Nový Jičín – Za školou, III. etapa

Infrastruktura pro výstavbu nových rodinných domů v lokalitě Za školou v Novém Jičíně je dokončena Zároveň zde již rostou novou rodinné domy.

V rámci stavebních prací došlo rovněž k rozšíření komunikace směřující k vrcholu Puntík, která je využívána pro přístup do lokality. Podél komunikací jsou aspoň po jedné straně zbudovány chodníky pro chodce. Bohužel zde chybí výsadba stromů podél nově zbudovaných ulic.

Velká část pozemků byla okamžitě po vyhlášení prodeje vykoupena. Lokalita je atraktivní jak pohledy na Přírodní park Podbeskydí, tak díky morfologii krajiny na samotné centrum města Nový Jičín.

Pozemky s lukrativním výhledem tak lákají movitější investory.

Etapy, které zatím byly v lokalitě realizovány, jsou součástí plánu zástavby jihovýchodního okraje města a měla by dosáhnout až k rybníku Lamberk. Aktuální třetí etapa se na celkové situaci nachází v pravém dolním rohu.

Související články


Komentáře

  1. Jiri :

    Pěkná čtvrť. Nebyla tady někde blokace pozemků pro obchvat, platí to ještě?

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. Martin [msstavby.cz] :

    Jiri: Žádná územní rezerva v tom místě není. Ta je až od D48 směrem na Kunín. Přeložka silnice I/57.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.