Odry začnou více využívat dešťovku

Město Odry začne ve vybraných objektech zachytávat dešťovou vodu pro její následné využití.

U starších objektů je nakládání s dešťovými vodami například ze střech objektů řešeno svedením do dešťové kanalizace. Často se i dešťová voda stále mísí se splaškovou kanalizací. Dešťové vody jsou tak často odváděny zcela zbytečně z pozemku/místa dopadu srážek. Město Odry vypsalo veřejnou zakázku „Nakládání s dešťovými vodami ve vybraných budovách města Odry„. Dešťová voda tak nebude odváděna pryč, ale bude akumulována v nádržích a následně můžeme například sloužit pro zálivku zeleně.

Předmět plnění se skládá ze tří dílčích částí, které budou realizovány v rámci jedné smlouvy o dílo:
a) Nakládání s dešťovými vodami – Mateřská škola Loučky 233;
b) Nakládání s dešťovými vodami – Mateřská škola Kamenka 86;
c) Nakládání s dešťovými vodami – Kulturní dům Dobešov.
Jednotlivé části jsou dílčí části předmětu plnění, nikoliv však části veřejné zakázky ve smyslu § 35 zákona.

Předmětem plnění všech části je osazení jednoplášťových akumulačních nádrží pro zachytávání dešťové vody ze střech objektů MŠ Loučky, MŠ Kamenka a kulturní dům (KD) Dobešov v objemech stanovených projektovými dokumentacemi včetně vystrojení a napojení na dešťové svody.

Informace o způsobu financování zakázky:
Plnění veřejné zakázky je financováno z Operačního programu Životního prostředí 2014 – 2020, a to z následujících projektů:
– část a) a b) z projektu: Nakládání s dešťovými vodami v MŠ Kamenka a Loučky, registrační číslo projektu: CZ.05.1.24/0.0/0.0/20_144/0013944;
– část c) z projektu: Nakládání s dešťovými vodami v kulturním domě Dobešov, registrační číslo projektu: CZ.05.1.24/0.0/0.0/20_144/0013945.

zdroj: zakazky.odry.cz