Novostavba haly DHL letiště Ostrava

Na zastupitelstvu Moravskoslezského kraje ze dne 17.6. 2021 byl jedním z bodů prodej pozemků pro výstavbu logistické haly na letišti Ostrava-Mošnov.

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Letištěm Ostrava, a.s. a v souladu se schváleným generelem dlouhodobě podporuje rozvoj leteckého carga na letišti v Mošnově. V té souvislosti je plánována výstavba nové haly pro společnost DHL Expres (Czech Republic) s.r.o. (dále jen DHL) s přímou návazností na letištní plochu. Byla navázána spolupráce se společností Vector Parks Ostrava (Mošnov) s.r.o., která je ochotna halu dle požadavků DHL na vlastní náklady postavit a následně ji DHL pronajímat.

Rada kraje svým usnesením č. 8/414 ze dne 25. 1. 2021 (materiál č. 10/9) rozhodla o záměru přímého prodeje předmětných pozemků. Byl zpracován znalecký posudek, kterým byly nemovité věci specifikované v návrhu usnesení oceněny cenou v místě a čase obvyklou. Celková cena nemovitých věcí specifikovaných v návrhu usnesení dle tohoto posudku činí 23.000.000 Kč bez DPH, tj. 1290 Kč/m2. Kupní cena pozemků byla stanovena jako součet ceny pozemků dle znaleckého posudku (23.000.000 Kč) a ceny za vyhotovení posudku (6.900 Kč). Vše bude navýšeno o DPH dle platných předpisů.

zdroj: msk.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.