Nové autobusové nádraží Orlová

Větší bezpečnost, lepší informovanost a především komfortnější cestování. To by měl podle zástupců společnosti 3ČSAD přinést modernizovaný autobusový terminál za zhruba 25 a půl milionu korun, který vzniká v Orlové.

„Stávající nádraží je jednoduše zastaralé a předimenzované. Projekt na jeho rekonstrukci jsme měli připravený dlouho, vyčkávali jsme pouze na vhodný dotační program, který by naše záměry podpořil,“ vysvětlil ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD Jakub Vyvial. „Vedle moderní výpravní budovy a čekárny nabídne terminál cestujícím třeba také přístřešek pro kola s uzamykatelnými držáky či parkoviště postavené na systému „Zaparkuj a jeď“, kde řidiči zaparkují auta a za dalším cílem budou pokračovat právě hromadnou dopravou,“ doplnil ředitel.

Podle dostupných informací by měly být nově na nádraží také všechny nástupní zastávky soustředěny na 1. nástupiště, čímž se zvýší bezpečnost cestujících a dostupnost pro osoby se zdravotním postižením. „S prvními pracemi jsme začali už v polovině června, kdy byla s pomocí těžké techniky zahájena demolice chodníků a starých nástupišť. Momentálně realizujeme základové konstrukce pod novou výpravní budovou. Ta bude přízemní s trojúhelníkovým půdorysem a bude situována v těsné blízkosti té stávající,“ uvedl jeden z pracovníků firmy, která má stavbu orlovského terminálu na starosti.

Jak doplnil ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD, stavební práce by na chod nádraží neměly mít vliv. „Všechny práce jsou plánovány tak, aby byl zajištěn co možná nejplynulejší provoz. Demolice staré budovy proběhne až po povolení předčasného užívání nově postavené, zhruba během letošního listopadu,“ dodal Vyvial. Celkové dokončení terminálu je naplánováno na červenec 2018.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  No jsem zvědav, jak toto nádraží bude vypadat, i když větší hnus než na Hranečníku snad už nejde ani postavit. Jen tak se ptám, když jezdívám do Jeseníků, proč třeba v takovém Rýmařově nebo Bruntále dokázali postavit moderní autobusové nádraží, proč na Hranečníku svařili jen pár íček dohromady a hotovo dvacet.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. aldik :

  Kdyby radši do Orlové zavedli vlak, nebo obnovili projekt vlakotramvaje… ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Mirek :

  Hlavně ať to nedopadne jako stavba autobusáku v Havířov, taktéž pod taktovkou 3CSAD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. vostravak :

  Zduř borci,
  nemáte vizualizaci jaký bude výsledný stav ?
  Díky

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Nimrod :

  Rado: Že by to bylo velikostí uváděných měst? Počtem linek? Přestupů na různé druhy dopravy? A tudíž i větší investicí? NEříkám, že architektonicky se mi to líbí – ale vždy by měla být na prvním místě funkce. Pokud na to v Bruntále nebo Rýmařově mají, tak super – asi to jsou jinak pěkná města, která nepotřebují další stomilionové investice jako Ostrava…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.