Nová správní budova společnosti Homola

Fasáda celé budovy je hotová, dokončují se krčky napojení na starou budovu i její přístavbu a upravuje se také vstupní prostor.

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Ostravě by pomohlo i přejmenování některých ulic a zastávek MHD. Třeba Osada míru, Teplotechna, Důl JIndřich a hlavně ruská čtvrť v Zábřehu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. mg :

  Pomohlo v čem? Nebo komu? Nebo jako že pěkných míst je málo, tak těm škaredým dáme úsměvná jména?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. johny :

  V proměně image hornického, černého a politicky rudého města. Nevím, proč by kvůli tomu hned musela nutně dostat nějaká úsměvná jména.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. pidzi :

  to johny: V čem by pomohlo přejmenování zastávky Důl Jindřich? Co to má společného s image? Uhlí se tu těšilo 150 let před komunisty… Ostrava byla vybudována na uhlí a myslím si, že je si to třeba připomínat… Bez uhlí by byla Ostrava městečkem podobným Bílovci, Vratimovu…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Marek :

  Já vidím „problém“ spíše ve volbě názvů, zejména, když jde o názvy firem. Tam se ty názvy mění mnohem častěji než politické režimy a pak to vypadá divně. Př. zastávka Nová huť jižní brána, Dubina-Interspar a jistě i jiné…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. johny :

  pidzi: Zrovna tuto konkétní bych nechal prostě jen jako Jindřich, důl tam stejně mnoho desítek let. Podle stejné logiky by se dnes zastávka Karolina jmenovala „Koksovna Karolina“ a taky to dnes nikoho nenapadne řešit. Prostě by se to mělo nějak sjednotit s vizí, kterou se dnes chce Ostrava prezentovat. Myslím, že názvy typu Osada Míru a Most mládeže tomu prostě neodpovídají. Ale je to individuální – třeba si vemte takový název „U chladičů“. Ten je úplně boží. „Kam jedeš?“ – „Ke chladičům“. To je třeba strašně cool :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. mg :

  A úplně cool by bylo názvy měnit třeba každý rok. To by bylo v souladu s budovanou image Ostravy? Myslím si ze energie a i peníze by se měly vynakládat smyslu plnější činnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. johny :

  mg: Ano, je to velmi drahé přepsat to na klávesnici do Idosu, odlepit tři písmenka na plastu na zastávce a na přetisknout nově vývěsky při pravidelné změně jízdního řádu.

  Thumb up 0 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.