Nový Jičín – Zlatý kříž

27. ledna proběhne v prostorách Žerotínského zámku první výstava z cyklu výstav o architektuře.

Originalita, nevšednost, neotřelý přístup. I tak lze charakterizovat novou výstavu v Žerotínském zámku Nový Jičín, zaměřující se na proměny lokality historicky známé jako Zlatý kříž. Do míst, kde se dnes nacházejí betonové plochy, neutěšená zákoutí, vlakové a autobusové nádraží nebo obchodní dům Lidl, vnáší nové projekty, klid, čistotu, řád, zeleň, ale také místo pro člověka, jeho odpočinek a kulturní vyžití. První výstava z cyklu výstav o architektuře nabízí pětici autorů a jejich projektů: nových vizí pro Nový Jičín. Přináší originální stavbu knihovny, kulturního domu, komfortního bytového domu nebo parkovacího domu, ale přichází také s nápadem realizace vysokopodlažní budovy, tzv. Golden Kreuz Turm.
Součástí vernisáže budou komentované prezentace studentů. Hosty vernisáže budou: místostarosta města Nový Jičín Ondřej Syrovátka a hlavní architekt města Martin Materna. Předpokládaná délka vernisáže je 90 minut.

FB UDÁLOST

Související články


1 komentář

  1. Jiri :

    Hlavně tam doprostřed naprojektovat velkou stanici Městské policie,
    jinak tyhle mista nebudou nikdy pěkné.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.