Obchvat Třince kompletní

Pohodlnou jízdu po obchvatu Třince si mohou ode dneška řidiči užít bez omezení. Po více než čtvrt roce od zprovoznění nové silnice se otevřel také sjezd a nájezd v Bystřici.

Ačkoli se nová „jedna jedenáctka“ na podzim otevřela s nedodělky, již od samého počátku výrazně ulevila obcím, kterými projížděla tranzitní doprava. Nyní si výhody čtyřpruhové silnice užijí také Bystřičtí a Vendryňští.

„Je to pro nás důležitá událost. Deklarovaných termínů bylo několik, konečně jsme se dočkali,“ neskrývá radost bystřický starosta Roman Wróbel. Dosud totiž lidé z Bystřice či Vendryně novou cestu nevyužívali právě kvůli chybějícímu napojení. „Za následek to mělo i nárůst dopravy v Hrádku, takže také pro něj bude kompletní zprovoznění přínosem,“ nezapomněl na sousedy první muž Bystřice.

Do května budou probíhat ještě dokončovací práce, které se týkají oprav místních komunikací i odstranění mezideponií s hlínou.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Komentáře

 1. Cyklista :

  Krásná ukázka nesmyslně utracených peněz za zbytečné protihlukové stěny a příšerné práce našich asfaltérů…. Vždy když tudy projíždím jsem v hluboké depresi….

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. rasta :

  Cyklista: udělali to tak hrozně až se z betonu stal asfalt…:)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Cyklista :

  rasta: napojení betonové vozovky na mosty a mosty samotné mají vždy asfaltový povrch…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Marián Kyral :

  Když jsem viděl ty hluboké zářezy nahoře ozdobené nevzhlednými protihlukovými stěnami (nechápu, proč alespoň nejsou stejné po celé délce), tak jsem uvažoval, proč to raději nezastřešili nebo roznou z toho neudělali tunel.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Karlos :

  Nechápu, co tady všichni řešíte, nevzhledné to tam je všude kolem odjakživa.. aspoň tam udělali čtyř pruhovou silnici .. i když v dost blbé kategorii..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Rado :

  Karlos: Jojo, měla z toho být dálnice, protože to, co roste u Čadce, z toho se až tají dech. Na straně druhé si tam nějaký projektant staví svůj pomník :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rado :

  Pardon, u Svrčinovce, ne u Čadce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  Karlos: Rychlostní komunikace je nedostatečná? ;)
  U Svrčinovce se dech tajit může, směrem k polské hranici se slováci snaží, ale za polskou hranicí je a zůstane jen krajský dvoupruh přes hory a vesnice.
  Otázka je tedy jen co a kdy bude mezi Bystřicí a Svrčinovcem. Ani výhledově se totiž neplánuje spojit Česko a Slovensko alespoň čtyřpruhem a protáhnout 67ku k hranici. Což je imho zajímavé. Obě země mají i po čtvrstoletí jen jedno dálniční spojení, které postavili ještě bolševici.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Rado :

  aggu: To je problém výstavby silnic a dálnic v ČR, nikdo neumí stavět výhledově. Dálnice do Ostravy měla být tříproudová a není, D1 se rekonstruuje, ale nikterak se neřeší její kapacita, rozšíření o 75 cm v každém směru ani nepoznáte. A cesta z Třince na Slovensko? Měla to být dálnice. Tečka. Bohužel přijímat, zejména ale prosazovat zájmy krajskými politiky v Praze moc neumíme. A když vidím, jak to dnes vypadá, když se ekonomice daří, tak ta cesta nebude za chvíli stačit.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Slosor :

  Když si uvědomíme jak slabý je stát co se týče legislativy v přípravě liniových staveb, kdy jednotlivci mohou strategické stavby blokovat roky, viz. Prodloužená Rudná, D8, D11, je malý zázrak, že se vůbec obchvat Třince v hustě zastavěném území postavil.

  aggu: Slováci čtyřpruh na hranice v plánu mají a to jako R5. Momentálně staví zatím jen D3 Čadca – Svrčinovec. I na CZ straně se výhledově počítá se čtyřpruhem z Bystřice na hranice. Co s tím má společného 67ka jsem nepochopil.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Slosor :

  Ještě bych opravil v článku větu, že obchvat si řidiči mohou užít bez omezení. Nemohou. Stále je na něm omezení na 90km/h. Standardní rychlost na SMV má být 110km/h.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Zdroj je rozhlas.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. aggu :

  Slosor: Samozřejmě silnice č. 11, nevím jaké hnutí mysli mi tam koplo č. 67, která vede do Těšína.
  Ano, slováci budou mít 4pruh až na čáru, ale poláci už ne.
  A tom výhledu z Bystřice na hranici tedy nevím. V plánech není. Koridor imho figuruje jen v Politice územního rozvoje, ale to je jenom obecný cár politického papíru.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.