v deset se zona zavře a nic tam nejezdí a to nemluvím o víkendu či jiné neexponované době.
  https://screenshot.cz/8BZUT/
  Tak aspoň, že tentokrát to brali přes celou šířku vozovky, nějakou dobu zpět tady v jeden den udělali jeden pruh, půlku ulice a pak už se neukázali :-)

 55. Kryštof :

  https://youtu.be/b6uHH5e0-B8

  Očividně lidi v centru nechtějí takové množství aut, jaké tam je teď.

 56. Alexo :

  https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/kromeriz-bata-kanal-prodlouzit-belovsky-jez-zivot-prostredi.A220413_660283_zlin-zpravy_hoo

  A místní prostoduší odpírači kanálu DOL zase skončili jako….

 57. Oasis :

  Bazaly ozdobí obří graffiti, bude zářit na Ostravu. Hledá se odvážný výtvarník!
  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/mural-graffiti-ostrava-bazaly.html

 58. padickos :

  https://www.facebook.com/mesto.ostrava/photos/pcb.5009630552408787/5009630412408801
  Možná už někteří z vás viděli.

 59. Hans :

  Crazym: Tak co by tam bylo lepší, to by mě fakt zajímalo. Průměrná rodina má 2 auta, ale když jede do hotelu tak jede jenom jedním, někdo jede vlakem.. Z toho mi vyplývá, že hotel potřebuje méně parkovacích stání než bytový dům. Myslím, že se parkováním nemusíte trápit. Některé hotely jsou i bez parkoviště ;) třeba v Praze nebo jakémkoli turisticky zajimavem městě

 60. Crazym :

  Yann: Mě z toho jebne, tady není kde zaparkovat a neustále přibývají tyhle provozy, které se bez dopravní infrastruktury neobejdou. Jsem zvědav kde ti hosté budou parkovat. Celou dobu se z bytu dívám na to jak kutají ve dvoře, něco jsme zaslechl ale tohle mě dorazilo :-)

 61. Yann :

  V centru Ostravy vzniká nová restaurace a čtyřpatrový hotel. Za vším stojí Stračena!

  https://www.patriotmagazin.cz/v-centru-ostravy-vznika-nova-restaurace-a-ctyrpatrovy-hotel-za-vsim-stoji-stracena

 62. davidb :

  Nová síť stezek s vyhlídkami zpřístupnila kopec v CHKO Beskydy
  https://www.earch.cz/architektura/clanek/architekti-doplnili-beskydsky-kopec-novymi-zasahy?fbclid=IwAR2L9sHH0Aua8I1qZmInGx8_NUkBdS7poLhMwYbO6RSR3-GN9FghSz8QaTc

 63. vojta :

  Google ve svých mapách aktualizoval snímky části republiky, především zmíním naši Ostravu. Lze spatřit pokrok na Karolině, Černou louku, Jatka apod. Snímky pochází z přelomu září/října.

 64. Martin [msstavby.cz] :

  tjov: Schválil jsem úplně ten první. Spadlo to do spamu. To dělá, když je v komentáři více odkazu na jiné webové stránky.

 65. tjov :

  jednalo se o článek k „Nová podoba křižovatky Vozovna“.

  komentář do offtopicu jde, takže asi jen v tom článku to nejde.

 66. tjov :

  jen dotaz , pokusil jsem se poslat několikrát komentář (31.12. a dnes) a bezvýsledně. Při odeslání znovu pouze info o tom že již byl poslán. Počítám že jsem na blacklistu s IP adresou ?

 67. PetrP :

  Taky by mne to zajímalo, ale nedělám si iluze… Betonová zámkovka je jistota. Snad aspoň udělají pořádně prostor, ab se tam dalo i sedět, stromy a pod… A snad nebude zábradlí 😁

 68. Dan :

  PetrP: Viděl k té Kotvě někdo něco aktuálního, když mají začít v dubnu?

 69. PetrP :

  V dubnu mají začít rozsáhlé opravy předprostoru u Kotvy v Zábřehu, v červnu stavba parkovacího domu u KÚ MSK a v září stavba koncertní síně… 🤩

 70. hares :

  Je to sranda, no tak nic.

 71. hares :

  Nemáte nějaké info k tomuto?
  https://hcporuba.cz/clanek.asp?id=7125&fbclid=IwAR2nndEK-ldIVYdIAG4qnz_cozKzNp6VHHzwADRgQ2pV2_NR1AfQ6Luu084

 72. adamous :

  Zajimavy rozhovor na tema vylidnovani Ostravy https://a2larm.cz/2021/12/mesta-potrebuji-investice-nejen-do-infrastruktury-ale-i-do-lidi-rika-ondrej-slach/

 73. Crazym :

  aggu: Moji odbornou pozornost má Landek neustále :D https://screenshot.cz/PYXQR/

 74. aggu :

  Ostravské muzeum začíná dělat to, co mělo dělat už dávno.
  Youtube kanál Ostravského muzea
  https://www.youtube.com/channel/UCTkzTAgELpYBGNAVLWe9SYQ
  Dobré to je!
  Landek by si zasloužil mnohem větší odbornou pozornost.
  A jen tak bájtvej – lidi, vraťte ty šutry co Vaši pradědové z Landeku nakradli, hrad je třeba znovu postavit.

 75. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: A kdo si chce zkazit den, tak se tam může podívat na projekt podchodu na hlavním nádraží včetně toho devadesátkového zastřešení :))

 76. DRJPJR :

  Opět prostor před Ostrava hl. n.
  https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003636/zakazka/480828

 77. Martin [msstavby.cz] :

  PetrP: Myslím, že velmi dobře shrnuto.

  Karolina není fungující čtvrť (a víme, jak vypadá veřejný prostor).
  Město jde na ruku developerům.
  U koncertní haly spoléhá na Bilbao efekt, ale zapojení na další struktury podporující růst chybí.
  A pak ta snůška keců o „luxusním“ městském bydlení od náměstkyně….

 78. PetrP :

  Zajímavý článek

  https://a2larm.cz/2021/12/nahradi-horniky-kreativci-v-ostrave-vznikaji-nove-ctvrti-stare-problemy-ale-nemizeji/

 79. DRJPJR :

  Ptal jsem se na TW primátora Macury na projekt „prodloužené Moravské“… Tak kdyby to někoho zajímalo, tak v nejbližších letech se v tomto směru nic podnikat nebude.

 80. Johnny :

  David: Řešíme to tu dnes a denně. Ostravica je SOUKROMÝ PROJEKT, na kterém se pracuje už dlouho. Soukromých peněz ať si tam teče kolik chce, tvorba vizualizací pro veřejnost není pro soukromníky žádnou povinností, je to součást prezentace projektu tak, jak byla od počátku plánována – tedy že prezentace začne, až bude platné stavební povolení.

 81. David :

  Svizzera:
  mě by zajímalo jak se vůbec projekt Ostravice vyhrabal z hrobu, najednou!!! To, že vznikali vizualizace – mimochodem z té původní budovy a fasády nezbude nic kromě schodiště, ale i tak že se o tom nikde za poslední roky ani nemluvilo to je opravdu zvláštní a nezmiňuju fakt, že měla být otevřena už někdy loni před pandemií :)))) tehdy se mluvilo že bude jen zrekonstruovaná a né že kompletně předělaná….. už jen odhalit co se za tím celým projektem vlastně schovává ve skutečnosti a kolik peněz už tam proteklo a ještě proteče :)

 82. davidb :

  Byla vydána EIA pro Optimalizace a elektrizace trati Ostrava-Kunčice – Frýdek-Místek.

  https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK2254?lang=cs

 83. Svizzera :

  Menší souhrn vizualizací za poslední roky
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-je-mesto-vizualizaci-bude-to-ale-nekdy-skutecnost-na-rade-je-ostravica-2.html?fbclid=IwAR2YG4lmxMxnpOmg0ANDa0HfoIQ-b28LHNSVfJpNSJL_C7M4f1-VPd1dP7A

 84. aggu :

  Jakou inteligenci musí člověk mít, aby komentoval a bral vážně „komentáře na sociálních sítích“?
  PS: Ano, to je současná „novinařina“.

 85. Rýša :

  Já ale četl v tom článku hlavně reakce na soc.sítích a ty teda nejsou o blábolení….
  Ale píšu, pokud se to někomu líbí….,za mne a pro mnohé je to příšerné a jestli to někoho vrátí do dětských let, o tom silně pochybuji.

 86. aggu :

  Blábolení redakce MS Deníku. Většinou bývá autor článku uveden, ale když kydáte hnůj…

 87. Rýša :

  davidb: To máte pravdu, že jsou umělecká díla, které se někomu líbí a někomu nelíbí a pak tu jsou kýče, které se většinou nelíbí, ale někomu se i líbí.

 88. Rýša :

  Chválabohu nejsem sám, komu se toto veledílo nelíbí.

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-vanocni-dilo-diskuze-socialni-site-202111.html

 89. aggu :

  Je jen dobře, že v Ostravě vznikají podobná díla v exteriérech, i když třeba jen dočasná. Dvakrát dobře, když se tak děje i mimo festivaly typu Kukačka. Třikrát dobře, když se pak o těch dílech může diskutovat/hádat ;) A pro hatery extra – všechno stojí peníze.
  PS: A za čtvrté – „Ikaros“ v bazénu je zakrytý. To je taky dobře.

 90. davidb :

  Rýša:
  Myslel sem to tak, že socha či obraz se také nemusí líbit každému.

 91. Rýša :

  Tak už jsem četl, že to „umění“ stálo „jen“ 2 mega.

 92. Rýša :

  davidb: davidb:
  Tak to potom jo, když umění tak umění…..:-(

 93. davidb :

  Rýša:
  Dovolím si nesouhlasit.
  Podle mě to úlet není.
  Ale to je můj pohled, beru to jako umění.

 94. Rýša :

  Jel teď někdo kolem Nové radnice? Já jel včera a s hrůzou už z dálky koukal, co to tam je. No a pak jen udiveně zíral, kdo KDO MĚL TAK PŘÍŠERNÝ NÁPAD za prvé, za druhé, kdo to tam DOVOLIL POSTAVIT a za třetí, KOLIK TEN DĚS ASI STÁL?
  Pokažde adventní a vánoční výzdoba u Nové radnice pohladila, tentokrát je to úlet na entou.

 95. Crazym :

  Ulici Dlouhou už zprůchodnili, počítám, že uklizeno bude do pár dnů.
  https://screenshot.cz/TYPSJ/
  https://screenshot.cz/ET9NK/

 96. davidb :

  Desítky let fotil „razovity“ region. Takhle zdokumentoval proměnu Ostravska

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/desitky-let-fotil-razovity-region-takhle-zdokumentoval-promenu-ostravska-180678#source=hp&seq_no=6&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=DLImAblC5SD-202111221324&dop_id=180678&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 97. Archerr :

  aggu: mužu mit dotaz?Náhodou netušíš jak s volnymi pozemky naloží skatlop?

 98. aggu :

  Marley by do pár let položilo i něco jiného. Ty baráky jsou na odstřel.
  Šance pro „něco jiného, jinde, v lepší době“.

 99. vojta :

  Oblíbený ostravský klub Marley po 18 letech zavírá. Položil ho covid
  https://www.patriotmagazin.cz/oblibeny-ostravsky-klub-marley-po-18-letech-zavira-polozil-ho-covid

 100. DRJPJR :

  Crazym: Na téfotce je „nejlepší“ ta starší dlažba vlevo… zničená a rozlámaná. To je děs. Jak dlouho to tak ještě bude ? :/

 101. Crazym :

  Hurá, po roce Vánoce Vánoce přicházejí!!! https://screenshot.cz/65L3J/

 102. Crazym :

  V ulici Dlouhá v Ostravě se už vylupuje finální povrch, sice trochu překombinované ale konečně se dokončí sjednocení povrchů. https://screenshot.cz/FVLY4/

 103. thvari :

  DRJPJR: aneb proč nepokračovat v projektu periferie Slezská. souhlasím s tebou, je to akorát k pláči.

 104. DRJPJR :

  Jestli jsem dobře pochopil dnešní dotaz na starostu Vereše, tak na Těšínské za kruháčem naproti Shellce to fakt vypadá na stavbu automyčky… Tvl a to si jeden říká, že to místo po benzince, ATC krabici, showroomu Opelu etc. už čekají lepší časy. To je fakt k pláči.

 105. Crazym :

  Dnešní momentka z rekonstrukce na ulici Dlouhé v centru. Zaujaly mě ty křivky obrubníků :-)
  https://screenshot.cz/72S5B/
  https://screenshot.cz/DCEBL/

 106. Rdm :

  Možná ještě místní doly k něčemu poslouží https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/skoti-by-chteli-vyuzit-uzavrene-doly-na-ostravsku-ke-skladov/r~045eb53c406e11ecb02dac1f6b220ee8/

 107. Oasis :

  Stavba Moravskoslezského kraje 2020: https://stavbamsk.cz/prehled-staveb-2020/#hlasovan

 108. Patrik :

  adamous: DRJPJR: Souhlasím, za mě hodně slabota.

 109. adamous :

  DRJPJR: Cekal jsem neco vice ve stylu Trojskeho mostu, tohle se mne moc nelibi.

 110. DRJPJR :

  Podoba nového mostu přes Ostravici: https://twitter.com/Ostrava_cz/status/1445685640654249984?s=20

 111. alexo :

  v loděnici je nová restaurace https://www.instagram.com/restauracelodeniceostrava/
  Kdo nezaregistroval tuto informaci, loděnici spravuje společnost Černá louka s.r.o.
  https://www.lodenice-ostrava.cz/cz/o-lodenici/

 112. Yann :

  VEDLE ULICE STODOLNÍ A ZREKONSTRUOVANÉ BUDOVY JATEK VZNIKNE NOVÁ REZIDENCE

  https://fajnova.cz/hleda-se-investor-pro-uzemi-rezidence-stodolni-sousedici-s-historickou-budovou-jatek/

 113. Yann :

  V Ostravě vybudují terminál kombinované dopravy za 750 milionů korun:

  https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/v-ostrave-vybuduji-terminal-kombinovane-dopravy-za-750-milionu-korun-1383478

 114. vojta :

  Archerr: Super, díky za info. Důležitější jsou nicméně nové cargo terminály, konkrétně ten letiště a jednoho soukromníka. Stavět by se mělo začít snad brzy, už teď nejsou volné kapacity ničeho. Bude to fakt stát za to. Budoucnost Mošnova patří cargu , důkazy půjdou vidět v cargo provozu v nejbližších dnech/týdnech. Stay tuned.

 115. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: no doufám že to spíš klapne v té předletištní ploše, když už teda tam chcou tahat vlečku za drahý peníz ať to využije vyroba nebo logistika.

 116. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Mám zpracované.

 117. Archerr :

  vojta: o rozšíření Msic do Mošnova jsi četl? Materialy sekce pravidelna informace o stavu prumyslovych zon- velky mošnov

 118. vojta :

  Středeční (15.9.) zastupitelstvo Ostravy: 1. mrakodrap, 2. Ostravica hotel, 3. LLC malé lauby, 4. horolezecká stěna Karolina. Bude to zajímavé, dle mého snad jedno z nejdůležitějších zastupitelstev pro Ostravu za poslední dobu. Dojděte se podívat a podpořit ty projekty…

 119. Martin [msstavby.cz] :

  Johnny: Bylo by zcela neprofesionální, kdyby byl stavební zákon označován za paskvil jen kvůli tomu, že by se mělo sídlo nejvyššího stavebního úřadu nacházet v Ostravě. Odborníkům, členům ČKAIT, je upřímně jedno, kde se bude nacházet. Zde jde o tom, že samotná definice nejvyššího stavebního úřadu není jasně definována. Ani jeho funkce, výkon. Tímto tvrzením se mohou ohrazovat snad jen politici lokální úrovně.

  Je mimo realitu si představovat, že by úřad zde našel dostatečný počet zaměstnanců. Celkově jsou všude v ČR v současné stavební úřady dlouhodobě v podstavu. I když je v návrhu rušení pozic stavebních úřadů, celé to je komplikovanější a ve finále mohou chybět KVALITNÍ úředníci ještě více.

  Že Ostrava bude mít vlastní stavební předpisy? Fajn, ale obávám se, že si je nebude umět kvalitně vytvořit. V jednom z článků ČKAIT zazněla také úvaha, proč to nejlepší z Pražských stavebních předpisů nebylo překlopeno celkově, do celého nového stavebního zákona.

  Jsou mnohá města, i daleko menší než Ostrava, se složitějším urbanismem a podmínkami výstavby. Je to opravdu špatný zákon ve všech ohledech. Od územního plánování až po samotný postup povolování staveb.

 120. Johnny :

  Martin [msstavby.cz]:

  Tenhle příspěvek se dotýká dvou komplikovaných problémů. Jedním je nový stavební zákon, který se jako celek určitě dá označit za paskvil, ovšem paskvil pro Ostravu mimořádně výhodný, neboť jí dává možnost zřídit si vlastní stavební předpisy a navíc do Ovy umisťuje první centrální instituci.

  Druhým problémem je odporný pragocentrismus, který pražské hrdopýšky podněcuje k tomu, aby mezi důvody, proč je nový stavební zákon paskvil, uváděli i to, že zákon bere v potaz důležitost Ostravy a okolní aglomerace; důležitost, které oni nerozumí a která jim není po chuti. Jak už se tady zmínilo, nikdo v Ostravě pražské úředníky nechce a nepotřebuje, nový stavební úřad by v optimálním případě měl zaměstnat převážně místní, kteří, světe div se, zvládnou vykonávat tutéž práci právě tak dobře.

 121. thvari :

  Martin [msstavby.cz]: že vznikl paskvil, je jasné každému, kdo nemá na očích růžové brýle hnutí, které tu už osm let ,,úspěšně“ vládne. jejich neschopnost je do očí bijící. bože, ať už jsou ty volby…

 122. PetrP :

  Martin: Tak doufám, že mu někdo posměšně sdělil, že ať si klidně ti pražáci zůstanou v Praze, nikdo je tady netahá a můžou s třeba přihlásit na Úřad práce jako uchazeči o zaměstnání… Osobně bych byl radši, kdyby tady ani nešli… třeba by se vrátilo několik stovek lidí z Prahy, co jsou původem odsud… A vůbec myslím, že nebude v Ostravě a okolí problém najít několi stovek úředníků…

 123. Martin [msstavby.cz] :

  Včera jsme v práci poslouchali webinář ze ČKAITu k novému stavebnímu zákonu. Přednášel člověk, co se na zákonu podílel od začátku a již v úvodu začal mluvit takovým posměšným tónem, co to vlastně vzniklo za paskvil. Zmínili tam však i Nejvyšší stavební úřad v Ostravě. Uvedl, že je směšné si myslet, že několik stovek úředníků přejde z Prahy do Ostravy. Tak nějak celkem posměšně uvedl, že v Ostravě bude tak podatelna, nebo kdo ví co. Adresně tu sídlit bude, fakticky ne nebo v místech s přenesenou působností :))

 124. Crazym :

  Prý „Bajkeři tady vykopali v létě cyklotrialovou trať s překážkami, pokáceli vegetaci, z prken si sbili chýše, rozdělávali ohně a s úklidem odpadu se neobtěžovali.“ a „Cestou dolů míjím další dlouho neřešený problém. Až metr hluboké erozní rýhy“ či „Louže je třeba odvodnit, nebo, pokud ty největší chceme zachovat pro živočichy, vytvořit úzké přechody okolím. Odvodněním a zasypáním je třeba vyřešit také erozní rýhy na hlavním hřbetu haldy. V rozbahněných úsecích je vhodné vysypat úzkou, ale zpevněnou pěšinu, např. drceným kamenivem nebo štěpkou. O oficiální značené trasy je třeba se začít starat a značky domalovat, aby se lidé neztráceli. Odpad a skládky je třeba uklidit“ Takže pan RNDr. Jan Lenart, Ph.D. přesně ví kde je problém, kdo co způsobil a co by se mělo. Takže mu už nic nebrání chopit se iniciativy :D Jenže to by se ten zbytečný produkt doby a spousty současných univerzit musel chytit práce a to tuším jak by to dopadlo :DD Fakt jsi nám chyběl Honzo, jak jen jsme mohli bez takových žít :DD

 125. Martin [msstavby.cz] :

  Aldo: Je to tak. Bohužel takto vypadá mnoho míst „nejzelenějšího“ města v ČR.

 126. Aldo :

  https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/jann-lenart-ostudny-stav-haldy-ema-ostravske-turisticke-atrakce?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=fUlOJZSEMvV-202109040655&dop_id=13308444

  Halda Ema

 127. rom :

  David.Witosz

  Zdravím, můžete být prosím konkrétní co se v DOHLEDNÉ době tam chystá – začíná galanterie (uvidíme, jak dlouho vydrží), pak je tam ten potenciální hotel, co budova NewYorker? pak bude něco dělat Promet, dobře. Pak budou zastupitelé včetně p. Semeráka exhibovat v případě prodeje pozemku na dodělání části Ostravice.

  Jinak, byl jste se někdy podívat na ten květinový záhon vedle Imperiálu – už roky tam něco chybí, ale každý rok město dělá novou výsatbu…

 128. David.Witosz :

  Crazym: Zdravím. S majitelem té rohové budovy jsme vedli jednání hned po nástupu na úřad. Těžce se to popisuje, asi jediné slovo co mne napadá je „svéráz“. A velký!!! Člověk si někdy říká, přece kdybych byl vlastník takové budovy, tak bych jednal naprosto jinak. Jenže ať si kdo chce co chce říká, tohle je podstata soukromého vlastnictví. Sic prázdný dům není ostuda jako některé budovy ve vlastnictví spekulantů v Praze (zahraniční vlastníci kteří nechávají domy upadnout cíleně do stavu ruiny), tak to jednoduše člověka mrzí, že dům nežije. Obzvlášť když ví, že byly nabídky velkých institucí na pronájem, ale nedošlo k dohodě.

  Doufám však, že se to brzy pohne a všechny domy na této ulici ožijí. Všechno tomu nasvědčuje.

 129. Crazym :

  rom: Vidím do dvora té budovy, už dlouho se v tom vrtají, vyměnili všechny okna a vypadá to, že měnili i dispozice. https://screenshot.cz/FDJEC/
  Mmch. hned vedle je rohová budova na Puchmajerove x 28. října desetiletí prázdná :-)

 130. Geba :

  Pokud jde o bývalý Neptun/Mc´Donald, tak má dole být Stračena a nahoře hotel.

 131. rom :

  tak jsem se náhodou dozvěděl, že v baráku, ve kterém končí v centru Burifi, bude hotel, postupně vystěhovávají všechny nájemníky – Burfi se přesunuje – ví o tom někdo něco konkrétního? případně o dalších volných barácích v této části centra?

  zajímavé, snad to nebude nějaká levná ubytovna, ať se daří – každopádně tato část centra je naprosto mrtvá a volá po rozvoji – nejstarší pěší zóna v ČR!!!

 132. vojta :

  NPete: ví, už to tady bylo pár měsíců zpět

 133. NPete :

  https://ostrava.rozhlas.cz/vedle-konzervatore-v-centru-ostravy-vznikne-sedmipatrovy-dum-krizovatka-8508705

  A o tomhle někdo něco ví??

 134. Yann :

  Johnny: Moc tomu nerozuim, vzhledem k tomu, ze ten objekt uz je uzavren spoustu let. Krome toho se i v MS Deniku objevil clanek: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kancelare-byty-i-obchody-hotelovy-dum-jindrich-v-centru-ostravy-konecne-ozije-20190504.html

  Asi neschopnost developera sehnat najemniky. Jak dlouho to tam jeste takto bude hyzdit okoli?

 135. Johnny :

  Yann: To by mě taky zajímalo. Projekt z webu Asentalu úplně zmizel, stejně jako rezidence Hájenka nebo administrativní centrum Přívoz II…

 136. vojta :

  Vidíte taky ten potenciál v tomhle webu a komunitě? Jasně, je tu i pár trollů, ale autoři vytvořili něco úplně neskutečného. Přál bych si, aby msstavby šlo nějak pravidelně podporovat tak, jak to funguje jinde. Patreon, či něco vlastního. Máte tady komunitu co vaše články a diskuze každý den žere, a pokud se to ještě trošku více promyslí, můžou být msstavby ještě dokonalejší. Není tajemstvím, že zde pravidelně chodí také ti co něco ví, ale třeba se nemohou veřejně podělit. Autoři, promyslete třeba ten Patreon, kde by platící fanoušci měli možnost spolu diskutovat o tématech v uzavřeném kolektivu. Sakra moc si zasloužíte podporu a vím, že by msstavby mohly být ještě víc.

 137. adamous :

  Ostravar Arénu v Ostravě čeká kompletní rekonstrukce. Hala chce i nadále konkurovat světu: https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000026963/ostravar-arenu-v-ostrave-ceka-kompletni-rekonstrukce-hala-chce-i-nadale-konkurovat-svetu

 138. D-r :

  Oasis: Nevím kdo tam hlasuje ale pro staršího člověka rozhodně pohodlnější bude B nebo D.

 139. Oasis :

  ANKETA na dpo.cz: Nové lavičky pro ostravské zastávky
  https://www.dpo.cz/pro-cestujici/aktuality/novinky/5628-anketa-lavicky.html

 140. davidb :

  Estetizace podchodu pod Českobratrskou ke Komenského sadům.
  https://twitter.com/sebestovakat/status/1420290437571547139?s=21

 141. Yann :

  Ahoj, nemáte někdo informaci v jakém stavu je projekt Jindřich Center? Díky
  https://www.asental.eu/cs/komercni-objekty/nase-portfolio/objekt-jindrich-center

 142. thvari :

  balde: jj, už jsem viděl, skvěle udělané, profi. víc mě baví ty další města, bo u sebe doma to člověk vlastně všechno zná :)

 143. balde :

  thvari: https://www.stream.cz/kudy-foodie/mlada-progresivni-dynamicka-plna-skvelych-podniku-to-je-ostrava-64194362

 144. thvari :

  STODOLNÍ || Jaký je současný stav nejslavnější české ulice? https://youtu.be/KAxf_bXjm20

 145. Yann :

  https://pr.denik.cz/doporucujeme/rezidence-u-dvoru-je-zatim-pohadka-bez-konce-20210617.html

 146. Migi :

  Zábřeh – jestli někoho zajímá jak toto dopadne, pak tuto středu. Celkem mě zaráží jak urputně se MAPPA snaží toto prosadit když už soutěž byla vypsaná i ukončená před několika týdny, dodnes nezveřejněno. Chce postavit nový urbanistický celek, vybrat developera ale aby to původní sídliště nějak upravili, opravili chodníky, parkování, v některé části dodnes chybí osvětlení! Navíc projekt krytého bazénu co tam měl stát nějak vyšuměl :( Myslím, že MAPPA se má hlavně soustředit na mega problémy v centru a né na zelené louky! Uvidíme o co tady doopravdy půjde :)

  https://www.facebook.com/mappaostrava/posts/284285379832630

 147. Archerr :

  https://www.podolupark.cz/ nova zona pro pokročile technologie, kontaktnim formularem jsem zkoušel poslat ale ukazovalo to chybu

 148. Crazym :

  @balde „Chuť nakupovat a investovat v Ostravě mají i dál“ A už si to ani nemusím pouštět, jen bych se nasral :-)

 149. balde :

  rozhovor s ředitelem DPO

  https://zdopravy.cz/podcast-vyspelou-spolecnost-poznate-tak-ze-bohati-nejezdi-drahymi-auty-ale-mhd-rika-sef-dpo-daniel-morys-84359/

 150. Crazym :

  To co jsem viděl: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/421231100030617-udalosti-v-regionech/obsah/847519-dostavba-prodlouzene-mistecke

 151. davidb :

  rom:
  https://fb.watch/6c4fmIjMg6/

 152. rom :

  crazym:

  kde jsou prosím nějaké podrobnosti mimo fajnova?

  dík

 153. Yann :

  Crazym: myslite toto: https://fajnova.cz/projekt/revitalizace-mistecke-ulice/ ?

 154. Crazym :

  Tak schválili dodělání Místecké od Frýdlantským mostů k Cihelní. Mluvili něco o dvou miliardách, tak jsem zvědav.

 155. thvari :

  v čem vězí urbanistické problémy Přívozu… https://youtu.be/dJP_6M49Vmk

 156. Martin [msstavby.cz] :

  Slezský železniční spolek a PKP CARGO INTERNATIONAL a. s. oživují báňské vlečky. Vyjedou i k Zoo
  https://slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/testovaci-udalost/

 157. thvari :

  Server zdopravy.cz pozval do příštího podcastu Daniela Moryse. Rozohovor vyjde v polovině června. https://zdopravy.cz/vyjedou-v-ostrave-za-dva-roky-vodikove-autobusy-pokladejte-otazky-sefovi-dopravniho-podniku-danieli-morysovi-83063/

 158. rom :

  https://www.ostravskezahrady.cz/

  další připravovaný velký bytový projekt – velmi pěkná lokalita

 159. Archerr :

  Zajmavost https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/rozhovor-dekan-vsb-slivka-sachty-dul-staric-laborator-veda.A210528_150019_ostrava-zpravy_woj/diskuse

 160. vojta :

  Archerr: Ahoj, blíží se návrat LOTu s Varšavou, nejpozději v září. Co se dhl týče, zítra měl končit jejich kontrakt s Condorem o pronájmu B767, uvidíme, jestli to prodloužili, a když ne, tak jestli na lince do Lipska zůstane widebody, nebo alespoň povýšíme z původní B737 na 757. Nechme se překvapit.:)

 161. Archerr :

  vojta: ahoj ,odbočím a využiji offtopic sekce ,chystaji se na letišti nějaké novinky, něco co ještě není v éteru? Nahodou o dhl hubu nevíš něco? Diky měj se

 162. vojta :

  Pentagon ve Vítkovicích projde rozsáhlou rekonstrukcí, přemění se na byty.
  https://twitter.com/Rodan06082456/status/1398266433973411844

 163. Pat :

  Neví někdo co se to v DOV hned za místem , kde bývá hlavní stage na coulours staví ? Je tam nějaká hnědá budova a dělníci okolo .

 164. rom :

  Střípek z insolvenčního rejstříku – začíná boj o nemovitost Kavárna Fénix – dlouhodobý vlastní Unimex invest (Nevlud) čelí insolvenčnímu návrhu. Společnost dle všeho účelově převedla danou nemovitost, což se snaží věřitel rozporovat. Tak uvidíme – je tedy určitá šance, že se nemovitost dostane na trhu, ale může to trvat ještě roky. (((

 165. vojta :

  Vánoční trhy v Ostravě budou rozsáhlejší, kluziště se přestěhuje. „Chceme zvýšit kvalitu a atraktivitu vánočních trhů nejen pro obyvatele Ostravy, ale i pro návštěvníky města. Nechci zatím popisovat detaily, ale vánoční trasa by měla na jedné straně začínat už na Prokešově náměstí, pokračovat přes Jiráskovo a Masarykovo náměstí po Zámecké ulici na náměstí Dr. E. Beneše, kde vznikne zcela nová zóna s ledovým kluzištěm a malou scénou, a skončit by měla až v prostoru před obchodním centrem na Nové Karolině,“ nastínila náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.
  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/vanocni-trhy-vanoce-masarykovo-namesti-cerna-louka.A210525_609669_ostrava-zpravy_jog

 166. davidb :

  padickos:
  Díky.

 167. aggu :

  Jediné co bych si od Vodíkového města přál, je proražení prodloužené ulice Dr. Martínka z Hrabůvky na Frýdeckou ke kunčickému nádraží. Je naprosto nepochopitelné, že tohle spojení dosud neexistuje.
  Zbytek je milá nadhodnota.

 168. padickos :

  davidb: Hned pod videem kde Světlík mluví o vodíkovém městě. „Podle odhadů architektů projekt vytvoří místo k životu pro necelé 3000 lidí, bytovkami to ale nekončí. Součástí areálu by měl být i nový fotbalový stadion pro Baník nebo krytá lyžařská hala.“

 169. davidb :

  Crazym:
  Ve které části bylo o stadionu Baníku?
  Nemohu to najít.
  Dík

 170. aggu :

  adamous: Článek časopisu „Studenta“ je směs stokrát omletých faktů, okořeněných pražskými představami o Ostravě. Další z 20 podobných. K ničemu.

 171. Oasis :

  „Velkou výzvou je prostor mezi Karolinou a Dolními Vítkovicemi, říká architekt“ na idnes.cz: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/ondrej-vyslouzil-mestsky-architekt-karolina-dolni-vitkovice.A210519_608719_ostrava-zpravy_jog

 172. MareK :

  adamous: že by inspirace Babišovým PR „o čem sním, když spím“? :-D

 173. Crazym :

  adamous: No pěkně, další fotbalový stadion pro Baník a bydlení pro 3 tisíce lidí, ten vizionář se chystá na nějaké volby nebo co? :D :D Jak do guláše přimícháš Baník, pivo a bydlení, tak tady v tom regionu razovitem jasně vyhraješ soudruhu :D Chuj s tím, že to bylo skoro sto let místo odkládání průmyslového odpadu, hlavně vize :-) Já nevím ale podle toho jak vypadal ten vizionář když jsem ho posledně potkal, tak bych si moc neplánoval, je o trochu starší než já a jako kdyby nás dělily generace :D

 174. adamous :

  Cteni na vikend – Moravskoslezsko, kraj budoucnosti: https://www.studenta.cz/specialy/moravskoslezsko-kraj-budoucnosti/r~d521fad2abde11ebb0fa0cc47ab5f122/

 175. aggu :

  Pěkný článek – architekt Vít Máslo.
  O Praze, o Ostravě, o tom co by se mělo změnit, o tom, že to všichni vědí, ale nezmění se nic. Nebo pomalu.
  https://procne.ihned.cz/c1-66924760-vit-maslo

 176. adamous :

  OSTRAVU OZDOBÍ NOVÝ MĚSTSKÝ MOST ARCHITEKTA ROMANA KOUCKÉHO: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostravu-ozdobi-novy-mestsky-most-architekta-romana-kouckeho

 177. Martin [msstavby.cz] :

  SkyUp potichu zrušil plánované lety z Ostravy i Brna

  https://zdopravy.cz/skyup-potichu-zrusil-planovane-lety-z-ostravy-i-brna-81241/

 178. Johnny :

  Svizzera: Dík za fotky, nemám teď šanci to jet omrknout sám. Je fakt, že to vypadá líp, než jsem čekal – ty římsy tomu celkově hodně pomáhají. Uvidíme, jak to bude vypadat, až bude hotovo, ale co mne už teď dráždí je ta čučavá žlutá. Když už je vedle kostel a fara, oboje v kultivované žluté, proč se nepoužila stejná barva a práskl se tam místo toho ten citrón? Snad to slunce časem vyšisuje :DDD

 179. Svizzera :

  Johnny: Výsledná podoba fasády OÚ se pomalu rýsuje: https://screenshot.cz/RJT6Z/. Plasťáky a polystyren nakonec není tak do očí bijící a i barva více ladí ke kostelu a faře než původní dvojbarevná radnice: https://screenshot.cz/796N4/. Co mě však na rekonstrukci zaráží, jsou oranžové zárubně dveří: https://screenshot.cz/PLEHK/ A ne, fakt to není ochranná páska okolo

 180. aggu :

  Velice zajímavá mapa, která ukáže trochu i jiný pohled na nezaměstnanost v Ostravě/ČR:
  https://www.mapanezamestnanosti.cz/

 181. Johnny :

  V Ostravě-Plesné probíhá rekonstrukce OÚ. Z veřejných peněz se tam pleskají plastová okna a polystyren na fasádu, ale podle PD (ke stažení zde: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0004416/zakazka/356684) to vypadá, že se plánují zachovat nějaké plastické prvky na fasádě, i navržená barevnost (těžko posuzovat, o jaké barvy přesně půjde, v PD je to popsáno slovy) by mohla vyjít kultivovaně, když se bude chtít. Ale taky nemusí. Po všech těch šíleně zateplených školách, školkách, kulturních domech i obecňácích mě každá zpráva o rekonstrukci nějaké takové veřejné stavby v menším městském obvodě či na vesnici u nás v kraji přivádí do rozpaků, protože už přirozeně čekám jenom to nejhorší. Snad by se tomu vůbec mělo věnovat více pozornosti, třeba se to potom přestane dít. Ale kdo ví? Možná ještě v Plesné překvapí :)

 182. Marek Krumnikl :

  Dobrý den všem čtenářům,
  jsem student Udržitelného územního rozvoje a trhu nemovitostí na Ostravské univerzitě. V rámci výzkumu a své diplomové práce se zabývám cyklodopravou a sdílenou dopravou v Ostravě. Pokud je zde někdo ochotný vyplnit cca 10 min. dlouhý dotazník zabývající se touto problematikou, tak zde přikládám odkaz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpZn3aTJOqziFpwNngNWaHeVw-v7sMX8Sg_EHjUx_XkodKCg/viewform?usp=sf_link

 183. Adam :

  Adam: oprava: Mazovské vojvodství, ne Malopolské.

 184. Adam :

  adamous: Polsku na Katovické aglomeraci velmi záleží hlavně protože je pro Polsko stále absolutně kritická ekonomicky. Polsko má dvě hlavní ekonomická centra – Varšavu a širší slezskou aglomeraci (počítal bych to možná až po Krakov). Zatímco v ČR se politikům podařilo vytvořit podmínky, kvůli kterým všechno vysává Praha, a velké polycentrické aglomerace (Ostravsko a Ústecko) jsou tím postižené nejvíce. S tím se pojí i alokace prostředků – polycentrická aglomerace potřebuje zdroje alokovat jinak, než sada izolovaných měst, a jinak, než jedno velké město. Zatímco v Polsku to díky důležitosti této aglomerace alespoň trochu jde, v ČR je absolutně nulový zájem se o tyto aglomerace starat.
  Další element je prostá velikost země – některé faktory neškálují lineárně. V první řadě samotná absolutní výše dostupných prostředků umožňuje Polsku mnohem snadněji spustit velké projekty, rychle je dokončit, a přesunout se na další. V druhé řadě, administrativní dělení – polská vojvodství jsou v průměru mnohem větší, než české kraje, a mají tak mnohem lepší možnosti. Jmenovitě Slezské vojvodství je navíc spolu s Malopolským jasně nejlidnatější, ostatní vojvodství s nimi nemohou vlivem soupeřit. V ČR toto prostě nejde – kraje jsou moc malé, a kdyby byly větší, bylo by jich příliš málo, než aby se navzájem neblokovaly. MS kraj je jeden ze 4 podobné velikosti, takže nic moc nezmůže, a jelikož prostředky vyžírá černá díra Praha, jsou kraje obecně skoro k ničemu. A jelikož přes regionální samosprávu to v ČR nejde, jediný způsob, jak tu docílit lepšího financování polycentrických aglomerací, by bylo přiznat jim speciální administrativní status, který by jim dával bonus v rozpočtovém určení daní a distribuci dotací.

  Nicméně, i s tím vším je Polsko stále díra v porovnání v ČR. „Nejlepší“ lokace v Polsku jsou na podobné, nebo možná v některých ohledech vyšší úrovni, než v ČR. Ale průměr je v Polsku výrazně horší, než v ČR. A „nejhorší“, nejzanedbanější lokace jsou v Polsku nesrovnatelně horší a početnější, než v ČR. A to i v rámci samotné hornoslezské aglomerace; stačí se podívat na náhodné místo třeba v Zabrze, a je to jak stroj času do nejhorších dekád 20. století. V podobném rozsahu už v ČR takovou hrůzu nenajdete.

 185. balde :

  S200: Právě proto, že tato aglomerace je vlastně Praha, tak by tam co nejdřív měla vést vysokorychlostní železnice a tím pádem budeme moci v Ostravě taky profitovat, když tam z hlaváku budete do půl hodiny

 186. S200 :

  Už to tu v podstatě uvedl aggu. Ostrava a Katowice jsou sice srovnatelné v poštu obyvatel (Ostrava – 287 tisíc, Katowice – 292 tisíc), ale Katowice jsou centrem výrazně větší aglomerace. Zatímco v případě té ostravské se udává necelý milion obyvatel, ta katowická má (podle různých zdrojů) 2,2 až 3,5 mil. obyvatel. Takže celkem logicky jsou Katowice 2-3krát tak významnější než Ostrava.

 187. adamous :

  aggu: Ja bych prave rekl, ze nejvetsi rozdil je v tom pristupu „A to je jejich vláda výrazně vstřícnější než ta naše.“. Na Ostravu a MS kraj se u nas absolutne kasle, kdezto celkove mne prijde, ze Polsku na te hornoslezske aglomeraci hodne zalezi, proto si myslim, ze tam nikdy takoveho upadku nedosahnou.

 188. aggu :

  Rado: Zas ten dramatický komentář ;) Jak „projíždí“? My jsme v závodě na čas? A ve všech ohledech?
  Já bych ohledně těch „ohledů“ preferoval Ostravu před Katowicemi, protože jednak – my už máme útlum uhlí za sebou (a všude to trvalo to desítky let než se zvencnete) a jednak poláci teprve teď začínají přicházet na to, že znečištění ovzduší není dobré na plíce a jiné orgány (no zatím to pochopili spíš v Krakowě než v Katowicích, ale i tam to jednou dojde). Tady už skoro není jak jít dolů, jsme v prachu někde na 99% zlepšení oproti maximům před 50 lety. Ještě dořešit OKK a hotovo.
  Takže jak to je s tím zpožděním? ;)
  Poláky tohle vše ještě čeká a fotky s jeřáby v katowickém centru to nezmění. A stejně jako my to jednoduché mít nebudou. A to je jejich vláda výrazně vstřícnější než ta naše. Praha nechala Ostravu svému osudu. Jediné co uměla zajistit byly sociální dávky a udržovat zde status quo.
  Ohledně těch investic – Katowice jsou trochu jiná váhová kategorie, je to stále jedna z největších evropských aglomerací. V naší lize si Ostrava zas tak špatně nevede:
  https://ibb.co/gPxTVmr

  A jen tak mimochodem – tohle je taky katowické centrum. Centrum nejcentrovatější.
  https://goo.gl/maps/4gnSyFJBxr9T6c1UA
  https://goo.gl/maps/SNxWNDD1x3WWyEYj9
  Je třeba trochu sletět na zem.
  Ale ty nové projekty v Katowicích se mi líbí moc. Hlavně Katowicka Strefa Kultury.

 189. Johnny :

  Rado: Z hlediska realizovaných projektů je to sice pravda, přiznám se, že realizacemi v Katowicích jsem někdy dost ohromen, možná by ale nebylo od věci provést komplexnější srovnávací analýzu – jak projekty vznikaly, zda a jak byly vysoutěženy (včetně urbanistických a jiných koncepčních a regulačních plánů), kolik to stálo peněz, jak to bylo komunikováno s veřejností apod. Tohle by si zasloužilo hloubkovou studii, já bych si takto jednoduché srovnání udělat netroufl, poněvadž vím, že některé projekty v Katowicích vznikaly způsobem, který by v Ostravě byl (zejm. na tomto webu) ostře kritizován (bez soutěže, netransparentně apod.); a teď se můžeme bavit o tom, zda když se nám něco líbí, tak můžeme na tyto principy rezignovat (já si to nemyslím), anebo zda nezávisle na osobním vkusu budeme trvat na tom, že některé postupy se zkrátka při nakládání s veřejnými penězi musejí uplatňovat, byť to znamená, že příprava daných projektů může být zdlouhavější (a někdy i nákladnější, ale to není nutně pravidlem). Teď to fakt z mojí strany není žádný statement, spíše zamyšlení.

 190. Rado :

  aggu: Obecně ve srovnání Ostrava vs. Katowice to Ostrava projíždí na plné čáře. A to bych řekl ve všech ohledech. Oproti Katowicím jsme tady jak rozvojová země. Stačí se podívat tady: https://katowice.naszemiasto.pl/katowice-tak-bedzie-wygladac-parking-wielopoziomowy-w/ga/c1-7901171/zd/56347995 nebo tady https://dziennikzachodni.pl/budowa-ktw-ii-w-katowicach-rozpocznie-sie-juz-w-listopadzie-najwyzszy-budynek-na-slasku-powstanie-ze-szkla-i-stali/ar/c3-14490337. Řekl bych, že Ostrava má oproti Katowicím 10 let zpoždění. Já se třeba vůbec nedivím, že tam stavějí nové a nové office parky, protože tam neustále chodí noví investoří. Jaký investor přišel do Ostravy za posledních 5 let mimo „skladníky“? Žádný.

 191. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: 4 projekty z katowické aglomerace! Ostravská aglomerace nula, Brno nula, Plzeň nula. Jsme mistři v pyskování na cokoliv, umíme vařit a chlemtat pivo, ale když přijde na kreativitu tak…
  Hlavně ten nový Nikiszowiec by měl ostravské konšely přimět zvednout zadek a zajet se poradit do Katowic.
  https://katowice.mdr.pl/
  https://eumiesaward.com/work/4684

  A ještě do Gdaňska by se měli podívat i vzít ssebou polystyrenové burany z Vítkovic. Jak se pracuje s historickým kontextem.
  https://eumiesaward.com/work/4656

 192. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Je to super rekonstrukce. Po všech stránkách. Ono se stačí podívat, co je za evropské stavby nominované do Mies van der Rohe awards a pak se podívat na to, co se staví u nás.

  https://eumiesaward.com/archive?editions=18&classification=1

 193. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: S novými snímky pracuje i mapové prohlížeče MSK https://geoportal.msk.cz/Html5Viewer/?viewer=leteckesnimky

 194. Johnny :

  aggu: To, že něco dostalo nějakou cenu, jakkoli prestižní, ještě neznamená, že k tomu nelze mít výhrady. Tento projekt je skvělý z hlediska udržitelnosti, využívá existující budovy a nepopiratelně zlepšuje jejich stav i vzhled, z pohledu společenského má tento projekt rovněž nesporný přínos a já pochopitelně nevím přesně, které všechny faktory při výběru porota zohledňovala. Můžeme se dlouze bavit o kontextu, o tom, co v dané situaci/prostředí/etc. bylo/nebylo možné, ale s odstupem, čistě z hlediska estetických kvalit, to vnímám jako ohyzdnost.

 195. aggu :

  Johnny: Ano, a protože to je dost otřesné, tak dostali Pritzkerovu cenu.

 196. Johnny :

  aggu: Nový stav je sice lepší než ten starý, ale pořád to vypadá dost otřesně…

 197. JSjr. :

  Prosím všechny podporovatele tramvajové trati na 7. a 8. porubský obvod, aby přišli trať podpořit 8. 4. 2021 v 15.30 hodin na veřejné online projednání, každý pozitivní komentář se počítá.

  Tady je více info: https://drive.google.com/file/d/1vl_DIbHk_qEgxRnPpKcVqfQTELGX5IFY/view

 198. aggu :

  Can Ostrava Learn From France’s Award-Winning Public Housing Architects?

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-17/pritzker-prize-honors-public-housing-architecture?utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=socialflow-organic&utm_content=citylab

 199. DRJPJR :

  Zajímavý (a nečekaný) fakt, koukám, že nejnovější letecké snímky Ostravy mají teď Apple mapy. Už na nich není Aglomerace, staví se klastr na Černé louce apod., Google mapy jsou už hodně zastaralé.

 200. Johnny :

  Johnny: A samozřejmě jako vždy, cyklostezka se nesmyslně klikatí a všechny povrchy jsou ze zámkovky

 201. Johnny :

  Tady je ke stažení celá dokumentace projektu:
  https://zelenvcentru.cz/projekty/zelene-projekty/sad-bozeny-nemcove-ceka-postupna-desetileta-revitalizace/

 202. thvari :

  DRJPJR: Hlavně i když opravíme sad. Tak kdy opraví zastávky? Kdy se vyřeší myší díra a zastávka Důl Odra (ta jediná už brzy)? Kdy plochy a domy v okolí cesty? Kdy bude změna toho dálničního průstahu zpět v město? Kdy bude Přívoz zase normální, čistá čtvrť? Nevím, nevím, nevím. :-)

 203. DRJPJR :

  Nechci to strkat do té „plodné“ diskuze k Bezručovu sadu, ale tohle: https://www.patriotmagazin.cz/ostravsky-sad-bozeny-nemcove-prohledne-ceka-jej-deset-let-promen … Já to prostě nechápu, buď žije pan Řeha v jiné časové realitě nebo je prostě něco špatně…1 park na 10 let… 1. „etapa“ 3 roky „V této etapě je naplánováno odstranění 34 listnatých stromů, některých keřů a invazivních druhů. Nově vysazeno zde bude 18 stromů, dále keře a záhony.“ … Možná by to chtělo ještě více pomalu, ať se to neuspěchá.

 204. Archerr :

  Další developer hodlá stavět v Ostravě. https://www.demaco.cz/park/dmc-ostrava/

 205. rom :

  Viděl jsem projekty Passer v Praze – trochu více se o ně starali, vodní prvky atd. – úplně jiné level, bohužel

  takže žádný Passer II, ale snad normální investor, který se stará )

 206. Crazym :

  Hleďme https://zdopravy.cz/silnicari-v-kvetnu-zavrou-most-pres-odru-v-ostrave-na-hlucinsko-povede-objizdka-76563/ Pamatujete jak ho v roce 2002 rekonstruovali a zvedali? https://screenshot.cz/0DDYT/ Takže životnost opravy dnešního mostu je cca 19 let? :-)

 207. adamous :

  rom: Vidim to stejne, asi tady mame takovy lokalni Passerinvest II, coz je super, takze uz i celkem verim, ze ten mrakodrap jsou schopni zrealizovat.

 208. rom :

  taky mě to dnes překvapilo. )

  Je to zásadní věc – ta nemovitost byla na trhu dlouho, bezúspěšně. Asi museli ubrat na ceně, ale to není důležité, bo cena tako taková je v mld.

  Velmi pozitivně vnímám, že to koupil Torax – transakce proběhla, takže zdroje jsou a sehnali financování. takže můžeme být pozitivně naladěni, že by mohli sehnat prachy na mrakodat. ) Chci pořád snít svůj sen. )

 209. adamous :

  RT Torax – Koncern Passerinvest prodal ostravský projekt Nová Karolina Park. Patří Toraxu:
  https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/koncern-passerinvest-prodal-ostravsky-projekt-nova-karolina-park-20210317.html

 210. Crazym :

  Ať žije Světlík a jeho vizionářství :-) https://1url.cz/UKtjn
  Uhlí jsme se už zbavili a Ostrava teď kráčí vstříc světlým zítřkům i bez toho hrozného těžkého průmyslu :-)

 211. Crazym :

  Tak už ten mor dorazil i do Ostravy :-( https://1url.cz/sz7uX

 212. Martin [msstavby.cz] :

  Netuší někdo, co by to mohlo být?
  https://pictura-visio.cz/administrativni-budova-ostrava

  A tady zajímavé vizualizace knihovny na náměstí Jiřího z Poděbrad ve Vítkovicích.
  https://pictura-visio.cz/mestska-knihovna-ostrava-vitkovice

 213. Martin [msstavby.cz] :

  Yann: No bohužel jen diplomka :)

 214. thvari :

  adamous: ty pindy o ovzduší jsou fakt příšerné, ale podle mě to zvládl dobře, řekl tam i výhody regionu – hodně lidí v okruhu 100km, Beskydy 25 minut autem, to je asi jediná cesta, jak na tento typ otázek dlouhodobě odpovídat :)

 215. Yann :

  Martin [msstavby.cz]: Pěkná práce i vkusný návrh. Díval jsem se do katastru a vlastníkem je akciovka. Tak třeba někdy.

 216. adamous :

  Zajimavy rozhovor, samozrejme hned na zacatku je treba zminit, jak se v Ostrave spatne dycha a jake je zde spatne zivotni prostredi. Sice je to uplne mimo tema, ale je hejtovat je treba:
  https://plus.rozhlas.cz/nepremysli-jak-udelat-papiry-bez-papiru-popisuje-finsky-pristup-k-digitalizaci-8418170

 217. Martin [msstavby.cz] :

  Zajímavá diplomka na téma rekonstrukce obchodního domu Bachner https://issuu.com/vitbrus/docs/brus_portfolio_digi5

 218. vojta :

  Archerr: Až se postaví nové cargo terminály, které se snad začnou stavět letos, potom budeme mít kapacity na to stát se skutečné cargo letiště. :)

 219. Archerr :

  vojta: ta linka co tu dával Adamous to je to o čem jsi mluvil? Nebo ještě bude nějaké překvápko? ;-)

 220. DRJPJR :

  Crazym: No tvl… „pompézní projekty v Jubilejní a na Karolině“. Co tam ti lidi v MS Deníku fetují ?

 221. adamous :

  Super zprava, dalsi pravidelna cargo linka na Mosnov: https://zdopravy.cz/do-ostravy-zacal-letat-dalsi-nakladni-dopravce-maleth-aero-s-nakladni-a330-73086/

 222. Crazym :

  thvari: :DD Ty nevíš, že „S rezidenčním bydlením v Ostravě se roztrhl pytel“? https://1url.cz/hz6FW A že bydlet v Ostravě je splněný sen kdejakého takového sluníčkového ko.ota? :DD

 223. thvari :

  Proč se vyplatí bydlet v Ostravě, která je skvělé místo k životu. Není na co čekat, pádíme směrem k moderní metropoli 21. století! https://youtu.be/yAVoyDABUjQ

 224. aggu :

  vojta: Bude se rozšiřovat stojánka u carga, kraj potvrdil přípravu rekonstrukce dráhy, dobré to je…

 225. Archerr :

  vojta: taky doufám :-) nahodou o tom DHL hubu neni vic informaci?

 226. vojta :

  Archerr: Cargo ještě zažije velké věci, #staytuned, bude to pecka!

 227. adamous :

  Lidl v pondělí v Ostravě zavře prodejnu U Stadiónu. Pak postaví novou: https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/lidl-v-pondeli-v-ostrave-zavre-prodejnu-u-stadionu-pak-vznikne-nova-a-moderni-20.html

 228. Archerr :

  vojta: cargo patrně také nebude zahálet , viz zde zaměr kraje prodat cca 2 ha plochy navazující na hpozemek od Contery. Btw na časti toho pozemku se mělo dle memoranda mezi krajem a DHL z roku 2019 , stavět cargo hub. https://www.msk.cz/urad/uredni_deska/detail.html?c=Majetek&d=KUMS0B5IB42D%230

 229. vojta :

  LOT prodloužil linku do Prahy, nově do konce března. Ryanair se od konce března vrátí s linkou Ostrava-Londýn, bude létat 2x týdně. Po Kyjevu a Varšavě další parádní krok vpřed v podání ostravského letiště, zvlášť v této době.

 230. PetrP :

  Za mě velmi zdařilé… Otázka, zda a vůbec…

 231. Summerboy :

  Martin [msstavby.cz]: Mne to prijde vzhledem jako nedostaveny skelet. Opravdu nehezke, skareda nudna kostka.

 232. Martin [msstavby.cz] :

  Vizualizace rezidence na Sadové v centru Ostravy. Píšou, že to byl soutěžní návrh. Tak uvidíme, koho investor vybere a co tam vznikne.

  https://www.studioark.cz/index.php/ux-portfolio/sad/

 233. thvari :

  AC: po volbách to bude (postupně a pomalu) lepší … :)

 234. AC :

  Zatímco jiné státy a Evropská unie se snaží rozdíly mezi regiony snižovat, tak tenhle stát se naopak snaží rozdíly udržet nebo ještě lépe zvětšovat. Zajímavá politika státu.

  https://www.e15.cz/domaci/mene-penez-z-dotaci-eu-vypadek-v-peti-krajich-a-praze-ma-pomoci-pokryt-vyssi-zapojeni-statu-1377054

 235. adamous :

  Jinde to zjevne jde, bohuzel Ostrava se stava cim dal tim vice marnym mistem – Tramvajovou trať v Olomouci postaví sdružení OHL ŽS a IDS, prodloužení začne v březnu:
  https://zdopravy.cz/tramvajovou-trat-v-olomouci-postavi-sdruzeni-ohl-zs-a-ids-prodlouzeni-zacne-v-breznu-71167/

 236. thvari :

  adamous: stačilo by kompletně předělat Hlavní nádraží v moderní terminál 21. století a byl bych spokojený.

 237. adamous :

  Docka se jednou i Ostrava? … Obrazem: První nádraží na vysokorychlostní železnici už má podobu https://zdopravy.cz/obrazem-prvni-nadrazi-na-vysokorychlostni-zeleznici-uz-ma-podobu-70875/

 238. jrz :

  adamous: Také bych bylo dobré udržet i spojení do Londýna.

 239. SpinJ :

  Začalo výběrové řízení na GD pro parkovací dům u nemocnice Fifejdy

 240. adamous :

  Ostrava a Brno mají získat přímé letecké spojení s Kyjevem, SkyUp už má povolení:
  https://zdopravy.cz/ostrava-a-brno-maji-ziskat-prime-letecke-spojeni-s-kyjevem-skyup-uz-ma-povoleni-70422/

 241. aggu :

  V.H.: Nepřišel, věřte mi ;) Ale to je jedno.

 242. V.H. :

  aggu: Na tu malost jsem přišel ze znění vašeho komentáře.

  „No jak to chápat… Asi už v Česku nejsou jiná města hodná zřetele ;)“.

  Ne. Ostrava opravdu není něco výjimečného v rámci ČR.

 243. adamous :

  aggu: Nejvic me tam zarazi JMK, no to se pak nedivim, ze nektere kraje nemaji skoro nic, kdyz jim to vyzrali.

 244. aggu :

  Z jiného soudku. Tohle bude taky legrace. Z Vondrákova FB: systém rozdělení vakcín na covid mezi kraji:
  https://www.facebook.com/vondrakivo/photos/pcb.1645564655652075/1645564545652086/
  Já se komentáře zdržím :-)

 245. aggu :

  V.H.: Jak jste přišel na tu „malost“ a na to „chlubení“?
  Je to zpráva. Je pozitivní a dokumentuje subjektivní pocit. To je celé. Tečka.

 246. V.H. :

  V.H.: Mě překvapuje to, že se zde plácáme po zádech za každou hloupost, která je v jiných městech dávno běžnou věcí.

  Jasne, historie nepřála. Ale ta malost chlubit se každou maličkostí je směšná.

  Proč byla v přehledu jen Praha a Ostrava nebude tím, že to jsou nejvýznamnější města nebo města, která stojí za zmínku.

 247. adamous :

  aggu: A myslim si, ze je tady malo statnich instituci s celorepublikovym vyznamem – pokad dobre pocitam, tak to je snad 0, to i mnohem mensi Jihlava ma ERÚ. Takze jednoznacna chyba statu, ktery tady na to stale se*e.

 248. adamous :

  aggu: No tak za me, co se tady vyrazne zlepsilo je uroven MHD, libi se mne bikesharing, uroven cest a chodniku je lepsi, nez treba v Praze a Stredoceskem kraji. Vsechny vyznamne projekty jsou zatim jen na papire a jak se rika, papir snese vsechno, do ted jsem tady za poslednich 8 let, krom 2 rozkopanych der v centru nevidel vubec nic. Pracovni uplatneni (nemyslim financne) taky nic extra – myslim zajimavosti prace, protoze tady nevidim zatim moc svetove zajimavych firem, spise tady roste jedna montovna za druhou. Porad je co zlepsovat, ale rozhodne nejaka snaha na radnici je, to musim urcite uznat.

 249. aggu :

  adamous: To nikdo nerozporuje. Problém je v tom, že většině takovým městům chybí to podstatné – trend.
  Spíš mě zaujala tvoje a V.H. reakce na tuto, veskrze pozitivní zprávu – okamžitě přispěchat a shodit to. Něco jako „tady máš kytku“ vs. „stejně uvadne“.
  To bude asi v povaze, ne? ;)

  V.H.: No jak to chápat… Asi už v Česku nejsou jiná města hodná zřetele ;)

 250. adamous :

  aggu: To je neco jako rust HDP u rozvojovych zemi, ktere ty vyspele v tomhle taky valcujou. Z nizkeho zakladu se vzdy roste nejrychleji.

 251. V.H. :

  aggu: Opravdu se zde žije lépe.

  Ale z nízkého základu se roste rychle.

  Navíc nevím, jak tohle chápat. „Z českých měst byla do průzkumu kromě Ostravy zahrnuta také Praha.“
  Takže z celé Evropy byly random vybrána některá města?

 252. aggu :

  Potvrzeno.
  Ostrava patří mezi města s nejviditelnějším růstem kvality života.
  https://www.mediashow.cz/ostrava/ostrava-patri-mezi-mesta-s-nejviditelnejsim-rustem-kvality-zivota.html

 253. adamous :

  Tohle je nejaky spatny vtip ne? https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zname-vitezny-navrh-na-podobu-pamatniku-veteranum

 254. adamous :

  Pezos: To je skoda, nejsem sitar, takze tohle mne nedoslo, vzdycky jsem si ale myslel, ze minimalne na banske je nejaky peeringovy uzel. Tedka koukam, ze uzly ma jen Praha a Brno.

 255. aggu :

  adamous: Co je na datovém centru prestižního? Prestiž se buduje úplně jinak a hlavně dlouhodobě. Třeba tím, že jsme si jako město nenechali vnutit osud smradlavého ghost-townu bez uhlí. To je imho prestižní velice a inspirativní pro mnohá města po celém světě. Možná je škoda, že tohle know-how neumíme moc prodat. No, v prodávání sama sebe ostraváci nikdy moc silní nebyli ;)

 256. Pezos :

  Datová centra globálních poskytovatelů cloudu se budují typicky někde poblíž velkých peeringových uzlů, kde jsou nataženy tlusté linky množství poskytovatelů. To v Ostravě nemáme.

 257. adamous :

  Archerr: Jednou by se mne tady libilo datove centrum treba od Amazonu nebo Microsoftu. Obecne tam kvuli bezpecnosti neni moc zamestnancu, ale bylo by to hodne prestizni.

 258. Archerr :

  https://www.patriotmagazin.cz/v-mosnove-vzniknou-dalsi-stovky-pracovnich-mist-ostrava-prodala-pozemky-developerovi

 259. Pezos :

  Včera dosáhla první stanice v kraji (Věřňovice) zákonného limitu 35 překročení denního imisního limitu pro polétavý prach (s maximem 191 ug/m3). Potvrzuje se tím, že na začátku roku byly výjimečně dobré podmínky, protože v uplynulých letech se na tuto metu dostala běžně již v březnu.
  Trošku škoda, že to asi neklapne, aby to na 35 zůstalo (příští týden hlásí inverze).

  Jen pro srovnání, loni tam byl denní limit překročen 74x, s maximem 218,5 ug/m3.

  Ještě bude zajímavé sledovat průměrnou roční koncentraci, která byla loni 38.1 ug/m3 a vůbec poprvé za mnoho let zůstala pod zákonným limitem 40 ug/m3 na všech stanicích v kraji.

 260. D-r :

  https://www.patriotmagazin.cz/v-centru-ostravy-vedle-katedraly-vyroste-unikatni-parkovaci-dum-pro-400-aut

 261. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Jsem zvědavý na to technické řešení na zmíněné výstavě. Tn první mě osobně (laik) neuráží, ten druhý asi vůbec nechápu tu fasádu s těmi hist. okny a sklem… Na druhou stranu Projektstudio vyhrálo Krajského úřadu s projektem o kterém, pokud si pamatuju, řekli něco v tom smyslu, že v dané podobně nemůže ani stát a musí se upravit „do reality“.

 262. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: Tak prý vrstvená fasáda.

 263. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: Už jsme tam psali. První návrh se prezentuje prosklenou fasádou. Aby vypadal jako městský dům. Nicméně prosklená fasáda neumožní dostatečné provětrání vnitřních prostor. I když to tedy je nadzemní parkovací dům, bude tam muset být masivní systém vzduchotechniky. Což by se u domu, který by stál dál od centra ( s lepším napojením) nestalo protože by klidně mohl mít otevřenou fasádu.

 264. DRJPJR :

  Oceněné návrhy soutěže na parkovací dům za katedrálou – https://twitter.com/ZBajgarova/status/1336321806047694850

 265. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: Hezké, jenže ta mapa udává absolutní čísla, nikoliv poměrně k počtu obyvatel jako kdysi, takže, je jasné že Ostrava nebo Praha budou mít na rozdíl od vesnic vyšší čísla. Ergo mapa k ničemu.
  Ale pokud někdo pase po informaci o počtu vražd v červenci v okrese Humpolec, proč ne…
  PS: stejně se mi ty data zdají „hrubě nedodělané“ – „v celém Česku se nestala v listopadu jediná rvačka“ ;) v Ostravě bylo jen 7 nehod…

 266. Martin [msstavby.cz] :

  Policie ČR má nový webový prohlížeč mapy kriminality. Pohled na jednotlivé ostravské čtvrtě zajímavý https://kriminalita.policie.cz/

 267. Crazym :

  thvari: Zodpovědnost je vlastnost tomuto národu skoro neznámá, hlavně prachy :-)
  Mě třeba ve čtvrtek dvanáctého začalo vše bolet a tak jsem se vybodl na práci a byl doma a pak jsem si pátek a sobotu léčil teploty a bolest Ibuprofenem a i když mi už v neděli nic moc nebylo, pro jistotu jsem zašel k obvoďačce kterou navštěvuji velmi sporadicky. Po haldě blbých keců o objednávání a pod. co jsem si vyslechl od sestry doktorka nechala udělat nějaký krevní test co zjistil virový původ a doktorka mi na druhý den zajistila testy na Fakultce a k tomu všemu jsem je musel donutit, ptali se mě jestli to je nutné :-) Říkal jsem si systém je zodpovědný a funguje :DDD Druhý den, 17.11. asi pět hodin po testu mi došla SMS, že jsem pozitivní, další den mi volala hygiena a tím zodpovědnost skončila. Bylo mi řečeno 10 dnů izolace a pak se už systém o mě nestaral. Na můj písemný dotaz zda li nebylo vhodné vzhledem k tomu, že se stýkám se zákazníky udělat na konci test pro jistotu mi bylo odepsáno, že už se to nedělá ale pokud si chci test zaplatit klidně můžu. Takže jsem si zřejmě tu nemoc co na ni potřebujeme nutně očkování vyléčil pěti Ibuprofeny ještě před tím než jsem šel k lékaři a následným desetidenním sezením doma :-) Takže systém na mě s.re a tudíž i já s.ru na něj a už vesele pracujit a doufám, že potkám nějakého takového chu.a jako ten co se dole podepsal Ovecky, to budu zhluboka vydechovat a doufat, že se zadaří :-)
  PS. Svoji matku ještě dost dlouho nenavštívím a když ji budu muset donést nákupy, ten respirátor z ksichtu nesundám ani omylem :-)

 268. thvari :

  Crazym: shromažďovat klidně, ovšem disciplinovaně. co měli všichni pořadatelé těchto akcí domyslet předem bylo, jak ty rozestupy efektivně vynutit pomocí zábran, pořadatelů apod. normálně tam mohli být holky a kluci ve vestách jako někde na festivalu a pořád dokola lidi upozorňovat na rozestupy, na to kde stát, jak se chovat. mohly tam být koridory na pohyb jedním a druhým směrem, zábradlí pro příchod a odchod ke stánkům, což by sice vypadalo škaredě a srandovně, ale účel by byl pro tento jeden výjimečný rok splněn.

  takhle je to na osobní zodpovědnosti a tu prostě (bohužel) nemá každý. já třeba jako blbec obcházím obloukem ostatní ve městě, i když jenom někam jdu. prostě člověk tu pitomou nemoc nechce šířit dál. a osobně půjdu před vánocema podpořit všemožné živnostníky, protože ti lidi to i za mě, kdo jsem zaměstnanec covidem postižený minimálně, ekonomicky odnášejí.

 269. adamous :

  Tak me napadlo, jestli se nekdy neplanovala nejaka uprava vyhlidky nad Bazaly – mam na mysli takovy ten most pres Ceskobratrskou, ze ktereho je krasny vyhled na Ostravu. Uz delsi dobu mne to i vrta hlavou, jestli se neco treba takoveho neplanuje, docela by si to tam podle me zaslouzilo z toho udelat neco poradneho.

 270. Ovecky :

  Crazym: nasad si nahubek a zustan doma, at nedostenas chripecku. Nikdo nikoho chodit nikam nenuti. Je neskutecne jak si lidi dobrovolne priichazeji o svobodu, a to i slova..

 271. Mark :

  Crazym: Nejde neustále všechno omezovat, zavírat, zakazovat. Lidi se potřebujou bavit, psychické zdraví je úplně stejně důležité, jako to fyzické.

  To, že tam pak stojí lidi s podprůměrným IQ, kteří si nejsou schopni nasadit roušku a/nebo držet dvoumetrové rozestupy, jaksi není problém toho ruského kola, jeho provozovatele nebo ostatních lidí, kteří tohle jsou schopni dodržovat.

 272. Crazym :

  Mark: Absolutní blbost je se shromažďovat (minimálně dočasně), další blbost je tomu vycházet vstříc, instalování ruského kola tak typického pro naše Vánoce na náměstí je od města naprosto zodpovědné chování že jo? Zrovna jsem se vyklonil z okna a škoda, že ti nemůžu ukázat tu frontu u otevřeného okénka Vaflárny, protože ta pitomá atrakce a velmi nutné trhy na náměstí přilákaly spoustu těch co se přeci kvůli nějaké chřipečky nebudou omezovat. Jsi schopen to pochopit?

 273. Mark :

  Crazym: A co je na ruském kolu tak epidemiologicky špatného? To že je to hnusný kýč je věc druhá, ale říkat, že je to špatně kvůli covidu je absolutní blbost.

 274. Crazym :

  Jako člověk co už si covidem prošel a nejen proto mě nepřestává fascinovat ta posedlost zábavou která je přeci tak nezbytná https://screenshot.cz/YAJJZ/
  To si to jako vážně neumíme jeden rok odpustit ani v mimořádné situaci a trochu se omezit dokud nebude více jasno v tom jak s tím bojovat, to ten kšeft vážně stojí za to?

 275. Johnny :

  Crazym: „Nedochází tedy k nežádoucí infekci, jako spíše k praktickému doplnění chybějícího ‚útržku‘.“ M I L U J U

 276. Crazym :

  Johnny: Ale to nevypadá špatně. Ovšem ten popis je skvěle zábavný a u výrazů typu „vřelá geometrie jednoho vyvoleného či stavba odsuzuje cizorodé tvarosloví (přestože by si jej mohla nárokovat) člověka tak nějak zahřeje u srdce, že ti lidé nestudovali zbytečně :-)

 277. Johnny :

  A heleme se!
  https://www.master-design.cz/projekty/obcanske-stavby/ostatni-stavby/multifunkcni-dum-kvartet-muglinov

 278. adamous :

  rom: Jeste by me zajimalo, kam ty darecky presunuli, snad ne nekde treba na Vystavni :-o … Jinak, minuly tyden jsem prochazel kolem Cerveneho krize a to je taky slusne ghetto – sedacky, bordel nahazeny pred barakem asi 2 metry od hlavni cesty a to vse vpodstate kousek od pomerne frekventovane casti mesta. Tohle jde zazit snad jen v Ostrave a nekde v Chanove.

 279. rom :

  Terénní pracovníci sociálních a protidrogových programů v Ostravě měli svého času nejtěžší práci právě v Zárubku. Větší koncentrace nepřizpůsobivých ve městě snad jinde nebyla. O to více překvapí dnešní stav kolonie pod novým majitelem.

  Revitalizace vyloučené lokality Zárubek, listopad 2020 v Ostravě. | Foto: Deník / Lukáš Kaboň

  Potkani mezi sedmi činžáky jižně od Šenovské ulice už tak veřejně neběhají, pryč jsou z prken stlučené boudy nevábného vzhledu i podloudného obsahu, stejně jako ohrádky pro chov snad drůbeže. Z původních obyvatel zbývá pět koček, lidské nájemníky (poslané dřívějšími vlastníky do ubytoven) střídají stavební dělníci.

  Strážníci v tomto období častěji kontrolují místa, kde žijí bezdomovci. Mimo jiné se je snaží přesvědčit, aby využili služeb sociálních zařízení.

  Nový fenomén: koronaviroví bezdomovci. Nejen na Ostravsku jich výrazně přibývá
  Přečíst článek ›
  „Ti, co tu žili, si rozebírali střechy nad hlavami,“ kroutí hlavou ještě tři čtvrtě roku po převzetí lokality Petr Botlík, zástupce konsorcia tří firem investujících do Zárubku spoustu času i hromady peněz. Aby se z ghetta stalo slušné bydlení v žádném případě však sociální, jak jedním dechem upozorňuje. Obnova potrvá ještě nejméně rok.

  Všechny články na téma Ostudy Ostravy a ghetta najdete zde.

  „Bordel všude, venku i vevnitř. V některých sklepech do výše očí,“ tvrdí dělníci likvidující pozůstatky životního stylu nepřizpůsobivých. Ze stavařského hlediska jim nicméně největší starosti působí stav činžáků z padesátých let stavěných okolo šachet Jakub 1 a Jakub 2. Na objektech bez pořádné péče se podepisuje zejména vlhkost.

  Národní přírodní rezervace Polanská niva, 22. listopadu 2020 v Ostravě.

  OBRAZEM: Víkend v přírodě. Podívejte se, jak vypadají krásy Poodří na podzim
  Přečíst článek ›
  Vystěhovaní obyvatelé se tu i vracejí a není to z nostalgie! „Než se stihla položit krytina na střechu jednoho z domů, už ji byla polovina pryč. Dřevo vynášené zevnitř se samo odnášelo z dvora,“ popisuje Botlík. Pro kusy (lehkého, nijak extra zpeněžitelného) plechu vyvíjí nenechavci velké pracovní úsilí. Šplhají i po hromosvodech či okapech.

  „Museli jsme namontovat alarmy, zajistit tady ochranku,“ podotýká zástupce nových majitelů. Jejich stěžejním cílem v současné době je domy vysušit, zrekonstruovat zvenčí, zabezpečit střechy. Novou fasádu a okna nemá jen činžák nejblíže u hlavní silnice, ostatní už jako z ghetta nevyhlížejí. V bytech bude samozřejmě ještě hodně práce…

  „Vodárny nám právě dokončily výměnu potrubí, o přívodu elektřiny se jedná s energetiky, nechceme sloupy a dráty,“ konstatuje Botlík. V oku má i ohrazení areálu na Zárubku a poukazuje na pozůstatky oplocení okolo. Kolik bytů a v jakých cenových relacích tu vznikne, zatím nehodlá komentovat. Může to být startovací i „lepší“ bydlení.

  Sociálně vyloucená lokalita Zárubek, září 2019 v Ostravě.

  Ghetto Zárubek: špína a nepořádek. Proč se o to někdo zajímá, diví se vlastník
  Přečíst článek ›
  Zárubecká ulice s opravovanými činžáky je prakticky bez sousedů. „To bylo výhodou ghetta, které tak nikomu moc nevadilo. A mohou z toho těžit i noví obyvatelé,“ dodává zástupce investora.

  Prázdné před rekonstrukcí jsou i tři nedaleké domy v Šenovské ulici, jejichž sociálně vyloučeným nájemníkům dává náhradní bydlení radnice.

  Ghetto Zárubek v roce 2017:

  Galerie
  43 fotografií v galerii › Kolonie v Zárubecké ulici v Ostravě vypadá jako po válce. Svou činnost zde s koncem roku ukončilo také komunitní centrum Vzájemné soužití, které zde dříve až pro padesátku dětí připravovalo program.
  Kolonie v Zárubecké ulici v Ostravě vypadá jako po válce. Svou činnost zde s koncem roku ukončilo také komunitní centrum Vzájemné soužití, které zde dříve až pro padesátku dětí připravovalo program.
  Kolonie v Zárubecké ulici v Ostravě vypadá jako po válce. Svou činnost zde s koncem roku ukončilo také komunitní centrum Vzájemné soužití, které zde dříve až pro padesátku dětí připravovalo program.
  Kolonie v Zárubecké ulici v Ostravě vypadá jako po válce. Svou činnost zde s koncem roku ukončilo také komunitní centrum Vzájemné soužití, které zde dříve až pro padesátku dětí připravovalo program.

  K TÉMATU

  Podpora obvodu
  Slezská Ostrava ústy starosty Richarda Vereše proměnu Zárubku více než vítá… A též k ní v nejbližší době bude sama přispívat. „Se soukromým majitelem plánujícím lokalitu kompletně rekonstruovat a nastěhovat zde slušné nájemníky jednáme o podobě veřejných prostranství a dořešení vlastnických vztahů k pozemkům,“ uvádí. Zlepšení situace mají přinést i opravy tří obecních bytových domů v Šenovské ulici plánované na příští rok. „Zárubek patří s Osadou Míru v Kunčičkách ke dvěma sociálně vyloučeným lokalitám, které se snad brzy změní výrazně k lepšímu Jak v podobě, tak i skladbě obyvatel. Podporujeme všechny snahy o zvyšování úrovně bydlení a bezpečnosti v těchto lokalitách,“ vzkazuje starosta.

 280. aggu :

  Typický offtopic, ale znám lidi, kterým z toho vybuchne hlava ;)
  https://ikeamuseum.com/sv/ikea-kataloger/

 281. aggu :

  Jenže Ostrava není jen o výstavbě skladů, že ;)
  A to druhé je spíše fousatý vtip. Ti co jsou ze Lhoty chtějí do Prahy, ti z Prahy do Londýna, ti z Londýna do NY, ti z NY do San Francisca, a ti ze SF na oběžnou dráhu.

 282. adamous :

  aggu: Tak tohle treba pravda je a jen vystavbou dalsich skladu, na kterou jsem narazel se to urcite nezmeni, ne kazdy ma moznost pracovat z domova: Zdroje odlivu jsou dva, lidé se stěhují do zázemí Ostravy – do Beskyd a na Opavsko a Hlučínsko zhruba sedmdesát procent a třicet pak odchází do jiných částí republiky. Ostrava dodává lidi Praze a Brnu a bere si z Havířova, Karviné, Orlové. „Dělali jsme průzkum mezi studenty a ukázalo se, že ti, co jsou z Ostravy, chtějí jinam, kdežto pro ty, kteří jsou z okolí, je Ostrava dobrá. Celkový odliv z regionu tak není tak vysoký, ale mění se struktura obyvatel. Střední třída odchází a zůstávají ti, co odejít nemohou,“ vysvětluje Slach.

 283. aggu :

  Článek je naprostý blábol a motání jablek s hruškama. Jak je v A2alarmu (už) bohužel zvykem.
  „Dnes, když se hovoří o útlumu těžby, může vznikat dojem, že to nejhorší Ostravu a přilehlé obce, jako je Karviná, Orlová nebo Bohumín, teprve čeká.“
  A takových „dojmů“ vrší autorka jeden za druhým.

 284. adamous :

  Zajimavy clanek na nedelni odpoledni cteni: https://a2larm.cz/2020/09/prahou-zapomenute-ostravsko-a-karvinsko-muze-byt-skvelym-mistem-k-zivotu/

 285. Crazym :

  thvari: Rozhodně ne :-) To byl spíš takový skanzen pro obyvatele západního Německa :DD

 286. thvari :

  aggu: nebo ještě spíš než Praha i Varšava je to Berlín

 287. aggu :

  thvari: „Hlavní město bývalého východu“ je Varšava. Praha je turistická destinace.

 288. adamous :

  thvari: No, CSA jako firmy mne lito je, je to jedna z nejstarsich let. spolecnosti na svete. Jejich managementu, ktery Ostravu hodil totalne pres palubu mne lito neni a nejedna se jen o to, ze zarizli linku do Prahy, ale uplne se vykaslali treba na rozvoj dalsich, pot. spojeni, jako je Ostrava – Helsinky, ktere by se tu podle me uzivilo.

 289. thvari :

  adamous: taky jim fandím, ale nesdílím tu škodolibost s tím nandat to ČSA, které zničila přesně ta stejná věc, která prožírá fotbal nebo jiné věci v tomto státě, korupce, pytlíkování a snaha obohatit sám sebe nějak bokem bez toho, abychom si vydělali tím, že budeme skvělí nebo poskytovat špičkové služby.

  Nerozumím tomu, proč Praha, které byla před koronou jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě a obecně je to jakési hlavní město bývalého východu, není schopna rozvíjet jediné relevantní letiště v zemi a rozvíjet adekvátně národního leteckého dopravce se stoletou tradicí a pracovat s tou značkou, kterou ve světě představuje. Jestli tuto svou nekompetenci budeme mít ještě někdy spravit, nevím, ale měli bychom se o to pokusit.

 290. Rdm :

  Je smutné, že Českou vnitrostátní linku bude provozovat Polský dopravce, zatímco ten náš „národní letecký dopravce“, škemrá o peníze daňových poplatníků…

 291. adamous :

  aggu: Fandim jim, jeste by bylo super, kdyby si tady nekdy LOT udelal treba i dalsi let. zakladnu, to by s CSA vyj*i jeste vic :). Kazdopadne na garantovane transfery pres Ruzyni je to za ty penize mnohem lepsi volba, nez vlak.

 292. aggu :

  LOT pěkně vyje— s českými aerolinkami ;)
  Dobře jim tak.

 293. D-r :

  Z Ostravy se opět létá do Prahy. Pětkrát týdně, cena začíná na 770 korunách
  https://www.patriotmagazin.cz/z-ostravy-se-opet-leta-do-prahy-petkrat-tydne-cena-zacina-na-770-korunach

 294. Martin [msstavby.cz] :

  Zajímavý dvoudílný dokument o příbězích lidé také z Kunína, Staříče během poválečného odsunu. https://www.ceskatelevize.cz/porady/12980306910-odsun-vertreibung/219562268330002/

 295. Martin [msstavby.cz] :

  Pokud se chce někdo kouknout, jak se staví nové čtvrtě. Připravuje se zástavba blokové zástavby v centru Brna. https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_JHM1547

 296. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: ano ano mělo jít o novostavbu , žel od té doby ticho po pěšině. Taky jsem to mohl napsat rovnou a nedávat jen odkaz :-/

 297. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Aha, to je vele současného terminálu.

 298. Rdm :

  Tak z Mošnova se začalo létat do Varšavy. Osobně myslím, že v současné době je to chyba, ta linka se podle mne nedokáže rozlétat, takže dříve nebo později skončí a až snad v budoucnu skončí současná krize, tak se sem nebude mít důvod LOT vracet.

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/lot-polish-airlines-lety-linka-varsava-ostrava-start-mosnov202010.html

 299. Archerr :

  Není zač , jen škoda že ten magazín nevychází pravidelně .V zápisu radě kraje jsem našel takovou menší zajimavost. https://www.msk.cz/verejna_sprava/hledac.html?c=5816&t=r&tx=Dhl&nfulltext=Dhl&ncis=&nses=&ndatum=&nrada=1&nzast=1&schuze=64&id=5816&d=2019-06-11%2000:00:00

 300. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Velmi děkuji za odkaz!

 301. aggu :

  adamous: Ale to místo JE okraj.
  A opravdu si myslíte, že někdo kdo má vysokou školu se rozhoduje o své budoucnosti podle prezentací nějaké logistické společnost, v nějaké čtvrti? Že nemá nic lepšího než uvažovat o místu skladníka?
  Bože…

 302. adamous :

  aggu: No ja nevim, podle me by tam melo byt neco jineho a tohle bych nacpal nekde na okraj. Takovehle hangary urcite nikohoho, kdo ma rozum a rozhoduje se na vysce co dal, nepresvedci, aby tady zustaval, zvlaste, kdyz se tady vpodstate nic jineho nestavi.

 303. aggu :

  Archerr: Neznal jsem, díky.

 304. Archerr :

  https://magazin.positiv.cz/ nové číslo magazinu positiv, kdo nezná určitě doporučuji

 305. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: určitě hodně lidí to zaujme. Ja na oplátku posílám “ novinku“ ( nějaký čas to už na srealitách je) – uvodní fotku je třeba přeskočit. https://www.sreality.cz/detail/pronajem/komercni/sklad/bohumin–/861220444#img=2&fullscreen=false

 306. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Děkuji. Bohužel se nehodí obsahem, tak jen takto odkazem. :)

  Pokud je zájem o další podobné stavby, doporučuji toto fórum. Dá se proklikat po jednotlivých městech. Je tam hned patrná úplně jiná úroveň stavebnictví, veřejného prostoru, urbanismu..

  https://www.deutsches-architekturforum.de/

 307. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: tohle by možná bylo i na samostatný článek…určitě zajmavá informace.Děkuji za odkaz

 308. Archerr :

  aggu: mam otazku k těm halám na zárubku, viděl jsem území k Lehkemu prumyslu na zárubku ale bylo to jen 2-4 ha,myslíme ten samý pozemek od asentalu?

 309. thvari :

  aggu: já vám nevím, dívám se do mapy a třeba ono hypotetické vodíkové město budoucnosti na haldě v Hrabůvce by bylo o kus dál od centra než toto logistické a skladové centrum. taky to moc nechápu, teda ekonomicky to chápu naprosto, urbanisticky spíš míň…

 310. aggu :

  adamous: A jen tak z legrace, v Brně je vzdálenost podobného areálu od hlavního náměstí 1.4 km. Tenhle areál je od Masarykáče 2.8 km. To jen na okraj, co je v jakém městě možné a nemožné ;) V Praze samozřejmě ne, ale ta není na rozdíl od Brna a Ostravy postindustriální město a na takové plýtvání místem tam není místo a peníze.

 311. aggu :

  adamous: Horní Vítkovice nikdy součástí „širšího centra“ nebyly a ani být nemohly. Je to průmyslová periferie se vším všudy.
  Širší centrum jsou Dolní Vítkovice, Šalamouna, Fifejdy, Přívoz, Zámostí.
  Centrum Ostravy je přesně tam kde má být, vždy bylo a bude.

 312. adamous :

  aggu: Chapu, ze velka vyhoda je tam vlecka, ale pro me osobne je to misto spise vhodne na neco takoveho: https://www.bbcentrum.cz/en/about-us/bb-centrum/about-bb-centrum. Tyhlety krabice se hodi spise nekde na okraj mesta, treba do Kuncic, podobne to P3 totiz resi i v Praze – Letnany, Horni Pocernice apod.
  Dat si sklady do sirsiho centra mesta, to je mozne asi jen v Ostrave. Na druhou stranu rozumim, ze Ostrava ma to centrum dost nestastne umistene.

 313. aggu :

  LK: Žádné haly v DOV se neplánují. Projekt P3 je jinde.
  Centrum obklopené halami nebude a ani být nemůže z logiky věci – kolem centra není místo.
  Hrušov není u centra. Horní oblast Vítkovic není u centra.
  U centra je jen jedna hala a ta už tam stojí desítky let. Na Slezské na Střelnici.
  Jediné místo, kde se o halách uvažovalo a bylo to blízko centra byl Zárubek.
  To je takový problém, když nejsem z Ostravy se podívat na mapu? ;)

 314. LK :

  adamous: naprosto to stejné jsem si říkal – centrum obklopené skladovacími halami. Přitom DOV by měl šanci být i obytným prostorem

 315. adamous :

  Crazym: No, ja si pojem „byznysova ctvrt“ predstavuju trochu jinak. Takhle to vypada, ze centrum bude ze vsech stran obklopene hlavne skladovacimi halami – Hrusov, DOV. Tady musim alespon ocenit, ze se tomu snazi dat nejaky design, at to neni tak do oci bijici. Jinak to je za me, alespon podle toho clanku zatim takova Hrabova II, akorat zamerena prevazne na skladovaci prostory.

 316. rom :

  Skupina P3 udělala obchod s průmyslníkem Světlíkem. Postaví v Ostravě byznysovou čtvrť
  (vydáno 21.10.2020)

  Společnost Vítkovice moravskoslezského miliardáře Jana Světlíka prodala 40 hektarů ladem ležících průmyslových pozemků poblíž ostravské Dolní oblasti Vítkovice. Novým majitelem rozsáhlého brownfieldu je realitní skupina P3 investující do výstavby skladových a výrobních hal. Kromě průmyslových a logistických budov vzniknou v lokalitě také kanceláře, showroomy a další podnikatelské prostory.

  „O vlastní projekt v Ostravě jsme se v P3 v posledních letech intenzivně zajímali. V Ostravě totiž vidíme velký potenciál z hlediska tuzemské i mezinárodní logistiky. Vítkovický brownfield má navíc vynikající polohu v širším centru města se skvělým napojením na silniční dopravní tahy,“ řekl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku. „Naším cílem bylo najít investora s kvalitním záměrem,“ doplnil Rodan Broskevič, šéf představenstva společnosti Vítkovice. Cenu transakce žádná ze stran nekomentovala.

  Projekt se nachází v širším centru Ostravy. Pozemky z východu ohraničuje řeka Ostravice, ze severu Dolní Vítkovice. Nedaleko je obchodní centrum Forum Nová Karolina.

  Na podobě nového komplexu se podílí ostravský architekt David Kotek z Projektstudia. V Ostravě navrhoval například druhou fázi Nové Karoliny, sportovní halu Krystal, firemní sídlo Grande Furioso nebo zábavní park Fun Kids.

  „V návrhu byznys parku respektujeme ortogonální vazby, které Josef Pleskot vytvořil pro oblast Dolních Vítkovic, a doplňujeme chybějící urbanistickou strukturu. Snažíme se zachovat co nejvíce industriálních stop, a zároveň chceme pracovat se zelenými fasádami a udržitelnými materiály,“ uvedl architekt Kotek.

  Celkem v projektu vznikne 160 tisíc metrů čtverečních ploch k pronájmu. K dispozici budou jednotky od 1500 do 35 tisíc čtverečních metrů. „V P3 Ostrava chceme nabídnout zázemí pro logistiku, lehkou výrobu, retail a e-commerce. Na pozemek vedou železniční koleje, tudíž jsme připraveni i na služby kombinované logistiky,“ dodal Míček z P3. Zahájení stavby plánuje investor na konec roku 2021. Dokončení celého projektu odhaduje v roce 2025.

  V Praze sídlící P3 působí ve dvanácti evropských zemích. Společnost má v portfoliu průmyslové nemovitosti s pronajímatelnou plochou 5,7 milionu metrů čtverečních. Čtvrtina z toho je v České republice. Firmě mimo jiné patří jeden z největších tuzemských logistických areálů v Praze-Horních Počernicích. Vlastníkem P3 je singapurský fond GIC.

  Ostrava je v poslední době mezi staviteli průmyslových nemovitostí oblíbenou lokalitou. Projekty tam kromě P3 mají také například konkurenční společnosti CTP, Contera nebo GLP. Moravskoslezská metropole se letos rovněž dostala na seznam zvažovaných lokalit pro expanzi dokonce pro americký Amazon.

  „Množství nových projektů, které jsou v regionu v současné době představovány, z našeho pohledu zcela neodpovídá dosavadnímu tempu růstu poptávky a spíše reflektuje budoucí spekulaci na vyšší dostupnost zaměstnanců v důsledku strukturálních změn na pracovním trhu,“ komentoval Dan Šobotník, konzultant v oddělení průmyslových realit poradenské společnosti JLL. Zároveň se však Ostrava podle poradce stává jednou z mála lokalit, která dokáže nabídnout řešení pro velké „big-box“ poptávky. Proto může přilákat také společnosti, pro které by region nebyl prvotní volbou.

  ________________________________________

 317. Martin [msstavby.cz] :

  Na velké části Moravskoslezského kraje se historicky nacházely Sudety. Území z větší části osídleno Němci. Proto by neměla tato zpráva uniknout. Právě v těchto dnech bylo v Mnichově otevřeno Sudetoněmecké muzeum. Stavba nejen zajímavá po architektonické stránce.

  https://www.sueddeutsche.de/muenchen/muenchen-sudetendeutsches-museum-eroeffnung-1.5063418?fbclid=IwAR23aIP0f48jwi19GNnE2bxQEZhyO-_P2-CzpstddmNkEiclMlen641BxX8

 318. Crazym :

  Tak nic jiného než že to Světlík zpeněží se nedalo čekat. navíc tam to území si o to přímo říká dopravním napojením na skoro vše. Jen škoda toho okolí řeky ale stále může mít nějakou rekreační perspektivu.

 319. aggu :

  adamous: Věštění budoucnosti podle fotek je asi na stejné úrovni jako věštění z ruky.
  Taky si nevezmu zprávu o petascale v IT4I a nebudu rozkřikovat, že Ostrava je nový Silicon Hill.

 320. adamous :

  Yann: To jsem zvedavy kolik tam ceho postavi. Zatim to podle tech fotek vypada, ze budoucnost Ostravy smeruje ke skladum a levne pasove vyrobe, sem tam nejaky kancl a showroom, aby se nereklo. To tady udrzi urcite hodne perspektivnich lidi, proste cool.

 321. Yann :

  Placeny clanek: Skupina P3 udělala obchod s průmyslníkem Světlíkem. Postaví v Ostravě byznysovou čtvrť
  https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/skupina-p3-udelala-obchod-s-prumyslnikem-svetlikem-postavi-v-ostrave-byznysovou-ctvrt-1374325

 322. thvari :

  video s tím, co v centru vzniká a vzniklo (Ostravica-Kampus Palace-Farská zahrada-Jatka-bytový dům Janáčkova-kampus Ostravské univerzity) https://youtu.be/nqoVnnVsCzs

 323. Redstone postaví v Olomouci obdobu pražského Smíchov City. V Pardubicích chystá nové centrum :

  A Ostrava zase nic, tak snad alespon ten mrakodrap vyjde https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/redstone-postavi-v-olomouci-obdobu-prazskeho-smichov-city-v-pardubicich-chysta-nove-centrum-1373710

 324. Yann :

  Singapurský fond GLP staví v Ostravě sklady za miliardu. Ve hře o nájemce je také Amazon

  https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/singapursky-fond-glp-stavi-v-ostrave-sklady-za-miliardu-ve-hre-o-najemce-je-take-amazon-1373568

 325. rom :

  GLP vstupuje na trh logistických hal v ČR stavbou 94 tis. m2
  čtvrtek 24. září
  (ČIA) Investor a developer v oblasti parků pro logistiku a lehkou výrobu GLP postaví v Ostravě nový průmyslový areál o rozloze 94 tis. m2. Komplex bude zahrnovat celkem čtyři jednotky, z toho dvě o rozlohách 29 tis. m2 a dvě po 18 tis. m2. Součástí parku budou také rozsáhlé parkovací prostory. Před zahájením výstavby provede GLP revitalizační a dekontaminační práce, jelikož se na daném místě v minulosti nacházely hrušovské chemické závody. Pro společnost půjde o první projekt v České republice pod hlavičkou GLP.

 326. PetrP :

  Rom: z Ostravy buď můžeš přes Dubinu, Krmelín, Starou Ves a Petřvald, nebo z centra po D1, sjet u Studénky… Obchvat spíše pomůže že směru z D48, tam se pak pojede mimo obec až do průmyslové zóny v Mošnově… Z Ostravy takový přímý spoj není, ale jezdím denně po I/58 a kromě ranních špiček je to cesta v pohodě, a i ráno a odpoledne se to projede v klidu. Teď je akorát ve výstavbě most u Staré Vsi, ale to je jen dočasná záležitost. Ale hlavně pro TIR je dostupnost Mošnovské zóny luxusní, když k tomu připočteme letiště a vlak, tak myslím, že ve střední Evropě nemá konkurenci.

 327. Crazym :

  rom: Nedělej si iluze, z centra to bude vždy stejných 24 km a půl hodiny když se daří a žádný obchvat ničeho to neovlivní https://mapy.cz/s/punerolaru I když už jsem to udělal za 15 minut ale to jen v noci a je to na čtvery papíry, doživotní zákaz řízení a cejch nepřítele státu :-)

 328. rom :

  PetrP: přiznám se, že mám zafixovanou pořád cestu na letiště cestou přes Krmelín atd. z Ostravy. Z centra Ostravy na letiště tedy bude cesta trvat jak dlouho?

 329. PetrP :

  Rom: rychlá cesta? Příští rok by se měl začít stavět obchvat Mošnova a z obou stran jsou do 10 km dvě dálnice! Více už to snad ani nejde. Na logistiku ideální místo, věřím, že by tímto přibyla další cargo linka…

 330. rom :

  Blbé je, že ten směr Mošnov a okolí je dost plné, zejména ve vazbě na zaměstnanost atd. Mě by se to více líbilo třeba v Hrušově, ale chápu, že to letiště je přidaná hodnota. Asi by se tam měla udělat i nějaké slušná rychlá cesta.

 331. Fanda :

  adamous: To je správný tip, protože jinde by se ty haly nevmistily.Navic pro Amazon je to luxus, veškerá doprava,jak železniční, silniční, letecká, přímo v místě.No,za těch podmínek,neber to.To by byli hlupáci aby to nebrali.Nam to pomůže.

 332. adamous :

  rom: Premyslim, ve ktere lokalite by to tak davalo nejvetsi smysl, napada me Mosnov.

 333. Yann :

  rom: Diky. ;)

 334. rom :

  „Amazon se dívá na Ostravu. Už tam má s developerem podepsanou dohodu o mlčenlivosti,“ řekl zdroj obeznámený s aktivitami Amazonu, který si nepřál být jmenován. Smlouva o výstavbě ale zatím podepsaná není. Rovněž není vyloučené, že internetový obr zvolí jinou destinaci.
  Na Ostravu se v poslední době zaměřila řada developerů logistických a průmyslových nemovitostí. Ve městě začala stavět nový skladový areál skupina CTP. Ta měla s Amazonem před sedmi lety podepsaný kontrakt na výstavbu distribučního centra v Brně. Kvůli složitému povolovacímu řízení ale z projektu v roce 2014 sešlo. Dohodu s Amazonem pro Ostravu CTP nepotvrdila.
  Práce na logistickém komplexu začal v moravskoslezské metropoli rovněž developer GLP, do začátku letošního roku známý jako Goodman. Tato společnost byla v roce 2013 žhavým kandidátem na vybudování obřího centra Amazonu v Jenči u Prahy. Zakázku ale nakonec získal konkurent Panattoni do nedaleké Dobrovíze. „Bez komentáře,“ odpověděl na otázku týkající se spolupráce s Amazonem šéf GLP pro Česko a Slovensko Jan Palek.
  Amazon tradičně zachovává mlčenlivost. „Budoucí plány před oficiálním oznámením bohužel nesdílíme,“ uvedla mluvčí středoevropské části Amazonu Miroslava Jozová.

 335. PetrP :

  https://patriotmagazin.cz/v-ostrave-vznika-monumentalni-nastenna-malba-umelce-m-city

 336. Yann :

  DRJPJR: Denik E15 predplaceny bohuzel nemam. Treba ho sem hodi nekdo jiny, popr. bude i jiny zdroj.

 337. DRJPJR :

  Yann: Nevím, nedá se to odemknout pro ostatní jako Enko nebo Ihned ? Protože ten link jinak nemá moc smysl.

 338. Yann :

  E15: Amazon se zajima o Ostravu…
  https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/amazon-hleda-v-cesku-misto-pro-dalsi-velkosklad-1373440

 339. y :

  Prodej / pronájem hospody Spolek:

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prodej-pronajem-ostrava-centrum-spolek20200916.html

 340. aggu :

  Rdm: Zklidnila se tak, že tam nebývají tak často kolony. Ale v 9 případech z 10 jedu od Vřesinské kolem Domu sester v souvislém proudu aut (který spolehlivě zastavuje ten semafor na odbočce k FNO).
  Počet se asi snížil, ale provoz je tam pořád velký.
  Předpokládám, že nikdo nepředpokládal, že tam bude (po otevření Rudné) provoz jako za Husáka.

 341. josef :

  Rdm: Dobrý den, také tam nejezdím, nicméně, co jsem slyšel, tak ano. Ale jezdím každý den kolem vodárny a až mě překvapilo, kolik aut to odvedlo od této křižovatky. :-)

 342. Rdm :

  Crazym: to je hodně velká divočina, rodinný dům, který má místo zahrady betonový plácek, je u cesty, ale není oplocen, super místo hlavně pro mladé rodiny :) a na leteckých snímcích tam stojí nejméně od roku 2018 – dá se tomu vůbec říkat novostavba?

  A jen tak mimo, protože tama nejezdím, jak to tam po otevření Rudné vypadá z dopravou, zklidnila se nebo ne?

 343. LK :

  Crazym: Jo, to jsem taky viděl. Nevím proč, ale přišlo mi to do mailu i když mám watch na Plesnou. Ukazoval jsem to ženě a dost jsme se zasmáli, jak je to předražené a hlavně – kdo si dobrovolně koupí dům u takové silnice za takovou částku? Jediná možnost je předělat to na provozovnu nějaké firmy (kanceláře).

 344. thvari :

  jinak doufám, že tu všichni jdete k volbám!

  https://krajskevolby2020.programydovoleb.cz/moravskoslezsky-kraj

 345. Crazym :

  Něco pro pobavení a ilustraci toho v jakém je stavu trh a kultura prodeje nemovitostí na Ostravsku. Narazil jsme na tohle https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/ostrava–opavska/299724636#img=2&fullscreen=false Pominuli cenu a běžné marketinkové kecy o dostupnosti centra Ostravy či užívání prostorné a udržované zahrady u frekventované křižovatky a výpadovky https://mapy.cz/s/leramezecu o které nepadne ani slovo, tak vrcholem těch uměleckých načinčaných fotografií je snímek z kouzelné koupelny se svítící vanou a výhledem na Novou radnici https://screenshot.cz/2J6PX/ :-)

 346. adamous :

  V Ostravě chtějí unikát: vodíkové město – https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-ostrave-chteji-unikat-vodikove-mesto-40335452

 347. aggu :

  adamous: Proti centralizaci a trudomyslnosti je vždy nejlepší DIY ;)
  https://www.ostravan.cz/64096/dokazali-jsme-to-radio-ostravan-zacne-vysilat-v-zari-dekujeme-vsem-kteri-prispeli/

 348. adamous :

  Pezos: Podobna centralizace jako presun rizeni let. provozu z Mosnova do Prahy. Za chvilku bude s takovym pristupem z Ostravy jen ubytovna pro delniky z prum. zon.

 349. Pezos :

  Podle spekulací na internetu zřejmě skončí Rádio Helax a nahradí ho Rádio Blaník. Zas mínus jedno regionální médium. Jako by nám dvě rádia „hrajeme hezky česky a hodně z dob normalizace“ nestačily.

  https://digital.rozhlas.cz/skonci-dalsi-letita-rozhlasova-znacka-ostravske-radio-helax-ma-nahradit-blanik-8286060

 350. adamous :

  aggu: Az na nektere veci souhlasim, ale co je v Ostrave tragedie je situace se zubari. Kdyz jsem potreboval noveho zubrare, tak zde nebyl volny ani jeden, jedine 2 nabirali az v Opave. Kdyz jsem se dival jinde po CR, tak v Olomouci nabiralo asi 8 a v Praze snad 50.

 351. aggu :

  Nezdá, protože podobné žebříčky jsou účelová záležitost. Když si vymyslím svůj, kde se bodově bude hodnotit cenová dostupnost bydlení, kvalita silniční infrastruktury, průjezdnost komunikací, počet fans FCB, dostupnost zeleně, dostupnost turistických destinací, kvalita a šíře kultury, kvalita lékařské péče, kvalita MHD a úroveň common sense obyvatel tak je Ostrava #1.

 352. Nejlepším místem pro život v Česku je Praha, poslední skončil Ústecký kraj :

  MS kraj opet na chvostu, ale nezda se mne, ze by to tady bylo o tolik horsi, nez treba ve Zlinskem kraji: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nejlepsi-mistem-pro-zivot-je-praha-nejhur-je-na-tom-ustecky/r~fb110df6eddd11eaa7deac1f6b220ee8/

 353. aggu :

  Ostravský uličník.
  Historické mapy Moravské Ostravy: 1860 – 1940.

  http://mapomol.cz/Index.html

  Naprosto skvělé. Tolik práce!

 354. aggu :

  MAPPA podcasty na Spotify
  https://open.spotify.com/show/1F8AosgsZkr9HPvVaNr3o8

 355. aggu :

  Zkuste se zamyslet a (když tak) podpořte ;)
  https://www.hithit.com/cs/project/7987/radio-ostravan

  https://www.youtube.com/watch?v=_sZvGmESHxg
  https://www.facebook.com/radioostravan/

 356. Martin [msstavby.cz] :

  PLATO Café: Máte pravdu, očividně provoz bistra zařizuje Stará aréna s.r.o. zastoupena Petrem Jašou. Takovému výstupu nerozumím ještě více.
  Zbytek mé odpovědi se však nemění.

 357. Martin [msstavby.cz] :

  PLATO Café: Organizace zřízené a založené městem, u nichž odbor kultury a volnočasových aktivit, zabezpečuje a vyhodnocuje plnění úkolů souvisejících s předmětem jejich činnosti.https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-magistratu/odbor-kultury-a-volnocasovych-aktivit/pravnicke-osoby-se-vztahem-k-odboru

 358. Martin [msstavby.cz] :

  PLATO Café: Buď se zde vydává nějaký troll za PLATO.

  Pokud ne, nechápu tedy proč jste na stránkách města ostrava.cz uvedení jako jedna z městských příspěvkových organizací.
  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/organizace-a-instituce/mestske-organizace/prispevkove-organizace

  Zbytek byl zde vysvětlen. Jsme jen lidé. co mají také rodiny, práci a nemají prostor obsluhovat web 24/7 navíc o prodlouženém víkendu. Podniků,které zde nejsou uvedeny, se ozvalo více. A poměrně slušněji.

 359. acdlcia [msstavby.cz] :

  PLATO Café: Podniků neuvedených v tomto přehledu bude určitě více jelikož se jedná o přepis informací z veřejných zdrojů. Ale vy jste jediní co si zde vynucují pozornost obviňováním tvůrce článku z neschopnosti a očerňováním ostatních podniků z nekvality takže jste u mne klesli na úplné dno. Jestli je toto vaše obchodní politika tak vás lituji.

 360. PLATO Café :

  Martin [msstavby.cz]:
  Velmi nás to mrzí, ale to co dle svých slov „víte“, je čirá lež.
  Našim zřizovatelem není ani město, ani galerie Plato. Taková informace je pouze bizár, teorie a výmysl.
  O to katastrofičtěji na nás aktuální situace dopadá.
  A také díky nulovým vazbám na město netušíme, co se o vás říká na magistrátu, jen vidíme, že podniky méně známé nebo nyní v době krize otevřené kratší dobu se do výběru v článku narozdíl od nás dostaly. Samozřejmě autoritativní redakční selekci na soukromém serveru plně akceptujeme a jsme rádi, že můžeme na skutečnost, že také vaříme a denně obsluhujeme včetně rozvozu desítky spokojených strávníků upozornit alespoň zde v koutku v diskuzi pod článkem, a že tyto komentáře prozatím zůstávají nesmazány (když už je z nějakých technických důvodů nemožné doplnit informaci o všech nezmíněných podnicích přímo do článku).
  Za tuto příležitost upřímně děkujeme, doba je zlá a každé objednané jídlo znamená šanci na udržení pracovních míst v našem týmu.

 361. PLATO Café :

  Hynek [msstavby.cz]:
  Nejsme provozovatelem serveru Dáme jídlo, tudíž tam nic nemáme uvedeno my, ale kdyžtak oni. Stejně jako u všech ostatních podniků zmíněných ve článku neumožňuje Dáme jídlo přijímat objednávky na jídla mimo otvírací dobu těchto podniků, takže v době, kdy jste psal svůj příspěvek, jste u profilu kteréhokoliv podniku mohl na stránce Dáme jídlo vidět totožnou informaci – kdy bude nejbližší pracovní den dle otvírací doby, případně co je ve stálé nabídce.

  My vaříme každý den čerstvé denní menu, narozdíl od některých adorovaných podniků neservírujeme zmražené polotovary, tudíž objednávky skrz Dáme jídlo fungují dle jejich obchodních podmínek (cca od 10:00 do 14:00) ve všechny pracovní dny. Ale díky tónu Vašeho příspěvku alespoň začínáme tušit, proč v článku nejsme a nejspíš ani nebudeme… ;-)

  Pokud to není z Vaší strany jen snůška dalších jízlivostí a máte opravdový zájem o podniky v centru, které vaří, dejte tomu ještě jednu šanci v úterý po 10:00.

 362. Martin [msstavby.cz] :

  PLATO Café: Vím, že zřizovatelem je město přes galerii PLATO a vím, co si lidi o nás na městě / magistrátu dlouhodobě říkají, aniž by kdy s námi jednali. Bizáry, teorie a výmysly. Chápu, že si myslíte, že by zde tedy měla fungovat nějaká averze vůči všemu městskému. Ale jak psal Hynek [msstavby.cz]: + text v článku.

 363. Hynek [msstavby.cz] :

  PLATO Café: nekde udelali soudruzi chybu, protoze na damejidlo mate uvedeno, ze jste v provozu az v utery a nabizite dve vody… https://www.damejidlo.cz/plato-cafe

  ale mozna to bude nejaka zast ze strany damejidlo :D

 364. adamous :

  aggu: Jojo, do Ostravy se proste dobre kope. Skoro to az vypada, ze jinde je to raj na zemi.

 365. aggu :

  Srdíčkář:
  „Ostrava je vytěžené město“: není, ani obrazně ani geologicky
  „Je tu stále vysoká nezaměstnanost“: 5% není vysoká nezaměstnanost
  „nízké platy“: platy v Ostravě jsou stejné jako ve zbytku ČR mimo Prahy, kde jsou vyšší
  „každý rok odejdou tisíce lidí“: počet obyvatel v posledních letech snižuje o 1000 – 1500 lidí, což nejsou tisíce lidí
  „centrum se vylidňuje“: počet obyvatel v centru stagnuje, nesnižuje se, centrum se nevylidňuje

  Skóre pravda:lež 0:4 (první téma vynechám ať nedostane bůra)
  Takže: Jana Ustohalová, novinářka Deníku N se zaměřením na Brno, investigativní kauzy a reportáže je buď neinformovaná nebo lhářka. Manipuluje veřejným míněním. Gratuluji k nalezení životního poslání a posílám do redakce písničku.

  PS: Ohledně Bedřišky – Magistrát chystá velké změny.

 366. Srdíčkář :

  Hodím sem, s dovolením, odemknutý link z Deníku N. Článek o Ostravě … https://denikn.cz/306054/jestli-budes-zlobit-prijde-si-pro-tebe-developer-vytezena-ostrava-se-rozhlizi-kam-dal/?cst=aa2274a0dc09c250d93754be7d3603bd37d6d816 … Bedřiška, antiColours, Fukušima, “mrtvé” centrum… a perly typu, že Ostraváci narozdíl od jiných neudržují oční kontakt, jsme tady bezohlednější a všude jezdíme autem nebo že lidé z Ostravy nemají peníze na vstupenky na Colours… Po takové snůšce blábolů je mi skoro až líto, že si Enko předplácím.

 367. cervik :

  Takový menší výčet aktuálních staveb v Katovicích
  https://www.urbanity.pl/slaskie/katowice/rondo-towers,b2651 133m
  https://www.urbanity.pl/slaskie/katowice/kompleks-cavatina,b15522 109m
  https://www.urbanity.pl/slaskie/katowice/sokolska-30,b15535 63m
  a plno dalších…
  Dle mého jsme Ostravu a Katovice srovnávat nikdy nemohli a ani nebudeme, jelikož KTW mají velkou aglomeraci. Další nevýhodou Ostravy(ne jenom Ostravy) je obrovská centralizace v Praze a pokud si to v Praze neuvědomí, že vlastně škodí i sami sobě, tak se v ostatních regionech nic nezmění.. a bohužel Ostrava není Brno, kde je X desítek tisíc studentů, kteří táhnou firmy do Brna a s tím spojeného plno dalších věcí…

 368. MN :

  AC: Zefektivnění to možná přinese, nevím. Ale v kontextu Ostravy je to další špatná zpráva. Poslední roky se neustále mluví, jak Ostrava neplní žádné významnější funkce. Nemá tam sídlo ani jedna významná státní instituce.
  Nejen že máme mimo Svinov katastrofální nádraží i vlakovou trať. Teď, když se kraj snaží vzkřísit letiště z kómatu a lije do něj miliony, přijde tohle!
  Jako třešnička na dortu bude D1 na 3 roky kompletně uzavřená zrovna v době, když se tam po letech konečně daří nastartovat rozvoj dlouho očekávané průmyslové zóny (a to jen proto, že ostatní města nemají připravené pozemky).

  Perfektní způsob, jak zadupat dlouho vyčkávaný ekonomický rozvoj už v zárodcích.

  Tohle jsou ty podmínky pro transformaci regionu, které tady stát vytváří? Tohle sem má někoho přilákat? Hnus!

 369. aggu :

  AC: Pražské ministerstvo dopravy. Úplně stejně se chovalo v poslední krizi Ministerstvo financí. Rušení pracovních míst v Ostravě a nabídka úplně stejných v Praze.
  Hnus.

 370. AC :

  Podpora dobře placených míst v regionech v praxi.

  https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/moravskoslezsky-kraj/3047466-navadeni-pilotu-pristavajicich-v-ostrave-se-presune-do-prahy

 371. rom :

  zaregistroval jsem, že z té unimobuňky u zastávky 105 před Forum Nová Karolina odstranili tu Kubíkovou nádrž na vodu, takže proběhla jisté estetizace. )

 372. thvari :

  Crazym: A pak jsou lokality, které jsou totálně zdevastované, jako když si vystoupím na Dolu Odra a jdu pěšky tou myší dírou a doprava na hlavní nádraží. Jedna velká chuťovka, nepořádek a odpadky, křoví a klestí, které se nikdo nenamáhá odsranit, člověk má pocit, že ho tam zamordujou. Takže na centrální radnici se na nápravu radši ani ptát nemám, jo…? :)

 373. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: To jsem viděl ale hledám info jaké mají plány se zbytkem toho baráku, ne jen, že tam dají topení, fasádu a udělají si z bývalé kuchyně menzy „dva nové reprezentativní komerční prostory“, Těch 6,5 mega se mi zdá moc na to co zmiňují, za to bych tam k tomu zřídil i několik bytů když už mají ty kecy o oživování centra :-)

 374. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-postovni-1444-15-14-08-2019/

 375. Crazym :

  Kurňa, dát mi někdo 6,5 mega na takový barák, tak je zlatý :DD To se to hospodaří když z cizího krev neteče. https://moap.ostrava.cz/cs/o-moapu/aktualne/centralni-obvod-zrekonstruuje-dum-na-ulici-postovni-15 Jemi jasné, že MOaP chce další nebytové prostory přístupné z ulice na pěší zóně aby byl kšeft ale zajímalo by mě jak využijí zbytek toho baráku, nikde ani slovo o tom, nevíte někdo něco?
  Dnes jsem dostal do baráku místní chvaloplátek https://moap.ostrava.cz/cs/o-moapu/media-a-zpravodajstvi/zpravodaj-centrum/rok-2020/Zpravodaj_02_2020_TISK.pdf a po přečetní jsem opět nas.án :-) Třeba ty kecy Martina Cyže o tom jak se obvod podílí na správě prostor společně s vlastníky budov a jak se snaží přímět společenství k opravám mě vyloženě pobavil, asi na únorové schůzi SVJ zástupci města narvu ten plátek do análu v okamžiku kdy mi opět na otázku jestli se nechtějí nějak podílet na zvelebování společného majetku když jsou největšími vlastníky kromě návštěvy schůze jednou za rok a dostane se mi klasické odpovědi od nějaké otrávené zaměstnankyně co tam s námi musí sedět po své pracovní době „to my neděláme“ nebo „na to nemám pověření“.
  U chvalozpěvů o „Nádherné architektuře co zatraktivní centrum“ na straně 4 jsem se už válel smíchy a nepřešlo mě to ani na další stránce u článku o unikátním parkovacím systému a mít toho Witosze či Řehu nablízku, tak asi dostanou čelo jak jsem se třepal :DD

 376. thvari :

  YouTube kanál o Ostravě. Kdybyste nás chtěli podpořit, ať už sledováním nebo odběrem, budeme rádi. Motivace vzešla mimo jiné i z místních diskuzí o image města. Vítáme kritiku i nápady, co zlepšit. https://youtu.be/ZFhuqihJAHc

 377. FM :

  Nedávno se tu vedla diskuze o kvalitě ovzduší v MS kraji.. No, myslím, že minimálně mediální obraz se jen tak nezmění.. Třeba za poslední týden se toho sešlo docela dost :)

  iDNES 13.1.2020: Smog v brněnské Zvonařce dosáhl hodnot Ostravy, limity bořil každý šestý den
  Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-znecisteni-ovzdusi-smog-limity-stavebni-prace-zvonarka.A200111_526008_brno-zpravy_krut

  iDNES 15.1.2020: Výzkum prokázal, jak špinavé ovzduší na Karvinsku a Ostravsku ničí zdraví
  Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/moravskoslezsky-kraj-ovzdusi-smog-zdravi-vyzkum.A200114_526515_ostrava-zpravy_jog

  MS Deník 17.1.2020: V Moravskoslezském kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky. Ve Věřňovicích na Karvinsku je imisní limit pro polétavý prach, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, překonán více než trojnásobně.
  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/v-moravskoslezskem-kraji-jsou-zhorsene-rozptylove-podminky-20200117.html

 378. Klára Mandryszová :

  Tak poslouchám CNN, kde se Ostrava dostala na titulku. Je označována jako „an industrial and mining city in the Czech Republic’s rust belt“. Ještě musíme, holt, zapracovat na vylepšení reputace.

 379. aggu :

  adamous: „pochybení“ ;)

 380. adamous :

  thvari: Hlavni rozdil oproti nam a Polsku je, ze jejich vlada dokazala dojednat dotace od EU, o kterych my si muzeme nechat jen zdat. Myslim, ze to tak komentoval Unucka v nejakem rozhovoru. Takze za me se alespon Polaci snazi rozlitat celou zemi, kdezto u nas se vsechno jen cpe do Prahy a zbytek letist, at si udela max tak cargo. Tedka uz s tim stavem ale stejne nic neudelame. Chyba je nekde tak 10 let nazpet a tyka se jak pochybeni na regionalni, tak celostatni urovni.

 381. thvari :

  aggu: ja ti verim, jen jsem k tomu dodaval, ze vidim nasi vlastni neschopnost, ktera vynika pri srovnani s nasimi sousedy. asi je to proste takhle lepsi, ze nejvetsi ceske nizkonakladove letiste jsou KTW a nejvetsi ceske mezinarodni Viden. a ted nove prima spojnice pro Moravu a Slezsko se svetem skrz Varsavu….

 382. aggu :

  thvari: Lety do Prahy od ČSA/TS byly naprostý výsměch od ČSA/TS (nepoužíval jsem, jen tlumočím názor těch co se s ČSA trápili). „Nespolehlivost, arogance.“
  Teď už je to jedno.

 383. thvari :

  adamous: to neni o tom, ze by Praha na nas uplne kaslala. Ona neumi poradne rozvinout ani sama sebe, zaroven CSA jsme taky dokazali nechat zivorit. Jsme v tomhle proste mene schopni nez nasi sousede. Mezitim Polsko roste nasobne a LOTu se skvele dari. Psal jsem to i nekde jinde, ze bud se muzeme nervovat, proc nam to v CR nejde, nebo byt vdecni za EU a fakt, ze muzeme svobodne vyuzivat letist tesne (a ted uz i dal) za hranicemi – KTW, VIE, WAW – a vlastne to za nas odpracuji tam.

 384. adamous :

  aggu: Mam uplne stejny nazor, lepe bych to nenapsal, kaslat na celou Prahu.

 385. aggu :

  thvari: A přesně o tom to je. Že vejdu do mošnovského terminálu a vyjdu na Schiphol terminálu. Nebo na JFK ;)
  Žádné přesuny přes města navíc.
  Na Ruzyni jsem, když si to dobře naplánuju (z domu na terminál) za cca 4.5 – 5 hodin.
  V Mošnově jsem za 20 – 30 minut.
  Takže bych řekl, že dojezdová doba NENÍ stejná ;)
  Při podobné ceně není co řešit.

  Ano samotné lety musí být logicky o něco delší, ale to už třeba mě moc netrápí.
  PRG-AMS 1:30
  OSR-WAW-AMS 1:00+1:50

  Praha se na Ostravu vykašlala. Challenge was accepted…
  A myslím, že LOTu vůbec nevadí lézt čechům do zelí ;) Pokud se to dobře rozjede (od podzimu s více rotacemi) Ruzyni můžeme na Moravě říct pápá.

 386. thvari :

  aggu: kontroloval jsem to, do toho Amstru to vychazi fakt celkem dobre, casove i cenove, z vlastni zkusenosti, pokud poletite wizzair KTW-Eindhoven, musite v Holandsku na bus a pak vlak (cena cca 25 eur jednim smerem + asi 2 hodiny cesty), k tomu samozrejme pripocitejte nutny dojezd do Katowic. samozrejme je tam i ta transavia KTW-AMS, ale ta zas lita jen 2x nebo 3x do tydne. takze ta ostravska alternativa je i s tim, ze to jsou dva lety s prestupem, hodne solidni

 387. davidb :

  aggu:
  Praha- Amsterdam za stejnou cenu.
  K tomu samozřejmě vlak nějakých 300.
  Dojezdová doba bych řekl skoro stejná, ne?
  Jako myslím Ova- letiště Praha proti Ova – Mošnov – letiště Varšava.

 388. aggu :

  PS: Což znamená třeba letecky z Ostravy do Amsterdamu za 1600,-
  A tak podobně ;)

 389. aggu :

  Breaking News!

  Kdo si počká ten se dočká ;)
  Varšava (LOT / Star Alliance) od března 5x týdně (časy zatím nic moc), od podzimu 2x denně.
  Cena luxus ;) od 800.

  https://zdopravy.cz/ostrava-ziska-prime-letecke-spojeni-s-varsavou-lot-nabidne-pet-spojeni-tydne-37855/
  https://www.msk.cz/cz/doprava/z-mosnovskeho-letiste-bude-letat-pravidelna-linka-do-varsavy-139630/

  Soutěž na Mnichov/Vídeň zrušena. U Vídně to ani nevadí.

 390. aggu :

  thvari: Fakt si ty linky nezakládám do sborníku ;) Ale byly to „podrážděné“ reakce Macury/Vondráka (imho) na to, že v určité etapě přípravy strategie byla Ostrava (jako druhá největší česká aglomerace) mimo metropolitní zařazení.
  Někdo musel vyvinout „protitlak“ a zjevně se to povedlo.
  A druhák – obsah takových jednání není z kategorie, který politici vykecávají na veřejnosti ;)
  Už je to víc než týden a – ticho.

 391. thvari :

  aggu: z jakych medii jsou ty informace, ze o to byl veden boj, nebo ze Ostrava tam nemela byt? dik.

 392. potkan :

  aggu: k tomu lze jen poznamenat, že je to opravdu moc dobře. A ty slova o Deep state jsou zde opravdu oprávněná.

 393. aggu :

  Co v budoucnu plánuje stát v Metropolitních oblastech:

  Metropolitní oblasti se v ČR potýkají s výzvami spojenými s jejich rychlým rozvojem a růstem, na který se budou muset adaptovat. Vzrůstající počet obyvatel vede k tlaku na dostupnost bydlení a kapacitu veřejných služeb, města rostou na úkor zeleně a půdního fondu. Metropolitní oblasti doposud v porovnání se srovnatelnými metropolitními oblastmi Evropy dostatečně nevyužívají potenciál pro ekonomický a sociální rozvoj a spolupráci výzkumných organizací a firem. Potenciálem metropolí je jejich ekonomická síla a růst, významná je dominantní pozice v oblasti výzkumu a vývoje a vysoká produktivita práce.

  Jaká by měly být?

  Globálně konkurenceschopné a atraktivní
  S kvalitním dopravním spojením s evropskými metropolemi i českými regiony
  Efektivně využívající prostor ke svému rozvoji

  Co plánuje SRR 21+ pro metropole?

  1. Rozvíjet kapacity vědy a výzkumu a podporovat příchod a setrvání talentů a špičkových vědeckých pracovníků
  2. Rozvíjet regionální inovační systém
  3. Zlepšit postavení a význam firem v rámci globálních sítí
  4. Lépe integrovat systém veřejné dopravy a rozvíjet městskou mobilitu
  5. Zkvalitnit napojení na evropské metropole
  6. Zlepšit dostupnost sociálních a zdravotních služeb, vzdělávání a služeb péče o děti
  7. Vytvořit podmínky pro dostupné bydlení a zkvalitnit sídlištní celky
  8. Zlepšit integraci cizinců na lokální úrovni
  9. Napomáhat rozvoji a využití kulturního a kreativního potenciálu
  10. Zajistit koordinovaný prostorový rozvoj
  11. Zlepšit mikroklimatické podmínky

 394. aggu :

  Docela významná věc. Ostrava je v novém vládním (MMR) dokumentu Strategie regionálního rozvoje 2021+ vedena jako Metropolitní oblast, stejně jako Praha a Brno. V ČR jsou pouze 3, ostatní krajské města mají nadále nižší statut aglomerace.
  Podle starších informací z médií to byl docela politický boj, protože jisté struktury českého Deep state si Ostravu jako metropoli „nepřály“.
  Klobouček tomu, kdo se o to postaral.
  Více zde:
  https://www.mmr.cz/cs/Microsites/Uzemni-dimenze/Nova-SRR-21

 395. aggu :

  Disgrafici v reklamkách mají utrum. Diletanti v řadách majitelů domů mají o čem přemýšlet.

  https://www.ostrava360.cz/
  +
  Nařízení města 11/2019 o „zákazu šíření reklamy“:
  https://www.ostrava360.cz/upload/ostrava_narizeni-mesta_11-2019.pdf

 396. Srdíčkář :

  thvari: Já tam vidím registrační poplatky. A ty bývají na konferencích i desetitisícové.

 397. thvari :

  Listek za 200 euro, no ty kraso, co to je za akce? To jako vazne? Muze mi to nekdo vysvetlit?

 398. aggu :

  http://urbanscapes2019.cz/

 399. aggu :

  Slovo multifunkční parkovací dům nevylučuje. Osobně si myslím, že stavět parkovací plochy hned vedle katedrály je projev idiocie, a nechtěl bych vidět provoz v těch úzkých ulicích, ale na mně nezáleží… V centru je bambilion vhodnějších a stavebně levnějších míst, kde parkovací objekt může stát, pěší docházka 5-10 minut…

 400. Crazym :

  FM: Jediné místo na multifunkční dům je tam proluka Korzo, roh Zámecké a Purkyňovy kde plánovali parkovací dům, tak možná proto dopravní studie. Ať hledám jak hledám nacházím jen řešení revitalizace náměstí a soutěž z roku 2017 https://www.cka.cz/cs/souteze/vysledky/revitalizace-verejneho-prostoru-msgre-sramka-v-ostrave
  Jsou to vykukové, cokoliv dohledat dá práci a tak nějak se počítá s tím, že většina to vzdá :-)

 401. FM :

  Na úřední desce města se dnes mezi Rozpočtovými opatřeními objevilo:

  „Rada města (…) rozhodla o převodu finančních prostředků (…) na zpracování dokumentace k akci „Multifunkční dům Náměstí Msgre. Šrámka – dopravní studie““

  Nevíte někdo o co by mohlo jít?

 402. Jp :

  Víte prosím někdo, k čemu je/byla na Výstavní konstrukce na fotce (kromě nosiče nevkusné reklamy) ? https://m.imgur.com/gallery/2sRPXIG

 403. Martin [msstavby.cz] :

  https://www.youtube.com/watch?v=2BxPxt2rhUw

 404. thvari :

  Martine, staci kdyz si najedete na jeho profil a misto tvitu zobrazite tvity i s odpovedmi, vyjede vam de fakto veskera komunikace toho cloveka. Je to odpoved pod prispevkem pana Macury.

 405. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: U kterého příspěvku to píše?

 406. thvari :

  Hlavně aby se Ostravak nevrátil do žádných koalic a myslím, že bude klid. Bláblolit na Twitteru může co chce.

 407. aggu :

  Semerák dnes na twitteru:
  „…Po volbách se rozvoj městské části (centra) zpomalil…“
  ROFL.

 408. Agribellum :

  Rado:

  Myslím, že tady nejde o nechání lidí na dlažbě.

  Přinejmenším v prvním plánu jde o to, že existují zákonné a podzákonné normy pro provozování koksovny. Zveřejněné informace (amatérské záběry) zpochybnily jejich dodržování. A autoritativní orgán toto „nedodržení“ není schopen ani vyloučit, ani potvrdit, přestože – jak jsem se snažil doložit – jsou k dispozici (a byly investovány) zdroje právě pro schopnost takového potvrzování či vylučování.

  Vynucování nápravy eventuálního porušování integrovaného povolení je až další krok. A ani ten, podle mého názoru, by neměl být pro OKK nijak likvidační. Spíše (čerpám z osobní zkušenosti) bych řekl, že přes deklarace o účasti na vodíkovém programu MSK (a dostupnosti dosti masivní veřejné podpory v tomto směru) je vnitřní energie pro změnu v OKK minimální.

 409. Adam Cerv :

  Rado: Jak jsi říkal, někdy to stejně skončí, a kdy jindy než teď ? Žádný významný zaměstnavatel to z hlediska regionu není, nějakých cca 500 zaměstanců + pár dodavatelů možná… není to tu na nic navázáno. Ti lidi si dneska práci najdou. Naopak bychom díky tomu třeba možnost přivést sem někoho nového a zajímavého, jelikož to bude mít bezpochyby pozitivní vliv na lokalizační faktor některých firem. Netvrdím, že to spasí všechno, ale jako jeden z předpokladů pro to se někam za těch třicet let posunout bych to viděl, a myslím, že to ví i na městě. Bohužel ta správa funguje pomalu, neefektivně, neustále se něco hodnotí, posuzuje atd. Do jisté míry to vyplývá i z různých korupčních kauz a obecného předpokladu, že všichni kradou. Ale tak to v ČR prostě máme, bohužel díky tomu nemůžeme využít příležitosti v pravou chvíli.

 410. Rado :

  Ony ty koksárny zatím nepatří mezi malé zaměstnavatele, takže ukončit provoz a nechat 700 lidí na dlažbě, nevím, jestli o to Macura stojí. To, že je v Ově špatný vzduch víme a to, že nikdo s tímto tématem krom novinářů neumí pracovat, to taky. Spíš to zase ukazuje na cosi shnilého a zatuchlého, to ovzduší není dobré, normy jsou běžně překračovány, ale nic se neděje. Otázkou je, proč. Kdyby město chtělo, opře se do toho, jenže nečmoudí vám tady jeden komínek továrničky, ale komíny celkem velkých a pro Ostravu klíčových zaměstnavatelů. Ono je jasné, že dříve nebo později tato éra skončí, jenže skoro žádný primátor si nepřeje, ať je to za jeho vládnutí. Náhrada za to není a kromě zničeného ŽP a nekonečných řad na ÚP Ovu nic dobrého nečeká. Přirovnal bych to asi k dráždění hada bosou nohou a je otázkou, jestli Ostrava více získá nebo ztratí. Myslím ale taky, že nejde srovnávat s minulostí, že tady bylo hůř, protože třeba oproti Indii máme v Ostravě horský vzduch. Takže chce se to dívat kupředu a šlapat po lidech z kontrolních orgánů, kterým se jak jsem viděl v TV, moc do špinavé práce nechce.

 411. Agribellum :

  aggu:

  Nejsem rozhořčen spravedlivě ani nespravedlivě. Jen přidávám relevantní informaci k problematice. Scházejí se podle mého mínění tři podstatné faktory:
  1/ existence vysoce rizikového průmyslového provozu (z hlediska možnosti průmyslového znečištění) uprostřed obydleného území,
  2/ tvrzení autoritativních orgánů o nemožnosti doložit měřením porušení podmínek pro provoz koksovny (přes silné podezření na základě zdokumentovaného pozorování)
  3/ veřejné výdaje v řádu stamiliónů právě za účelem onoho zjišťování a měření.

  Tyto tři faktory postavené vedle sebe přinejmenším generují otázky, jež by měly být položeny. Nic více, nic méně.

  MM:

  Město Ostrava je dlouhodobým příjemcem podpory z OPŽP. Nepochybuji o tom, že magistrát má k dispozici kvalifikovaný aparát, schopný zjišťovat skutečnosti, které uvádím. Pokud je nezjišťuje a s informacemi není pracováno, nejspíš k tomu není vůle. Tam žádné maily primátorovi nic nepřinesou.

  Redakci jsem informaci zaslal. Obdržel jsem poděkování a leták na kampaň Pomozte dětem:-)

 412. aggu :

  Agribellum: Chápu spravedlivé rozhořčení, ale máte představu jak to měření probíhá? A jak hustá je síť monitorovacích stanic? A kolik jich je v Přívozu? A kolik z nich je v okolí OKK?
  Tady je jediná šance. Síť nezávislých stanic.

 413. MM :

  Agribellum: Vidíte, toto jsou hodnotné informace! Pošlete to dál, do redakce, primátorovi. Klidně anonymně, ale to jsou přesně ty věci, která já nebo další lidi, včetně reportérů zkrátka nevíme. Oni do toho půjdou! Opravdu, pošlete to dál, protože jde vidět, že o tom víte víc než my ostatní.

 414. Agribellum :

  V reportáži na téma OKK mě upřímně překvapilo několikrát zopakované tvrzení, že není možné za současného stavu měření prokázat, že při technologických výpadcích došlo k porušení podmínek integrovaného povolení.

  Přitom jen v programovém období 2007-2013 Operačního programu životní prostředí byly na území MS kraje realizovány projekty na monitoring průmyslového znečištění za 69 mil. Kč s celkovou výší podpory přes 47 mil. Kč. Mimo to CENIA, česká informační agentura životního prostředí, realizovala projekt „Celostátní informační systém pro sběr a hodnocení informací o znečištění životního prostředí“ za 194 mil. Kč s celkovou podporou OPŽP přes 174 mil. Kč.

  Nejspíš by stálo za to dotázat se Ministerstva životního prostředí, zda byly tyto projekty realizovány skutečně účelně, s prioritním zaměřením na známá rizika a dále, jak probíhá monitorování těchto realizovaných projektů a účelnosti vynaložené podpory v období udržitelnosti projektů.

  To už ale nikdo neudělá, Wollnerova ekipa si udělá čárku za reportáž, primátor vyjádří rozhořčení a tím to myslím zhasne.

 415. panakis :

  Vzal jsem svoji holku do Ostravy za rodinou. ( je ze zahranici) a jedeme vlakem.. prijizdime do Ostravy a ona mi rekne hodne hustym hlasem, ze jsem prase… a ja cooo? Sis usral! a ja neeee to je.. nooo to je tooo. Vis jak ti to vysvetlit. Tu to tak proste je… Asi tak :)

 416. MM :

  moon: Já si myslím, že za mediální obraz si můžeme jen my sami. Není náhoda, že věci veřejné v Ostravě obyvatele nezajímají. Bohužel většině stačí to pivo a párek a tím to hasne (zjednodušeně). No a když se najde někdo, který chce zaběhnuté pořádky změnit, tak na něj ostatní plivou. Vždyť to není tak strašné, vždyť před 30 lety to bylo hrozné atd., zkrátka samé výmluvy. Nevím proč by měl stát řešit problémy tam kde o to zájem není. Místní politici musí vytvářet tlak a projekty, které stav zlepší. Nic jiného městu a kraji nepomůže. Opravdu, jestli jsou zde diskutéři, kteří nevidí ten bordel co leze z koksovny nebo z Mittalu, tak jim není pomoci. Uvědomte si, že znečištění z dopravy nebo domácích topenišť máme v podstatě stejné jako ostatní velká města, ten rozdíl je v průmyslových podnicích ve městě, které do toho koktejlu přispějí dalšími látkami, které zkrátka jinde v takové míře nebo vůbec nejsou. V Praze sice je smog z dopravy, ale v podstatě nikde není takový smrad jako v Přívoze nebo centru, Fifejdách, Radvanicích atd. Já to říkám všem, stačí vystoupit na Hlavním nádraží a pořádně se nadechnout, ten rozdíl pozná každý. Opravdu nedělejme, že ten problém není. Bohužel je.

 417. Crazym :

  A teď si představte, že by vám někdo starší řekl, jak se tu máme krásně a že ten vzduch je nebe a dudy proti tomu před 30 lety. Třeba v Ostravici tenkrát plavaly spíš olejové skvrny a vydržely tam sotva níťenky a dnes tam plavou rybičky, po hladině kachničky, po březích korzují maminky, vysedávají rybáři a malé děti jezdí v centru Ostravy „divokou vodu“ http://screenshot.cz/YTV9T/
  Taky mě serou ty zprávy senzacechtivých presstitutek které bez spojení slov smog a Ostrava asi nemůžou žít a neustále vytvářejí dojem, že tu umíráme zaživa :-) A pak potkám při kšeftu lidi odněkud z Čech a ti mi sdělují s překvapeným výrazem ve tváři, že jsou tu poprvé a včera byli i na radniční věži a ta černá Ostrava je vlastně šíleně zelené město a že to tu máme prý krásné :DD

 418. aggu :

  moon: Není už třeba vysílat žádné signály. Je třeba to/je ignorovat.

 419. moon :

  MM: Máte naprostou pravdu, ale opravdu je nutné to líčit takhle katastroficky?
  Jen vám nastíním, co se mi dlouhodobě potvrzuje. Žiju již roky mimo Ostravu v našem hlavním městě, a mnozí vysokoškolsky vzdělaní lidé zde ani nevědí, že v Ostravě před čtvrt stoletím skončila těžba. Neví, co je to VŠB (“nějaká soukromá škola?”). Nejsou schopni říct ani zhruba, jestli je Ostrava stotisícové, dvousettisícové nebo třísettisícové město. Někteří si dokonce mysleli, že před náma je Plzeň.
  Samozřejmě, že se najdou i takoví, kteří se dokážou povznést a zajímají se o celou ČR, ale zpravidla jsme pro lidi z jiných regionů cosi hooodně vzdáleného tam na východě…

  Ale když se řekne ghetta, znečištění, prostituce, drogy… tak to hned všichni vědí, o které části ČR se bavíme.

  Fakt si myslíte, že tohle vyvolá nějakou vlnu uvědomění? Protože soudě podle mých zkušeností většina lidí mávne rukou a řekne si: “no jo, Ostrava, tam už není co zachraňovat”

  Je třeba vyslat signál, že to je přesně naopak. Je tady toho spousta, co je třeba zachraňovat. Opravdu nám v téhle situaci vůbec nepomáhá, když budou v televizi ukazovat jen vyloučené lokality a znečištění.

 420. MM :

  Jestli jste si to pánové neuvědomili, tak náprava čehokoli je možná pouze tehdy, pokud je mediálně propíraná a strhne se na událost pozornost. Situace se v Ostravě opět po letech nelepší. Jako obyvatel centra to mám denně na balkónu. Snad nikdo z vás nechce říct, že v Přívoze je příjemný vzduch?! Jezdím tam skoro denně a i přes zavřené okýnka auta je to nesnesitelné. V těchto místech dobrovolně bydlet nechce nikdo.

  Jsem rád, že na ty svinstva televize upozorní. Vyjádření toho kašpara, ředitele České inspekce životního prostředí, to můžou vysílat na Silvestra k pobavení. Tam se valí prach, černý dým a bůh ví co ještě a on řekne, že k ŽÁDNÉMU zhoršení nedošlo. Proč tedy vyměňují domkaři kotle, proč jsou ekologičtější auta? Vždyť podle ředitele nikdo nic nepozná.

  Mě vždy udiví jak někteří obyvatelé Ostravy zavírají oči a zlehčují problémy se vzduchem. Snad v tom bordelu žijeme všichni! Provoz takového rozsahu nemá v centru města v roce 2019 co dělat. Hlavně, že majitel si lebedí ve Švýcarsku. Mimochodem koksovny kupují většinu uhlí z Polska (takže dopravní zátěž do Ostravy) a opět většinu koksu vyváží do USA (opět dopravní zátěž z Ostravy). Jaká je tedy krom zaměstnanosti přidaná hodnota pro město? Pouze znečištěné ovzduší, bohužel. No a majitel si dýchá svěží vánek ve Švýcarsku, ale tady se za něj perou diskutéři. Zvrácená doba…

 421. D-r :

  Adam Cerv: Reportáž jé cíleně proti majitelovi ostravských koksoven. Vždyť to je jasné.

 422. Adam Cerv :

  thvari: Já jsem zastáncem toho, že o problémech by se mělo mluvit a kritizovat je, ale ty reportáže jsou trochu mimo. Jak se proti tomu máme bránit, když po odvysílání takové reportáže mají lidi pocit, že se tu nedožijete víc než třiceti let, a když tu přijedou tak dostanou rakovinu. Já tady kritizuju hodně věcí, hodně věcí mi tu vadí a souhlasím, že to ovzduší v kritických měsících není dobré, ale to není ani v Praze kolem magistrály nebo v Brně, kde je navíc smog i v létě a o tom se nemluví. Ovzduší tady nikdy nebude jako na Šumavě, nikdy to tu nebude vypadat v jiných „pěkných“ městech, ale s tím můžeme pracovat, můžeme být autentičtí a mít co nabídnout. Ale takové histerické reportáže jsou trochu podpás.

 423. thvari :

  Adam Cerv: Hele, já na to mám trošku jiný názor. Podle mě bychom jako historicky nejznečištěnější město měli naopak šlapat na tu ekologii a jít všem příkladem. A tyhle reportáže a mediální šum by nás o to víc měly motivovat. Jenom stěžováním si na to, jak nás média vykreslují špatně, si nepomůžeme. Navíc ta paní v reportáží má pravdu, Bartovice a Radvanice jsou naprosto neobyvatelné a stát, město i občané by s tím měli něco dělat. Přece není možné, abychom (už skoro) v 20. letech 21. století žili v obvodech třetího největšího města jedné z nejrozvinutějších zemí na světě ve špíně a prachu jak na začátku průmyslové revoluce. Třeba mi je líto, že už je poslední vlna kotlíkových dotací. Sice je to levicové opatření jak nic, ale hlavně že to pomáhá, bo ten vzduch pak dýcháme všichni. Měli to nechat po těch vlnách běžet klidně dalších 20 let, když víme, že domácí topeniště se na celkovém znečištění podílí významnou měrou. Teď jsme zaslechl, že by se snad něco mohlo hýbat i v tom poblbaném Polsku, kde na to dlabali a pak nám to sem fučelo přes hranici. Prostě postupně se snažit všemi možnými i nemožnými opatřeními dostat k co nejčištšímu vzduchu.

 424. Adam Cerv :

  moon: Přesně tak, co si o nás myslí zbytek Česka nechci ani domýšlet. Proč to neříkají jak to je ? Jasně, Radvanice a Bártovice ok, bývají přes tu zimu dost znečištěné, lidi se tam ovšem v zoufalství mít ten svůj vlastní baráček i tak stěhují. Poruba je např. co se ovzduší týče úplně ok. Ty záběry co tam dávají, kdy nejde vidět ani přes cestu mi už lezou na nervy. Ti lidi si fakt musí myslet, že tu žijeme 24/7 na komínech. Vždyť co se týče rakoviny a nalezených novotvarů týče patříme do průměru ČR – ženy jsou dokonce mírně pod průměrem, Praha je na tom hůř. Přes zimu jsem četl obdobný článek, jak v Ostravě zase řádí smog, fotky jak nejde dohlédnout na radnici. A na konci posledni věta, že smogová situace i ve Zlínském, Olomouckém a Jihomoravském kraji. Podle ČHMÚ na tom byl Zlín v té době mnohem hůř. Já se v tomto ohledu nechci Ostravy nějak zastávat, nemyslím si, že koksovna v centru je v pořádku, ale pak se nemůžeme divit, že tu lidi nechtějí bydlet, jezdit, pracovat…Přitom realita je trochu jiná.

 425. moon :

  Adam Cerv: V Ostravě jsou mnohé oblasti, kde je silné znečištění, ale ta jejich reportáž je nějak přehnaně dramatická a zaujatá. Muselo dát asi hodně práce tohle sestříhat… A pak se divíme, že na nás zbytek republiky kouká skrz prsty…

 426. aggu :

  „Většina lidí v tomto městě žije v podmínkách, které neplní zákonné limity na znečištění ovzduší.“
  Hned první věta je lež.
  Veřejnoprávní medium.

 427. Adam Cerv :

  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2782736-ostrava-nebo-otrava-bydlite-v-radvanicich-no-tak-co-chcete-rekl-lekar-zene-s
  A takhle se vzniká image města.

 428. Adam Cerv :

  thvari: Pokud vím, tak celý výsledek dotazníku odeslali na město a všude kde se dalo, – odezva nulová.

 429. aggu :

  Crazym: No asi na základě tvých poznámek, zde ;)
  Ohledně ostatního, ty chápeš společnost jako dobrovolné, občas nedobrovolné sdružení individuí se svými zájmy, já ji chápu jinak. Nic víc v tom nehledej.

 430. Crazym :

  aggu: Tak nějak nechápu proč je zmínka o neexistující mešitě zrovna extra pro mě ale budiž :-) Mě osobně je úplně šumafuk kdo se kde modlí hlavně když s tím neobtěžuje mě, řídím se zásadou žít a nechat žít :-) Paradoxně jsou to právě křesťané co mě obtěžují svou vírou nejvíce a každý den, protože v 7:15 ráno se v dnešní době svolávat třískáním do železa může z mého hlediska jen idiot :-)
  Já netuším co dlužíš jakýmkoliv kulturám Ty a co je Tvojí ostudou ale možná by bylo lepší kdyby jsi to nevztahoval na všechny a začal více používat jednotné číslo jako třeba: Mám tady pořád co dělat či: Je to moje ostuda, protože já na cizí a kolikrát i naše kultury smolím, nic ve zlém :-)
  Jo a bez legrace by ten život byl dost nudný nemyslíš?

 431. aggu :

  Crazym: S tím nemám problém, svastika je už cca 10 000 let symbol štěstí a ne těch pošuků.
  https://static1.bigstockphoto.com/1/9/2/large1500/2911793.jpg
  Dost tady cizím kulturám dlužíme. Německý a Polský dům mě napadá jako první. Obnovit alespoň jednu malou synagogu v centru pro místní židovskou obec, i když je jich dnes tak 1% původního stavu (který byl po Praze nejpočetnější), by rovněž znamenalo další mírné narovnání ostravského hřbetu.
  Pravoslavní z východu a jihu mají mini kostelíček v Michálkovicích a praská ve švech.
  A extra pro tebe Crazyme ;) v celém MSK není jediná mešita (v Ostravě jen modlitebna) a vzhledem k tomu, kolik je v Ostravě muslimů nebo lázeňských turistů je to naše ostuda. A to bez legrace ;)
  Ergo máme tady pořád co dělat.

 432. volnoběh :

  Crazym: Přesně tak. Nejlepší bude úplně vynechat nápis SPD a místo toho tam dát ten klasický šklebící se ksicht z billboardů – tak až tu současnou partaj zase vytuneluje a založí si zase nějakou novou, nebude třeba nic měnit. Barvy předpokládám zůstanou stejné, tam to je celkem jasně dané :-)

 433. Crazym :

  thvari: Skvělý nápad, to tam na té replice mohou zůstat i ty nápisy s díky Vůdci. Dokonce i ty vlajky si budou podobné akorát prohodíme barvy a vynecháme svastiku :DD

 434. thvari :

  tak to nazveme „Dum ceske hrde narodni statnosti“ a muze tam byt, nevim, treba nova krajska bunka SPD :-D

 435. volnoběh :

  Crazym: Výborná fotka :-) Je to vlastně svého druhu příkladná ukázka dobového reklamního smogu.

 436. Crazym :

  aggu: Jj, já bych to udělal do přesné repliky z doby prvního výročí osvobození Mährisch Ostrau včetně dobové výzdoby, to se bude spoustě místních kulturních oveček líbit, hlavně, že to bude pěkně svítit, blikat a budou tam dostatečně barevné vlajky :DD https://encyklopedie.ostrava.cz/data/mmo/images/0013/img0629.jpg
  A já bych šel možná i dál a místo Goethe Institut bych tam zřídil opět Deutsche Akademii, protože Deutschtum je fakt důležitý pro úspěšné fungování EU a je třeba pečovat nejen o němectví ale i o historii a to nejen tu architektonickou :DD

 437. aggu :

  thvari: Tohle je naprosto běžná věc. Takže ano. Smysl by to mělo, pokud by se našel ;) Ale dovedl bych si představit třeba pobočku Goethe institutu nebo podobnou instituci.

 438. thvari :

  Hypoteticky dotaz pro mistni osazenstvo: Kdyby mesto postavilo vedle Ostravice na puvodnim miste presnou repliku Nemeckeho domu, souhlasili byste? Ma neco takoveho obecne smysl delat? (napr. byla takto vzkrisena Bezrucova chata na Lyse hore)

 439. thvari :

  Adam Cerv: ty komentare z te studie by mel nekdo rozmistit na radnici na stole kazdeho urednika.

  v patek jsem prijel v jednu v noci vlakem na hlavak. clovek vystoupi a koksovna smrdi presne tim svym sladkym smradem jako vzdy. ja bohuzel chapu lidi, co se chteji vystehovat pryc z centra, kdyz se maji rozhodnout, kde a jak vychovavat deti :-/ je to nase spolecna ostuda. ja sem vyrostl na uplnem okraji Poruby a uz tam je to se vzduchem o dost lepsi. a pak se tu divim (hlavne ja nekolikrat), ze si milion lidi stavi domy nekde v Krasnem Poli a do Ostravy dojizdeji autem. No bodejt, kdyz tam nemusi dychat smrady z koksoven a smog.

 440. Adam Cerv :

  https://www.researchgate.net/publication/331523319_Setreni_kvality_zivota_vcetne_push_a_pull_faktoru_z_pohledu_obyvatel_centra_Ostravy

 441. Srdíčkář :

  Dneska jsem se zeptal prim. Macury, jak to je s “ostravskym IPRem” a podle něj by se nějaká místní obdoba měla rozjet v létě. Tak jsem zvědavý, kdo bude v čele – zůstane žába na prameni C.V. ?

 442. JSjr. :

  V článku z besedy o sochách v Ostravě je zajímavá informace: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/o-osudu-soch-v-centru-ostravy-rozhodnou-odbornici-20190131.html

  „Takové umění bude bez výjimky podléhat veřejné soutěži, stejně jako nyní u památníku v parku Čs. letců. To je jisté,“ říká Zuzana Bajgarová, vedoucí Útvaru hlavního architekta a stavebního řádu a investiční náměstkyně ostravského primátora.

  Ale hlavně tato:
  „Podle ní téma veřejného prostoru, architektury a umění na magistrátu dosud vlastně vůbec nebylo téma. To se změní a vznikne instituce, která se tím bude důkladně zabývat. Jedním z výsledků bude společný manuál pro celé město.“

  Tak se snad blízká na lepší časy. :)

 443. AC :

  thvari: Přijít za rok o čtyři pravidelné linky z pěti, které se tady léta pracně budovaly, to je slušný výkon. To buď někdo záměrně likviduje, nebo je to neschopnost. obojí špatně, vedení vyhodit, letiště pronajmout nebo prodat. Horší už být nemůže.

 444. thvari :

  Hura. Linka do Bergama se presouva … do Katowic. Zdroj je clanek na serveru zdopravy.cz z dnesniho dne.

 445. balde :

  velký rozhovor se Světlíkem
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/s-prazakem-se-na-byznysu-domluvim-horsi-je-to-s-naplavami-z-moravy-rika-ostravsky-magnat-63874?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

 446. Adam Cerv :

  Martin [msstavby.cz]: Tomu řikám rozkvět.

 447. Martin [msstavby.cz] :

  Adam Cerv: Konkrétněji https://zdopravy.cz/ostravskemu-letisti-hrozi-konec-dalsi-linky-ryanair-ceka-na-dalsi-penize-od-kraje-21734/?fbclid=IwAR3ET-dk09VNkhkI2TQc1qyBIPvAbihcOo3UI3nMSdUb3Voq47XwPhfBNxo

 448. Martin [msstavby.cz] :

  The Orchard prodán za 1,4 mld.
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/fond-investujici-babisovy-penize-prodal-kancelare-v-ostrave/r~95a93600126511e982ca0cc47ab5f122/

 449. Martin [msstavby.cz] :

  Adam Cerv: Vypadá to tak.

 450. Adam Cerv :

  Všiml jsem si, že letenky Ostrava-Milan (Bergamo) jdou koupit jen do března. Máte někdo nějaké info ? Jinak to vypadá, že se ruší další linka.

 451. Archerr :

  https://www.radio.cz/cz/rubrika/zpravy/vitkovice-pripravily-haldu-v-ostrave-hrabuvce-pro-dalsi-vyuziti

 452. Danek :

  Milos Zeman vynikajici projev opravdu vynikajici vanocni projev…pravdonluvny a od srdce…tak to ma byt.

 453. agro :

  Danek: Jasně, mnohem lepší všechno zamést pod koberec a přitom si lhát do kapsy, že to nikdo zvenčí nevidí.

 454. Danek :

  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66386010-primy-prenos-europoslanci-debatuji-o-moznem-stretu-zajmu-ceskeho-premiera-andreje-babise….Tak pirati proti sve zemi,europoslanci proti sve zemi:jen a jen kvuli osobnimu obohaceni..umet palit do svych rad umime jen my v Cr.Takze kvuli nekterym p……prijdeme od DPH a vubec bych se nedivil vyraznemu propousteni v Agrofertu…a ze svych dani muzeme propustenym platit davky….

 455. Hrdý Ostravak :

  Pro HrdostSlayer : prvně na okraj máte podmanivý nickname.Jste fanouškem kapely Slayer? Nestuduji již. Přiznám se ale, že filosofii, filologii, etymologii slov, cizí jazyky a poezii nesu ve velké oblibě. Plus spoustu jiných věcí. Nerozumím Vašemu ironickému poznatku. Tato stránka má přesah, řeší se tady politika(mnohdy zbytečně),sport a bohužel i osobní invektivy některých kazisvětů, nebo „haters“? Nemám v českém jazyce slovo „hater“ rád. Slovo kazisvět je mnohem lepší. Mimochodem jsme na stavbách, a mnozí architekti se inspirovali filosofií či literaturou, kupříkladu Camillo Sitte, jenž vystavěl část Přívozu.

 456. HrdostSlayer :

  Hrdý Ostravaku, vy studujete konzervatoř, či filosofii, že ano? Povězte mi ještě nějaký lingvistický výklad, toto fórum je pro to přímo stvořeno.

 457. Danek :

  Proč to ve Vídni jde v v ČR ne?https://www.seznamzpravy.cz/clanek/videnane-bydli-vyrazne-levneji-nez-prazane-novy-prisny-zakon-ma-zarucit-aby-to-tak-zustalo-62031?dop-ab-variant=2&seq-no=3&source=hp

 458. Martin [msstavby.cz] :

  Tzik tzak Sřelnice…
  http://www.filandr.cz/?aktualne…,51

 459. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Vláda stanovila jasný verdikt.Otázky novinářu asi nikdo nepochopil.https://www.novinky.cz/domaci/490859-babis-ceska-republika-zadne-penize-vracet-nebude-neni-k-tomu-nejmensi-duvod.html

 460. Martin [msstavby.cz] :

  Danek:

  02.12.2018 09:35
  Ja myslim,ze vetsina tady diskutujucich zije v nejake pohadce.bavme se radeji o tech stavbach o rozvoji mest…a obci

  02.12.2018 11:16
  Jeste jednou vtipnou poznamku.nemeli bychom jet do Praglu stavkovat misto za odvolani Babise za cenu paliv v Cr…jako ve Francii.Vcera jsem byl v Polsku a cena na hranici 26-26,5kc…barel za 60dol.barel…a cena stejna jako by byl za 120…diky cr.pumpari..to se podnika co?….

  02.12.2018 11:32
  Odkaz na rozhovor s komunistou na dezinformačním webu…

 461. Danek :

  JP: Myslel jsem jako tiskovinu.Vím že vlastní IVo.Žadné noviny s názvem PN nejsou..jen PL.Jak řikám co je je relevantní zdroj.Noviny opisují od sebe,kvalitní novinařina vymizela.

 462. JP :

  Danek: Ty hele, PL nejsou parlamentní noviny… Většinu vlastní Valenta ze Synotu. Ale když myslíš, že to je relevantní zdroj…

 463. Danek :

  Rýša: Parlamentní noviny otiskli rozhovor bývalého poslance.nic vic nic mín.Já každé ráno pročítám snad všechny noviny…parlamentním novinám nelze věřit, idnesu taky ne pak se nám to tady po novinářské stránce nějak drolí…tak já nevím.Muže mi někdo napsat co je podle vás objektivní noviny..at vím co musím číst.

 464. Rýša :

  No,dělat si úsudek nebo dokonce věřit Parlamentním listům je podobné jako sledovat Tv Barrandov s jeho Bohem Soukupem…. hnus…

 465. Danek :

  A ejhle…pekne popsano.Diky bohu to tak vidi vetsina lidi.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lide-uz-maji-plne-zuby-Kalousku-a-tech-co-rozkradli-republiku-Babis-ma-problem-za-50-milionu-Bakala-za-miliardy-Zpoza-protestu-vykukuje-americka-ambasada-hovori-exposlanec-KSCM-561254#

 466. Jp :

  Dubiňák: Ty též !

 467. Danek :

  Jeste jednou vtipnou poznamku.nemeli bychom jet do Praglu stavkovat misto za odvolani Babise za cenu paliv v Cr…jako ve Francii.Vcera jsem byl v Polsku a cena na hranici 26-26,5kc…barel za 60dol.barel…a cena stejna jako by byl za 120…diky cr.pumpari..to se podnika co?….

 468. moon :

  Myslím, že celý offtopic by se měl smazat a všechny příspěvky, které se netýkají staveb, také. Úroveň tohohle webu jde drasticky dolů.

 469. Dubiňák :

  Jp: Buď zdráv!

 470. Jp :

  Jak to tak ctu, tak zlate casy, kdy tady psal sve vyplody jenom “Dubiňák” ….

 471. Danek :

  efekt: Pokud TI jde na zaklade toho ze 2politici,reknou ze Babis porad ridi Agrof.a pak spolu s Piraty se odvolaji k evr. komisi…negativne to muze ovlivnit pozici CR pri ziskavani dotaci a pohled z venci na CR.Nejv.paradox,ze bez.jekekoliv dukazu,ale v tisku uz jsou je info o vraceni dotaci..kde to jsme.Misto aby vlada pracovala pro lidi..tak se tady resi Babis…a mrha se drahocenym casem.

 472. efekt :

  Danek:
  „No ale vlada,parlament,prezident jsou predstavitele statu..aspon se to dcera mela v ucebnici ve skole…takze to zrejme bude pravda..jen zlehcuji.“

  Jasně, naprostý souhlas, samozřejmě že jsou to představitelé státu. Jenže vy jste původně napsal, že TI kritizuje ČR, což evidentně není pravda. Představitelé státu nejsou stát – pouze pro stát pracují, ať už dobře nebo špatně. Takže TI vůbec nekritizuje ČR; kritizuje představitele ČR za to, že svou práci údajně dělají špatně tím, že chápou stát jako své soukromé hřiště a zneužívají moc, která jim stát propůjčil – tedy že tito představitelé státu vlastně na státu parazitují. (Tedy údajně – je to názor TI, ale neříkám, že je to můj osobní názor. V tomto konkrétním případě jde o dva svěřenecké fondy na Slovensku a já do slovenské legislativy ani do parametrů těchto dvou fondů nevidím, takže na to zatím nemám názor. Počkám, až se celá údajná kauza vyšetří – pak se ukáže buď že je to uměle nafouklá bublina, anebo že Babiš na státu parazituje.)

  Pak jste ale začal něco mlít o konkrétní politice Orbána a snad i Babiše, ale to je v tomto případě naprosto irelevantní. Tady nejde o něčí ideologii, jde pouze o to, jestli pro stát pracuje dobře nebo na státu parazituje – bez ohledu na jeho politickou orientaci. Hysterické argumenty některých členů opozice typu „ANO ničí demokracii“ jsou samozřejmě zcela liché a akorát reflektují momentální zoufalou neschopnost opozice prezentovat jakoukoliv pozitivní vizi jako alternativu k ANO.

 473. Danek :

  Ja myslim,ze vetsina tady diskutujucich zije v nejake pohadce.bavme se radeji o tech stavbach o rozvoji mest…a obci.Mimojine uz si Martine neco zjistil ohledne zamitlych staveb?..neber to jako rypani,jen se ptam a zajima me to i ctenare.

 474. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: Ale no tak.

  https://zpravy.idnes.cz/babis-koncentracni-tabor-lety-dkd-/domaci.aspx?c=A160902_085324_domaci_san
  https://www.respekt.cz/politika/babis-zpochybnil-holocaust-v-letech
  https://www.euro.cz/politika/poprel-babis-holokaust-lety-u-pisku-podle-nej-koncentrak-nebyly-1302705
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-celi-kritice-sobotky-i-dalsich-politiku-kvuli-svym-vyr/r~8842be1c70d911e68d00002590604f2e/

 475. Jp :

  Super by bylo “vyčlenit” offtopic ze seznamu nových příspěvků do diskuzí… všechno podstatné se v tomto guláši ztrácí…

 476. dolil :

  Mval: ale no tak…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Šafr

 477. marie I. :

  Mval:
  romska komunita zneuziva socialni system“
  Nebude to třeba tím, že Romové nemohou kvůli diskriminaci sehnat práci ani důstojné bydlení? Čeští Romové v zahraničí pracují a většina jich pracuje i v ČR. Stačí se podívat na libovolnou stavbu v Praze.

  Běžte s tou diskriminací někam! Ano, na stavbách „pracují“, ALE:
  Za 30 let naší stavební firmou prošly stovky romů a zkušenost s takovými pracovníky je veskze děsná. Vlastně za tu dobu byl jen JEDEN JEDINÝ, který byl plnohodnotným zaměstnancem. A ten taky říkal: já nejsem rom, já jsem c..án, jako c..án jsem se narodil, jako c..án umřu a jsem na to hrdý. Slovo rom bral jako těžkou urážku.

 478. Mval :

  Danek:
  „ze by Babis zpochybnil holokaust nevim“
  http://forum24.cz/babis-o-koncentraku-kdo-nepracoval-sup-a-byl-tam-jiste-a-pak-sup-do-plynove-komory/
  „kdyz lidi nechteji sdilet zemi s nekym“
  Takže tito slušnočeši vlastně plní Zemanův program – útočí na cizince, na kterých Zeman postavil svou kampaň.
  „je treba si zjistit co je muslimska vira“
  Zajímavé, že muslimové nikoho v ČR nezajímali, než se toho chytli politici napříč politickým spektrem. Těch pár muslimů, kteří v ČR žijí jsou plně integrování a zřejmě vzdělanější a pro ČR užitečnější než většina Zemanových voličů.
  „ze rika tak jak veci jsou“
  viz kauza Peroutka :)
  „romska komunita zneuziva socialni system“
  Nebude to třeba tím, že Romové nemohou kvůli diskriminaci sehnat práci ani důstojné bydlení? Čeští Romové v zahraničí pracují a většina jich pracuje i v ČR. Stačí se podívat na libovolnou stavbu v Praze.
  „i kdyz se to podle me zlepsuje“
  …protože Česko ročně přichází o desítky tisíc lidí v produktivním věku, ale imigraci Češi odmítají. Tak si zaměstnavatelé musí vystačit i s nenáviděnými Romy.
  „ma znama cikanka“
  lol slušnočeši mají známé zřejmě v každé komunitě, kterou nenávidí :D jistě máš i známého homosexuála, který je proti Prague pride, známého uprchlíka, který potvrzuje, že se do Evropy dostávají jen mladdí muži s iphony, známého Vietnamce, který ví, že večerky jsou jen skryté pěstírny drog :DD

 479. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ano, je třeba zjistit, co muslimská víra je. Měl bys začít u sebe.

  Ty jsi jak Zeman. Už docházejí uprchlíci, tak vytáhneš Romy.

 480. Danek :

  Mval: ze by Babis zpochybnil holokaust nevim.Stop imigrantum se nedivim..kdyz lidi nechteji sdilet zemi s nekym..kdo pochazi s obsolutne jineho kulturniho prostredi,velmi casto muslimskeho vyznani..kvuli Martinovi o zadne bomby nejde..je treba si zjistit co je muslimska vira.nez neco kvaknu.Spoustu lidi ktere znam prave Zeman imponuje tim,ze rika tak jak veci jsou..ne to co vy.Vetsina lidi vi,ze romska komunita zneuziva socialni system..samozrejme ne vsichni,ale podstatna cast..i kdyz se to podle me zlepsuje.Paradox je ze ma znama cikanka..sama nadava na to co jsme si touto komunitu tak vybudovali…nevidim v tom zaden rasizmus,ale pravdu…

 481. Mval :

  Danek: Babiš, který zpochybňuje holocaust, nešíří nenávist? Billboardy „Stop imigrantům a Drahošovi“ nebyly nenávistné? Bagatelizovat útok olomouckých ultras bylo v pořádku? Zeman vyhrál díky nenávistným výrokům na adresu přistěhovalců, Romů, žen a homosexuálů. Ale se současnou vlnou rasismu to nemá nic společného.

 482. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Výživná a hutná odpověď na informace.

 483. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine ty jsi jeste male dite.

 484. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Tobě stačí komentář v diskuzi na idnes a uděláš si úsudek :D :D :D

 485. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: 1. Krym. Krym? Krym! Opravdu ti přijde normální jezdit s RUSEM na území Ukrajiny anektované Ruskem?
  2. Ne. Na Krymu neprobíhá normální život. Kdyby ano, tak tam vlají ukrajinské vlajky.

  Ale tak ty svými příspěvky dokazuješ, že v hlavě to v pořádku nemáš.

 486. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ty, ja nejsem zadem volic delnicke strany.atd.Ja utok odsoudil..pokud je tak jak rikas tak je to hnus,ale muze za tim byt i neco jineho.Mohli byt borci sjeti a rekli si udelame na vecirku bordel..ktery by nikdy neudelali kdyby si nevzali drogu nebo za tim muze byt neco jineho.Ano neni mi 20aby mi podali info a ja si podle toho delal usudek. ..jen jsem rekl,ze se to urcite vysetri.

 487. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine Babis ml.je 35lety clovek.Babis starsi rozveden.Babis st.zije uplne s nekym jinym…Babis ml.byl v Moskve..a tom potkal tu pritelkyni,ktera tam pracovala tak jeli s ni…na fotkach jsou na plazi,v obchodech..doma u van stromku.atd.Jsi chytry kluk..podle me to nemuzes myslet vazne ze by to byl unos.O Babisove nemoci mluvila v rozhovoru pri navsteve uz Andyho matka.rozhovor byl tajne nahravan..Takova konspiracka,ze by otec nechal unest syna.Na Krymu se deje neco ted zatim v rovine straseni lodi na mori…co si myslis ze se tam delo predtim,ze si tam hrali lide na vojacky…to fakt neni film…tam normalne probiha zivot.

 488. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: :D :D Takže při útoku českých vlastenců na studenty ze zahraničí nemáme dělat závěry, ale migranti jsou rovnou islámští fanatici s bombou pod paží :D :D :D

  Orbán je takový fanatik, že již zbrojí i proti bezdomovectví namísto toho, aby ho řešil.

  A piš slušně.

 489. Danek :

  Mval: Napsal jsi peknou hovadinu.Nikdo tady nesiri zadnou nenavist…a uz vubec ne ti dva.Dle me je spis logicke neprijmout emigranty s absolutne jineho kulturniho prostredi navic vetsinou podporenou muslimskym vyznanim.Tady ten cin me mrzi,ale pockejme si na vysledek vysetrovani.Co kdyz byl utok treba veden z nejakeho duvodu jako msta..muzou tam byt duvody alkohol,drogy…nedelejme zavery.

 490. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Odveta za to, že jen v Ostravě studují…

  Když někdo rozkrádá dotace, je pak logické, že je při prokázání trestného činu musí vrátit. Za hranou je Babiš a Agrofert. Opět si jen o juniorovi vybíráš informace, které se ti hodí. Pořád je na Krymu hezky i přes další útoky Ruska? Ty bys tam taky své děti poslal na výlet? :))

 491. Mval :

  Danek: Je to důsledek šíření nenávisti vůči cizincům lidmi jako je Zeman nebo Babiš. Předpokládám, že dostanou od Ovara příští rok vyznamenání.

 492. Danek :

  Mval: To je hnus za ty idioty se stydim.Ale nubudu delat zavery dle videa tam nejde o zaden rasove mot.cin…muze to byt nejaka odveta za nejaky maras.Nech kona policie..a viniky potresta.

 493. Jirka :

  Mval: a komu z těch předtím šlo o dobro své země? Máte smysl pro humor

 494. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: No uprime dalsi pokus jak dostat Babise z vlady.Ne nadarmo rekl Babis Bartosovi ze se v nem zklamal.Ono mi staci,ze uz se objevuji clanky,ze bude vracet dotace…dle me zase sakra za hranou.Ono nejprve musi skutek dokazat..takze opet vareni z vody.A kyz to prezenu.nemyslim,ze by Babis nemel vse pravnicky osetreno.Tak jak si minule resil Krym…novinari by se meli verejne omluvit uz jen proto,ze Babis starsi nelhal…protoze Babis ml…byl vysledovan podle fotek..kde byl s Protokovem v Moskve a tam potkal pritelkyni..se kterou jeli posleze do jejiho pracoviste na Krymu.+dalsi mista..tedy je zcela zrejme,ze o unos neslo..

 495. Mval :

  Jinak se opět ukazuje, že český odpor vůči migraci nemá nic společného s uprchlickou vlnou či islamizací. „Boj proti uprchlíkům“ je pouze šíření nenávisti ke každému, kdo jinak mluví, jinak vypadá nebo má nečesky znějící jméno.
  https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/1080965832065232/?__tn__=C-R

 496. Mval :

  Danek: Paralela mezi Orbánem a Babišem je ta, že jsou oba oligarchové, kteří využívají nenáviděnou EU k obohacení sebe a svých věrných. O dobro své země nejde ani jednomu z nich, jen jsou glorifikovaní šovinistickou lůzou.

 497. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Proti vlastní zemi (teď myšleno ČR, ne SK) jde sám Babiš porušováním evropských zákonů, střetem zájmů a zneužívání dotací.

  Piráti a Transparency International pouze na toto porušování zákonů upozornili.

  Orbán je stejný šašek jako Babiš. On a jeho okolí také zneužívají eurodotace. Jsou na hraně právního státu.
  https://zpravy.idnes.cz/madarsko-balaton-korupce-viktor-orban-fidesz-lorinc-meszaros-istvan-tiborcz-181-/zahranicni.aspx?c=A180407_004801_zahranicni_aha

  https://zpravy.idnes.cz/madarsko-balaton-korupce-viktor-orban-fidesz-lorinc-meszaros-istvan-tiborcz-181-/zahranicni.aspx?c=A180407_004801_zahranicni_aha

 498. Danek :

  efekt: No ale vlada,parlament,prezident jsou predstavitele statu..aspon se to dcera mela v ucebnici ve skole…takze to zrejme bude pravda..jen zlehcuji.A Vcera jsem zhledl rozhovor s Orbanem.Moc pekne to vysvetlil a je tu paralela s Cr.Taky vyhral ve volbach a opozice hrala,ze to neni demokraticke atd.Postoj vuci migraci a defakto i diky nemu se ostatni staty zacli uvedomovat,ze migrace neni uplne terno.

 499. efekt :

  Danek:
  Ale Transparency International vůbec nekritizuje ČR – kritizuje např. vládu nebo konkrétní jednotlivce. To není kritika ČR. Vláda není stát, premiér není stát. Stát jsme my. Stát vládě a premiérovi dočasně propůjčuje moc, nic víc.
  Orbánovi se taky nedivím, protože on samozřejmě chce, aby lidé tento rozdíl nevnímali a místo toho si mysleli, že on je Maďarsko (podle vzoru francouzského krále Ludvíka XIV., který slavně prohlásil, že „l’état, c’est moi“, tzn. „stát jsem já“). Jenže Orbán není Maďarsko a taky nikdy nebude.
  Takže pokud vláda nebo premiér tuto propůjčenou moc zneužívá, je pro stát právě nesmírně prospěšné, aby na to někdo upozorňoval, protože korupce je rakovina, která stát devastuje a škodí nám všem.

 500. Danek :

  thvari: No dobre je tu nejake ale.Tato dotace prisla do Cr.Pirati spolu s tran.int.ktera je mimochodem mezinarodni neziskovka ktera zde pusobi a vim ze v nekolika pripadech tvrde kritizuje Cr…Pak se nedivim Orbanovi,ze jde tvrde po neziskovkach…ono davat nejake statni prostredky neziskovce a ona pak picha statu svou kritikou do zad..je mim.na povazenou..Pirati vzhledem k tomu jak jak postupovali jednoznacne vyslali ostatnim politickym stranam ze jsou necitelni…bohuzel jim to zrejme zlomi v pr.volbach vaz.

 501. efekt :

  thvari: S tím sjednocením hlasů máte určitě pravdu. Je sice dobré, že ho opozice důsledně griluje (od toho opozice taky je), ale on zatím profituje z toho, že opozice v podstatě nedělá nic jiného než antibabiš. A to nikdy nebude stačit, to je jenom polovina jejich práce.
  Teď je třeba, aby opozice přišla se svým vlastním čerstvým „přiběhem“ a vysvětlila, jak vidí budoucí rozvoj této země a jak toho chtějí dosáhnout. Aby prezentovala pozitivní příběh o tom, jak tato země může prosperovat v moderním světě – žádné megalománské žvásty, žádné ublíženectví, žádná nostalgie, žádné vyhrazování se vůči imaginárním skupinám domácích i zahraničních nepřátel, žádné odvádění pozornosti vymýšlením fiktivních problémů… ale skutečná řešení reálných problémů, které lidé nezprostředkovaně znají z každodenního života (samozřejmě včetně všech těch reálných problémů, které jste ve svém příspěvku vyjmenoval).
  K tomu ovšem bude nutné, aby se opozice nějakým způsobem volně sjednotila a aspoň na nějakou dobu se přestala věnovat svým trapným žabomyším válkám. Není nutné, aby prezentovali stejný názor na všechno, ale bez nějaké společné rámcové představy to nepůjde. A je taky třeba to umět „prodat“. Uvidíme, jestli k tomu někdo najde potřebnou odvahu a bude dostatečně charismatický.

 502. thvari :

  Babišovi zvoní hrana, jsem rád, že máme nezávislá média a silnou opozici, která toho blba důsledně griluje. Jeho voliči jsou nepoučitelní a stejně jako on v podstatě brzdí tuto zemi na úkor nějakých drobných, které tečou do jejich kapes z různých pseudoakcí jako vlaky zdarma. příští tři roky jsou víceméně zabité, celé je to jen otázka toho, kdo bude schopný sjednotit hlasy na opozici nejlépe tak, aby po volbách za tři roky vznikla vláda, která nebude mít v čele psychopata, který vozí svoje děti na krym, lže, aby zakryl, že si díky politické moci přihrává peníze do kapes sých firem, a reálně nemá zájem řešit jediný složitější problém této země od exekucí, přes trapné platy učitelů, přes exekuce dusící statisíce Čechů až po digitalizaci státní správy a úřadů.

 503. hruškovec :

  Danek: No jo no, oni to asi vnímají tak, že proti vlastní zemi jde Babiš, protože Agrofert není ČR a ČR není Agrofert. Uvidíme, jak se to vyvrbí, respektive jak se to zahraje do autu. Nijak tu kauzu nesleduji, tak mi není jasné, co konkrétně znamená fráze „TI společně s Piráty“. Můžu se mýlit, ale pokud vím, tak ten podnět podala organizace Transparency International, nikoliv Piráti, takže to je asi věcná chyba.

 504. Danek :

  Myslim,ze Pirati prave spachali pilitickou sebevrazdu.Jit proti proti vlastni zemi kvuli korytum umime jen my.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-muze-vracet-az-deset-miliard-pripomente-si-s-jakym-podnetem-se-david-ondracka-z-ti-obratil-na-evropskou-komisi-61645?amp=1

 505. AC :

  Rozpočty na 2019, nějak se nám nůžky v daňových příjmech největších měst začínají rozevírat čím dál více….

  Praha rozpočet 2019 – 73 miliard Kč.
  Brno rozpočet 2019- 15 miliard Kč.
  Ostrava rozpočet 2019 9-10 miliard Kč.

 506. Archer :

  aggu: ahoj, outlet? no teda … tam bych ho nečekal. Já jsem o tom plánu na tuto průmyslovou zonu slyšel minulý rok ,myslím že to bylo ve vládním plánu kde nakonec bylo vybráno pouze ze tří lokalit (cheb II. moravske budějovice a veselí nad moravou) hladké Životice a kutná hora byly rezervní zony. Divím se protože Novojičínský kraj až tak akutní potřebu nových pracovních míst nemá , oproti Bruntálsku,Opavsku,Karvinsku zcela jistě ne, ani Mošnov není zcela obsazen a Kopřivnická zona rovněž ne

 507. aggu :

  JohnnyKrabák: Mělký hloubený tunel by nebyl asi lepší, ale ideální řešení. Na tyhle skorodálniční průstřely nadregionálního významu skrz hustě zastavěná místa byli komunisti experti. A všude se jedná o ideální medicínu (Rudná průtah, Kamenec, Místecká). U všech 3 převažuje tranzitní doprava.

 508. aggu :

  Archer: To už ani skoro nejsou MS stavby ;)
  U té dálniční křižovatky měl původně stát Outlet. Asi Plan B.

 509. Archer :

  https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK2121. Další prumyslovy park

 510. JohnnyKrabák :

  Tady je článek: https://www.msstavby.cz/demolice-jeremenkovy-osady-29-04-2016/
  Tady je „projekt“: https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2016/04/jeremenkova-5.jpg
  Nevím, jestli to zůstalo takhle, mnohem lepší by asi byl tunel, je otázka kolik by stál a jak by se daly udělat sjezdy/výjezdy

 511. JohnnyKrabák :

  Gorodet: Jp:
  Díky za info. Ohledně tramvají, viděl jsem projekt, myslím dokonce tady na webu, že se uvažovalo, že tramvajové koleje (vlastně celou ul. závodní) posunou směrem k rideře/nádraží, takže by vedla pod mostem, přičemž z každé strany mostu by byl kruhový objezd, aby auta na rudné nezdržoval semafor. Dokonce se kvůli tomu bořily domy na Sirotčí/Jeremenkově osadě, nebo se teprve měly bořit, a sociálně slabí protestovali. Teda doufám, že si to pamatuju dobře, nějak mi to nejde dohledat.

 512. Gorodet :

  JohnnyKrabák : Ano, tuším v roce 2020 – 2021 přijde most celý dolů a udělá se nový z důvody velmi špatného stavu prý… (předpokládám opět most), o tramvajích nic nevím. (zdroj:pracovník stavební firmy)

 513. marian :

  Martin [msstavby.cz]: ok, relativizuj dál, omlouvej nenávistnou, misogynní, agresivní ideologii pedofilního hrdlořeza, strkej hlavu do písku hloub a hloub a každého kdo poukáže, jak moc se mýlíš onálepkuj – nácek, xenofob, rasista nebo – omezenec :-) když offtopic tak offtopic: tady pár psychologických pouček, jsi dobrá studie:
  Popření je jednoduchá obrana, kdy dotyčný nechce uznat nebo vnímat nějakou frustrující skutečnost; zavře před ní oči.
  Racionalizace je velmi často používaný obranný mechanismus; znamená vysvětlit něco neakceptovatelného, nepříjemného přijatelným způsobem.
  Percepční obrana (obrana ve vnímání). Jde o snížení citlivosti vůči takovým informacím, o které nestojíme.
  Fixace je lpění na určitém způsobu reagování, přestože se opakovaně prokáže jeho neúčinnost. Jedinec si odmítá připustit, že udělal chybu a opakováním situace chce dokázat správnost původního řešení.

 514. Jp :

  JohnnyKrabák: Jakých tramvaji ?

 515. JohnnyKrabák :

  Nevíte něco o tom, že se má v blízké době opravovat most přes Rudnou u Peugeotu? Někdo strašil, že sotva se otevře u Hornbachu, zavře se u Peugeotu. Poslední info co mám je, že tam chtěli dělat podjezd tramvají pod mostem blíže k nádraží.

 516. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ne, nemyslím si, že jsem borec, že ti pouze odpovídám. Když to nepobíráš tvůj problém. Je úchvatné, jak ti záleží na srdci bezpečí německých studentů a žáků. Doufám, že nějak i řešíš a bojuješ za naše vlastní děti třeba v Orlové, když už tak bojuješ za ty německé. :)

  https://www.novinky.cz/krimi/399718-ctvrtina-devataku-v-orlove-bere-drogy-vetsinou-pervitin-ukazal-pruzkum.html

  https://www.info.cz/cesko/hlavni-mesto-pervitinu-nuda-v-orlove-dohani-stale-vic-mladych-k-drogam-2076.html

  „druhý čtenář ji píše , proč sakra česka, žije v muslimském státě.Díky bohu za méně Martinu a vice Viktorů.“ :D :D :D :D :D :D :D :D :D Kámo, tobě chybí kontakt s realitou. Nebýt Martinů, tak zde nekomentuješ. Tvé přebírání reality z komentářů na iDnes je až rozkošné.

  Marian: Samozřejmě, že když ostatní media zveřejňují další podrobnosti k Babišovi juniorovi, nově o tom, že psal mail na PČR už v lednu. Objeví se na Babišovém idnes jako hlavní zpráva zmíněný odkaz. Samozřejmě to je pro čechy top zpráva dne. O juniorovi na idnes nic. Jen odklání pozornost.

  Tím ale čin neobhajuji. Avšak v Německu jsou miliony žáků a studentů. Dělat si názor z jedno článku nebo jen z určitého typu zpráv je velmi omezené.

 517. Bahno :

  Danek: Nikde jsem nic nepsal o přihrávání politických bodů, měl jsem narážku na odvádění pozornosti. A to se netýká jen Babiše a jen ČR (https://www.csfd.cz/film/5959-vrteti-psem/prehled/). Obdobně jízlivě se člověk může vyjádřit o jakémkoliv vlastníkovi médií a jeho domnělých či skutečných politických zájmech (Valenta, Bakala aj.). Pointa mého příspěvku spočívala v tom, že je tato zpráva pro běžnou populaci mimořádně zajímavá (zcela oprávněně) a deníky ji proto uveřejňují na předních stranách. Šlechtí Vás, Danku, pokud čtete první i poslední stránku se stejným zaujetím, nicméně realita je taková, že drtivá většina populace čte zejména titulky a na jejich základě si pak vytváří obraz o situaci. Ten pak ale nemusí odpovídat skutečnosti.

 518. Danek :

  Bahno: Už je to hlavní zpráva na novinkách seznamu…Ty má taky Babiš?Aby maskoval ten svuj udajný přehmat.Z članku:Německý list Focus…takže článek byl převzat z Německa…tato spojitost s idnes..aby Babišovi přihrála pol.body je zcestná..a směšná.(viz.jedna reakce z minulosti)

 519. Danek :

  Bahno: S reklamami souhlas.Uvědomuji si.Je pro mě jedno jestli je zpráva na první nebo poslední stránce.Spíš mě mrzí, že taková zpráva vůbec je.

 520. Bahno :

  Marian, Danek: V žádném případě zde nehodlám zlehčovat následky nezvládnuté integrace menšin z jiného kulturního prostředí ani zabrušovat do mezinárodní politiky. Jen jedna poznámka – uvědomujete si, že média jako např. idnes.cz žijí ze zobrazování reklam vedle textu a diskuze a je proto v jejich zájmu dávat na titulní stránku co možná nejvíce šokující články bez ohledu na jejich relevanci? Nota bene, když takový web patří ministerskému předsedovi, který poslední dny bojuje s bizarní aférkou.

 521. Danek :

  Marian: Já to četl ráno,Hruza…nejhorší , že v komentařích píše jedna žena žijící v Německu, že se stěhuje do většího města kvuli práci a tam je ze složením ve škole podobné a že má strach, aby malého nepotkalo to samé.druhý čtenář ji píše , proč sakra česka, žije v muslimském státě.Díky bohu za méně Martinu a vice Viktorů.

 522. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: S tebou to nemá cenu, řekneš úplně to samé jinou formou…a myslíš , že jsi borec.Jistě, že Afrika je kontinent(mám vypisovat jednotlivé země?:Myslím že každý to zde pochopil.O Azyl lze požádat v nejbližší bezpečné zemi.Což mi jako země Německo,Holandsko,ŠV,nebo ČR vedle Sýrie určitě neleží.Ve většině zemí s kterých přicházejí nemají na svém uzemí žaden konflikt.Takže ve většině případů se jedná o ekon.migranty, které s přispěním neziskových organizací putují do Evropy.Věřím, že kdyby nebyli v jednotlivých státech tak vysoké dávky, ale žádné pro cizince(podmínka min. 4odpracovaných let..používá se ve ŠVÝCARSKU)..pak teprve nárok na cokoliv.Migrace by byla na 5% současného stavu.Tím samozřejmě nezlehčuji utrpení lidí zasažených válkou.Jinak souhlasím s Adélkou, že jsem mogor..v souvislosti s tím, že to tady s tím klučinou vůbec řeším.

 523. Marian :

  Klady migrace převažují nad zápory! Tečka! :)
  https://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A181128_140002_zahranicni_luka

 524. adélka :

  to Martin, Danek: jste magoři, oba dva, dovolím si vložit citát od aggu uvedený níže

  „Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci.“
  JW

 525. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: a) Pilíře EU jsou:
  I. Evropská společenství
  II. Společná zahraniční a bezpečnostní politika
  III. Policejní a justiční spolupráce

  b) Ne Afrika není zemí EU. Afrika je kontinent.
  c) Afričané zde nemají co dělat? Mohou přijít legální cestou nebo požádat o azyl či doplňkovou ochranu:

  Azyl
  Je udělen cizinci, který je pronásledovaný nebo má odůvodněný strach z pronásledování z důvodu rasy, pohlaví, náboženství, národnosti, příslušnosti k určité sociální skupině nebo pro zastávání určitých politických názorů ve státě, jehož má občanství, nebo pokud nemá občanství, v místě trvalého bydliště, a pokud ho nedokáže tento stát ochránit, nebo osoba nemůže z důvodu takového nebezpečí jeho ochranu přijmout.
  Azyl je udělován na dobu neurčitou. Azylanti mají přístup na trh práce, do systému veřejného zdravotního pojištění, sociální podpory, školství atd. za stejných podmínek jako občané.

  Doplňková ochrana
  Je udělena cizinci, který nesplňuje kritéria pro udělení azylu, ale existují důvodné obavy, že by v případě návratu osobě hrozilo skutečné nebezpečí vážné újmy (trest smrti, mučení, nelidské či ponižující zacházení, ohrožení života civilisty a lidské důstojnosti z důvodu ozbrojeného konfliktu či svévolného násilí) a nemůže nebo není ochotna z důvodu takového nebezpečí využít ochrany státu, jehož je občanem, nebo kde měla poslední trvalé bydliště.
  Doplňková ochrana je udělován na dobu určitou, zpravidla dvou let. Při jejím prodloužení je ověřováno, zda důvody ochrany trvají. Pokud ne, ochrana je osobě odejmuta. Držitelé mají přístup na trh práce, do systému veřejného zdravotního pojištění, sociální podpory, školství atd za stejných podmínek jako občané.

  Ale tak jo, tyhle kecy ti v knajpě na sídlaku někdo pobere.

 526. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Dle toho co jsem napsal je zcela zřejmé..jak jsem to myslel. Ale vysvětlím tedy v jednoduchosti znovu.EU má pilíře: volný pohyb osob, majetku a financí po EU.Jelikož Afrika není členská země EU nemají občané Afriky tady co dělat…jsou tedy tady ilegalně. Pokud se však vláda rozhodne(toto je na každé zemi zvlášt) , že někoho příjme třeba na základě toho, že třeba nemá lékaře nemám s tím problém.člověk je prověřen,má vzdělaní a jde pracovat(a udělil bych azyl.)Mimo-jiné mám kamaráda Slováka, tam to je tak , že ročně vezmou prov. 400lidí kterým udělí azyl a které si vyberou.zbytek má smůlu.

 527. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Není to zcela jasné.

 528. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Napsal jsem to zcela jasně,přečti si to ještě jednou.Samozřejmě se píše Sýrie(opakuji se bud jsem v práci a dělám milion věcí najednou nebo v rychlosti píši na tel..ten je malý)určitě nemám čas, to po sobě číst a opravovat to.i když to někdy napíši a odešlu a pak se divím, že jsem to napsal špatně.Několikrát jsem našel chybu i u tebe nebo překlep, a neposílám tě do školy.

 529. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Takže mohou nebo nemohou? Z odpovědi to není patrné.

  :D :D

  Píše se Sýrie.

 530. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine samozřejmě z logiky věci ani křestané nemohou do Evropy.Mám pocit, že vůbec nevíš jak funguje EU.Mimojiné každá země se má rozhodnout pokud chce někoho příjmout ze zemí mimo EU.Nemám vůbec problém pokud budeme hledat třeba lékaře, tak přijmout křestanského lékaře třeba ze Sirie.Mimojiné babička od ženy ležela v nemocnici ve Vitkově a tam lékař ze Sirie pracuje..a jak jsem tam byli na navštěvě tak já se s tím lékařem bavil a hráli si moje děti s jeho dvěmi kluky a i já s nimi kopal do balonu.Takže tvou tézi o rasizmu zřejmě timto rychle utnu. Mimojiné my taky křestany přijmuli a část těch lidí my byla i sympatická..to jsou ti co žijí v Novém Jičíně.ostatní zdrhli do Draždan.(mimojiné i ten starší pan co řekl, že bydlí v přem.kravínech)

 531. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Nebezpeční jsou jen nevzdělaní lidé jako ty. A vážně si najdi doučování Českého jazyka.

  Psal jsi, co kdyby celá Afrika šla do Evropy. V Africe žije více křesťanů než muslimů. Celkově je tam počet křesťanů vyšší, než v Evropě. Takže se ptám, ani křesťané nemohou do Evropy?

 532. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ty jsi s těmi názory nebezpečný pro společnost.Co do toho zase meleš křestanství.Doposud o tom tady nebyla ani zmínka..a ty to tu vytáhneš.Ještě si myslíš lidi kteří neznají jen A(to je tvůj případ) naopak inteligentní lidé si umí spočítat B,C,D atd…co nastane, co by to znamenalo, co by nás to stálo, jaký s toho bude mít společnost užitek. Ještě napíšeš toto aby si z nás udělal hlupáky s tím že ty takový jsi a my ne……Přirozená je jen omezenost, nevzdělanost, netolerance a vlastní naivita části populace post komunistických zemí.Mimojiné těd jsem si vzpoměl na dokument v TV..o omigraci do Holanska..a tam rodiny říkali, že jsou vedeni k tomu multikultur.a že to tak funguje(je to na silu ve společnosti), ale pak řekli že to není uplně ideální.Pak tam byla jedna cca.19letá blondýnka s židv.kořeny a říkala, že jek jsem do školy tak jí černoši muslimové nadavají že je č….ošahavají jí když se jim zlibí nadavky obtěžovaní.Pak se rozbrečela a řekla..co máme dělat když mi nikdo nepomuže a je to bráno joko soužití ve společnosti.Defakto tím přiznala, že jsou uplně tupé ovce.a že musí držet hubu a krok.

 533. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Nepřekrucuj něco, co jsem nenapsal. Zjisti, kdo má opravdu právo na azyl….

  Btw. v Africe je více křesťanů. Ti jsou také ee? Křesťanství je přece všude stejné ne? http://www.pewforum.org/2010/04/15/executive-summary-islam-and-christianity-in-sub-saharan-africa/

  dolil: Rasismus přirozený není.

  Přirozená je jen omezenost, nevzdělanost, netolerance a vlastní naivita části populace post komunistických zemí.

 534. aggu :

  dolil: 1. Je přirozený, lidstvu ho nikdo nevnutil, je v přírodě běžný a naši předkové to museli odkoukat.
  2. Nevím jak v tvém okolí, ale v mém se tedy kanibalismus nepěstuje. Jestli se dnes děje, tak ho praktikuje naprosto mizivý zlomek civilizace, možná někde na ostrově v Polynésii nebo naprostý magor kdekoliv po světě, nejspíš ve zpovykané Evropě.
  Takže, jelikož jsme už jako civilizace ušli nějakou cestu, už se nejíme, kromě vyšinutců. Stejně tak respektujeme jeden druhého, kromě vyšinutců.

 535. dolil :

  Aggu: kanibalismus nebyl nikdy přirozený a děje se dodnes. Neprekrucuj věci k obrazu svému.

 536. aggu :

  dolil: Ano, je. Kanibalismus je taky přirozený. Jen už to neděláme. Jako spoustu jiných věcí.
  Ten pán vztahuje svoji zkušenost z 0.0000008% Afriky na celou Afriku a jde se o ni podělit do poblázněného časopisu. Hurá, argumenty!

 537. dolil :

  Rasismus je přirozený.
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/90719/miliony-africanu-se-realne-vydaji-do-evropy-zeneme-se-do-prusvihu-rasismus-je-prirozeny-rika-mikes.html.

 538. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Nejsem demagog. Viceméně si odpověděl otazkou bez otazníku..akorát tam mělo být proč by vůbec měl z Afriky jít někde jsem…když je to zcela zřejmé porušení zákona, že?A byl by tu ilegálně.Takže vlastně je to z tvé strany obcházení zákona.

 539. Martin [msstavby.cz] :

  skelet: Taky odpověď.

  Danek: Zrovna ty a ani nikdo jiný, jste zdroji, natož posudky neoponovali.

  Proč by měla jít celá Afrika do Evropy. Jsi demagog a dramtizuješ.
  Jak jsem napsal. Tvůj samotný projev je v jistých aspektech rasistický.

 540. Jirka :

  Danek: no jste primitivní rasista. Jsem proti nekontrolovane imigraci z ekonomických důvodů. Imigranti jsou konkurenti na pracovním trhu zejmena pro nižší vrstvy. Myslím že nepotřebujeme ještě levnější pracovní sílu než jsme sami.

 541. skelet :

  Martin [msstavby.cz]: opakovat se nehodlám :)

 542. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Takže kvuli tvému omlouvám se stupidnímu názoru(udělal si tady z lidí rasisty), tady muže přijít celá Afrika.odpověz Ano nebo ne?1000*ti tady argumentují čtenáři čimkoliv..články, komentáře,posudky čimkoliv…ale ty si stejně meleš svoje.

 543. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Rasismus vytahujete sami svými názory. Ani si to neuvědomujete.
  skelet: Neodpověděl.

 544. skelet :

  Martin [msstavby.cz]: již jsem ti odpověděl

 545. Danek :

  D-r :Za 1)jinak to ani nelze udělat.Ukrajina není země EU a lidé musí žádat o povolení zde pracovat.Ta je na nějakou dobu.2)vstoupili jsme do EU..kde je jeden s pilířu volný pohyb osob…což znamená, že zde mužou pracovat lidé s tzv.chudčích zemí.taky se tak děje Slováci,Polaci na Ostravsku,občas Rumuni, Bulhaři ti spiše v čechách..proti tomu jsem nic neměl(pokud se umějí chovat)…taky se dá říct, že nám to pomáhá…pokud by to Martin napsal takhle tak má pravdu.3)pak je var.tzv.uprchlíků s migrační vlnou z Afriky a blizk.východu….tam je to jednoznačně všechno špatně…jedná se totiž o nelegalní migraci(a ti lidé tady prostě nemají co dělat).v celé EU(pokud třeba nějaký stát neudělí vyjímku a měl by to být jejich boj s jijimi následky4)ale pokud je volný pohyb po celé EU tito uprchlíci se mužou volně pohybovat, takže by země která je příjme měla být min.obezřetná.A k Martinovi bych dodal, že pokud někdo tady diskuzi vytáhne rasizmus..tak by se měl opravdu zamyslet nad sebou.

 546. Danek :

  Slosor: Potvrzuji, protože kamarád od ženy žije nějakých 12-13let v Německu a říkal, že my máme cikány a oni Turky.Že jsou s nimi sakra problémy. Těd do Německa pustili ještě haldu uprchlíků,tím tomu dali korunu.

 547. Martin [msstavby.cz] :

  skelet: Očividbě nevíš, jinak by jsi nenapsal, že by úbytek 2mil. obyvatel pro 10mil. zemi nebyl problém. Jak by se musel systém překonat? Zvýší se soc. zdrav.? Sníží se pak kupní síla?

 548. D-r :

  Danek: To ty vůbec ne chápeš co je to emigrace. A co to obnáší. Ty jsi to napsal, přivézt sem ukrajince a pak je poslat zpátky. Kdy pák? Za měsíc, rok, 5-10 let? Za 5 let oni už se ne vrátí zpátky do normálního života na Ukrajině, protože za 5 let tam bude všechno jinak. Jseš v tom úplně mimo. Další věc, ty chceš přivézt ukrajince na pásy? Myslíš že do práce v dílnách přijede ukrajinská inteligence? Profesoři a podnikatele? To né. Přijedou obyčejné chudáci. A takový to pák bude mít vliv na celou společnost.

 549. skelet :

  aggu: jak říkám studuj.

 550. aggu :

  skelet: A co mám nastudovat? Výhledy ekologů jsou irelevantní, výhledy klimatologů, pedologů, geologů nebo hydrologů možná jo. Tady v Česku nás příštích pár desítek let nečeká nic. Trochu se nám zvedne teplota a na jižní Moravě bude sucho. Bude víc povodní a víc sesuvů. V dohledné době lokální záležitosti.
  A výhledy vojenských expertů na pár desítek let dopředu mají asi tak stejnou validitu jako výhledy výherních tiketů do sportky.
  Mnohem větší volatilitu má a bude mít sociální systém a ekonomika.

 551. skelet :

  a jeje.. takkže zajísté znám jak funguje důchodový systém v ČR. Ale to se holt bude muset změnit, dříve nebo později. Nebo nebude, ale to bude znamenat překopání jiných státních odvodů (zdravotnictví, sociální dávky apod.). Migrace to vyřešit může, ale nemusí (záleží na tom odkud ta migrace jde, jak kvalitní bude zdroj té migrace)

  aggu: výhledy ekologů a vojenských expertů nejsou moc lichotivé. Studuj.

 552. Slosor :

  Martin [msstavby.cz]: Reakce na nesmysl s čistou nulou.

  Prvních pár Turků přišlo až 16 roků po válce, kdy bylo Německo z nejhoršího venku. A Turky v Německu považuji za ukázkový příklad kobřího efektu. Krátkodobý pozitivní efekt, který nakonec skončí velkým krveprolitím. Budoucnost mi dá za pravdu.

 553. aggu :

  Výhledy ekologů za 40 let nejsou tak drastické, jako sociální změny.
  Znova, ekonomika nejsou jen linky na výrobu aut, kde se automatizace dá předpokládat. Bez lidí ekonomika zkolabuje. Bez daní zkolabuje stát a nezbyde, než se odstěhovat do rozumnější země. A jsem si vcelku jistý, že to bude jedna z těch, kde již dnes žije početná komunita imigrantů.

 554. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: To se máme připravit na období podobnému poválečnému? :D Tohle je fungující ekonomika a stát? :D

  Však se podívej, kdo populační mezeru zaplnil. ;)

 555. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Na důchody bude, ale budou se muset uskromnit? To je silný výstřel. Kobří efekt je obecná teorie. Nemá nic přímo společného s migrací.

  skelet: Klesající populace znamená stále méně pracujících na zvyšující se skupinu seniorů. Extrém je, že zbydou jen senioři. Očividně vůbec nerozumíš fungování ekonomiky a penzijního systému. Tohle se snad učí i v občance na ZŠ.

  Danek: To stejné si říkám u tvých výlevů také. Děkuji, že jsi nás upozornil. Aspoň si koupím popcorn. Samozřejmě že pravdu máš vždy jen ty :o)

 556. Slosor :

  aggu: Jaká čistá nula? To je skoro až poplašná správa. A samozřejmě holý nesmysl. Německo přišlo ve 2. světové válce o 5,5 milionů vojáků, SSSR o 11 milionů, z čehož byla drtivá většina mladých můžů v produktivním věku 20-30 let. Strašná tragédie, ale ani přesto důchodci hlady hromadně neumírali. Žili zpočátku skromný život, ale přišla zase silná generace a vyhrabali se z toho.

 557. skelet :

  aggu:
  s výhledem nejen ekologů, ale i vojenských plánovačů bude úbytek populace o dva miliony to poslední co nás bude trápit. Navíc s průmyslem 4.0 bude v následujících desetiletích potřeba stále méně. Už teď jsou fabriky, kde jsou už v podstatě údržbáři. A do patnácti let, jsou takové firmy i u nás. A budou přibývat.

 558. aggu :

  Pokud nás bude o 2 mil. s drastickým úbytkem lidí v produktivním věku, tak Česko může zavřít krám. My dva to možná ještě na hodně stará kolena zažijeme, pak si můžem popovídat, jestli ten tvůj smajlík v roce 2018 byl na místě ;)
  My nejsme Japonsko. Tady je Česko. Jsme země, kde naše „elita“ rozhodla, že se budeme živit rukama. Na tom se už nic nezmění, karty se rozdaly. A když ty ruce nebudeme mít…., tak je budou mít třeba v Indii nebo Mexiku.
  na druhou stranu, zas tu bude hezky, všude bude les…

 559. Danek :

  D-r:Boze muj co to tady pise obcas za material.Kdyz pro tebe nebude mit zamestnavatel praci tak te taky nebude zamestanavat protoze mas rodinu a deti.co je to za blbost. Pro spolecnost musu mit pristehovatel uzitek ne aby ho zivil stat.Tak jako ja musim mit pro firmu uzitek nebo me vylijou.chapes.K Martinove prispevku se vyjadrim zitra za chvili odjizdim…samozrejme le vetsine komentu nema pravdu.

 560. skelet :

  aggu:
  aggu, tak nás bude o dva mega méně. A? Bude menší tlak na přírodní zdroje :)
  A ano, technologie už v Japonsku pomáhají nyní. Nebo si myslíš, že robotizace se vyhne i této oblasti? Zrovna tam to Japonci tlačí nejvíce.

 561. aggu :

  Slosor: Ano. Uskromní se na čistou nulu. Vymírání Česka není žádný demografický výkyv. Ale fakt. Za 50 let bude každý třetí v ČR důchodce. A může nás být o 2 miliony míň. Fčil mudruj…

  A k těm technologiím. Jestli si někdo myslí, že pracovní sílu tady v příštích letech místo lidí (migrantů) nahradí technologie a roboti, tak je blázen, který věří na pohádky typu bitcoin a hyperloop.

 562. Slosor :

  Jinak zastáncům imigrace kvůli důchodům doporučuji vygooglit „Kobří efekt“.

 563. Slosor :

  aggu: Na důchody bude, jen se japonští důchodci budou muset uskromnit. Stejný problém čeká ČR, až půjde do důchodu silná generace Husákových dětí. Je to normální demografický vývoj. Přece to nevyřešíme tím, že budeme donekonečna zvyšovat stav populace.

 564. skelet :

  Martin [msstavby.cz]:
  Japonsko řeší úbytek obyvatelstva, ale nikoliv migrací. Řeší to kombinací námezdních sil z ciziny a technologiemi. Abys dostal občanství, tak se musíš sakra snažit.

  aggu: prosím tě. tady se baví dospělí. Jdi s bílýma pannama někam :)

 565. Slosor :

  Martin [msstavby.cz]: Skelet mi vzal Japonsko z úst. Pro mě vzorová země. Až na vysoce odborné profese tam nemají migranti šanci na trvalý pobyt, natož na občanství. Kriminalitu mají nulovou, životní úroveň z nejvyšších na světě. Ano, sice vymírají, ale já se ptám, je to na škodu? Hustotu zalidnění mají 2,5 krát vyšší, než ČR. Stejně tak si nemyslím, že potřebujeme za každou cenu zaplnit každou nekvalifikovanou pozici pracovníky ze zahraničí. Podnik, který neplatí dostatečně slušné mzdy, aby nalákal české občany by měl zkrachovat. Beztak se vetšinou jedná o zahraniční firmy, výrobky jdou na export, zisky do zahraničí a cizinci posílají většinu mzdy domů. Pozitivní efekt z takového zaměstnavatele je možná krátkodobý, o to víc problému přináší do budoucna.

 566. aggu :

  Japonsko to už začíná řešit.
  Ostatní země se budou dělit na země s hloupými politiky a chytrými politiky. Ti chytří zajistí budoucnost své země tak, že zavedou KONTROLOVANOU migraci do své země. Pokud se populace nedokáže sama obnovovat, není jiná možnost.
  Ti blbí budou tak dlouho strašit znásilňováním bílých panen, až jim v tom státě zůstanou jen důchodci. A firmy se jim mezitím už dávno odstěhují jinam. Pak dojdou peníze na důchody a skončí white-power sranda.

 567. D-r :

  Danek: posleze je opet poslat domu – ale oni ne jsou otroci že je budeš někam posílat. Oni také jsou lidi a mají rodiny a děti.

 568. aggu :

  skelet: Ty slova přece nemají dehonestující účinek. Jsou to krystalicky čistá pojmenování tu osob vyznávajících jistou ideologii, tu osob s jistou abnormalitou v chování. Snad jen u toho nacisty jde o omyl, těžko říct, kolik ještě žije lidí, kteří se cítí jako aktivní členové NSDAP…
  Vyznávat si může kdo chce co chce, pokud tím jiného neomezuje. Pokud chceš něco dostatečně dehonestujícího a přiměřeného, zůstal bych u klasického označení blb.

 569. Martin [msstavby.cz] :

  skelet: https://byznys.ihned.cz/c1-61636270-japonsko-ekonomie-vymirani

  Ekonomie vymírání. Budoucnost Japonska předurčí rapidní úbytek obyvatelstva

  dolil: A nějaký relevantní argument? Došly?

 570. dolil :

  Vy jste perspektivní, docela hotoví. Zkoušeli jste získat nějakou podporu zde? http://osf.cz/cs
  Škoda vás na nějaké osamocené pěšáky.

 571. skelet :

  mimochodem slovo rasista, xenofob a nácek je tak nadužívané, že už nemá v podstatě žádný dehonestující účinek.

 572. Crazym :

  Tvl, zabte to někdo než se to rozmnoží a začne to tu dávat obrázky abychom si to srovnali se svým okolím kde žijeme. Anebo ještě lépe ať nepropagujeme násilí, uspořádejme sbírku a pošleme je šupem na tu krásnou Ryomyong Street ať si taky trochu užijí toho lepšího tam venku, pak by možná konečně ocenili jak se tu mají jak prasata v žitě :DD

 573. skelet :

  Martin [msstavby.cz]: pokud ti jde čistě o ekonomické benefity, tak můžeme najet na japonský model.
  Jestli je migrace výhoda nebo není , nejde z obecňovat. Vždy jde o to, z které oblasti ta migrace je.
  Jestli je migrace směrem z Asie (Čína, Vietnam apod.) výhodná? Ano, je. Jestli je výhodná z exSSSR? Ano, je. Jestli je výhodná z Afriky a Blízkého východu? Těžko říci.
  Já na multikulti nevěřím, pardon :)

 574. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Mohl bych to více rozepsat a také jsem to následně zčásti udělal. Ale tuším, že to stejně nepochopíte.

 575. Slosor :

  Danek: Reaguju na Martinovo „Výhody plynoucí z migrace převyšují nevýhody“. Nenapadlo by mě, že někdo může takto zobecnit tak složité téma.

 576. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: Píše někdo, kdo dává za příklad komunistický Pchjongjang.

  Slosor: V tom případě by se ekonomická úroveň mnoha zemí Evropy snižovala. Což se však neděje. Upřímně mnoho cizinců je mentálně i kulturně vyspělejších než Češi.

  Adam Cerv: Jde čistě o ekonomické benefity. Obyvatelstvo Evropy a také ČR stárne. Porodnost je nízká a pouze porodnost neudrží počet obyvatel aspoň na stejné úrovní. Již nyní by ČR bez přistěhovalců vymírala. Současný penzijní systém je neudržitelný.

  Migrace také zaplňuje volná místa. Nebo těch 11mil. cizinců v Německu nepracuje? Pokud chce pak někdo tvrdit, že nám stačí pouze přistěhovalci z východní Evropy, tak ti taky někdy dojdou. A proč by šli do ČR, když mohou dál.

  Výhody migrace například zde.
  https://www.welt.de/wirtschaft/article172987599/Migration-Deutsche-Wirtschaft-braucht-Zuwanderer.html

  https://www.huffingtonpost.de/2014/01/23/gruende-deutschland-zuwanderung_n_4635757.html

  Když je někdo rasista, a takových je v Ostravě a ČR nemálo, chápu, že mu budou vadit i migranti. A není se divit, že v nevzdělané a xenofobní společnosti jsou takové nálady. I AFD v Německu je úlet. Před týdnem se provalilo, že spolupředsedkyně této strany proti migraci a za tradiční rodinu doma nelegálně zaměstnává syrskou azylantku, která studuje islámská studia. Jako vrchol s přítelkyní ze Sri Lanky vychovávají dvě děti.

 577. Danek :

  Slosor: Tady je zrejme ze se bavime o migraci z afriky sem.

 578. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ono migrace je uzitecna.kdyz na trhu prace nejsou na nektere pozice prac.mista..a po dobu ek.ekon.boomu pak je lepsi vzit treba ukrajince aby firmy danou zakazku splnili..posleze je opet poslat domu…ale i u toho pozor,prac.z vychodu maji negat.vliv na cenu prace .Jiny pozit.vliv nevidim.Pokud bych vzal prijimani migrantu z aftiky a blizk.vychodu..tak prinos nevidim zaden uz jenom z duvodu absolutne rozdilneho kulturniho prostredi s ktereho prijdou.Myslim,ze si stejne bud delas ze s pisatelu srandu nebo to s tebou neni uplne dobry…nechcivte urazet…to je jasne.

 579. Slosor :

  Martin [msstavby.cz]: To je možné, ale předpokládám, že hlavní zpravodajství má na starosti Praha.

  To platí jak kdy. Třeba u migrace bílých Evropanů do severní Ameriky převažovaly výhody. Naopak s migrací čenošského obyvatelstva do JAR z jiných čístí Afriky přišel obrovský nárůst kriminality, nezaměstnanosti a chudoby. Jak poznat, zda bude migrace přínosná je až primitivně jednoduché. Stačí se podívat na jaké úrovni jsou země odkud přicházejí.

 580. Adam Cerv :

  Martin [msstavby.cz]: Nechci ti teď vůbec rozporovat, ale ty tu migraci nějak do hloubky studuješ? Zajímá mě jenom, jestli jsou ty tvoje názory založené na základě selského rozumu (stejně jako ti co jsou zásadně proti migraci) nebo nějakého empirického výzkumu. Já se nestavím ani na jednu stranu, spíš mě zajímá kde se bere ta absolutní jistota „své pravdy“.

 581. Danek :

  Slosor: Ono novinarina je dneska takova sracka,ze prebiraji clanky jeden od druheho…takze s tim idnesem bych rekl,ze je to blbost co pise Martin..spis bych se priklonil k Slosorove var.cilem je rychlost a odvedena prace.Ono snizujici pocet migrantu je dano tim,ze nektere staty prozreli.lide toho meli dost tak dali hlas jinym stranam nez silencum.taky si myslim ze staty V4trosku pomohli a k nim se pripojili dalsi staty a zacli se resit negativa uprchliku.A v naposledni rade vsechno ma svuj prubeh,vrchol atd.Ono dle me jako vsechno je dano penezi..pokud clovek v Africe dozvedel,ze dostane treba davky mes.ve velikosti sveho 2rocniho platu…tak je nesmysl si ty penize jit nevzit,ze?

 582. dolil :

  Migraci schvalují převážně marxisté. Řekl bych, že máte blízko k Pirátům.

 583. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: S klidný, srdcem mohu mluvit minimálně za to, jak to chodí v severomoravské redakci.

  skelet: Výhody plynoucí z migrace převyšují nevýhody.

 584. Slosor :

  Martin [msstavby.cz]: Pro mě je iDnes až absurdně protibabišovský, že mám podezření, že Babiš sází na znechucení lidí protibabišovskou prapagandou, která vyústí v ještě větší podporu Babiše.

  Stejně jako se stalo před 2. kolem prezidenstkých voleb, před kterým byl Drahoš jasný favorit, ale masivní podpora Drahoše mainstreamových médií, umělců, intelektuálů vyburcovala do té doby lhostejné, nebo nerozhodnuté voliče, aby to už z principu hodili Zemanovi. O tom jsem zcela přesvědčen, takových lidí mám v okolí několik.

 585. skelet :

  Martin [msstavby.cz]: ČR patří mezi nejbezpečnější státy světa. A jsme před státy, které nám říkají jak máme vést svou bezpečnostní politiku. Tímto bych moc neoperoval.
  Ona ta migrace má více rovin. Nejen tu šťastnou, ale i tu nešťastnou. tedy tu, že ti migranti si sem přivedou i své problémy. Tak proč tedy nezvážit, z které oblasti je sem pouštět? Ač se to někomu nelíbí, tak je to zcela legitimní otázka.
  A žel s úbytkem podzemní vody v Africe a Blízkém východě je to stále palčivější otázka. Následující desetiletí budou stále horší a boj o zdroje teprve započne.

 586. horlivec :

  Slosor: Ne.

 587. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Ono je vtipné, že migrace do Evropy je nejnižší za několik let, ale pro Babišové deníky stále tématem číslo jedna. Když se objeví něco negativního kolem ANO, je pak 100% jistota, že v Mladé Frontě (idnes) nebo Lidovkách vyjde něco o migrantech.

  Protože Andy je nechce a celou ČR jen on před nimi uchrání. https://www.clovekvtisni.cz/migracni-statistiky-4518gp

  Btw. takhle si ANO dělá PR i v krajích. Regionální mutace vydávají jen to, co se hodí ANO. Osobní zkušenosti.

 588. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Hyundai, Samsung, LG kapitál a peníze do tohohle města určitě nepřináší. Jedná se o komunistický severokorejský Pchjongjang. Na fotografiích převážně https://www.google.cz/search?biw=1600&bih=758&tbm=isch&sa=1&ei=VRf8W4PkJdGnrgSK3qPAAQ&q=Ryomyong+Street&oq=Ryomyong+Street&gs_l=img.3..0i19.62650.62650..64083…0.0..0.159.159.0j1……0….1j2..gws-wiz-img.oXTwuZpEc3c.

  A vážně je úlet srovnávat město, kde vybrané ulice vypadají na oko dobře před západním člověkem, zatímco zbytek města a hlavně země živoří.

  Btw. k tomu odkazu. Každý nevinný lidský život je tragédie. Avšak tohle je skutek jedince. Ne skupiny. Proč tedy není v ČR nulová kriminalita, když zde migranty nemáme?

 589. Slosor :

  horlivec: Kdyby byli, tak snad s úsměvem zaplatí, ne?

 590. horlivec :

  Slosor: Z čeho usuzujete, že už nejsou horliví? Z článku právě vyplývá opak. Stejně by bylo lepší tady mít uprchlíky, než týpky, jako jste vy.

 591. Slosor :

  Danek: Život mu to nevrátí, ale aspoň zažilo několik tisíc lidí typu, co mají jeho život na svědomí srážku s realitou. Když to nejde z erárního, ale z vlastní kapsy, už vítači tak horliví nejsou.

  https://zpravy.idnes.cz/nemecko-syrie-migrace-uprchlik-migrant-pomoc-rucitel-soud-dluhy-pxg-/zahranicni.aspx?c=A181120_122550_zahranicni_dtt

  To je fakt boží. :D :D

 592. Crazym :

  dolil: Tak díky, to jsi mi to vysvětlil skoro dokonale za pomoci další tří nesmyslných obrázků, tak příště zkus rovnou i sputniknews, čest :DD

 593. Danek :

  dolil: Mužeš mi vysvětlit co tě napadlo srovnávat zřejmě jihok.Soul s čímkoliv co je v našich zeměpisných šiřkách.ZA 1)jedná se hlavní město,Aglomerace obr.2)jak chceš srovnávat zem , kde sidlí třeba Hyundai,Samsung,LG(kteří tvoří kapitál neuvěřitelných rozměru za 3)jak tady kdysi psal ten cizinec…když tady žijou lidi co serou pod sebe…u všech 3bodů mluvím ne jen o Ostravě, ale o celé ČR.

 594. dolil :

  https://www.eurasia24.cz/images/articles-2017/kl2.jpg
  https://www.eurasia24.cz/images/articles-2017/kl3.jpg
  https://www.eurasia24.cz/images/articles-2017/kl9.jpg

  Crazym: A? Srovnej si to třeba s okolím, ve kterém žiješ. Ostrava? Samozřejmě, že kvalita veřejného prostoru, nebude všude stejná. Nicméně v Ostravě tu kvalitu hledám marně alespoň u těch pomníků a přesto bezvýsledně. Je smutné, že země druhého světa nás dohánějí.

 595. Crazym :

  dolil: A? Mohl by jsi mi prosím nějak osvětlit význam toho obrázku? Neboť když se na něj dívám já, tak mi to připomíná mé mládí, naleštěná bída kolem monumentálního obrázku velkého vůdce a syna (to jsem zažil když se každý rok kolem Lenina popř. jiných leštilo kde co, tráva na zeleno, patníky šedou, vlajky vzhůru, keře do tvaru hvězdy či srpu a kladiva :DD ) ale dál od vůdců když se podívám na povrch té komunikace, tak už je to jenom bída :DD Nic ve zlém ale zajímal by mě Tvůj myšlenkový pochod :-)

 596. dolil :

  Jirka: https://s1.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20180924&t=2&i=1307836686&r=LYNXNPEE8N1X2&w=1280

 597. Adam Cerv :

  moon: Toto je offtopic. A tak offtopic se chci zeptat jak teď vnímáte ovzduší v Ostravě? Já jsem to nikdy vlastně nesledoval až loni v zimě. Říká se, že se to každý rok zlepšuje, ale nevím teda. Co myslíte?

 598. moon :

  Nerad vám skáču do jistě nesmírně produktivní diskuze, ale nedávno jsem si všiml, že v Porubě vedle sídla Kofoly se maká na léta usnulé stavbě, kde byly donedávna jen základy. Už to celkem vyrostlo do výšky. :) Být v Ostravě, tak bych poslal fotku. Tak aspoň dávám echo. ;) Víc staveb a méně politiky, prosím.

 599. Jirka :

  Slosor: čistota a uprava je primo umerna prijmum obyvatelstva a tudíž potažmo státu.

 600. Slosor :

  Zbytečná diskuze. Německá města budou vždy čistější a upravenější, než česká bez ohledu na migranty. Němci jsou kulturní národ.

 601. Danek :

  V Berline jsem nebyl,ale v Insbruku ano a je tam krasne hory,krasne hory…skoda ze tomu 21lelemu cloveku uz to muze byt jedno.https://www.novinky.cz/clanek/v-rakouskem-innsbrucku-po-utoku-nozem-zemrel-clovek-40258178

 602. Martin [msstavby.cz] :

  Dan a Danek stejná IP adresa.

  Stejné bludy.

 603. Dan :

  Martin [msstavby.cz]: Neni to trapne.Je rozdil se nekde podivat na par dnu a je rozdil tam zit…a v souvislosti s tim i samotni nemci rikaji ze se to meni k horsimu…jasne misto penez co vydelali a melo by byt vyplaceno kvalitnejsi zdrav.pece,vyssi duchody,kvalt.sluzby se vyplaci cim dal vetsi mnozstvi penez na davky pro uprchliky..a zamitnuti lide o azyl se nedari vracet domoviny…diky bohu za to ze tady nechteji.Mimojine s uprchliky moji kamaradku znasilnil 17lety uprchlik v jednom meste v zap.Evrope…nevim jak bys mluvil,kdyby se to stalo v tve rodine…jesli by si ze sebe porad delal multi….

 604. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: “ Z Berlina,byl ses podivat jak negativne ovlivnili uprchlici zivot v memecke metropoli?“

  Raději toho vážně nechej. Je to trapné.

 605. Danek :

  Jirka: Nikdy jsem netvrdil,ze neni.

 606. Jirka :

  Danek: potvrzuji ze Berlin je pohodove město. často tam jezdim.

 607. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Hodnotit kvalitu zivota podle toho jestli jsou opraveny nebo je poradek v ulicich je taky zcestne.Nic jsem nevyvratil,jen jsem rekl,ze Nemecko je ek.nekde jinde a vetsi predpoklad,ze budou domy opraveny.To je uplne stejne jako kdyz budu min.mesicne vic penez tak je velmi pravdep.ze budu jezdit v lepsim aute…no vlastne vy jste ta generace,ze ti co bydli ve meste a maji auto jsou hlupaci.Co se tyka stavky tak jsem uvadel,ze se v minulosti stavkovalo za zhozeni vlady vcetne Kalouska…ten je dnes vitan i s Fialou jako symbol demokracie.Kdyby ti stavk. ted aspon ty 2vypiskali tak bych nerekl ani popel.a uz by to trochu vypadalo jinak.Ale proc sundat Babis.vladu je duvod uplne jinde nez v demokracii.

 608. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Píšeš něco o Berlíně, aniž bys tam byl. Pak to sám vyvrátíš, protože to je vlastně hlavní město a Německo je ekonomicky silnější.

  Ano. Psal jsem že jsi lhář, protože jsi neuvedl veškeré informace a přidal jsi bonbonek, že nyní demonstruje placený komparz.

  Pokud jsou tví známí stejně jednoduší, hloupí a primitivní, nedivím se, že žiješ v této představě.
  Prosím, najdi si pro své lži jiné weby. Pouze se zde stále více ponižuješ. Dík.

 609. Danek :

  K cemu je debata,kdyz jeden neco rekne a druhy mu rekne ze to tak neni.Vcera mi Martin rekne,ze jsem lhar ze proti Mirkovi lidi nestavkovali..a porad chci dukaz.Dnes si nasel odkazy ze v Praze v r.2012 lide manif.za odchod vlady a predstav.vlady…omluva nikde…i kdyz ji nepotrebuji.Dnes tu zase varim z vody..kdyz tady napisu zkusenosti z mest po Evrope…i treba od mych znamych.

 610. muglinovák :

  Danek: Vaříte z vody. To že se nějaký křupan někde cítí nebezpečně, nic neznamená.

 611. Danek :

  Nevarim,ja nikdy netvrdil,ze v Bruselu je fajn nebo neni.Tam jsem byl mimojine taky.Nicmene treba z duvodu prichoz.z arabskych zemi+africanu a bezpecnosti opustili mi znami.kteri se vratili z Velke Britanie,kdyz zjistili,ze uz pro ne a deti tam neni bezpecno…na toto tema jsem se s nimi aspon hodinu a fatk vyzivne…toto ale sam.jako navstevnici na par dnu nemame sanci videt…

 612. muglinovák :

  Danek: Vaříte z vody.

 613. Danek :

  muglinovák: No zase s toho nedelej omacku.Ja sice v Berline nebyl,predtim jsem to neuvadel takze to nemuzes vedet..Ale byl jsem v mnoha mestech Evropy a Sveta..takze ze si myslim muzu udelat obrazek.a nevarim z vody.

 614. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Samozrejme Nemecko je nesrovnatelne ekonomicky oproti nam…Berlin je navic hl.mesto takze rozvoj je jasny.Ze obycejni nemci citi,ze se kvalita zivota se snizuje…a precetl jsem na toto tema dost clanku+sam.nazory cechu zijicich v nemecku…atd.Minuly rok byli kamaradi na Audi Cupu v Mnichove..no kdyz to reknu v jednoduchosti..tak se tam moc bezpecne necitili.Treba odkaz z blesku sis nasel.+fotky z Vaclavaku…a je uplne jedno jestli 90nebo 120tis…dulezite ze lide vysli proti Kalouskovi a dnes mu tleskaji…nebo to jsou uplne jini lide.

 615. muglinovák :

  Martin [msstavby.cz]:
  Jo ale on Berlín zná líp než ty – on o tom přece četl na českých alternativních serverech. Připomíná mi to toho primitiva Volného z SPD – jeho (snad) neteř strávila rok na univerzitě v Bruselu skrz program Erasmus, normálně tam bydlela rok, a po návratu mu mimo jiné sdělila, že Brusel je docela fajn město na život. Načež on jí tvrdil, že tomu tak přece není, že ona tomu vůbec nerozumí, protože oni před zahraničními návštěvníky cíleně zatajují ty strašné multikultihrůzy, co se tam ve skutečnosti dějí, ale že on čte parlamentní aeroweblisty a jedině tam se nebojí psát pravdu, no a proto on ten Brusel zná daleko líp než ona, i když tam v životě nebyl a stejně se jinak než česky nedomluví.

 616. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: :D :D :D :D :D

  Ty vážně věříš všemu. V Berlíně jsem byl. Ale minulé září. Město čisté, udržované. Rozvoj znatelný na každé ulici. Měl by ses tam podívat.Jsi vážně velmi primitivní.

  Nebylo by lehčí dát odkazy na tu údajnou demonstraci?
  120tis uvádí bulvární Blesk. Policie 90tis.

 617. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Z Berlina,byl ses podivat jak negativne ovlivnili uprchlici zivot v memecke metropoli?A uz jsis zjistil,kdy tech 120000lidi demonstovalo proti Kalousjovi?Nebo je jednodussi napsat,ze jsem lhar?

 618. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Nn, z Berlína. Podporuje mě přímo Německá spolková vláda, abych rozvrátil pořádky na severu Moravy.

  S tou paranoií by sis měl zajít k doktorovi.

 619. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martin jede vlakem zrejme z Prahy.Ze by ho oslovila pohadka milion chvilek pro demokracii?

 620. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Aha, dve tvare demokracie.Byl zvolen demokraticky,ale kdyz byl demokraticky zvolen vitez voleb…tak najednou to demokraticke neni a proti tomu se najednou delaji stavky?Aha mas dukaz ze ml.Babis byl unesen na Krym a ze neni nemocen?Pisi z tel…takze obcas preklep.ale ve vete je to srozumitelne,ne!Neziskovy..misto neziskovky..tobe se to nestane?S dals. dukazy:Mas dukaz ze jsem v drogovem opojeni?Co jsi prohlasil?Ja ziji v realite,ale nebudu slepe tvrdit ze tady urcita skupina nezneuz.socialni system jako ty,ze nektere neziskovky kterymi protekaji penize bez uzitku.a co je jeste horsi dovoli si kritizovat stat,ktery je defakto sponz.cinnost…to je na ranu.

 621. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Pravda. Ale já se ve vlaku nudil :( :D

 622. Crazym :

  Tvl, fakt ho chceš furt krmit? V podstatě jsi se dostal, tam kde tě potřebuje mít :DD Doma po něm ani stará neštěkne a tady se s ním furt někdo baví, to je v podstatě ráj, potvrzující jeho důležitost a teď už se ho nezbavíš :DD Bude vrtět ocasem dokud si ho bude někdo všímat jestli ti to nedošlo. Ale jo, aspoń je sranda, jdu si pro popcorn, tak do toho hoši :-)

 623. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Byl zvolen demokratický. Je svepravny. Kdyby to nemyslel vážně, tak to neříká. A troufnu si říct, že minimálně od tebe, ten 22 letý umí psát česky.

  Tvrdil jsi, že byli poslanci na drogách. Důkaz? Nemáš

  Placený komparz. Důkazy? Také si troufnu napsat, že je nemáš. A ne, něčí komentář někde na internetové diskuzi není důkaz.

  Napsal jsi, že byla demonstrace 120tisi lidí proti Kalouskovi. Nic takového se nestalo.

  Jsi lhář. Nežiješ v realitě. Fakta ti nic neříkají.

  Neziskovy. Téma SPD a další spodiny. Prosím napiš, kolik jde peněz na nezsokovky a jaký je celkový rozpočet.

  Bohužel jsem obávám, že jako profi troll začneš opět psát o něčem zcela jiném.

 624. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: No min.je 22kluk to co rekl,nemohl myslet vazne…snala se nebo kyvala hlavou cela snemovna.Ten druhy 29lety si dovolim rict,ze mel v nekterych vecech i pravdu,ale nechapu ,ze musel stylem arogance zesmesit i cloveka ktery pouziva klas.diar.Mimojine ten s tim diarem neco dokazal a zamestanava v CR 35tis.lidi.a je vyzn.platcem dani.Myslim,ze by mel byt prijat zakon o stanoveni min.hranice pro vstup do snemovny…jako je u v druhe komore parlamentu.Samozrejme o tech sportov.se to netyka..i kdyz i tam bude zrejme nejake uniky atd.V minulosti byli s duvodu velmi spatne prace vlady stavky..ale byl si dosp.ditetem…mimojine Kolousek a Fiala(za Ods tam byli jini)..byli vzdy za symbolem korupce,tem dnes studenti tleskaji…smutne.Proc myslis ze to dnes lidi hazeji Ano?Co jsem rekl,v tom vylevu ze jsem klesl na dno?pravdu.

 625. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Tak to promiň, Babiš si myslel, že je opoziční poslanec zdrogovany. Ty sis to myslel, tak to je. Ok. Smekám.

  Největší neziskovou je sport. Co teda ten placený komparz. Ta stávka 120tis. proti Kalouskovi? Doložíš to nějak.

  Po tomhle vylevu jsi klesl ještě na větší dno. Jsi lidská tragédie.

 626. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Cestne prohlasuji,ze jsem nikdy nepobiral ani nepobiram zadne drogy…staci?Ze to Babis napsal vecer na web…bych v podstate pricetl tomu,ze to citel stejne jako ja…cely prenos jsem zhledl od zacatku do konce…zrejme narozdil od tebe.Mimojene komentare na netu jsou chytlava pro tebe…Krym se od tebe slychavam pomerne casto.Mimojine dnes jsem cetl,ze se nekteri politici vcele s Babisem snazi zjistit a zredukovat tok penez do cerne diry jmenem neziskovky…mysliz ze se neco vymysli aby se mohlo stavkovat?

 627. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Dle komentářů v drogovém opojení. Jasně, někdo to napíše v komentáři na netu, tak to tak prostě je :D :D

  Drtivá většina studentů studeje za státní peníze. A co?

  V Praze stavkovalo 120tis. proti Kalouskovi? Placený komparz????

  Nejsi v drogovém opojení ty? :*

 628. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine, ty frajírku. Patříš mezi současné mladou generaci bez jakéhokoliv známky slušnosti a všeobecného nadhledu. Že mezi ně patříš i ty jsem poznal už dávno. Mimo jiné včera v posl.sněmovně jsem ještě slyšel dva takové. A hned jsem koukal o koho jde…díky Google), oba borci od Pirátu.(což mě napadlo hned jak jsem je viděl).jeden 22let(dle komentářů po večerním tahu v drogovém opojení.několikát rozesmál posl.sněmovnu,) Druhy 29let měl aspoň znalosti nicméně zřejmě stejný večírek..arogance moci)Hoši vy nevíte o životě nic,Vystudovali jste nebo studujete za statní peníze..a myslíte si , že jste mistři světa.Další takový pořádá v Praze stávky s placeným komparzem. .. kde před lety stavkovalo 120tis.lidí proti Kalouskovi a dnes při stávce 1tis.lidí se Kalousek nechá oslavovat jako vzor .demokracie…bohužel velmi, velmi smutné.

 629. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ne všichni řeší něco fackami nebo stavěním v mládi do brány. Primitive.

 630. Danek :

  V Blesku živý rozhovor s Babišem..divím se že toho redaktora nevyfacká nebo neodejte.https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/578900/babis-prave-ted-zive-pro-blesk-o-nemocnem-synovi-a-vladni-krizi.html

 631. aggu :

  Nevíte někdo kolik může stát jeden takový dehonestující článek v novinách?
  https://www.lidovky.cz/noviny/skandal-na-medicine-ke-studiu-v-ostrave-nastupuji-i-ti-kdo-nezvladli-prijimaci-zkousky-na-ukor-uspesnejsich.A181119_202542_ln_noviny_vlh

  To bude asi náhodička, takový článek pár dní poté, co se dění na FNO a LF vrací k normálu…

 632. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]:No,,když už jsme u těch hospodských drbů,tak jsi to neměl napsat, jak jsi to prve napsal. 😛

 633. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Nemluvím za všechny, ale za sebe. Jestli návštěvě chutnal, proč ne. Z mého okolí přátel a pracovního okolí to však nechutná nikomu.

  dolil: Chápu, že ve 3:40 ráno je těžké složit odpověď, ale proč je tedy bonzák?

 634. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]:Pro info. Ostravar není hnusné pivo, a když ti nechutná, tak nemluv za všechny. Měl jsem tu Pražáky, zašli jsme na pivo a schválně si objednali Ostravar. Taky slyšeli nějaké hlášky a byli překvapeni, že jim chutnalo.

 635. Rýša :

  dolil: Bonzák? Že neschvaluje dotace Agrofertu, který stále ovládá premiér, i když dle zákona je to střed zájmu??? To zase schvalujete vy?

 636. dolil :

  Martin: zjevně ti ujíždí nervy. Pracuj na sobě.

 637. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: A co práskl? Že je Ostravar hnusné pivo?

 638. dolil :

  Rysa: Bartoš je bonzák. A to ty schvaluješ.

 639. lidlovec :

  Martin [msstavby.cz]: Ano, a hlavně ty pitomé myšlenkové zkratky typu „tzv. demokratický blok“. Všechno a všechny je třeba zařadit do nějaké jednoduché škatulky a stručně nálepkovat, hlavně ať o tom vůbec nemusím dále přemýšlet. No a najednou získá všechno tak krásně jasné obrysy a svět je nádherně srozumitelný a čitelný. Děje se to ovšem na obou stranách…

 640. Rýša :

  .Danek: Proč nazýváš Bartoše pěkného bezpáteřáka? Co udělal špatného?
  A že poukazuje na špatné chování premiéra, je jen dobře.

 641. Martin [msstavby.cz] :

  .Danek: :D :D :D

  Někdo to napsal do internetové diskuze, tak to tak je.
  Všichni Babišovi závidí peníze.
  Demokratický blok je něco špatně.

  Směji se té hlouposti a sleposti, ale pak mi dojde, že lidí jako ty je bohužel více.

 642. .Danek :

  thvari: Nechovam.Duvod proc toto pisi je ze po dlouhe dobe jsme se ve vlade zbavili ODS,Top 09,bohuzel se do parlamentu dostali pirati.coz uz jak se ted Bartos ukazuje je taky pekny bezpaterak.a kdyz se tyto strany+kdu do tzv.demokrat.bloku…je neco spatne.Pokud je pro vas lepsi byt tzv.moralni a zapomenout na vsechny kouzy od revoluce.Tak budete sice moralni ale za hlupaky.Uprime duvod proc chteji sundat Babise je zrejmy..kdo nechce videt nevidi.

 643. aggu :

  „Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci.“
  JW

 644. thvari :

  Crazym: Ano, Danek se ve všech politických diskuzích chová jako typický trol. Ale proč bychom to měli přecházet mlčením? Nikdo nikoho nenutí číst Offtopic…

  Už to, že protest proti Babišovi uvedl tím, že napadl Kalouska, je prvotřídní demagogie. Je to typická česká relativizace. Mi zas jeden kamarád napsal na facebooku, jestli si jako myslím, že Gazdík, Fiala a Bartoš jsou jako lepší alternativa než Babiš. Bohužel Danek svou bezbřehou relativizací zla zastupuje docela podstatnou třetinu české společnosti. Ta druhá bojuje za nějaké základy morálních zásad a aspoň elemntární stav demokracie v téhle zemi no a té třetí je to úplně šumák a nezajímá jí veřejné dění vůbec.

 645. SpinJ :

  MM: Chtěl jsem napsat v podstatě totéž. Nejde o trestně právní rovinu, ale o rovinu morální. Vrcholný představitel státu se přece nemůže takto chovat.

 646. MM :

  Danek: Ano, pracuji v realitách a světe div se, nikdy jsem klientovi nenavyšoval příjem nebo něco podobného. Financování vyřizuje hypotékář a můžete příjem zvýšit například započtením pronájmu jiné nemovitosti, ale to není nic nečestného nebo nelegálního. Bohužel platí, že tam kde nejsou příjmy, není hypotéka. Právě, že se nám pravidelně stává, že klient nekoupí právě kvůli tomu, že hypotéku nezíská. Řekl bych, že ten poměr je opačný než si myslíte.

  Zpět k otázce. Premiér tedy nemá mít když ne vyšší, tak alespoň standardní morální zásady a chování? Pokud ne, tak nastává totální chaos a v podstatě si můžu v této zemi dělat co chci…

 647. Crazym :

  Bože nekrmte ho :-) To je jak s věřícími, když věří, nemáte šanci s jakýmikoliv argumenty, prostě věří, tak ho aspoň nekrmte a nechte ho žít v jeho realitě :DD

 648. Danek :

  MM: S tím souhlasím, ale ve své podstatě to není podvod(ta paní co jsem tu dával tu kopii to trefně popsala, prostě..když tě org.v trestním řízení nemají na čem dostat.tak tě nedostanou a je jedno o koho se jedná.Mám pocit, že v minulosti si říkal, že děláš v realitách..U kolika lidí jste tak říkajíc upravili podmínky, aby klient dostal hypotéku nebo byl likvidní?..že by podvod.Kolega od policie(v žádném případě není volič ANO) říkal už v minulosti, že těch tzv.náhod a pokusu o odstavení Babiše se nějak rozmohli..a to mi říkal, ještě před touto kauzou…zajímavé k zamyšlení.

 649. MM :

  Danek: Ty osoby, které jmenujete ovšem nejsou premiéři ČR! Uvědomte si, že na premiéra, prezidenta, zkrátka na jakoukoli vyšší ústavní funkci musí být morální standardy někde jinde, než u podvodníčka z Horní Dolní. Chápete ten rozdíl? Ano, lidé chodí na červenou a je to špatně, ale pokud takto bude pravidelně chodit premiér a prezident (aktuálně nemohoucí), stane se to standardem.

  Rozumíte tomu, vidíte ten rozdíl?

 650. Danek :

  thvari: Ne, ne podnikatelé se prostě drží v nějakých mantinelech,které jsou jim nastaveny…nic víc, nic mín.Stejně jako lidé..Znám několik min.desítky případů, které bych mohl uvést.

 651. thvari :

  Danku, vy jen omlouvate neomluvitelne a relativizujete tu.

 652. Danek :

  Rýša: Ze Slonkovou souhlasím, ale zřejmě hroší kuže.Paní nic nedokazala jen řekla skutečnost.Mimojiné vím o jednom člověku, který dostal dotaci na hotel a všechno okolo v častce cca. 50mil.PO vystavění nasadil takové ceny, že to je jen pro dejme tomu horních mil.lidí.Po uplynutí pěti let hotel a restaraci prodal…a to je vývar.Ve své podstatě je to uplně to samé ale i když se nám to nelibí..vše je legalní.Další případ Mittal Ostrava.dostal dotace v miliardách kč..na ekologizaci provozu.Ten si stahl veškerý kapitál a nabídl jej k prodeji…jako komp.6závodů po evropě za nákup italské….taky vadí, ale vše legalní.
  Jiný případ je Bakala a spol. to tady jistě ekonomicky vzdělaní ví proč.

 653. Rýša :

  Danek: Aha, tím ta paní vlastně dokázala :-), že Čapí hnízdo je stejně křišťálově čisté jako kauza Standy nebo krabice Davida ad. Bohužel u mne má ale smůlu, mne nepřesvědčila.
  A ty si samozřejmě věř všem těm lžím ať už od Zemana, Babiše nebo nově Protopopova či jeho ženy.
  Jen mne docela udivuje Slonková, že má stále ještě dosti odvahy i po tom, co stalo na Slovensku.

 654. Danek :

  Rýša: Rašo právě, že udělali to nejlepší co mohli.Já bát Macurou tak se za něj jednoznačně postavím taky.Na Premiera se žadná kauza neprovalila, vždy to bylo v rovině spekulací.Ani kauza ČH je v podstatě čistá jak lilie.Před chvilí to napsal a do diskuze na netu jedná paní..at to nemusím vykládat svými slovy..tak to zkopiruji:Vše se točí pouze okolo kauzy ČH a je pouze věcí policie a soudů aby dokázali porušení platných zákonů. Úmysl je těžké dokazovat pokud nebyly porušeny platné zákony. Převody majetku, založení nové firmy, finanční podpora rodičů svým dětem, zapůjčení peněz u banky, prodej majetku po 5 letech…to vše je naprosto legální. A pokud si Imoba podala žádost o dotaci a ta jí byla udělena, tak je to taky legální. V době přidělení dotace neexistoval trestný čin dotačního podvodu. Zpětná platnost nově přijatých zákonů je nepřípustná. Zbývá jen ten úmysl. A to na udělení trestu za neexistující trestný čin dotačního podvodu (v roce 2008)prostě nestačí.

 655. Rýša :

  Danek: No, Danku, tak hrozné pro p.Babiše to asi zase až tak nebylo, když dokázal nejdříve přísahat na zdraví svých dětí….a pak se ukázalo, že zase lhal.

 656. Rýša :

  Stále jsem doufal, že v hnutí ANO snad jsou i slušní lidé, kteří ještě tíhnou k morálce, ale po prohlášení Faltýnka: „Konstatovali jsme, že naše hnutí JEDNOZNAČNĚ stojí za svým předsedou a podporuje ho…., už si myslím své. Jednoznačně a neotřesitelně – prostě 100%, jsme už tu měli za totality nacistické a komunistické. Přece není možné, aby i v ANO neviděli, neslyšeli, nechápali…., co ještě se musí na premiéra provalit, aby za ním nestáli v jednom šiku??? Opravdu nechápu.
  A jestli někdo věří slátanině Protopopova, tak si myslím, že také není při smyslech.
  Moc by mne ale ještě zajímalo, co na to vše říká náš pan primátor??? To mu opravdu nevadí ty kauzy svého šéfa??? Také jednoznačně za ním stojí?

 657. Danek :

  SpinJ: Podle informací které všichni máme, tak majetek byl přepsán před vypuknutím nemoci.Z celé té kauzy mi vyplývá, že se ztratí do zapomnění. Podle všeho kdyby ml.Andy vypověděl to co řekl v reportáži a lékaři by potvrdili psychickou nemoc.Což je dle toho, že se dnes na netu objevují názory lékařu popisující schizofrenii(proč ji popisují je jasné)viz.dnešní článek na https://www.novinky.cz/domaci/489302-schizofrenici-se-boji-pronasledovani-ci-spiknuti-rika-odbornik.html
  Znám z okruhu mých známých dva lidi , kteří trpěli touto nemocí(takže Martinův výlev o tom, že jsem byl schopen během pěti sekund diagnozu se myjí účinkem.)..mimojiné lidé s touto nemocí vám vždy a všude s klidným svědomím budou tvrdit, že jsou zdraví.
  Mimo-jiné nikdo s těch novinářu si neuvědomuje jak psych.ujmu tomu člověku způsobili a ještě způsobí.p.Zaorálek to včera perfekně popsal…a dost zkritozoval zmin.dva novináře.(vždyt je hotová reportáž)Taky si nikdo neuvědomuje čím si p.Babiš musel projít, když musel veřejně přiznat nemoc svého dítěte…smutný obraz české polit.scény.

 658. SpinJ :

  Danek: Původně jsem sem nechtěl psát, ale nedá mi to … Hodnotit jestli mladý Babiš je nebo není nemosný se z videa asi nedá – mě osobně přišel třeba víc vystrašený, ale to je fuk. Mě přijde nemorální (nikoliv trestné), že pan premiér, vědom si nemoci svého syna na něj klidně přepíše majetek. za to já bych se třeba minimálně styděl.

 659. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine ja si te nezaslouzim.jednou fetak a za chvili primitiv.Copak nevidis kolikaty pripad,ze chteji Babise zdiskreditovat?po volbach se vytvoril dem.blog..proti nedem.stranam.Takze kdyz vytvoris polit.stranu a vyhrajes volby a nekdo protoze si zmenil zazite poradky te nazve ned.stranou…to je blbost.co?Kauza Capi hnizdo…kdyby to byl jakykoliv jiny podnikatel v Cr..tak by se to vubec neresilo…ve sve podstate ten postup legalni je.Pak najednou utekle y tajny nahrany rozhovor,kde clovek rika ,ze ma zdisk.informace a vesmes klade otazky, kdy to pouzijem atd.Ted toto…proste to smrdi.

 660. Danek :

  mJožka: Samozrejme jsem videl.Nicmene Sokol jako pravnik jednoznacne videl ze Andy je nemocen..narozdil od nekterych.Taky mel pravdu,ze muze poskytovat informace,ale zaroven ale rika,ze pravdive informace musi posoudit soudni znalec.To je tak chytre receno.To jako bych rekl,ze vykradli banku a ty si zlodej.Zrejme si banku nevykradl,ale mozna si jako dite ukradl v obchode kinder vajicko..takze jsem nelhal.

 661. mJožka :

  Danek: Doporučuji zhlédnout rozhovor s JUDr. Tomášem Sokolem „https://www.seznamzpravy.cz/clanek/policie-i-protopopov-maji-co-vysvetlovat-hodnoti-pravnik-tomas-sokol-vypoved-babisova-syna-60327“ člověkem s jistě větší praxí v oblasti trestněprávní než většina z nás.
  Když je člověk nemocný, neznamená to, že nemůže poskytovat hodnověrné informace a stejně tak páchat trestný čin. Zda je A. Babiš ml. hodnověrný, musí posoudit soudní znalec, jenže to by pan Babiš ml. „nesměl odjet na prázdniny“ na Východ a policie by musela být asi trochu více aktivní.

 662. Mikeš :

  Danek: K hraně novinářské etiky se dané zpracování sice v některých aspektech blíží, i lehce bulvarizující žánr dokudramatu tomu nepřidává, problém je však v tom, že zde stojí také silný veřejný zájem, týkající se důvodného obvinění jednoho z nejvyšších představitelů našeho státu, který je navíc v enormním střetu zájmů.

  Navíc to, že je politik volán občanskou společností k odpovědnosti, je naprosto přirozené a žádoucí, a je jedno jak tomu bylo v minulosti. (Navíc je spousta příkladů, které to vyvrací. Viz Gross, Parkanová,…)

  Jinak posuzovat „odborným“ okem něčí psychický stav, ale i pravost fotografií, a následně na tom stavět striktní závěry mi přijde trochu mimo

 663. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ty jsi vážně velmi jednoduchý a primitivní člověk.

  Reportáž jsem viděl a očividně jsem toho viděl a četl více jak ty.
  Opravdu se skláním před tvými schopnostmi rozpoznat od pohledu psychickou nemoc (léta studovaní psychiatři by si měli dát na tebe pozor, ať nepřijdou o práci).
  Čapí hnízdo je vrchol ledovce.

  „A ze se najde Praz. student co se z nicehonic nudi misto kl.stud.zivota mu zacne Babis a jeho grupa vadit,“Nerozumím. Kmenový jazyk?

  K těm fotkám. Podívej se, jakým směrem padají stíny postav a jakým směrem padají stíny zvířat, co má na ramenou. Já myslel, že i na Krymu svítí jen jedno slunce.

 664. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Tady mas fotky podle tebe uneseneho Andyho z Krymu.Neco mi tam nesedi,fotky s cincilami,s holkou na plazi.https://www.novinky.cz/clanek/protopopov-babise-jr-jsem-neunesl-staral-jsem-se-o-nej-jako-o-bratra-40255637

 665. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Takze si zrejme nevidel celou reportaz?Kde Andreji ml.byli do ust vkladany odpovedi potazmo zopakoval co ti 2 redaktori rekli.Uz z pohledu je zrejme,ze je psych.nemocen..poznali to snad vsichni ale ty ne.Smutne je ze to bylo hodne i za etiketou a co tobe zrejme nedojde velmi to poskodilo Cr v zahranici…kde jsme ziskavali po letech slusnou pozici.Dale je zajimave,ze byli tady kouzy ze nejake Capi hnizdo je uplny drobek.vetsinu z nich ty jsi byl na zs.takze nemuzes pamatovat..a nikdy nikdo neresil nebyli nanifestace,nehrozil pad vlady atd.A ze se najde Praz. student co se z nicehonic nudi misto kl.stud.zivota mu zacne Babis a jeho grupa vadit,po tom co je cely narod zvolil jako 2stranu ve volbach a jsou ve vlade.
  .a zacne svolavat manifestace na fb…neni ti to min
  Podivne.

 666. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: „Babisuv syn je nemocny..to jsem poznal po 5sekundach reportaze aniz bych vedel ze je to Babis ml.“

  „No jasne opet v Praze zaplaceny kompars.“

  „Zaplatpanbu se na 17.list.podle mych informaci pojedou lide z cele Cr Andreje podporit.“

  Samozřejmě to vše platí Soros. A Kalousek.

  Mohl bys sepsat své poznatky do knihu. Mohlo by se to jmenovat třeba Panoptikum města Ostravského. To co potíš je slušný bizár.

 667. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Slusne argumentuji a uz jsem fetak.Pamatuj si jedno duvod proc najednou…jednou za cas objevi na Babise jsou penize.Ne demokracie a kdyz vidim jakousi org.milion chvilek pro demokracii..co na fb organizuje tyhle manifestace..zeptam se kdo je plati.

 668. Danek :

  thvari: Nesouhlasim, rad bych podporil v prez.volbach nekoho jineho,ale nastrcena loutka Drahos nesahal Milosovi ani po kotniky.

 669. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: :D :D :D :D :D :D :D

  No jasně. A proto jeden z nejbohatších lidí u nás pošle synka léčit na Krym, kde jsou i výpadky proudu.

  Zaplacený kompars. Po 5 sekundách poznáš psychicky nemocného člověka.

  Z tvého komentáře bych klidně mohl usoudit, že psychicky nemocný jsi ty. Ty v něčem dlouhodobě a pravidelně jedeš?

 670. Danek :

  Martin [msstavby.cz]:Martine,copak jsi slepy,ze Babisuv syn je nemocny..to jsem poznal po 5sekundach reportaze aniz bych vedel ze je to Babis ml.Znam totiz cloveka ktery si psych.nemoci prosel…a dovolim si rict,ze ke to uplne stejne. No jasne opet v Praze zaplaceny kompars.Kalousek vcele.Zaplatpanbu se na 17.list.podle mych informaci pojedou lide z cele Cr Andreje podporit.

 671. thvari :

  …říká skalní příznivec Miloše Zemana. Danku, já bych se nedivil, kdyby se z vás nakonec vyklubal volič KSČM. :-D

 672. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Proč?

  Ne pro každého je pobyt na okupovaném území vysněná dovolená.

 673. Danek :

  Nemuzu si pomoct,ale Prazaci se definitivne zblaznili.Tleskat Kalouskovi.https://zpravy.idnes.cz/demonstrace-andrej-babis-premier-capi-hnizdo-unos-demise-pk9-/domaci.aspx?c=A181115_155909_domaci_evam

 674. Jirka :

  aggu: no je to tak. centrum nedela pro MSK nic a my jako spravne vychovane ovce mlcime

 675. aggu :

  Historie nás učí, že Ostrava dala této republice všechno a republika Ostravě nic.
  I když uznávám, to „nic“ není moc fér. Stát tu přece postavil skvělou dálnici. Příkladně se stará o staré ekologické zátěže, které nejen likviduje jednu po druhé, ale zároveň pečlivě dbá na to, aby sanační práce neovlivňovaly negativně své okolí. Výrazně se tu angažoval v devadesátých let, kdy tu sto tisíc lidí rozhodnutím státu ztratilo práci a ani se neobtěžovali stávkovat. A stát i se vehementně snaží o podporu vzdělanosti, když s otevřenou náručí uvítal vznik Lékařské fakulty.

 676. rom :

  Podívejte se na přehled těch úřadů – v Ostravě pouze Báňský úřad, v podstatně menších městech je úřadů více a současně mají úplně jiné dimenze!

 677. aggu :

  Na povědomí (nejen) laické veřejnosti o Ostravě bych se z vysoka.

 678. moon :

  Pedro Prkenný: Nepopírám, že by to Ostravě prospělo, ale prostě si myslím, že realizace tohohle plánu není moc pravděpodobná. Český Báňský úřad by se podle mého názoru hodil spíše do severních Čech, na Ostravsku by dnes už nedával smysl. Lepší by byly jiné instituce, ale to by úředníci remcali, že z Ostravy je to do Prahy daleko a bránili by se zuby nehty s tím, že je ohrožena efektivita veřejné správy.
  Opravdu si nedokážu představit, jaká konstelace hvězd by musela nastat, aby se uskutečnil přesun nějakého centrálního úřadu z Prahy do Ostravy, která už tak v podvědomí (nejen laické) veřejnosti platí za asi nejvzdálenější periferii České republiky…

 679. Pedro Prkenný :

  moon: Proč by to mělo být zcestné? Rád bych viděl nějaké argumenty… nejsme Praha, ale Česká republika ;-)

 680. Danek :

  moon: Ja to beru vazne a jen dobre ze se o necem takovem uvazuje.Mimojine i Vitaskova chtela aby regul.urad se presehoval do Ov.na fifejdy.Dnes clanek https://ostrava.idnes.cz/ivo-vondrak-nejvyssi-soud-urad-verejneho-ochrance-prav-energeticky-regulacni-urad-cesky-bansky-u-i3o-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181105_437591_ostrava-zpravy_jaga

 681. moon :

  Danek: Tenhle návrh i plánované rozmístění je zcestné. Nebral bych to úplně vážně.

 682. Danek :

  https://www.e15.cz/domaci/plan-starostu-cesky-statisticky-urad-v-plzni-drazni-inspekce-v-pardubicich-1353181

  Tohle se mi libí, jen nechápu proč v Ostravě by měl být jen jeden úřad.Hradec Kralové 3,OL,Zlín,Jihlava po 2.Tady bych tlačil na vyjednavaní.Aspon jsem dostat ten energ.úřad.

 683. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ted jsem přišel na tvuj web a abych ti odpověděl čili jsem ti zvýšil návštěvnost stránky.Ano nebo ne? Porád nechápu tvou reakci.Kdyby jsi měl tento web, ale nikdy nenapsal, nikdy žaden článek?Stoupala by ti navštěv. webu ?Určitě ne.Ty už řešíš další mezistupen..chápu asi co tím myslíš, ale pleteš jabka z hruškama.

 684. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Promiň, asi následky jak mě na ZŠ stavěli do brány a trefoval mě balon do hlavy. Viď.

  Napsal jsi, že zmíněné články návštěvnost zvyšují. Byla by návštěvnost vyšší nebo nižší, kdyby články nevyšly. A mají vyšší návštěvnost, než zbytek článků?

  Jak jsi konečně dobře napsal. Ty data máme jen my v redakci. Takže se zdrž komentáře toho, jaké články a jak zvyšují návštěvnost.

 685. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Co takhle se chovat slušně nebo aspon v nějakých mantinelech.Já tě ani nijak nekritizoval…a vůbec nechápu tvou reakci.Na co chceš čísla?Ty máš samozřejmě jen ty a kolega.Dej si otázku?Přišel na článek o zamitnuti staveb v centru aspon jeden potažmo více čtenářů?Přispěl k těmto člankům aspon jeden nebo vice čtenařu?Pokud 2*ano!!! tak nechápu na co chceš nějaké statistiky.

 686. thvari :

  uz i diskuze v offtopicu jsou offtopic! :-D

 687. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Jsi sjetý?

  „Autor tohoto webu tady prezentoval v clancich zamitnuti staveb..a defakto mu to zvetsovalo navstivenost webu…“

  “ O té navštěvnosti je to pravda(proč vykřiky)“

  Takže opět se ptám. A snad se konečně dočkám odpovědi. Jak můžeš tvrdit, že zmíněné články zvyšují návštěvnost webu? Chci čísla, data.

 688. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: <a Martine každy článek který napíšeš vyvolává reakci. Lidé diskutují třeba i o zamitlých stavbách, Ovastory nebo čimkoliv jiném(na to přeci nepotřebuji statistiku..nikde jsem netvrdil, že je nejčtenější)…To co si napsal tak je podobná blbost jako by si napsal, že když tady žaden článek nenapíšeš tak návštěvnost bude stejná.Jen jsem tady skeletovi napsal, že očekáváme, že s tvé stánky příjde článek…což s logiky věci vyplývá,protože si autor webu o stavbách a v minul.si prezentoval články s touto tematikou..nic víc nic mín.

 689. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: „.a defakto mu to zvetsovalo navstivenost webu“

  Pokud chceš tohle tvrdit, měl by jsi disponovat statistikami návštěvností článků. Tyto data ty nemáš. To co jsi tedy psal, je výmysl. Lež.

  Články o nepovolených stavbách nepatří mezi nejčtenější. A je dost odvážné tvrdit, že zvyšují návštěvnost.

 690. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: O té navštěvnosti je to pravda(proč vykřiky) a vzhledem k tomu , že na webu máš reklamy které ti generují zisk+navštěvnost webu tzv.RANK..tak logicky čtenáři očekavají relevantní informace o dalším průběhu.(nebo už to není kritika Ostraváka a tím to není zajimavé)Skelet mi tady napsal…trochu mi to připadalo, jaky bych si kupoval noviny a kdybych chtěl po novináři něco vědět odkázal by mě že si to mám zjistit….Myslím že máš super námět na článek..Myslím, že lidi zajímá a článek by se mohl jmenovat Obnoví se výstavba v centru???…lidi to chtěj tak jim to dej…jsme hladoví tak do toho pojd!!!

 691. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ano, autorem webu nejsi. Proto bych se zdržel výkřiků, jak a o kolik určité články zvyšují návštěvnost. Tohle ty vědět nemůžeš.

  „Takze ocekavam ze se tak opet stane a s p.Svozilem se setkaji.nebo mu napise.a pripravi clanek“

  Rovnou můj diář nechceš a nechceš mi rovnou plánovat schůzky?

 692. skelet :

  A proč všichni? Stačí, když mu napíšeš ty :)
  A kam tím mířím? Jsem dalek toho, abych zdejší osádku úkoloval co mají dělat. Myslím, že mají svých nápadů a námětu dost :)

 693. Danek :

  skelet: To je pravda,ale uprime nechapu kam tim miris.Ja nejsem autor webu.Autor tohoto webu tady prezentoval v clancich zamitnuti staveb..a defakto mu to zvetsovalo navstivenost webu…Takze ocekavam ze se tak opet stane a s p.Svozilem se setkaji.nebo mu napise.a pripravi clanek…to mu jako mame psat vsichni.

 694. skelet :

  No a? Jsi snad občan, který může vznést otázky :))

 695. Danek :

  skelet: a)Protoze nejsem autor zdejsiho webu.b)protoze uz s nim na toto tema hovoril v minulosti c)nemam na nej mail..tady uvadel soukromy..pokud se nemylim….za podledni ted jsem cetl,ze se ODS pripojila ke koalici na magistrate.

 696. skelet :

  Danek: a proč mu nenapíšeš sám? ;)

 697. Rýša :

  Tak se snad konečně bude v centru a v Přívoze něco dít. Roky byly tyto části Ostravy zakonzervovány, doufejme, že investoři, kteří měli zájem a byli odmítnutí, nestavěli a nejsou už jinde.

 698. Danek :

  Martin by mel napsat p.Svozilovi..dal tu v min.i e-mail…melo se mu napsat na jare(kveten)..mel zjistit nejake info od firem co chteli stavet..mysli ze by to mel vedet i tak.

 699. Patrik :

  Nová koalice v centru, paráda. Říkám si, jestli by nebylo fajn oslovit investory, kterým bylo bráněno ve výstavbě zda mají stále zájem a v případě že ano, tak jim pomoct a vyjít se vším vstříc.

 700. Danek :

  thvari: To o cem mluvis je uplne vsude.Bohuzel lidi dnes udelaji VS si mysli ze sezrali vsechnu moudrost sveta..pracoval jsem v praci s nekolika a kolikrat jsme si majitelem rikali co jsou to za kopyta…Zadal jsem zakazky majitelum firmy..kolikrat ja ze stredni musel musel rikat jak co maji delat..pritom slo vyuzit logicke mysleni a nechat si poradit treba i od googla. Dneska uz se rvaci nerodi.

 701. rasta :

  Jedna ze zpráv, která mne za poslední čas potěšila.

 702. thvari :

  je to jedině dobře, Ostravak si to po těch letech devastace centra zaslouží. ANO je z poloviny banda zaslepených blbců a z poloviny prospěcháři, já jen doufám, že budou poslouchat pana Macuru, politika je prostě taková, že se v ní kupí i lidi, co na to kvalitativně nemají….

 703. Danek :

  Jp:no bylo tech zamitnutych staveb bylo vice Skanska2,hotel v proluce naproti dopr.podniku,Amsterdam of.+dalsi mensi budovy.

 704. jp :

  Všiml jsem si takové drobnosti – v OSM mapách je zakreslený neexistující office Skansky na Českobratrské, třeba by se to teď mohlo pohnout, ať to nemusí mazat ;)

 705. Crazym :

  Na jednu stranu jsem rád, že Bernfeldovou a Ostravaka vyšoupli i z centra ale zrovna si nejsem jistý, že ANO bude přínosem. Ožanovou neznám ale Pataky je osoba práce se vyhýbající se „zdravotními problémy“ na které to svádí, už dlouho vyhlížející důchod a ne zrovna bystrého rozumu a najednou pěkný flek místostarostky, sousedi na Petra Kříčky 1 by mohli vyprávět :-) Včil se ji asi splnil sen to nějak do toho důchodu doklepat a přilepšit si v něm :-) To nedopadne dobře…

 706. Danek :

  FM:Ja s toho mam radost.Jen z principu veci moc nevidim rad na obou radnicich Piraty…no hlavne prvni udelejte tu zaveru na ubytovny…junak se nepohnem. …je asi jasne proc to pisi…jinak by p.Svozil by teda zjistit zdali spolecnosti by byl nadaje zajem stavet.

 707. aggu :

  FM: Hurá :-)

 708. FM :

  Tak to vypadá, že Ostravak je ze hry i v MOaP. No super zpráva :) Tak snad se díky tomu rozjede alespoň nějaká výstavba v centru. Sice nejsem z Ostravy, ale pracuji tam a za veřejný prostor se opravdu stydím..

  http://www.patriotmagazin.cz/povolebni-prekvapeni-ostravak-je-mimo-hru-nejen-na-magistratu-ale-i-v-centru

 709. thvari :

  No poté, co jsme tu měli velké debaty na téma ubytovny a dávek, tak tohle je jasná odpověď: český stát není nijak nadprůměrně štědrý (pod průměrem EU), k mnohým potřebným (matky samoživitelky) dávky nedoputují, zakrýváme tím jiné velké problémy jako důchodovou reformu. https://nazory.ihned.cz/c1-66310940-cesky-socialni-stat-mene-podporuje-potrebne-vice-prijemce-dotaci

 710. yttra :

  Danek: No, nevyloučil bych to úplně, ale článek je vařený z vody a zatím to spíš vypadá na zbožné přání ODS a Semeráka. Zřejmě přecenili své síly a začali klást podmínky, pak se jim to najednou zvrtlo a teď neví coby. Uvidíme, co Macurovi nabídnou. Každopádně pochybuju, že by Semerák vydržel 4 roky v nelukrativní opozici – to by pro něho už nemělo žádný smysl, raději to zabalí.

 711. Danek :

  Tak Ostravák+ODS..zpátky ve hře.https://ostrava.idnes.cz/ostrava-koalice-macura-ctyrkoalice-semerak-fkv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181026_132005_ostrava-zpravy_jaga

 712. Danek :

  aggu: Muze, to co jsem psal..bylo uspesne aplikovano v nekterych mestech…aby zamezili prilivu davkaru odkukoliv.Bohuzel tady se nic nedeje…pokud nerozumis zbytku,tak zjevne nesledujes politiku.

 713. aggu :

  Zjevně nemůže. Zbytku moc nerozumím.

 714. Danek :

  aggu: To je sice pravda, že je to v kompetenci MSV, ale v rámci vyhlášek a různých nařízeni muže obec poměrně slušně regulovat tento nešvar.Mimojiné premiér a ministryně za Ano chtěla s tímto nešvarem skoncovat v podobě snižení přispěvku a doplatku na bydlení(před prázdninami)…mimojiné ČSSD se jim v tom snažila všemocně zabránit(doufám si říct, že z tohu důvodu z velké části stavá nevolitelnou stranou..taky kvuli tomuto)mimojiné v rámci tzv.demoktatického bloku se proti postavili i Piráti.(opravdu smutné, že lidi by tyto chtěli na radnici)

 715. aggu :

  Danek: No ale to sis ale neměl číst program Pirátů. Ti ani samospráva ho řešit nemůžou. Musíš číst materiály Ministerstva sociálních věcí a dalších kooperujících. A to tenhle problém rozhodně řešit nechce. Stávající stav mu vyhovuje a kompetence městům odmítá předat.

 716. Danek :

  skelet: Nedalo mi to a opět jsem projel program Piratů…a je to takové nemasné neslané opakovaní starých frazí….což mě nepřekvapilo: nikde ani zmínka o boji proti obchodníkům s chudobou.Což mi strašně vadilo u Ano(i když to mají ve vol.programu) že i přes to, že byli v koalici S Ostravakem a spol..nebyli schopni toto zastavit…Já si myslím , že pro rozvoj města je toto jedna z nejduležitějších věcí.vyhlaška+stavební uzávěra(připr.se to strašně dlouho), zamezující vzniku nových ubyt.kapacit hrazených státem,zastropovaní příspěvku na bydlení…tlačení na vládu(toto jsou problémy mnoha měst)snížení přispěvku na bydlení, ať lze příspěvek poskytnout jen ze souhlasem obce.tím by se docilili vyrazné snižení ceny ubytoven pro výkupy obcemi…to je podle mě věc bez které se nehneme.

 717. aggu :

  Jen pro pobavení. Tohle je jeden z nových zastupitelů na Magistrátu. Tomáš Raždík. Expert SPD. Dvojka! na ostravské kandidátce.
  Křeslo, popcorn a: http://forum24.cz/myslenky-poslaneckeho-asistenta-spd-za-valky-ve-20-stoleti-muze-volebni-pravo-zen/

 718. skelet :

  thvari: pokud se tam domluví s ODS a Piráty, tak ano.

 719. thvari :

  Nesledoval jsem moc TV, ale je nějaká šance, že ANO obejde Ostravaka na radnici MOaPu v centru?

 720. Hynek [msstavby.cz] :

  Ostrava pro 21. století – Série debat s kandidáty do zastupitelstva

  Moderní doprava:

  Moderní vzdělávání:

  Moderní velkoměsto:

 721. Hynek [msstavby.cz] :

  thvari: tam jsem myslel treba tu fotovystavku polepu ODS a myslim, ze by se tam toho naslo vic (jakasi migrace muslimu fakt nesouvisi s ubytovnou na sokolske)

 722. Martin [msstavby.cz] :

  Raptor: Marakeš ale neleží například v Sýrii…. Jen bych dodal, že chlor opravdu není doplněk na osvěžení v horkých dnech…

  Danek: Jj. Já ti píšu, že tě stavěli na škole do brány, kde tě trefoval balon do hlavy…

  Plácáš tady data, který nemáš podložena (palečky z diskuzí na novinkách a idnes nejsou statistika).
  Promiň. Mám názor jaký mám a je od tebe drzé říkat, že to je názorový přehmat. Narozdíl od tebe se držím faktů. Nejsem předpojatý a hlavně připodělaný ;)

 723. thvari :

  Hynek [msstavby.cz]: Zas u ubytovny to s politikou i romskou problematikou souvisi, to bych mozna nechal tam. Nestastne je to co udelal Danek, ze jako prvni post pod nadrazi da nejakou politiku, to mi opravdu prijde neosuvisejici a myslim, ze tech vlaken, kde se muzeme prit o politiku vzhledem ke stavbam v Ostrave, investicim v kraji nebo krokum verejnych cinitelu, mame celkem dost.

 724. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: mne je to jedno. tohle neni o tom kdo co zacne, ale jestli je to k tematu clanku anebo ne. co nebude obsahovat nazor/informace k clanku, tak se bude proste presouvat sem, vcetne komentu martina. na webu to zustane, kazdy se k tomu muze vyjadrit, ale nebude to zadelavat clanek o nadrazi..

  takze u clanku o nadrazi budou komenty o nadrazi. abychom zbytek naprudko nemazali, bude se to resit alespon takto.

  a ted nabiha prechodny stav, pac treba na diskuzi o ubytovne fakt nemam silu, jinak bych ji taky protridil.

 725. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Hynku nezlob se , ale není od věci uvest na pravou míru, že počátek těchto diskuzí započal Martin svými výpady proti ostatním, kteří nemají stejný názor jako on.Že ve většině přepadu jsou to jeho názorové přehmaty je myslím jasné.. otázky na Romy,uprchlíky,politické strany..mi občas taky dojde trpělivost a některým diskutujícím taky.

 726. Danek :

  Raptor: Jasně každý b….c už ví, že ti lidé prchají za lepším životem(velmi velká část za dávkami)..kdyby dávky zrušili nebo až po odpracovaní 4-5let v některých státech toto je., tak by z velké části bylo po problému…raději se vymýšlejí složitá řešení.Další problém, že jsou neziskovky, které tomu napomáhají(bodejt je to jejich budoucí byznys), které jezdí pro uprchlíky až k Libyjským břehům…smutná realita.

 727. Raptor :

  Nepomáhat lidem prchajícím před válkou….Svatá prostoto, komu není dáno … Tohle mne opravdu rozsekalo pane Martine. Jezdim do Marakese, lidé alespoň v tomto městě žijí na jejich poměry spokojeně, a opravdu o žádné válce tam nevím. A kolik ekonomických migrantů od tama se zaměřuje na Španělsko? Mraky! A stejně je to i v jiných zemích,tak tady nestraste válkou apod. Mají zůstat doma a pomoct budovat svou zem!

 728. Mval :

  Danek: Stojí za povšimnutí, že argumentaci většinou tvoji soukmenovci nepoužívají, když je řeč např. o stejnopohlavním manželství nebo členství v EU. btw. Když mohou Okamura s Babišem obhajovat romský holocaust, snad si mohou Zelení dovolit říct, že by Praha měla přijmout uprchlíky (které dnes odmítá něco přes 50% Čechů a to číslo stále klesá). Pokud s tím voliči nebudou souhlasit, prostě je nezvolí.

 729. Mval :

  Zajímavé. Tak uprchlíky tu nikdo nechce, ale když Hollan nebo Zelení prohlásí, že jsou pro jejich přijímání, hned vykřikují slušnočeši, že je to populismus. Česko migraci potřebuje a mně připadá smysluplnější přijímat Syřany, z nichž se velká část nebude moci vrátit do vlasti, protože si znepřátelili Asadův režim, než připravovat vymírající Ukrajinu o další tisíce mladých lidí. Že se tito lidé bez problému začleňují, dokazuje spousta arabských lékařů.

 730. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Píšeš nyní o uprchlících. Proč bychom je nechtěli mít? Kde se vzalo číslo 90%? Máme se chovat jako nehumánní hyeny a nepomáhat nevinným lidem utíkajícím např. před válkou? Tleskám.

 731. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Proc by to rict nemohl? Snad jen proto,ze cca.90% obcanu si zde uprchliky z Afriky a musl.puvodu zde nepreje…ono kdo by je taky chtel,ze?A vzhledem k tomu princip kandidatu strany ve vobachje aby byl zvolen…coz ale nekoresponduje s tim ,ze si tady prakt.nikdo nepreje…je to ze strany zelenych totalni hloupost.

 732. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: A proč by to říct nemohl? Čeho se bojíš?

 733. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Tady nejde o statistiku,ale cisty nerozum.Myslim ze z clanku je jasne,ze uprchliky myslel ty lidi pochazejici z Afriky a blizk.vychodu ne Ukrajince prichazejici pomoct pri nedost.pracovniku…stejne nazory jako pred nedavnem hnuti Zit Brno…spis vubec nechapu jak si tohle politik muze dovolit prohlasit..jsem si jisty ze po vokbach pa,pa.

 734. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Statisticky proč ne. Praha je jedním z nejbohatších regionů EU. Bohužel neumí zajistit dostupné bydlení pro stávající obyvatele. Bohužel asi neznáš rozdíl mezi slovy uprchlík,migrant a ekonomický migrant.

 735. skelet :

  Michal: někam to své trauma z Martina musel dát.

 736. Michal :

  Co má záměr Zelených v Praze společného s demolicí nádraží v Sedlnicích?

 737. Danek :

  Rdm:Spíš mi šlo to o poukázat na to co muže způsobit politik.Nicméně je jasné, že zelenáče již po přečtení článku nikdo volit nebude. Pak jsou tam Piráti…to je toamé přes kopirák.

 738. Rdm :

  Danek: kdybyste nechtěl trolit, tak ten příspěvek vůbec nevložíte…

 739. Danek :

  Nechci trolit.Jen nedávno jsem psal, že politici jsou občas pěkný vykvět.Tento článek tady dávám s důvodů, že mi ten chlapec trochu připominá našeho Martina…no lidé ho v komentářích pěkně sepnuli…ani se nedivím.Tentokrát Praha.https://www.novinky.cz/domaci/482395-zeleni-by-v-praze-prijali-tisice-uprchliku.html