Novostavba komplexu Orio

Informace k záměru novostavby víceúčelového komplexu Orio v Ostravě-Dubině.

orio dubinazdroj:EIA

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  ORIO.. Hmm, takže další herna s hospodou na Dubině? Jedno ORIO je už kousek vedle u zastávky. A budova po pojišťovně stále chátrá… Proč se stále vyplatí víc stavět na zelené louce, než rekonstruovat stávající nevyužívané objekty?! (samozřejmě by musel majitel objektu chtít to prodat někomu, kdo by měl zájem to využívat).

  Thumb up 7 Thumb down 4
 2. Balde :

  aldik: No já jsem za Orio na Dubině rád, protože tady vznikla na poměry Ostravy skvělá restaurace, kteá má otevřeno celý týden, dobře vačí, pěkné prostředí, obsluha průměr, ale člověk má kam zajít, a nemusí lézt jen do hospod, takže za mě palac nahoru, pokud se to ponese ve stejném duchu

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. aldik :

  Balde: S restaurací, bowlingem či co tam všechno je problém nemám, ale ta herna by tam být fakt NEMUSELA! Ale vsadím se, že určitě tam zase k tomu přilepí automaty a o pochybné živly v okolí nebude nouze.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. robert :

  Hlavně je fajn, že teď, když už je natěsnaná zástavba Dubiny plnohodnotně kompenzovaná parkovými plochami, zelení, veřejnými hřištmi a dalšími prvky zvyšující hodnotu volnočasového veřejného prostoru v těsné blízkosti obytných domů, která mimochodem pro Dubinu bezesporu znamená nadstandartní úroveň sídlište jednadvacátého století západní civilizace, se pár volných ploch, které po tom masivním zaboru prostoru pro zvýšení úrovně místních obyvatel zbyly, prodají soukromému sektoru pro tvorbu kancelářských ploch s přidanou automobilovou obslužností.

  Škoda, že všude v Evropě nejsou zastupitelé tak strategicky prozíraví, jako v Ostravě-Jihu.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 5. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Já čtu „budou situovány prodejní plochy a služby, ve 2. a 3.NP kancelářské prostory. Takže že tam bude hospoda s hernou si nech do hospody. A nepleť si různé vlastníky budov.

  Tady je spíše problém v tom, že sídliště ztrácí funkce sídliště. Tedy hlavně bydlení a kolem zeleň.Mezi soliterními domy věžového, či deskové typu se vesele zahušťuje na úkor zeleně. Vše za dohlížení ÚHA.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. LP :

  Upřímně si myslíte že tomu sídlišti může něco pomoct? Řešit v téhle záplavě betonu zeleň je jako plivnutí do moře…

  Budu se opakovat, i když se mnou mnozí nesouhlasí, tak já jsem pro začít panelová sídliště pomalu bourat a sestěhovat město/lidi do centra Ostravy, jinak z Dubiny a podobných satelitních sídlišť budeme mít brzo ghetta polovybydlených domů (ubytoven?)… V situaci kdy je přebytek nabídky bytů by to navíc pomohlo trhu s byty, podpořilo novou výstavbu, přineslo trochu kultury bydlení a práci lidem…

  Já vím, je to radikální, ale co chcete vymyslet, když jsme pomalu na hranici životnosti těch staveb a Ostrava se vylidňuje…

  A teď hurá do mě!

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  LP: nojo, ale prebytek jakych bytu? i kdybychom predpokladali, ze vetsina lidi na dubine byt nevlastni a jsou ciste v najmu, tak najem v centru je jinde, i ty dispozice se dost lisi od kralikaren.
  a navic pocitam, ze vetsina bytu je v osobnim vlastnictvi rsp. v ramci druzstva. tzn ti lidi za ten byt uz jednou zaplatili. (kdyztak me opravte)

  nehlede na to, ze ciste subjektivne nemam pocit, ze by byl nejaky super previs nabidky nad poptavkou (nebavim se o novostavbach, tam si najem diktujou vlastnici a to uz s dubinou srovnat nejde vubec)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. LP :

  Hynek [msstavby.cz]: Jde o to že u nás je ustálena představa o tom, že člověk musí byt vlastnit, což u panelového domu postrádá logiku (vezmu si hypo na 30 let a barák mezitím pomalu spadne)… Jde o to lidem ukázat že nájemní bydlení není až tak špatné a má své výhody.

  Nájem je otázka trhu a tu si trh nastaví dle možností obou stran, zateplený panelák stejně bude potřebovat +- za 15 – 20 let zásadní rekonstrukci a hlavně družstva se dostanou do patové situace s platbami za nesplacené úvěry a přibudou jim další…

  Chce to zásah města, dotovanou výstavbu státu, je to dlouhodobě levnější než řešit sociální problémy s nezaměstnaností a otázky diskriminace a jak říkám ghetta, které tam reálně vzniká… Pořád se vymýšlí různé programy na pomoc regionům s vysokou nezaměstnaností, ale řeší se jen to co aktuálně hoří, to že tady vzniká dalších X paralelních problémů nikdo neřeší…

  Jde o to stavět nové byty za ceny odpovídající možnostem trhu, pobídky pro mladé rodiny (ale těm se moc do ghetta jít nechce a chtít nebude), pro důchodce, ale i pro nepřizpůsobivé (u těch je největší problém je soustředit na malou plochu ve velkém množství) doplnit o občanskou vybavenost (obchody a služby v přízemí budov -> nájemné -> ziskovost projektu) a město dostane druhý dech…

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. aldik :

  martin [msstavby.cz]: ‚prodejní plochy i služby‘ takže klidně tam můžou být i restaurace a další zbytečná herna. A kanceláře? Zázemí správce objektu. Při tolika volných prostor v celé Ostravě bych se divil, kdyby tam bylo něco jiného.
  Sice by bylo fajn, kdyby tam herna nebyla, ale nejspíš to nakonec tak skončí… Však ani objekt kde je Penny není plně obsazen a tady staví další obchody? :O

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  LP: tak pokud vim, tak vetsinou neni moc na vyber, rsp. mesto ty domy prodavalo, vlastnici se museli transformovat treba na druzstvo a ten, kdo odmitl svuj byt odkoupit (nutno rict, ze treba na fifejdach slo u 3+1 o necelych 200k), tak tomu to „pod nohama“ koupil rad nekdo jiny. tzn to byla pro kupce velmi vyhodna nabidka.
  u bytu RPG to byla asi trochu odlisna story.
  ale pokud se bavime o nutnosti hypoteky, tak to uz je pocitam faze, kdy ten byt uz majitele zmenil nejmin podruhe, protoze ty puvodni ceny byly opravdu smesne v porovnani s trznima.

  a s problemama druzstev s nesplacenymi uvery uplne nevim, jak to myslis. druzstvo snad funguje tak, ze kazdy najemnik plati fond oprav takovy, aby za 15-20 let bylo mozne tu „zasadni rekonstrukci“ provest. a pokud nekdo neplati, je to z nej vymahano, pripadne je vystehovan. tam nevidim moc prostor pro nejaky zasadni problem. videl jsem i inzerat na mestsky byt, kde pokud ho nekdo chce, tak musi zaplatit statisicovy dluh po predchozim majiteli a pak ho muze vyuzivat.. (mi to prislo trosku absurdni, ale praxe je zjevne i takova)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. LP :

  Hynek [msstavby.cz]: No jo, ale vystěhovat někoho není snadné a když není byt plný, tak se jeho splátka musí rozpočítat mezi ostatní a to už může být u větších domů problém, nemluvě o tom, že ten dům bude stejně za cca 15 let opět rekonstrukci a je otázkou jestli vzhledem k finanční gramotnosti lidí někdo nastavil platby tak, aby existovala rezerva, ze zkušenosti vím, že málokterý družstevník chce spořit něco třeba na výtah nebo tak a radši počká až je to nezbytně nutné, rozuměj chtějí platit co nejméně tedy nejdelší dobu a nemyslí do budoucna…

  Prodej těchto městských bytů je samozřejmě jiná písnička, kdy je taky úsměvné, že nájemníci koupí by za 200t a prodávají minimálně za 1M jakmile je to možné… Tady se samozřejmě jedná o skvělou nabídku a je v některých případech lepší koupit, ale pořád si stojím za tím,že si ti lidi neuvědomují, co je s tím spojeno za další investice a pořád ne do až tak úplně vlastního…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: To jsou ale čistě spekulace. Ničím nepodložené. Babské povídačky. Tak jak ty můžeš napsat :“zas další herna“, tak já můžu klidně říct, že tam bude drogerie nebo něco jiného. Takové pesimistické střílení od pasu…..
  #yolo

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. Dubiňák :

  DALŠÍ HERNY!!?? Tfuj tajbl, ble… :( :/

  Thumb up 0 Thumb down 5
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  LP: Mám byt v Hrabůvce v 16ti patrovém paneláku z roku 78 a posudek který předcházel jeho revitalizaci je napsáno že je v polovině své životnosti. Ta se revitalizací ještě prodloužila takže mám nejméně na 40 let klid.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. LP :

  acdlcia [msstavby.cz]: a on někdo ví, co udělá léta vlivem ostravského ovzduší požíraný beton po zakonzervování izolací? A to že je zrovna Váš v dobré kondici znamená že jsou všechny? A navíc 40 let uteče jako voda a co pak? To až pak budeme najednou stavět bydlení pro cca 100 – 150 tisíc lidí? A kdo to bude financovat? Není lepší začít aspoň řešit koncepci?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 16. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak to se modli ať to není tenhle typ http://www.imagehosting.cz/?v=panelak.jpg protže by jsi taky nemusel těch 40 let mít :-) Už si nepamatuji ten typový název ale u Bytostavu jsem se zúčastníl jejich sanací když se zjistilo, že po pár zimách a tepelných šocích ztrácel materiál ze kterého byly pevnost v tlaku a musely se všechny ty typy injektáží zpevnit a obložením chránit přet těmi tepelnými šoky. Poznáš je právě podle toho hnusného obložení do výšky 6 patra ale spoustu jich zasáhla polystyrenová mánie takže tak lehce nejdou identifikovat. Ale mohu tě uklidnit, myslím, že nebyly 16ti patrové :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. aggu :

  LP: Vliv smogu na beton? Jako třeba abraze žb panelů narážejícími prachovými částicemi? ;)
  Možná tak sírany v dešti nebo ujeté pH. Což samozřejmě nehrozí. Mnohem větší problém by mohl být v samotném materiálu. Třeba slavné hlinitany.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Adam :

  LP: Všichni dobře víme, že pro většinu lidí bydlících v paneláku je jediný přípustný krok dále rodinný dům, což je ale pro většinu z nich nedostupné, nebo za hranicí přijatelného rizika. „Sestěhovávat se do centra“ opravdu nechce nikdo kromě fundamentalistických urbanistů. Výsledek je ten, že paneláky se prostě bourat nebudou, dokud nezačnou padat. A žádný zásah ze shora to neovlivní.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 19. PetrP :

  Je to ono? Že by už i na Jihu Semerákovali?? :D

  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-vyhovela-stiznosti-firmy-ve-sporu-s-obvodem-jih-pef-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161017_2279943_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Výstavba zahájena.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.