Obnova fasády 1. máje 500, Třinec

Fotografie obnovy fasády objektu na ulici 1.máje v Třinci, která je známá také jako Classic club.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Classic club ve starém Třinci se oblékl do nového kabátu. Budova z roku 1931 se dočkala rekonstrukce, vybudování kavárny, apartmánů a nově vytvořených komerčních prostor pro kanceláře.

Historie této budovy se píše v roce 1931, kdy byla stavba postavena. V začátcích zde byla banka, která se následovně změnila v úplně první třinecké kino, kam chodili mladí ale i dospělí na oblíbené filmy. Stroj času se však nezastavuje a budova se změnila ve vyhlášenou restauraci. Poté v budově vznikl noční klub pro mladé, kde se konaly oblíbené diskotéky. V budově následně vznikly kanceláře a ordinace lékařů. Bohužel na fasádě této velké a nepřehlédnutelné budovy se podepsal zub času. Budova zvenku chátrala a její fasáda pomalu opadávala.

Tento rok byla ale fasáda opravena a vdechla tak domu nový život. Vznikla zde také kavárna CAFÉ Classic Centrum Club a CLASSIC apartmány, kde se budou moct lidé ubytovat a zažít atmosféru centra města Třinec. Firmy mají také možnost na této adrese pronájmu komerčních prostor.

Stav před rekonstrukcí:

Stav v době realizace:

zdroj text: trinec.cz

Související články


Komentáře

 1. Jája :

  CLASSIC apartmány, kde se budou moct lidé ubytovat a zažít atmosféru centra města Třinec :-D…….
  NO COMMENT.
  Vtip roku. Češi mají smysl pro humor.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Jája :

  Co dokáže očištění fasády a odstranění reklam.
  Jezdlili jsme kolem a jezdíme a změna je to viditelná a příjemná.
  Snad je hotovo a v reklamkách nevymýšlí mový reklamní smog na fasádu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Jája:
  Stačí ta reklamní plevel všude okolo domu, v prvé řadě na zábradlí. Ať nikdo neříká, že díky takové reklamě má vyšší tržby, to je kolosální hloupost. Kdo z řidičů si asi tak poznamenává telefonní čísla, webové adresy a jiné titěrné údaje při projíždění okolo? Je to trapný tuzemský pokus o světovost (https://www.wikiwand.com/sv/Piccadilly_Circus), z něhož vzchází akorát tak cirkus humpolácký.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Slosor :

  Jája: Jsem rodák, ale tohle mě fakt rozesmálo. :D
  Pavel: Chválím investora za rekonstrukci, navíc v bohužel stále příšerné části města. Stačí se otočit ke Classicu zády, to je Bangladéš, ne střední Evropa. Ohledně bannerů na zábradlí bych dal skoro ruku do ohně, že jsou nelegální.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. Jája :

  Slosor: Je to sice 100 a 1 oproti dobám socialismu, kdy při čekání na autobusáku jsem vždy malém vrhnul ze smradu od sirovodíku, ale i tak bych tu atmosféru Starého Třince v baráku u křižovatky hlavní cesty s cestou k hlavní bráně werku a dál do Konske zažít moc nechtěl :-).

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.