Obchvat Horního Benešova

Aktuální informace k budovanému obchvatu Horního Benešova, které byly zveřejněny v zářijovém místním zpravodaji.

Jistě jste si všimli, že výstavba obchvatové komunikace našeho města zase postoupila a na první pohled to vypadá, že se již blížíme k závěru. Opak je však pravdou. K 31.7.2022 bylo prostavěno 42.006.995,42 Kč bez DPH. Stále zbývá proinvestovat téměř 20 mil. Kč.
Aktuálně řešenými problémy je odvodnění pod křižovatkou s ulicí Masarykova, likvidace dešťových vod podél stávající komunikace na ul. Opavské, sjezdy z obchvatu na okolní pozemky a mnoho dalšího. Dobrou zprávou je, že hlavní těleso obchvatové komunikace je téměř hotové. V době, kdy čtete tyto řádky, by mělo být hotové i svislé a vodorovné dopravní značení.
Právě intenzivně jednáme se zhotovitelem stavby a dalšími zainteresovanými úřady o předčasném užívání dílčí části stavby tak, aby mohl být obchvat již na podzim tohoto roku používán. A to je skvělá zpráva pro nás všechny, zejména pak pro obyvatele ulic Opavská, Svobody, Leskovská a všech ulic přilehlých, jejíchž občané jsou roky obtěžováni nadměrnou, zejména kamionovou dopravou.

zdroj: hbenesov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.