Billa Mariánské Hory – zahájeno

V Ostravě Mariánských-Horách byla zahájena výstavba prodejny Billa. Na fotografiích můžete vidět hrubé terénní práce a realizaci základových konstrukcí.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

billa

billa

billa

billa

Související články


Komentáře

 1. via :

  To je zajímavé jak se někomu podařilo najít zrovna takovou lokalitu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. tom :

  via: Pro společnost, jakou je Billa to asi není žádný problém. Ale že by to bylo atraktivní místo, se mi nezdá.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. thvari :

  snad se tahle kamenná prodejna povede. lepší než štěrkové parkoviště

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Pavel :

  tom: kdo zná Mar. Hory, ví, že to místo je zdánlivě dobré. Ale chcíp tam pes. S koncentrací možností nákup Kaufland, Tesco, Hruška to bude další propadák z dílny Billa. Možná se pletu. TEdy do 5-10 let volná hala na prodej, už se těším na čínský obchod s hadry, jako je naproti Tesco (taky to byla Billa).

  Thumb up 3 Thumb down 4
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Mne překvapilo, že provádějí piloty ( nebo to jsou už základové studny? ) hned u uliční čáry.První foto. Že by jí objekt aspoň z části respektoval?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: To by byl v dnešní době malý zázrak co? :-) Ale zřejmě ta budova bude jednou stranou přiléhat k chodníku, vjezd a možná vchod z boku a parkoviště zezadu. Škoda, že je místním zvykem dělat s projektem takové tajnosti a možná je to proto aby se veřejnost neozývala oni si nekomplikovali život kdyby se to náhodou lidem nelíbilo. Tak to bude hotové a ovečky smiřte se s tím :-)
  Ale můžeme se zeptat jestli náhodou neexistuje nějaká vizualizace či projekt, třeba té paní Borovičkové :-)
  https://www.billa.cz/O_n%C3%A1s/Kontakt/Kontakt/dd_bi_subpage.aspx

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aldik :

  Předpokládám, že to bude nějaká tuctová krabice… I když zrovna tady by se dalo pěkně zastavit proluku podobným domem jako je je Lidl v Praze v ulici Na Slupi. Schválně si to najděte a myslím, že by se takový typ obchodu tady hodil víc (fasáda by byla samozřejmě přizpůsobena okolí, jen by to nebyla tuctová krabice).

  Pavel: já myslím, že to je dobré místo- v okolí jsou jak kanceláře, tak byty (např. O2 má hned vedle velký barák a zaměstnancům se supermarket u práce bude jistě hodit, plus je tam škola takže svačiny pro studenty.. na zastávkách v okolí je velký frmol a kdo tam přestupuje, tak si nechá ujet jednu tramvaj a mezitím nakoupí…).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. jrov :

  Asi s tím v počátku nepočítali, ale hned vedle je přece nedávno privatizovaná kolonie „červený kříž“ (okolo ul. Cottonové) a dle záměru investora, snad kampus pro studenty, což při cca 170 b.j. dělá dost potencionálních klientů/studentů :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aldik :

  jrov: Jen by mě zajímalo, jestli opravdu je v Ostravě taková velká poptávka po studentském bydlení.. RPG taky nabízí bydlení pro studenty a že těch volných bytů teda mají dost! A tyhlety domy v Mariánkách o kterých je řeč by mohli být po opravě pěkné městské bydlení pro lidi s nižšími příjmy (ne byznys s chudobou jako v ubytovnách), normální slušné byty, ale s rozumným nájmem i třeba pro prodavačku a aby nemusela žádat o doplatek od státu (většina soukromníků totiž ty nájmy má nehorázně předražené!).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Tomas T. :

  aldik: Pokud nekdo pronajima byt, tak neni charita. Takze cekat ze to bude mit levne, nelze. Nehlede na to, ze pokud to nekdo bere jako investici, ten byt, tak je potreba se zamyslet, jaky zisk v procentech rocne z toho chcete mit. Kdyz se to pak propocte, tak ty najmy jsou pochopitelne.
  Kazdy kdo na to nema, aby bydlel v najmu, ma si poridit bydleni svoje. Pokud nedostanu hypoteku, tak tady mame napr. stavebni sporeni, diky cemuz dosahne na ceny alespon druzstevnich bytu temer kazdy. Bohuzel, pokud nekdo neni schopen domyslet ani toto, tak to uz je jeho blbost a musi hold platit.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. jrov :

  aldik: no já si taky říkal , proč vyhrál na radnici MH tento návrh… Tohle místo jak sám píšeš je naprosto ideální pro levné nedotované bydlení.

  Pouze odhaduji:
  Dával lehce přes 200 tis za byt a myslím, že tak 300-500 tis. v průměru na celou oblast dá do každého bytu (tak do 2mil do každého domu). A určitě chce být v černých číslech v horizontu 10-15 let, tak podle kalkulačky velmi zhruba 106 mil. (400tis investice na b.j. 1.6 na dům) – tj. 41tis z každého bytu ročně (cca 3,5 tis měs.) musí dostat, aby za 15 let byl na nule bez nákladů na případný úvěr … určitě se tam pokusí naroubovat nějakou dotaci, aby to dostal do černých čísel mnohem dříve …

  Takže hypotetický nájem 3,5tis (1.6mil do domu) a nebo 4tis (2.0mil do domu) plus služby tak 2 tis. – vychází mě z toho, že to mohl být i v režii MH resp. celé OVy slušný projekt pro levné nedotované bydlení a přestavbu vyloučené lokality …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Honza :

  Já třeba Billu uvítám. Pracuji kousek od budoucího obchodu a to místo a okolí v pracovní době žije. Jediný obchod (supermarket) v blízkém okolí je malá Hruška (hodoňanka), kde se nedá např. koupit hezké ovoce, ten hnus, co tam prodávají (všeobecně ve všech hruškách) je fakt na facku, o uzeninách ani nemluvě. V té Bille bude přece jenom mnohem více kulturnější prostředí a větší výběr než v hrušce. ZA mě určitě velké plus !

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.