Obchodní centrum Tabačka Nový Jičín

Fotografie obchodního centra v místě bývalé Novojičínské tabačky jehož první část byla koncem loňského roku dokončena a otevřena.

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  tady je ukazka toho, jak to taky muze vypadat, pro ty, co brblali u rekonstrukce avionu.. (a to logo je na metal)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Tomas T. :

  Doneslo se ke me ze se bude v jicine zavirat albert, protoze do nej nikdo nechodi kvuli tabacky a tesca. Nevite co je na tom pravdy?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. Alois Blažko :

  Nechutné, odporné, odstrašující!! Fuj hnus grc…!!!!!!!!!!!!!!!!!! :‘-( Kdo to má na svědomí???

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Alois Blažko: na co se ptas? na byvaleho vlastnika, na soucasneho vlastnika, na nakupujici, nebo na koho?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. aldik :

  Nic extra to sice není, ale aspoň místním a přilehlému okolí přibyli nové nákupní možnosti a nové pracovní místa. I když hobbymarket by té lokalitě určitě prospěl víc. A taky parkoviště je z větší části schované pod zem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Marti :

  Mno… další ukázka „architektury“ dnešní doby: zajímavé a originální stavby minulosti „popíliť“ a na jejich místo postavit unifikované fádní krabice, uvnitž nichž nepoznáte, zda jste v USA, UK, Německu, nebo v Novém Jičíně… všechny vypadají stejně! Co nestihli bolšani, dokončí „neviditelná ruka“ :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Marti :

  Kdy už se konečně dostaneme z posttotalitní metality („Nemůžu nic změnit, musím si nechat vše líbit“) k demokratické/občanské společnosti („Něco se mi nelíbí, neváhám se ozvat! Vím, že jako občan disponuji prostředky, jak rozhodovat o svém městě“? :-/

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Houbelec :

  Marti: Pokud bych chtěl být sarkastický, řekl bych, že ne dříve, než někteří lidé přestanou tvrdit, že jsme v posttotalitní mentalitě. A pokud bych chtěl být seriózní, tak bych řekl, že celé vaše prohlášení je naprostý idealistický nesmysl vyvázaný z reality.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. Marek :

  Nádherné, ještě že už je ta škaredá původní tabačka z počátku 20. stolení, nebo jak staré to bylo, pryč!!!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 10. Summerboy :

  To logo je opravdu příšerné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: tak ne kazdemu to stoji za to, pokud se ho to nejak vyrazneji netyka (neni primym sousedem, nebo neco podobneho). na druhou stranu tam byla fabrika. ze tam vznikne neco takoveho, se nabizi, preci jenom nejsme v praze, aby se tak velky komplex dal pronajmout firmam, ktere z najmu utahnou rekonstrukci, nebo z toho udelat bydleni ci kulturni zalezitosti..

  ale ano, o tom by meli rozhodovat hlavne mistni, jestli chcou supermarket, nebo jim staci ty sluzby, co tam byly do nedavna. ostatne to se ukaze na prosperite, pokud to tam nikdo nechtel, tak tam nepujde ani nakoupit. Plus takovych staveb je, ze podle fotek se to da docela jednoduse rozlozit a pokud bude velka poptavka mistnich po necem jinem a obchody vykrachujou, nebude az takovy problem tu plochu transformovat. ale oba asi tusime, ze to dopadne alespon ve strednim horizontu jinak..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Marti :

  kenny: Já to vidím spíš tak, že lidé nenakupují podle toho, která prodejna se jim líbí, ale na základě ceny a dostupnosti prodejny. Nevím, jak v Novém Jičíně, ale v Ostravě je drtivá většina zvyklá spíš leccos přetrpět (myslí si, že nemá na výběr). Neznají možnosti, proto jsou „rádi“ za cokoliv. To víte, že když nabídnete pastevci v Kyrgyzstánu Trabant, bude za něj rád a neřeší, že mohl mít Mercedes… Stejné je to, dle mého názoru, i s architekturou. Pokud Ostravané a ostatní občané ČR neví, že existuje, nebudou po ní volat… Podobné je to s bankami, mobilními operátory: Pokud zákazník neví, že platit většinu poplatků nemusí, nebude hledat alternativu a banka s tím sama od sebe taky nepohne. Za volání jsem taky ještě nedávno platil 5,6/min, teď mohu s virtuálem volat za 2,5/min. Trochu rozdíl, co? ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. aggu :

  Marti: Ostrava je jedním z mála měst v CZ, kde alespoň nějaká kvalitní architektura vůbec vzniká (a bude vznikat). A navíc má velký ohlas, což se projevuje např. v návštěvnosti Dolní oblasti. Jasně, každý by chtěl aby to tu zítra vypadalo jako v Rotterdamu, ale všechno má svůj čas…. Takže Váš tvůj příměr trochu kulhá. Asi je to dáno tím, že tu prostě zůstalo po komunistech víc problémů něž jinde a ochota státu + schopnosti municipality je nižší než jinde. I v urbanismu a architektuře.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: na mercedes nemam, na to nemusim byt pastevec v kyrgyzstanu :)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 15. Marti :

  aggu: Samozřejmě, že tu kvalitní architektura vzniká, ale není jí trochu málo na třetí největší město? Finančně na tom město ani mnozí jeho obyvatelé také nejsou špatně a množstevně mají určitě potenciál (potenciálně i silný hlas). Mohli by si „vyřvat“ trochu větší kvalitu, alespoň u veřejných staveb, které jsou placeny z jejich peněz. Nevolám po ničem megalomanském. Jednou jsem byl ve vesničce Spešov, kde obec, dle návrhu architektky, upravila bývalý hostinec. Není to sice žádná „pecka“, která by Vám „svěsila bradu“. Na druhé straně se, podle mě, jedná o velmi pěknou a funkční stavbu přesně odpovídající skromným vesnickým poměrům. http://www.sirna.cz/obrazky/reference/interiery-verejne/VICEUCEL_KULT_DUM_SPESOV/slides/in16.html
  Jistě! „Pleskotova“ Dolní oblast je pěkným počinem, stejně jako některé další kvalitní stavby. Nepřipadá Vám však kvalitní současná architektura v Ostravě spíše jako výjimka/ojedinělý „exces“? Na komunisty se donekonečna všechno svádět nedá. Spousta architektonických „zvěrstev“ se odehrála po r. 1989. V žádném případě nebudu komunisty glorifikovat, ale problémy po r. 1989 nejsou malé.
  Kenny: Berete hyperbolická přirovnání vždy doslovně? :-) Takže si koupíte ten Trabant, když ne Mercedes? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. aggu :

  Málo, nemálo, jsme v Česku. Dobré peníze na veřejné stavby existují snad jen v Praze (asi je na to vyhláška ;) A trochu si vybrečelo i Brno na soudy a kampusy (jak to tam dopadlo ví všichni, black hole…). Pořád věřím, že se tu podaří vědecká knihovna. Zbytek je v soukromých rukách ergo na šíbrech přes dotace. Takže výsledek nakonec není zlý. Není moc měst, které se můžou pochlubit (doslova) kombem Gong, Science Centre a Bílý stín. Popravdě, v Česku imho takové není.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Michal :

  Škoda že se nemůžeme chlubit i kombem Palace, Textilia a Deutsches Haus.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: nekdy zkousim i takovy nahled a nemuzu rict, ze by me to nebavilo :) ja mel puvodne rozepsany elaborat o deformaci hodnot penezma (jidlo, zbozi, sluzby, zdravotnictvi, vztahy..), ale pak jsem odeslal radsi jenom ten vtipek :)

  ale kdyz uz se v tom mame rochnit, tak myslim, ze s autama je to trosku blby priklad:
  – jednak auto neni lidska potreba (jidlo ano)
  – obchudek na ruzku versus interspar je tezko trabant vs mercedes (at uz bychom to seradili tak nebo onak)
  – banka s poplatky a drazsi operator budou imho spis mercedes, nez trabant. takze naznacujete, ze by se clovek mel vlastne pidit po mercedesu (je to to, co pastevec nevi a mel by). ale pak to smetnete ze stolu, pac levna banka je vlastne lepsi, stejne tak levnejsi operator. cili ten trabant je nakonec spravna volba, provoz je levnejsi a tu zakladni sluzbu to udela stejne jako virtualni operator..

  Thumb up 0 Thumb down 1
 19. aleš m. :

  aggu: á bych uvítal, kdyby naši ostravští brečeli pro blaho města a něco vybrečeli…..Brnu tak trochu závidím :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Rado :

  Nevím, zda se dá o Ostravě říci, že zde kvalitní architektura vzniká. Pomuni-li výjimku ve formě Dolní oblasti Vítkovic (Gong, Science Centrum apod.) nevím o ničem dalším kvalitním, spíše o mnoha promarněných příležitostech Mám pocit, že z jakékoliv hezké vizualizace vyleze kočkopes, který nemá ani hlavu, ani patu. Navíc, čím je Ostrava známá, tak užíváním velmi levných, ne-li nekvalitních stavebních materiálů. Takové masové používání zámkové dlažby i v centru města jsem neviděl. V Praze, Brně, Plzni má člověk pocit, že je v centru města. V Ostravě ten pocit nemám, A nemám ani pocit, že jsem ve velkoměstě. Ano, kámen je dražší, ale také mnohem trvalejší a estetičtější. Jak zde bylo zmíněno, spousta přešlapů a ne zrovna malých se stala po roce 1989. Člověk by řekl, nabereme svěží vítr do plachet a ejhle, ono je to stále to samé, akorát v bleděmodrém. Když si vezmu, jak mohl vypadat dům u Sýkorova mostu, kde je teď Dalkia, rekonstrukce prostoru kolem Gagarina, stadion ve Vítkovicích a další a další a jak to vypadá teď, je to všechno o úroveň, dvě, horší. Ptám se, co dělá útvar hl. architekta města Ostravy, když se zde urbanistické a architektonické seky vytvářejí jak na běžícím páse? A jinak k tabačce, kdyby tam nechali tu fabriku, udělali by mnohem lépe. Žádná invence, nic, prostě tuctový projekt jako každý jiný.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 21. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jičín není Praha a Palladium tam nikdo stavět nebude i když představa ponechání obvodových stěn staré tabačky a vybudování nového interiéru sloučením všech původních prostor do jednoho je super. Ale to nehrozí ani ve větších městech tohoto kraje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: No myslim ze prave u Ostravice to hrozilo. Proto proti tomu pamatkari bojovali.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: ted jsem zachytil zpravu, ze spar konci a obchody odkoupil ahold. takze predpokladam, ze v tabacce bude albert a mozna si tak vystaci s jednim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Jiri :

  Co pánové stavitelé říkáte na své dílo s odstupem let? Třetina plochy zarostlá suť, třetina obchodů prázdných, prachy co jste na tom vysekali jsou už taky fuč, že? Co takhle alespoň omluva městu?

  Thumb up 0 Thumb down 7
 25. Martin [msstavby.cz] :

  Jiri: Dobrý den,
  jsme informační blog o stavbách a projektech v MS kraji. Ne autoři a investoři stavby.

  Ale souhlasíme, že stavba OC nikdy vzniknout neměla.

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.