Nový terminál u Východního nádraží

Nový parkovací dům, jehož design se nese v duchu kombinace cihelného obkladu s imitací pohledového betonu a sítě z tahokovu, vyroste u vlakového nádraží Opava-Východ.

Stavba přestupního terminálu u Východního nádraží, který nabídne parkování pro zhruba 250 aut a 30 kol, by měla začít na jaře příštího roku. Mělo by se tak vyřešit obtížné parkování poblíž tohoto významného dopravního uzlu. Radní totiž schválili zahájení zadávacího řízení a město začne hledat zhotovitele stavby, která vyroste u Skladištní ulice. „Mám velkou radost, že po mnoha měsících jednání a tvrdé práce konečně rada schválila vyhlášení soutěže na zhotovitele nového terminálu a parkovacího domu, který spolu s novým parkovištěm nabídne parkování pro 247 aut. Z toho 215 bude v parkovacím domě, dalších 32 pak na sousedícím venkovním parkovišti. Poskytovatel dotací nám vše schválil a na jaře může stavba začít,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil s tím, že hotovo by mělo být do poloviny roku 2022.

Stavba vyjde na zhruba 190 milionů, 85 milionů bude dotace z evropských fondů, zbytek pak uhradí město. „Kromě parkovacího domu postavíme i parkoviště, nově veřejné osvětlení, kanalizaci, pamatujeme i na novou zeleň či rekonstrukci Skladištní ulice,“ vysvětlil primátor Navrátil. Počítá se i s místy pro dobíjení elektrických vozů.

Pohledy ze zadávací dokumentace:
Rozhraní PDF prohlížeče nevykreslilo detaily fasády (cihelný obklad) v souhrnném dokumentu s pohledy. Objekt nebude celo-šedý. Proto následuje výstřižek detailu pohledu na objekt.

zdroj: opava-city.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. davidb :

  Pěkné.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Pavel :

  250 parkovacích míst (vč. asi 30 venkovních) za 190 mega. Většina parkujících aut asi bude levnější než cena 1 parkovacího místa (760 tis. Kč). Tonda Blaník už rejdí i u nás?

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. Tom :

  Pavel: tak nejedná se o jednorázové zaparkování. Alespoň řeší problém elegantním způsobem, cena je vysoká, ale nemam srovnání s podobnými stavbami.navic není jasné, co vše cena zahrnuje. Každopádně ostravští radní to řeší rušením chodníků. Rozhodně levnější. Nicméně tím se nezastavam těch 190 mega. To je pořádná pálka na Opravu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Tom: srovnání by se našla – třeba M. Boleslav – parkovací dům se 640 místy za 153 mega, tzn. 239 tis. za 1 místo, čili třetinová cena. Myslím, že ten rozdíl nebude jen kvůli počtu pater.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. Pavel :

  http://www.klaudianovanemocnice.cz/stavba-parkovaciho-domu-zacne-na-podzim/d-2022

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. 109 :

  Mohla by opavská radnice přemrštěnou cenu zdůvodnit? https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/sidliste-nad-luznici-tabor-svetlogorska-ulice-parkovaci-dum-kapacita.A200629_131224_budejovice-zpravy_khr

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.