Novostavba prodejny Billa Ostrava

Informace k záměru výstavby nové prodejny Billa v Ostravě-Mariánských Horách.

billa marianske hory

Související články


Komentáře

 1. marian :

  to budou mít živnostníci z Přemyslovců a 28. října radost…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Crazym :

  marian: To budou :-) Jen by mě zajímalo co donutilo Bešťáka zbavit se části svých těžce vydřených pozemků, veřejný zájem to asi nebude :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  To je super – Billa je v Ostravě snad jen jedna, což je velká škoda. Pokud je ta šipka v mapě zakreslená správně, myslím si, že se tam ty proluky a nesouvislé pozemky zalepí a bude to ucelenější.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 4. Summerboy :

  marian: A které živnostníky myslíte? Vietnamce s hadrama, papírnictví anebo prodejny výživy pro sportovce? V té oblasti, pokud si to dobře vybavuji, je z obchodů, kterým příchodem Billy vznikne konkurence, tak možná jedna večerka a pekařství, nebo se pletu?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. jura5 :

  Summerboy: Hlavně že po nich do teď stojí v Martinově torzo Big Billy. Viz: http://www.mapy.cz/s/9JGQ

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. marian :

  Summerboy: prodejna potravin U Mamy a dvoje pekařství na Přemyslovců, další tři pekařství na 28. října v bezprostřední blízkosti křižovatky. To jen tak narychlo od stolu.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. MM :

  Tak ono horší to tam být už nemůže. Aspoň se to tam zkulturní. Jen se divím, že do toho místa jde Billa, která cílí na movitější zákazníky. Asi to mají dobře spočítané…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Crazym :

  No, zkulturnit by to mohli ale pokud postaví to co vždycky a po nějaké době kdy se jim to přestane vyplácet, to většinou architektonické monstrum opustí a nechají osudu jak už to ostatně udělali i jinde, tak to zkulturnění je velmi dočasné a máme se na co těšit :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. Crazym :

  Mimochodem tahle krása http://www.mapy.cz/s/9JJ6 byla taky kdysi Billa a ještě dopadla relativně dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. MM :

  Crazym: Jak říkám, snad si dobře spočítali spádovou oblast a kupní sílu obyvatel. Myslím si, že do toho zahrnou i obyvatele Vítkovic, kteří to mají tramvají relativně kousek. Konkurence pro malé pekaře, jak někdo psal to moc nevidím. Výhoda malého pekaře je rychlost, než si v Bille koupíte koláček je 10 minut v háji…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Marti :

  Další Big Billa byla v Opavě, dnes barvy Abel ( http://goo.gl/maps/x5vWz ). Zvláštní, že v Opavě našli hned nového nájemce, zatímco v Ostravě jim nevadilo nechat jistě drahou budovu chátrat. Pořád se mluví o tom, jak musíte mít u obchodu parkoviště, aby k vám zákazníci vůbec přijeli. V Martinově bylo, přesto nestačilo…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. aldik :

  Úžasné, napřed Billa v Ostravě zmizí (naproti futura, v Martinově), pak koupí Delvitu a jedna se tu objeví a teď v krátké době už druhá nová Billa v Ostravě? (první u Luny v Zábřehu)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. thrpst :

  Toto místo je nyní hrozná díra.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  thrpst: No ta billa tomu zrovna nepomůže.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. Summerboy :

  acdlcia [msstavby.cz]: Já si myslím že ano.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. občan :

  Nemyslím si, že výstavba Billy pomůže ke zkulturnění prostředí. Podle mě to bude tak jako s multifunkční budovou na protější straně ulice 1. Máje. Také byly velké oči pro využití pošty a nakonec je to jen obrovské minimálně využité monstrum v srdci MarHor. Dopadne to stejně jako s monstrem v Martinově. S tím rozdílem, že zlikviduje hodně drobných podnikatelů v okolí, ono totiž z jedné strany je likviduje Kaufland a z druhé strany bude řádit Billa.

  Docela by mě zajímalo jak bude vyřešen příjezd pro zásobován a pro zákazníky. Od křižovatky a ulice 1 máje asi těžko a ze strany ul Bendlova, Slévárenská atd jsou malé uličky a navíc samé jednosměrky viz tragédie co se stala 9/13 a to byli profesionálové co se týká kličkování a couvání v různých pidi uličkách http://www.novinky.cz/krimi/312714-auto-primacklo-popelare-ke-stromu-muz-byl-na-miste-mrtev.html . Už se těším jak zde bude s denním zásobováním obchoďáku veselo :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. Rýša :

  Stejně je zajímavé, že na Billy, Lidly ad. úřad povolení vydá, i když tam nemají několika patrové podzemní parkoviště. Na jiné stavby je toto k povolení stavby nutností.
  Škoda, že toto celkem dobré místo zabere opět jen krabice s betonovým parkovištěm. Mohlo tam vyrůst něco důstojnějšího, ale Ostrava si zatím libuje v architektuře marketů.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.