Obchodní centrum Tabačka Nový Jičín

Popis záměru výstavby obchodního centra na území areálu „Tabačky“ v Novém Jičíně.

Areál bude funkčně rozdělen na několik samostatných celků:

 • Parkoviště pro zákazníky
 • Zásobovací dvory
 • Hobby market OBI
 • Obchodní galerie s hypermarketem Interspar

Objekt Obchodní galerie s hypermarketem Interspar je tvořen převážně jednopodlažním, částečně podsklepeným objektem, kde obchodní galerie bude realizována s výškou atiky do 7 m a část objektu s hypermarketem Interspar s atikou ve výšce 9 m. Objekt je funkčně rozdělen na několik částí a to obchodní promenádu – MALL, shopy – nájemní jednotky pro různé nájemce, zázemí obchodního centra (WC, úklid, kancelář, haustechnik) a Interspar.

V podzemním podlaží pod Obchodní galerií budou situovány 2 obchodní jednotky a dále technické zázemí objektu, sprinklerovna, sklad promoakce, zázemí zaměstnanců obchodního centra (šatny), garáž a dílna. Spojení podzemního a nadzemního podlaží je zajištěno travelátory.

Zásobování obchodní jednotky Interspar a Datart je navrženo ze samostatného zásobovacího dvora v jihovýchodní části areálu. Úroveň zásobovacího dvora je o 1,25 m níže než podlaha obchodního centra. Zásobování Obchodní galerie bude prováděno z parkovací terasy na úrovni ± 0,000 objektu.

Hobby market OBI bude tvořen jednopodlažním objektem výšky 8,5 m se dvěma vestavky při severozápadní a jihovýchodní fasádě. Budova jako celek bude mít klidnou výrazovou formu, shodnou s ostatními již realizovanými objekty budoucího nájemce – OBI.

Prodejní hala Hobby marketu OBI bude jednopodlažní, na jihozápadní straně bude napojena na vytápěnou zahradu, ze které se vchází do přístřešku a následně na venkovní prodejní plochu. V zadní části haly se nachází prostor sloužící k příjmu zboží, který je od prodejny oddělen pouze prodejními regály. Do prostoru příjmu zboží je přístup z prostoru zásobovacího dvora.

Hlavní vstup do objektu bude umístěn ve dvoupodlažním administrativním vestavku (vstup z parkovací terasy), který tvoří administrativní a hygienické zázemí Hobby marketu OBI.

Patrový parking (parkovací terasa) bude dvouúrovňovou parkovací plochou, která přiléhá k objektu Hobby marketu OBI a k objektu obchodní galerie. Ze zbylých dvou stran je ohraničena ulicí Přemyslovců a ulicí Jeremenkova.

Napojení obchodního centra je řešeno v souladu s dopravním auditem a počítá s úpravami komunikací Jeremenkova a Přemyslovců a rozšířením kruhového objezdu na křižovatce těchto ulic. Vjezd a výjezd vozidel zákazníků je navržen z kruhového objezdu a do ulice Jeremenkova. Variantně je řešena možnost napojení mimo kruhový objezd, tj. z ulice Přemyslovců a Jeremenkova. Z ulice Přemyslovců bude prováděno zásobování celého areálu.

Parkovací plocha pro zákazníky je řešena ve dvou úrovních. Tzv. parkovací terasa je navržena v úrovni obchodní galerie s Intersparem a OBI a dopravně bude napojena na ulici Jeremenkovu. Suterénní parking je plnohodnotně napojen na kruhový objezd a obě podlaží jsou propojena rampou. Komunikace pro pěší budou provedeny ze zámkové dlažby, parkovací stání a komunikace budou řešeny asfaltové.

Výstavbou kruhového objezdu a úpravou přilehlých komunikací dochází ke zvýšení propustnosti dopravního toku v křížení ulic Jeremenkova a Přemyslovců. Všechny hlavní vstupy do objektů budou řešeny jako bezbariérové.

Při severní hranici zájmového území podél toku Jičínka je kladen důraz na zachování stávající promenády včetně vzrostlých stromů. Investor počítá s rozšířením oddychové zóny v rámci sadových úprav a vytvoření zelené plochy pro potřeby obyvatel města. Přilehlá část obchodního centra nabízí v blízkosti provoz restauračních zařízení a služeb občanům.

Nedílnou součástí projektu bude protihluková bariéra v místě stávající vlečky, která poslouží k odstínění vilové čtvrti při východní hranici obchodní zóny. V souběhu s konstrukcí bude vybudována cesta pro pěší pro propojení nábřeží s ulicí Přemyslovců.

Celková prodejní plocha (Obchodní galerie + Interspar) 8 536 m2
Obestavěný prostor objektu (vč. podzemního podlaží) 103 603 m3
Celková zastavěná plocha objektu 11 659 m2

OBI
Celková prodejní plocha (vč. venkovní) 5 680 m2
Obestavěný prostor objektu 62 010 m3
Celková zastavěná plocha objektu 6 890 m2
Z toho plocha vytápěné zahrady 727 m2

Parkovací místa
Parkovací terasa 209 stání
Suterénní parking 185 stání
Celkem 394 stání

tabacka-novy-jicin-vizual

tabacka novy jicin

tabacka novy jicin

Článek o demolici – idnes.cz
EIA

Související články


Komentáře

 1. Svobodova Hana :

  Dobry den, kdy muzeme cekat otevreni centra? Bude zde opravdu Interspar a Obi? Dekuji

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Svobodova Hana: tady na fotce dole maji uvedeno otevreni v listopadu.. a udajne ano, interspar i obi.
  http://www.msstavby.cz/oc-tabacka-novy-jicin-postup-praci-19-06-2013/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. lenka :

  Dobrý den,nevíte kde se hlásí o pracovní místa?Děkuji

  Thumb up 5 Thumb down 1
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  lenka:
  http://interspar.jobs.cz
  http://obi.jobs.cz/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Katka :

  Dobrý den, na těch int. stránkách jsou sice volné pracovní místa, ale zatím se neshání do NJ. Nevíte zda bude nějaké náborové centrum? Nebo nějaké bližší informace? Děkuji moc za ochotu a odpověď.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Lucka :

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy a nebo jak bude inzerován nábor zaměstnanců do OC v Novém Jičíně? Děkuji moc za odpověď.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Marek :

  To Lucka:
  Dobrý den, nevím jestli je Vám někdo schopen poskytnou tyto informace na těchto stránkách, protože se věnují spíše stavbám, nicméně bych se asi pokusil zjistit, které obchody tam budou provozovány a kontaktovat přímo daný obchodní řetězec.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Tereza :

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat kde se můžu hlásit o práci do obchodu Gate? Děkuji za odpověď

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Tereza: zkuste napsat sem, dole je email. http://goo.gl/FVM2N7

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Majda :

  Jak bude probíhat nábor zaměstnanců do OC v Novém Jičíně?na pracovním úřadě nic ještě nevědí a chtěla bych poslat životopis a ucházet se o místo,děkuji za odpověď

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Simona :

  Dobrý den,měla bych zájem o zaměstnání do obchodního centra Tabačka.Chtěla byh se zeptat kde můžu zaslat životopis a ucházet se o místo,Děkuju za odpověd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Jarda :

  Simona: Obávám se, že pokud se Vám nejedná o místo technické podpory zázemí OC, tak si asi budou nábor zaměstnanců nájemci obchodních prostor zajišťovat po vlastní ose.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  mno, lidi by mozna meli vic cist a min psat..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Dáša :

  Podle mmě jsou místa už dávno dopředu rozhodnuta.Tety,babičky,sestřenice,známá známé atd.jako vše v našem státě.Má úcta!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Dáša: no, tech lidi tam bude pracovat docela dost, takze bych nebyl tak skepticky, ale, uprimne, v tomto pripade je to snad jedno, pokud bude „sestrenice“ blbe pracovat, tak ji zamestnavatel tezko bude drzet jen kvuli toho, ze je neci sestrenice.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Jack :

  Dobrý den, rád bych se zeptal jestli bude v areálu,tedy v podzemních garážích možný dlouhodobý pronájem parkovací plochy, tak jako je tomu v ostravském Intersparu,Děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Petr Okáč :

  Dobrý den,
  byl bych rád se dozvěděl, jak to bude s dostavbou potřebného hobby marketu OBI. Dozvídám se diametrálně protichůdné informace.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.